Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2017., 15:28   #281
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Zakaj bi patil? Čovjek koji je odustao je sretan u toj svojoj spoznaji.Nema potrebe za patnjom bilo koje vrste. Svi smo mi nastali od prašine. Svemir je dovoljno velik da nam da odgovre na sva pitanja! Put do istine je kratak! 3 mjeseca uz malu simboličnu naknadu i dobiš odgovore na sva pitanja.

Di se trebam prijavit?
__________________
My mind is like my Internet browser, 19 tabs open, three of them frozen and I have no idea where the music is coming from.
flyene is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 16:53   #282
Quote:
flyene kaže: Pogledaj post
I ja sad to polako počinjem shvaćati i cijeniti sebe više. Samo šta sad već imam 40 god. Voljela bih da sam prije to shvatila i našla nekoga tko bi bio bolji prema meni. Ljudi mojih godina su ili oženjeni, ili rastavljeni ili imaju taj neki stil života zbog kojeg se nikad nisu vezali za nekoga. A ja nikog ni ne upoznajem jer je to u ovim godinama teško. Nisam nikad imala prijatelje koji bi me uveli u neko društvo gdje postoji mogućnost upoznati nekoga.
Mislim da ću skužiti šta dalje, važno je da sam osvijestila neke stvari.
Sorry kaj upadam kao padobranac nakon desetak ispisanih stranica, ali htio sam ovo izdvojiti. Mislim da se moraš osloboditi tog tereta godina kojeg si stavila pred sebe i što s tim godinama tražiš opravdanje koje te dovelo do ove situacije u kojoj jesi. Mislim, današnje društvo očekuje svašta u određenim godinama. Trebaš u 20-ima naći posao i završiti faks, u 30-ima stvarati novu obitelj i ući u brak, u 40-ima već treba razmišljati o budućnosti pa se gledaju kuće, stanovi itd., ali čemu to? Tvoj put nije isti kao tisuće drugih puteva od drugih ljudi. Tvoj put se ne bi smio ograničavati time što si već došla u neke godine, pa je teže, jer nije i ne mora to tako biti. Ima solo ljudi koji i u 40-ima nađu nekoga, nađu sebe, svatko ima svoj put, a ti tražiš svoj. Svi bi mi htjeli u nekim godinama ostvariti određene stvari, ali nekad ne ide.

Vjerujem da si hrpu stvari naučila o sebi, osvijestila si se, sazrila si, stekla nekakva iskustva i to je dovoljno da preneseš dalje. Sad da li će to biti preneseno prema nekoj drugoj osobi u nekom odnosu, hoćeš li nastaviti dalje sama, to budeš vidjela, ali nemoj, zaista nemoj nikako i nikada odustati. Ne vrijedi. Puno još toga možeš priuštiti sebi, puno toga još možeš dati nekome drugom, možeš odustat tek kad dođeš u 80-e.
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 18:39   #283
Quote:
miki1988 kaže: Pogledaj post
Sorry kaj upadam kao padobranac nakon desetak ispisanih stranica, ali htio sam ovo izdvojiti. Mislim da se moraš osloboditi tog tereta godina kojeg si stavila pred sebe i što s tim godinama tražiš opravdanje koje te dovelo do ove situacije u kojoj jesi. Mislim, današnje društvo očekuje svašta u određenim godinama. Trebaš u 20-ima naći posao i završiti faks, u 30-ima stvarati novu obitelj i ući u brak, u 40-ima već treba razmišljati o budućnosti pa se gledaju kuće, stanovi itd., ali čemu to? Tvoj put nije isti kao tisuće drugih puteva od drugih ljudi. Tvoj put se ne bi smio ograničavati time što si već došla u neke godine, pa je teže, jer nije i ne mora to tako biti. Ima solo ljudi koji i u 40-ima nađu nekoga, nađu sebe, svatko ima svoj put, a ti tražiš svoj. Svi bi mi htjeli u nekim godinama ostvariti određene stvari, ali nekad ne ide.

Vjerujem da si hrpu stvari naučila o sebi, osvijestila si se, sazrila si, stekla nekakva iskustva i to je dovoljno da preneseš dalje. Sad da li će to biti preneseno prema nekoj drugoj osobi u nekom odnosu, hoćeš li nastaviti dalje sama, to budeš vidjela, ali nemoj, zaista nemoj nikako i nikada odustati. Ne vrijedi. Puno još toga možeš priuštiti sebi, puno toga još možeš dati nekome drugom, možeš odustat tek kad dođeš u 80-e.

Nisi padobranac, više si rekao nego neki koji su odmah reagirali sa svojim sarkastičnim komentarima.
Lijepo je to sve što si napisao i točno. Nažalost, ja sam zbog nekih stvari koje su se desile u mom djetinjstvu i obilježile moj životni put morala neke stvari posložiti u tridesetima umjesto u dvadesetima pa su tridesete u svemu tome proletile u nekim vezama koje nisu ništa konkretno donijele.
Inače nikad ne odustajem lako kad imam neki cilj. Samo što u ovom ljubavnom spektru života ne ovisi sve o meni. Puno, ali ne sve.

Hvala ti!
__________________
My mind is like my Internet browser, 19 tabs open, three of them frozen and I have no idea where the music is coming from.
flyene is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 19:10   #284
Quote:
flyene kaže: Pogledaj post
Nisi padobranac, više si rekao nego neki koji su odmah reagirali sa svojim sarkastičnim komentarima.
Lijepo je to sve što si napisao i točno. Nažalost, ja sam zbog nekih stvari koje su se desile u mom djetinjstvu i obilježile moj životni put morala neke stvari posložiti u tridesetima umjesto u dvadesetima pa su tridesete u svemu tome proletile u nekim vezama koje nisu ništa konkretno donijele.
Inače nikad ne odustajem lako kad imam neki cilj. Samo što u ovom ljubavnom spektru života ne ovisi sve o meni. Puno, ali ne sve.

Hvala ti!
I ja sam isto "late bloomer" kako bi rekli Amerikanci samo eto, ja sam malo drugačiji put prošao, kao i svi drugi također. Samo isto tako moraš imati na umu da sve te veze i vezice koje imaš, da iz svake nešto naučiš i sebe nadograđuješ s time, postaneš bolja i sebe gledaš ipak na drugačiji način nego prvi puta. Sve je to proces kroz kojeg prolazimo, neki na lakši, a neki na teži način.

Svjestan sam da na ljubavnom spektru života isto tako treba raditi i za to trebaju obje strane, no isto tako smatram da sve to treba spontano doći i opušteno. Da se ne ide u to s nekim ciljem koji mora završiti vezom. Cilj bi trebao biti jedini, upoznavanje i druženje, a ako se rodi nešto između toga, doći će spontano. Vjerojatno je ovo samo razdoblje gdje si se malo uhvatila u razmišljanju, no i ono će proći, ustat ćeš se i krenuti dalje. I s obzirom na pročitano na temi, vjerujem da ćeš naći nekoga za sebe, po mjeri.
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 20:02   #285
Quote:
flyene kaže: Pogledaj post
Jučer sam skužila dok sam bila okružena zgodnim dečkima da nemam uopće osjećaj da ću nekoga upoznati. Mjesto na kojem sam bila jučer nije bilo za upoznavanje, ali sam skužila da sam izgubila nadu da ću ikad ikoga upoznati bilogdje. I onda sam još malo radila introspekciju i skužila da u biti nisam nikad ni vjerovala da ću naći tog nekoga. U skoro vrijeme me je povrijedio dečko kojeg sam jako voljela. Nismo se redovito viđali jer je on sav u poslu i zdravstvenim problemima. Na moje pitanje da li se možemo viđati češće odgovorio je da se ne može unaprijed dogovarati zbog posla. To mi je bilo čudno, ali sam opet nekako to bila opravdala. Mi smo bili u vezi 2 godine, a onda je on prekinuo i onda smo se opet počeli viđati i mislila sam da ćemo s vremenom opet to definirati kao vezu i viđati se češće, čim on sredi neke stvari. I onda smo se sreli u jednom mjestu daleko od našeg grada par dana nakon što se prestao javljati. Ja nisam znala da će on biti tamo, ni on nije znao da ću ja biti tamo. Bio je s drugom ženom na ljetovanju. U biti, to nije tema ovog posta, samo sam htjela prikazati da i kad sam mislila da sam našla ljubav svog života, to se završilo jako ružno. (nisam napravila scenu, odglumila sam da sam cool)
E sad... tema ovog posta je da stvarno više ne vjerujem da ću imati svog životnog partnera. To sam jučer skužila i ta moja spoznaja me uplašila. A još više spoznaja da u biti nisam nikad vjerovala da sam dovoljno vrijedna da netko bude sa mnom. Tome je možda uzrok i to što kad sam bila mala bila sam malo neugledna (mršava). I u jednom društvu sam to svaki dan osjećala jer su mi dali neki glupi nadimak zbog moje mršavosti. S vremenom sam se proljepšala, i iz ružnog pačeta izrasla u labuda. Ali nisam nikad doživjela onaj trenutak kad se pače vidi u jezeru i shvati da je predivan labud. I do sada sam uvijek puštala da me muškarci iskoriste. Kad im je bio loš period u životu, tu sam bila ja. Kad bi im krenulo na bolje (dobiju posao, dobiju bolji posao) onda im više nisam bila interesantna. I ja sad to polako počinjem shvaćati i cijeniti sebe više. Samo šta sad već imam 40 god. Voljela bih da sam prije to shvatila i našla nekoga tko bi bio bolji prema meni. Ljudi mojih godina su ili oženjeni, ili rastavljeni ili imaju taj neki stil života zbog kojeg se nikad nisu vezali za nekoga. A ja nikog ni ne upoznajem jer je to u ovim godinama teško. Nisam nikad imala prijatelje koji bi me uveli u neko društvo gdje postoji mogućnost upoznati nekoga.
Mislim da ću skužiti šta dalje, važno je da sam osvijestila neke stvari.
Odustaješ,ali ipak se nadaš

Mislim da,ma koliko govorili da smo odustali od nalaženja nekoga,svi mi ipak u podsvijesti priželjkujemo nekoga za veseliti se,smijati,plakati uživati.

Neznam,valjda je to do ljudske duše.Pa kamo god se okreneš,eto pjesama,filmova na tu temu.

Ja sam puno mlađi i makar i sam odustajem i pritom praktički ne ostavljujući prostora da nekoga i upoznam,opet duboko u podsvijesti želim nekoga.Pa ne niti za taj jebeni seks,makar sam u dvadesetima,nego za dijeliti s nekime život!
alebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 20:33   #286
Quote:
flyene kaže: Pogledaj post
Jučer sam skužila dok sam bila okružena zgodnim dečkima da nemam uopće osjećaj da ću nekoga upoznati. Mjesto na kojem sam bila jučer nije bilo za upoznavanje, ali sam skužila da sam izgubila nadu da ću ikad ikoga upoznati bilogdje.
Hej, nemoj tako! Uhvatila te je panika srednjih godina. To je sasvim normalno. Nemoj odmah padati u depresiju! Pametni ljudi sa kriterijumima su veoma retko zadovoljni svojim zivotom, uvek im se cini da su trebali nesto bolje da urade. Tvoj zivot koji si do sada prozivela je pun dobrih i losih strana. To su sve iskustva koja ti pomazu da neke stvari sagledas zrelije, pametnije, pravilnije. Nemoj gledati sve to na negativan nacin. Podvuci crtu i pomiri se sa svojim zivotnim iskustvom. Znas kako je, i hormoni hoce malo da drmaju u tim godinama i javlja se strah, kako dalje i sve to. Sve je to normalno i za ljude je. Ono sto je veoma vazno u svemu tome je, da ne izgubis zivost duha. Bila si okruzena zgodnim deckima koji nisu pali na kolena i nisu te proglasili boginjom lepote. Pa sta? Imas drustvo sa kojim izlazis, zar moras bas uvek da bacas udicu? Uzivaj malo u tim izlascima, opusti se, ne broji stalno godine i vreme koje ti je jos "preostalo". Moguce je da se na tvom putu blizi dan ukrstanja tvog puta i "njegovog" puta. Hoces sada prosedeti sve dane u kukanju zato sto njegov voz kasni? Ma hajde, ne dolazi u obzir. Obicno ljudima dodju takve crne misli kada imaju previse vremena. Onda se preispituju, vagaju, nezadovoljni su.

Sta mislis o tome da uradis nesto sto do sada nisi radila? Sa time u svakom slucaju povecavas mogucnost da sretnes nekoga zanimljivog. Baci plakate na kojima pise "decko" i "veza". Upisi na primer, neki kurs. Ono sto te interesuje, Imaces novu grupu nepoznatih ljudi koje ces vidjati redovno. Pre ili posle je moguce da ti neko zapne za oko. Nemoj se baviti bapskim stvarima, nego pokusaj da negujes svoj intelekt. Mozda da odes u obliznji grad na neku izlozbu ili da pocnes da se bavis klizanjem ili da se prikljucis literarnom krugu. Sve su to mogucnosti da upoznas nove, zanimljive ljude. Ako stalno izlazis sa istim ljudima na ista mesta, naravno da je manja mogucnost da sretnes nekog novog. Lepo sedi i napravi plan, sta volis da radis i sta bi mogla da uradis. Imas internet, pa imas i odlican pregled gde ima sta zanimljivog. Nemoj dizati ruke, jer kada jednom padnes u depresiju, tesko ces se izvuci iz toga. Svi mi imamo povremeno i negativna razmisljanja, ali ako prevaris te crne misli i zapocnes nesto novo, videces kako ce i tvoj stav postati pozitivan.

Prva i najvaznija zapovest je: kloni se ozenjenih i zauzetih. Druga zapovest je: kloni se neozbiljnih i vrtirepa. Sigurna sam da to i sama znas. Hajde, organizuj se, niko ti nece pomoci sa strane, ako ti sama sebi ne pomognes. To je na zalost, zivotna istina. A kako si se ovde obratila, ja verujem da ti treba samo mali podsticaj da dodjes na sinu i da ponovo krenes unapred!
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 20:56   #287
Drugim riječima, da ne ostaneš sama, morat ćeš pristati na kompromis.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 21:51   #288
Flyene, imas li ti snage za krenuti naprijed? Ja u susjedstvu imam dvije cure koje su ti po godinama blizu, a koje imaju slicnu zivotnu pricu i koje su do cudnih zakljucaka u zivotu dosle. Da se ispraviti, samo odluka i punom snagom naprijed.
djordje5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 21:52   #289
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Ne mora ni to. Priroda ce uciniti svoje.
Sta priroda nudi u takvim slucajevima?
djordje5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 22:56   #290
Quote:
djordje5 kaže: Pogledaj post
Da se ispraviti, samo odluka i punom snagom naprijed.
Što se sve može ispraviti pukim donošenjem odluke? Neraspoloženje? Apatija? Depresija?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 23:29   #291
Odlučiti nešto možeš, ali na samoj odluci može stati tako da bez realizacije ili pokušaja - baš i nema puno. Mogu i ja odlučiti da od sutra neću jesti slatko, ali ako to ne realiziram, samo na tome će stati. Tako da se, donekle, slažem s Lordovim upisom.
__________________
“You can’t make the same mistake twice. The second time you make it, it’s no longer a mistake – it’s a choice.” ... Dust in the Wind
leptirica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 23:41   #292
Quote:
djordje5 kaže: Pogledaj post
Sta priroda nudi u takvim slucajevima?
Cekas da Saturn udje u tvoj znak i onda se frajeri samo pocnu redati.
__________________
I may love to shop but I'm not buying your bullshit.
AlwaysOnTop is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 00:04   #293
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Što se sve može ispraviti pukim donošenjem odluke? Neraspoloženje? Apatija? Depresija?
Zato i jesam napisao odluka, a ne direktiva. Odluka podrazumjeva pokretanje iz stanja mirovanja, koristenje svih mogucih resursa, a najprije odlazak psihologu.
Neraspolozenje, apatija i depresija se rjesavaju odlukom, odlucis da krenes na kurs engleskog jezika, racunara, jogu..ulazak medju ljude, poceti nesto raditi u zivotu..sve je to odluka.

Quote:
AlwaysOnTop kaže: Pogledaj post
Cekas da Saturn udje u tvoj znak i onda se frajeri samo pocnu redati.
Ali stariji, ili crnci..
djordje5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 00:17   #294
Quote:
AlessandraB kaže: Pogledaj post
...Prva i najvaznija zapovest je: kloni se ozenjenih i zauzetih. Druga zapovest je: kloni se neozbiljnih i vrtirepa. Sigurna sam da to i sama znas. Hajde, organizuj se, niko ti nece pomoci sa strane, ako ti sama sebi ne pomognes. To je na zalost, zivotna istina. A kako si se ovde obratila, ja verujem da ti treba samo mali podsticaj da dodjes na sinu i da ponovo krenes unapred!
Što ako se neki vrtirep stilta kad je upozna? Ili... što ako se neozbiljni napokon uozbilji? Što ako neki oženjeni u groznom braku napokon osjeti ljubav baš s njom? Što ako je neki zauzeti zauzet jer nije našao pravu ljubav?

Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
Drugim riječima, da ne ostaneš sama, morat ćeš pristati na kompromis.
Kompromis je stanje u kojem se našlo polovično "rješenje". U pravoj ljubavi kompromis nije potreban: dvoje se osnažuju, ne odustaju od sebe zbog drugog.

Quote:
djordje5 kaže: Pogledaj post
Flyene, imas li ti snage za krenuti naprijed? Ja u susjedstvu imam dvije cure koje su ti po godinama blizu, a koje imaju slicnu zivotnu pricu i koje su do cudnih zakljucaka u zivotu dosle. Da se ispraviti, samo odluka i punom snagom naprijed.
Samo kreni? Istina, većina je stvari nadohvat ruke, samo tu ruku treba pokrenuti...

Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Što se sve može ispraviti pukim donošenjem odluke? Neraspoloženje? Apatija? Depresija?
Donošenjem odluke stvara se preduvjet za akciju.

Quote:
djordje5 kaže: Pogledaj post
Zato i jesam napisao odluka, a ne direktiva. Odluka podrazumjeva pokretanje iz stanja mirovanja, koristenje svih mogucih resursa, a najprije odlazak psihologu.
Neraspolozenje, apatija i depresija se rjesavaju odlukom, odlucis da krenes na kurs engleskog jezika, racunara, jogu..ulazak medju ljude, poceti nesto raditi u zivotu..sve je to odluka.
Psiholog? A da prvo popriča s prijateljima, pa upozna nove ljude?
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 00:22   #295
A di je taj Saturn više?

Istina, u podsvijesti se uvijek nadamo. Mene je prošlo to što me ljetos uhvatilo. Bilo je samo rezultat toga da sam se prevarila u jednu osobu za koju sam mislila da je moj soulmate i saznala da on ne misli sa mnom ozbiljno na najgori mogući način (srela sam ga s drugom) pa sam počela razmišljati o svemu što sam prošla u životu na ljubavnom polju i skužila neke svoje pogrešne obrasce ponašanja. Onda sam razmišljala o tome koliko dugo mi je trebalo da to uvidim i bilo mi je žao što nisam ranije. Uglavnom, od tada više ne griješim tj.ne radim te iste greške pa mi je kičma malo narasla i osjećam se bolje. Je da sam sama, ali bolje biti sam nego loše kompanjan. Sad rijetko i upoznam nekoga jer puno radim i ne krećem se puno okolo kao prije. U mlađim danima je bilo dinamičnije i mogla sam birati i zato mi je žao šta sam se uvijek kačila na pogrešne. Ali šta sad... vrijeme se ne može vratiti. Neću zbog toga Samo mi je žao da neću imati svoje dijete.
Ma imam ja snage, i mentalne i fizičke. Samo mi se više ne izlazi subotama navečer je volim jutarnje nedeljne kave.
Mislim da ja mogu štogod trebam da napravim, da se krećem i da se svačim bavim, samo taj Saturn treba da mi posloži malo stvari pa da upoznam i nekog tko je ok i tko bi nešto sa mnom.
I da... nema tu materijala za priču o depresiji. Nema se vremena za depresije.
__________________
My mind is like my Internet browser, 19 tabs open, three of them frozen and I have no idea where the music is coming from.
flyene is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 00:24   #296
dtomas, svija mi se kako razmišljaš. Ti moreš bit moj glasnogovornik kad bude zatrebalo.
__________________
My mind is like my Internet browser, 19 tabs open, three of them frozen and I have no idea where the music is coming from.
flyene is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 00:31   #297
Quote:
dtomas kaže: Pogledaj post

Samo kreni? Istina, većina je stvari nadohvat ruke, samo tu ruku treba pokrenuti...

Donošenjem odluke stvara se preduvjet za akciju.


Psiholog? A da prvo popriča s prijateljima, pa upozna nove ljude?
A da bi se ruka pokrenula ide odluka. Naravno, slazem se s tobom, prvo se koristi ono sto je na dohvat ruke, prvo idu prijatelji, ali i oni ce joj reci, upisi kurs joge, upisi kurs engleskog jezika, upisi nesto, time ulazis u grupu i stjeces mogucnosti upoznavanja novih ljudi, usput ovladat ces i nekim novim znanjima-vjestinama.
Ja jesam rekao psiholog, medjutim posto je ovo tema koja je bolna, necu na njemu inzistirati..
djordje5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 00:34   #298
Quote:
AlessandraB kaže: Pogledaj post
Hej, nemoj tako! Uhvatila te je panika srednjih godina. To je sasvim normalno. Nemoj odmah padati u depresiju! Pametni ljudi sa kriterijumima su veoma retko zadovoljni svojim zivotom, uvek im se cini da su trebali nesto bolje da urade. Tvoj zivot koji si do sada prozivela je pun dobrih i losih strana. To su sve iskustva koja ti pomazu da neke stvari sagledas zrelije, pametnije, pravilnije. Nemoj gledati sve to na negativan nacin. Podvuci crtu i pomiri se sa svojim zivotnim iskustvom. Znas kako je, i hormoni hoce malo da drmaju u tim godinama i javlja se strah, kako dalje i sve to. Sve je to normalno i za ljude je. Ono sto je veoma vazno u svemu tome je, da ne izgubis zivost duha. Bila si okruzena zgodnim deckima koji nisu pali na kolena i nisu te proglasili boginjom lepote. Pa sta? Imas drustvo sa kojim izlazis, zar moras bas uvek da bacas udicu? Uzivaj malo u tim izlascima, opusti se, ne broji stalno godine i vreme koje ti je jos "preostalo". Moguce je da se na tvom putu blizi dan ukrstanja tvog puta i "njegovog" puta. Hoces sada prosedeti sve dane u kukanju zato sto njegov voz kasni? Ma hajde, ne dolazi u obzir. Obicno ljudima dodju takve crne misli kada imaju previse vremena. Onda se preispituju, vagaju, nezadovoljni su.

Sta mislis o tome da uradis nesto sto do sada nisi radila? Sa time u svakom slucaju povecavas mogucnost da sretnes nekoga zanimljivog. Baci plakate na kojima pise "decko" i "veza". Upisi na primer, neki kurs. Ono sto te interesuje, Imaces novu grupu nepoznatih ljudi koje ces vidjati redovno. Pre ili posle je moguce da ti neko zapne za oko. Nemoj se baviti bapskim stvarima, nego pokusaj da negujes svoj intelekt. Mozda da odes u obliznji grad na neku izlozbu ili da pocnes da se bavis klizanjem ili da se prikljucis literarnom krugu. Sve su to mogucnosti da upoznas nove, zanimljive ljude. Ako stalno izlazis sa istim ljudima na ista mesta, naravno da je manja mogucnost da sretnes nekog novog. Lepo sedi i napravi plan, sta volis da radis i sta bi mogla da uradis. Imas internet, pa imas i odlican pregled gde ima sta zanimljivog. Nemoj dizati ruke, jer kada jednom padnes u depresiju, tesko ces se izvuci iz toga. Svi mi imamo povremeno i negativna razmisljanja, ali ako prevaris te crne misli i zapocnes nesto novo, videces kako ce i tvoj stav postati pozitivan.

Prva i najvaznija zapovest je: kloni se ozenjenih i zauzetih. Druga zapovest je: kloni se neozbiljnih i vrtirepa. Sigurna sam da to i sama znas. Hajde, organizuj se, niko ti nece pomoci sa strane, ako ti sama sebi ne pomognes. To je na zalost, zivotna istina. A kako si se ovde obratila, ja verujem da ti treba samo mali podsticaj da dodjes na sinu i da ponovo krenes unapred!
Hvala ti. Ima tu dosta istine u tome šta si napisala.
__________________
My mind is like my Internet browser, 19 tabs open, three of them frozen and I have no idea where the music is coming from.
flyene is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 00:37   #299
Quote:
dtomas kaže: Pogledaj post
Što ako se neki vrtirep stilta kad je upozna? Ili... što ako se neozbiljni napokon uozbilji? Što ako neki oženjeni u groznom braku napokon osjeti ljubav baš s njom? Što ako je neki zauzeti zauzet jer nije našao pravu ljubav?
Haha, bas si vickast. Ljudi se ne menjaju tako lako, ako uopste. Onaj ozenjeni u groznom braku neka prvo sredi svoju situaciju, a ne da sara okolo i trazi "ljubav svog zivota" pored svoje zene, pa malo tamo, malo ovamo dok ne odvaga sta je njemu bolje i sta mu se najbolje isplati, a onaj zauzeti neka se prvo oslobodi, pa neka trazi pravu ljubav, neposteno je od njega da sedi u vezi a da nema ljubavi prema toj zeni. Znaci i on je precrtan. Uopste, na sta lici to premestanje iz kreveta u krevet? Ja takvoga nikada ne bih prihvatila, koji nije imao vremena da sredi svoja osecanja posle prekida sa nekim. Tu je u startu nezdrava osnova za neku novu, kvalitetnu vezu.
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 00:39   #300
Quote:
djordje5 kaže: Pogledaj post
A da bi se ruka pokrenula ide odluka. Naravno, slazem se s tobom, prvo se koristi ono sto je na dohvat ruke, prvo idu prijatelji, ali i oni ce joj reci, upisi kurs joge, upisi kurs engleskog jezika, upisi nesto, time ulazis u grupu i stjeces mogucnosti upoznavanja novih ljudi, usput ovladat ces i nekim novim znanjima-vjestinama.
Ja jesam rekao psiholog, medjutim posto je ovo tema koja je bolna, necu na njemu inzistirati..
Di ćeš boljeg psihologa od prijatelja koji te dobro zna, ali opet ti stvari objektivno kaže bez bojazni da će te povrijediti? Imam ja takve frendice, a i ja sam sama takva da neću ljudima reći što žele čuti nego ono što im može pomoći. Zato mi se neke i obrate s riječima: Flyene, šta ti misliš o ovome? Znam da ćeš ti to objektivno izanalizirati." Pa im saspem sve što ih ide. A tako i one meni. I ponekad me njihove riječi žacnu i ne složim se s njima ali ih poslušam. Nakon nekog vremena jer se mora napraviti odmak da se stvari sagledaju iz drugog kuta, skužim da su bile u pravu. Ma kakvi psiholozi... nemam ja niš protiv njih, ali dok su tu frendice neću nikom da plaćam.
__________________
My mind is like my Internet browser, 19 tabs open, three of them frozen and I have no idea where the music is coming from.
flyene is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:52.