Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2009., 16:22   #81
Quote:
von Hotzendorf kaže: Pogledaj post
Isuse, kod nas netko kaže istinu u javnosti i odmah ga se miče...Selim se...

da, pazi, povrijedio je Jasnu Kelavu rekavši istinu! http://www.index.hr/vijesti/clanak/b...me/452736.aspx

dom u Nazorovoj ima lovu, opremu, postoji mnogo, mnogo drugih ustanova koji mogu sanjati o tome što Nazorova dobiva.
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 16:44   #82
Iskreno se moram smijat vama koji se zalite da ovo ima ikakve veze sa tisanje sloboda govora ili slicno. Nema nikakvo veze o cemu je voditelj govorio, mogao je pricat sto god bilo, poanta je da to nije bio dio njegovga posla u tom programu. Jel netko brani njemu da na svoje privatno vrijeme izkaze svoje misljenje za isto? Ne mislim da da, pa zasto onda nije tako ucinio i ne bi bilo nikakve frke danas jel tako? To je tako jednostavna stvar da mi vi neki niste upoce jasni koji to ne vidite.
MuchMusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 16:47   #83
Šta, čovjek se zapitao gdje odlazi lova i što je to toliko sablažnjivo? Ehhhh, da je više takvih. Što se tiće njegove plače, mislim, tip je sposoban kad se je izborio za toliki iznos. Ko je nama ostalima kriv što toliko ne zarađujemo. A da čovjek vrijedi, to se vidi jer diže inače dosadnu emisiju za barem 40%.
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 18:05   #84
Očito je da su se htjeli riješiti Tarika...mislim to se moglo izrezati!

I mislim da to što je on rekao nije vrijedno takve halabuke!!!

A da li je itko od vas gledao,pretprošle Bitange i princeze...i fora sa Tuđmanom!
To HTV-u nije smetalo?!

Zadnje uređivanje miss_djurdja : 29.09.2009. at 18:31.
miss_djurdja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 18:11   #85
Da se očitujem i o ovoj temi, i to vrlo kratko: Moja potpora ide Tariku Filipoviću.
Ovo nije komunizam da se ponovo uvodi verbalni delikt. Iako smo ja i Tarik miljama daleko po političkim gledištima, uvažavam ga, i to nije čovjek koji je zloban i zlonamjeran.
marasovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 18:22   #86
Quote:
DEFENSE kaže: Pogledaj post
Evo ga opet, pa ti nisi zdrave glave i gdje češ baš u Ameriku a baš tamo voditelji i dobivaju otkaze i mijenjaju tv postaje i nema zemlje na planeti u kojoj se više podijeli otkaza novinarima i tv voditeljima iz 1001 razloga, daj se stvarno lijeći, ti stvarno postaješ bolestan za takve gluposti tražiš primjere i dokaze . Ti si vjerovatno toliko puko da sad usred dana izađeš s nekim van i da netko kaže što je lijep dan, ti bi mu rekao, što daj mi primjer ili daj dokaz.
A da nađeš neku zanimaciju u životu osim što mene sljediš po forumu i lupaš gluposti...

Već smo jedan verbalni proljev od strane tvoje malenkosti imali na drugoj temi,i to samo zato jer si dobio dokaze za ono što si tražio...

Da i tebe pitam,možda shvatiš...

Kada je to netko u SAD-u ili Kanadi snosio sankcije jer je ispričao benigni politički vic?

A primjer sam tražio jer kod nas kazne određuju urednici koji su postavljeni od strane određene političke opcije...

Ako ti ne vidiš vezu i problematiku u tome,žao mi je...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 18:23   #87
Quote:
MuchMusic kaže: Pogledaj post
Iskreno se moram smijat vama koji se zalite da ovo ima ikakve veze sa tisanje sloboda govora ili slicno. Nema nikakvo veze o cemu je voditelj govorio, mogao je pricat sto god bilo, poanta je da to nije bio dio njegovga posla u tom programu. Jel netko brani njemu da na svoje privatno vrijeme izkaze svoje misljenje za isto? Ne mislim da da, pa zasto onda nije tako ucinio i ne bi bilo nikakve frke danas jel tako? To je tako jednostavna stvar da mi vi neki niste upoce jasni koji to ne vidite.
Ok,koji zakon ili etički kodeks je on izrečenim prekršio?

Hajmo sa toga kraja,kada već primjer sa smjenama u Kanadi i SAD-u nisam dobio...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 20:00   #88
e ne mogu vjerovat da im je crvena vještica Kelava kuma?!
kakvo bijedno društvo Burić, Ulaga-Valić, kuma Kelava
vita_jela is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 21:39   #89
Maknu li Tarika, maknut će i gledanost emisije !
Osim toga, još jednom će isplivati na površinu "nečija" ( odvratna ) ksenofobičnost !
( Kakvog li apsurda ! Tarik je bolji Hrvat od polovine našega puka - i politički, i kulturološki, i civilizacijski...! )

Tarik je "pogriješio" jer se usudio - glasno izgovoriti istinu koju svi znademo
i koja je drukčija od one "zvanične", "državne", "hadezeovsko-koalicijske"... !

Sram vas bilo... bando lopovska !!!

P.S.
Tarikov slučaj mi u svemu ovome i nije baš najveći problem. Naprotiv !
Mnogo više me zabrinjavaju ksenofobični komentari i nemogućnost da nadjem odgovor na pitanje:
Gdje mi to živimo !! I - Tko to stalno lupeta - "u ime svih nas" ?!!
Lastovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 23:39   #90
Quote:
Lastovo kaže: Pogledaj post

Tarik je "pogriješio" jer se usudio - glasno izgovoriti istinu koju svi znademo
i koja je drukčija od one "zvanične", "državne", "hadezeovsko-koalicijske"... !

da, eto....upravo o tome se radi!

ja više neću ni gledati Milijunaša!
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 02:20   #91
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Jer također smatram da ovo što je Tarik rekao nije skandalozno...

Dakle,prije nego što započneš sa prozivanjem,poradi na logici i zapitaj se što si mislila reći...a ne da ispadne laprdanje...

I da,dobra vam je ovo fora da vam drugi traže dokaze za nešto što ste sami izrekli...
Tarik jest izazvao skandal, smatrao ti ono što je rekao skandaloznim, ili ne (inače ne bi bilo ni napisa po medijima, reakcija onih koji se osjećaju prozvanima, a niti ove teme koja se, evo, protegla već na treću stranicu...).

Dakle - nisi bitan ti ni tvoje uvaženo mišljenje, nego je bitno što o tome misli njegov poslodavac:
1. smatra li da je prekoračio svoje voditeljske "ovlasti" (on je voditelj jednog običnog zabavnog kviza!)?
2. je li time naštetio medijskoj kući koja ga plaća?


Ja npr. mislim da je je odgovor na oba pitanja potvrdan (bez obzira na to što je Tarikovo pitanje utemeljeno i bilo bi primjereno u nekoj TV emisiji koja se bavi problematiziranjem naše društveno-političke svakodnevice...tipa Otvorenog, npr.)

A na logici poradi ti:
neki su (ne ja, iako odgovarajući meni pišeš "vi", "ste"...) ovdje napisali kako se u "uređenim" državama za ovakve gafove plaća cijena - nekad i u obliku otkaza.
Ti se tim tvrdnjama suprotstavljaš i tražiš dokaze - dakle: ti impliciraš kako je u "uređenim" državama zaposleniku TV kuće ili novina dozvoljeno "iskakanje" iz njihove zadane "uloge", i to sve prolazi bez sankcija?
Istovremeno - i vrapci na grani znaju kako su stroge odredbe i ugovori koje uposlenici sklapaju s medijskim kućama, u kojima je u potpunosti regulirano i definirano ponašanje uposlenika, često i ono izvan radnog mjesta, a pogotovo "pred kamerama"!

Dakle - o tvojoj smiješnoj tvrdnji kako su "vani" takve "slobodne figure" (koje se pretvore u javni skandal) sasvim dozvoljene i prolaze nesankcionirano dokaze bi trebao podastrijeti ti, a ne drugima nametati obavezu dokazivanja onog o čemu je (čak prema istinitim događajima) snimljeno niz filmova i serija (...npr. - novinari koji su dobili otkaz zbog toga što su prekršili neka pisana ili čak nepisana pravila unutar kuće za koje rade... nekad i samo zato što to ne paše sponzorima dotične TV-kuće... Takve "epizode" o "problematičnim/nestašnim novinarima" koje urednici moraju "dovoditi u red" prisutne su kao lajt-motiv u svakoj seriji ili filmu kojem se radnja zbiva unutar neke novinske/TV kuće!)

P.S. Vrlo si netolerantan i agresivan sugovornik, to sam primijetila na niz tema. Nemaš argumenata, a služiš se bijednom taktikom: nikad ne sudjeluješ u diskusiji u pravom smislu, sav tvoj "doprinos" sastoji se u "dočekivanju u zasjedi" svojih neistomišljenika po političkoj liniji - tražeći od njih besmislene dokaze za koje znaš da ih nije moguće dati... ("Molim validan dokaz da XXX ima u vlasništvu 3 kuće!" - ili slične gluposti...) Jadno.

I na kraju: ja osobno mislim da je o otkazu Tariku upravo nebulozno i razmišljati! Čovjek taj kviz vodi izvanredno, i HTV bi, ako o takvom nečem uopće i razmišlja, sam sebi učinio medvjeđu uslugu!
Pogriješio je - malo se "zaigrao" i zanio, zaboravio gdje je i što mu je posao..., ali otkaz... kaj god!
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar

Zadnje uređivanje Špranja : 30.09.2009. at 02:50.
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 08:53   #92
Donatori:" Ne vjerujemo Tariku!"

http://jutarnji.hr/vijesti/clanak/ar...,29,,177894.jl
amareda is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 15:51   #93
Quote:
dee kaže: Pogledaj post
Nevjerojatno je kako se u ovoj drzavi svaka budala osjeca pozvanom srat i pametovat o svemu.
Zamjeni državu sa forumom, pa ću se i složiti.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 17:00   #94
a kakva je ono priča bila sa dijanom čuljak šelebaj koja je bila tajni partner u firmi koja je radila emisije i za HTV i za NOVU? šta nju još nisu otpustili? pa mislim, to je dokazano, postoje isprave, dokazi, ljudi su to otvoreno i javno posvjedočili - i nikom ništa...

a tarik, čovjek se onako malko našalio i odmah noga u guzicu...ma jelte...koja pizdarija...ovdje sam za tarika.

odnosno, ovdje ne bih bio za tarika samo onda kada bi istim metrom mjerili sve na HTV-u. počam od čuljakice, hlo, latina...svima noga u guzicu...odmah...onda bi i ovo s tarikom bilo konzistetno i dokaz profesionalizma od strane njegovih urednika. ovako je samo dokaz šikane, ako i to. jer u onome što je tarik rekao nema ničeg lošeg.

pače, upravo zbog toga što su se onako digli na zadnje noge kao što su se digli, trebalo bi vidjeti i ispitiati te donatorske akcije, klaićevu i nazorovu. ako su mogli krast od djece u onom dječjem domu u puli...ništa više nije sveto...
Noćobdija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 20:29   #95
Sad bi bilo dobro da modratori ovu temu vrate na "Politiku" jer ovo više nije šala.
Naime, kako prenosi večernji, jučerašni "The Financial Times" piše kako je "Novinar Tarik Filipović ostao bez posla jer je ukazao na moguću korupciju".

Dakle, ja sam podršku Tariku već dao, ali ovim smrdljivim engleskim govnima koji već godinama podmeću najprljavije i najpodlije laži Hrvatskoj, njima podršku ne dam. Zna li tko što o tom listu? Da možda njega ne uređuje neki potomak od onih osam tisuća četnika koji su naselili u Britaniju nakon ww2? Zašto je ta gamad toliko nabrijana na Hrvatsku?
marasovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 20:31   #96
Quote:
Ben Quick kaže: Pogledaj post
Čovjek ima 50 000 kuna plaću. Navodno mu je smanjena na 35 000.

Evo suze ronim.
i ja..


kamo sriće da smo mi svi po tom pitanju Filipović...
__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 20:36   #97
Jadan,šta će sad...a koji ga je..tira da se miša u nešto šta nema veze sa emisijom...za (najprije) 50.000,a sad 35.000 kn triba je radit svoj posal,a ne politizirati i mislit,nije on tu da misli (reka bi dida)!
zvokaci2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 07:16   #98
Quote:
Ben Quick kaže: Pogledaj post
Čovjek ima 50 000 kuna plaću. Navodno mu je smanjena na 35 000.
ima više, samo je prošle godine zaradio 890 000 kn na HTV-u,


http://www.nacional.hr/ekskluzivno-k...rske-honorare/
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 09:04   #99
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Tarik se upitao, što bi se gotovo svaki hrvatski građanin upitao. Gdje ide novac od humanitarnih organizacija. Ne znam jel ta emisija bila ili će biti i ne znam u kojem kontekstu je to izgovoreno. Uostalom ako je pogriješio, treba mu pokazati da je pogriješio i ne sumnjam da će se ispričati ali dati otkaz u ova krizna vremena, moraš priznati da je bahato i bezobrazno i nije u duhu demokracije kojom se teži.
ako su mu zarade velike,a jesu,onda ima i ugovor potpisan u kojemu pise
da moze nositi gacice na crvene jagode...
jednako tako i teme o kojima se moze dati komentar za vrijeme trajanja emisije su propisane...profesijonalizam...sigurno ne moze voditi emisiju u dresu dinama...
sasvim dovoljno za otkaz...

ne kazem da je pogrijesio...pogrijesio je emisiju...mogao je progovoriti putem novina ili kao gost u nekoj tematskoj emisiji...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 16:40   #100
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
ima više, samo je prošle godine zaradio 890 000 kn na HTV-u,


http://www.nacional.hr/ekskluzivno-k...rske-honorare/
I institucije ništa ne rade...

Beusan se pojavi jednom tjedno na TV-u na 5 minuta i zaradio je skoro 250 000 kn prošle godine. Toliku plaću nema ni premijer naše države. To je nekih 20 000 kn mjesečno za 5 minuta ''rada'' tjedno. Po mom mišljenju, ovo je kriminal par exellence.
chago1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:57.