Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2012., 18:14   #1
Razmnozavanje paukova

Imam dva pauka doma u ćošku i želio bi ih razmnožavati. Zanima me kako se pauci pare, da li imaju pimpek i kako prepoznati koji je muško a koji je žensko? Hvala.
fcelva is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 22:10   #2
Glupljeg pitanja na forumu nisam dugo vidjela.

Koja vrsta? Nisam jebeni vidovnjak.
Koje je tvoje predznanje o paucima?
Imaš li ikakvog uzgojnog iskustva? Sa ičim?
Zašto ih želiš uzgajati, koja je svrha?
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 13:53   #3
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Glupljeg pitanja na forumu nisam dugo vidjela.

Koja vrsta? Nisam jebeni vidovnjak.


isuse
pa ak te pitanje tak živcira, preskoči! kaj histeriziraš?


@fcelva , moj savjet ti je da ih pustiš i ne uznemiravaš, budu se već sami razmnožili
Satene is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 12:52   #4


Tipično razmišljanje za osobu bez imalo razvijenog kritičkog razmišljanja. Na sreću, znam nešto o paucima i pitanja su na mjestu, sviđalo se tebi ili ne.

Plus, mod-iskustvo me naučilo da se tema ovako ne postavlja. Zato fhr i je u kurcu, jebena retajska konvencija.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 19:35   #5
ček, ček .. ak sam dobro shvatila ti si mod? i na jedno pitanje onak vređalački odgovaraš? i onda zaključiš da je forum u kurcu zbog ove teme?
Satene is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 19:36   #6
Nemoj se baviti zaključivanjem, ne ide ti
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 19:38   #7
je da, forum je u kurcu zbog autora
Satene is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 10:52   #8
Imamo u kutu sobe običnog kućnog (Pholcus phalangoides ). Ostavili bismo ga da stoji, neka ga, ali ne znamo ništa o paucima i nakon što sam vidjela ovu sliku mi nije svejedno.

Ako dođe drugi suprotnog spola i razmnože se, što bi se u teoriji dogodilo s mladima? Bi li otišli/pokrepali jer nema dovoljno hrane za sve, ili bi se razmilili po stanu ()?

Jedan život ovisi o odgovoru.
polonaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2013., 15:17   #9
Teško je bilo pogledati na wikipediji kada već imaš njihov latinski naziv?

"Contrary to most other spiders, daddy-longlegs breed the whole year. You might find spiders with eggs in your cellars in the middle of the winter. The spider originally came from the tropics and is only found inside houses. They are not accustomed to seasons.

The fertilized eggs are not spun in a cocoon but are held in a small net of silk. Because the spider is always on the move, it carries the silk net containing the eggs in between her jaws. Only 20 -30 eggs are fertilized. The eggs are hung in a web before the spiderlings could emerge from their eggs. The mother eats the spiderlings that have difficulty in getting out of their egg. Shortly after emerging from the egg, the young spider changes his skin. They are transparent and have short legs. Even after several changes of their skin, the spiderlings stay with their mother and she carries them in between her jaws. At the end when all the egg yolk is consumed and the small spiders have practiced catching tactics with their sisters and bothers, they eventually leave their mother and start for themselves."

http://ednieuw.home.xs4all.nl/Spider.../Pholcidae.htm

Iz vlastitog iskustva s ovim dugonogim paucima mogu ti reći da će napraviti hrpu paučina po kutevima prostorija i lijepit će ti se za lice, skupa s paucima, kada ih budeš pokušao/la odstraniti. Ako si ljubitelj pauka to ti ne bi trebalo smetati.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2013., 16:29   #10
prvi puta cujem da se paukovi razmnozavaju. Ja sam si nekako uvijek mislila da oni dodju u kucu zajedno s prljavstinom.
Griješnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2013., 16:36   #11
Hvala, Lozimka

Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Teško je bilo pogledati na wikipediji kada već imaš njihov latinski naziv?
Nije pisalo.
polonaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2013., 17:50   #12
Quote:
Griješnica kaže: Pogledaj post
prvi puta cujem da se paukovi razmnozavaju. Ja sam si nekako uvijek mislila da oni dodju u kucu zajedno s prljavstinom.
Zafrkavaš?
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2013., 18:14   #13
moja baka je uvijek govorila da kuca treba biti cista inace imas puno paukova

pa sam uvijek mislila da oni dolaze s prasinom ili necistocama.
Griješnica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:12.