Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2013., 09:46   #41
Quote:
Gox1 kaže: Pogledaj post
Na žalost, teško je prevenirati dramu sa poštom, osim ukoliko kabel nije integriran u inicijalni set ( neizvedivo i neisplativo jer nisu svi korisnici glukometara zainteresirani za prebacivanje podataka bez obzira što se tebi to čini kao najnormalnija stvar ). Znam da nije praktično ali eto, možda taj bluetooth zaobiđe problem ( Jedino što će ti morati biti poslan poštom )

Ključna stvar: Aparatić i trake su na listi!!!
Mislio sam na "problem" povezivanja sa kompjuterom...
Gox1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 12:49   #42
Quote:
Gox1 kaže: Pogledaj post
Na žalost, teško je prevenirati dramu sa poštom, osim ukoliko kabel nije integriran u inicijalni set ( neizvedivo i neisplativo jer nisu svi korisnici glukometara zainteresirani za prebacivanje podataka bez obzira što se tebi to čini kao najnormalnija stvar ). Znam da nije praktično ali eto, možda taj bluetooth zaobiđe problem ( Jedino što će ti morati biti poslan poštom )

Ključna stvar: Aparatić i trake su na listi!!!
Super za listu, dobro je da pacijenti imaju više opcija.

A za kabel: odgovorno tvrdim da velika većina ljudi s tipom 1 (a koji se mjere barem 4 puta dnevno - to je ono što dobijemo preko HZZO-a) svakako prebacuje svoje podatke. Ispitajte tržište (ali online, nemojte da vam ljudi trebaju slati snail mailom takve stvari).
U procjene za tip 2 ne mogu ulaziti.

Pa to je upravo glavna prednost Bayerovog USB Contour i USB Contour Next glukometra pred svim ostalim koji su nam na raspolaganju, to što ni ne treba kabel nego se aparatić poput USB-a upikne u računalo i podaci se čitaju bez problema. Bayeru se izgleda isplatilo - prepoznali su zašto je to bitno.

Inače, u aktualnom Pravilniku o ortopedskim pomagalima pisalo je da i liječnici obiteljske medicine koji izdaju potvrde o ortopedskim pomagalima MORAJU imati setove za prebacivanje podataka iz aparatića. I to ne prvenstveno da bi pratili kakve su glikemije , nego zato da na taj način zapravo provjeravaju koristi li pacijent trakice koje su mu izdane, jel :fp:
Honey Dorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 18:20   #43
Quote:
Honey Dorian kaže: Pogledaj post
Super za listu, dobro je da pacijenti imaju više opcija.

A za kabel: odgovorno tvrdim da velika većina ljudi s tipom 1 (a koji se mjere barem 4 puta dnevno - to je ono što dobijemo preko HZZO-a) svakako prebacuje svoje podatke. Ispitajte tržište (ali online, nemojte da vam ljudi trebaju slati snail mailom takve stvari).
U procjene za tip 2 ne mogu ulaziti.

Pa to je upravo glavna prednost Bayerovog USB Contour i USB Contour Next glukometra pred svim ostalim koji su nam na raspolaganju, to što ni ne treba kabel nego se aparatić poput USB-a upikne u računalo i podaci se čitaju bez problema. Bayeru se izgleda isplatilo - prepoznali su zašto je to bitno.

Inače, u aktualnom Pravilniku o ortopedskim pomagalima pisalo je da i liječnici obiteljske medicine koji izdaju potvrde o ortopedskim pomagalima MORAJU imati setove za prebacivanje podataka iz aparatića. I to ne prvenstveno da bi pratili kakve su glikemije , nego zato da na taj način zapravo provjeravaju koristi li pacijent trakice koje su mu izdane, jel :fp:
Da se razumijemo, nemam apsolutno ništa protiv niti jednog aparatića i svatko će koristiti onaj koji mu odgovara. Što se tiče odredbe HZZO-a da svaki liječnik treba imati set za prijenos podataka, to je jedna, priznati ćeš, prilično zgodna utopija jer povlači za sobom činjenicu da bi svaki liječnik trebao imati oko 20-ak kablova u ordinaciji s obzirom na broj glukometara na tržištu...ili svi imaju USB? Ne želim se prepucavati niti navijati za pojedini glukometar, ono što je na kraju najbitnije, je da pomogne svakom pacijentu da bude dobro izreguliran!
Gox1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 20:31   #44
Ne, liječnik treba imati kablove onih glukometara koje koriste njegovi pacijenti koji imaju pravo na trakice. To su dijabetičari tip 1 i neznatan broj inzulinovisnih s tipom 2.

Nijedan LOM u Hrvatskoj nema po 20 takvih pacijenata plus da svaki od njih ima različit aparatić.

Ne prepucavam se, govorim ti kako jest: ponudite USB kabel odmah uz aparatić. Ako pacijent nije zainteresiran, neka odbije.

O čemu se radi: činjenica je da su trakice relativno skupe za osiguranja i pacijenta samog. Ali malo tko istodobno koristi više od dva aparatića. Trakice se troše svakodnevno, aparatić kupiš/dobiješ/podigneš jedan u nekoliko godina.

Ako imaš pacijente koji se mjere po 4 i više puta dnevno, oni će nabavljati puno trakica. Takvi pacijenti (vjeruj mi na riječ jer fakat znam o čemu govorim) trebaju prijenos podataka na računalo.

Oni koji "nisu zainteresirani" ni ne mjere se tako često, što će reć, troše puno manje trakica.

Na kojima više zaradite? (No offence, svi zarađuju, nemam ništa protiv)

Disclaimer: ne radim za Bayer, dapače napisala sam gore da im je obični Contour čista katastrofa, USB Contour također mi nije bio dobar u smislu točnosti i preciznosti (iako nešto bolji od Contoura), tek je USB Contour Next dobar u tom smislu.
Honey Dorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 23:26   #45
Quote:
Honey Dorian kaže: Pogledaj post
Ne, liječnik treba imati kablove onih glukometara koje koriste njegovi pacijenti koji imaju pravo na trakice. To su dijabetičari tip 1 i neznatan broj inzulinovisnih s tipom 2.

Nijedan LOM u Hrvatskoj nema po 20 takvih pacijenata plus da svaki od njih ima različit aparatić.

Ne prepucavam se, govorim ti kako jest: ponudite USB kabel odmah uz aparatić. Ako pacijent nije zainteresiran, neka odbije.

O čemu se radi: činjenica je da su trakice relativno skupe za osiguranja i pacijenta samog. Ali malo tko istodobno koristi više od dva aparatića. Trakice se troše svakodnevno, aparatić kupiš/dobiješ/podigneš jedan u nekoliko godina.

Ako imaš pacijente koji se mjere po 4 i više puta dnevno, oni će nabavljati puno trakica. Takvi pacijenti (vjeruj mi na riječ jer fakat znam o čemu govorim) trebaju prijenos podataka na računalo.

Oni koji "nisu zainteresirani" ni ne mjere se tako često, što će reć, troše puno manje trakica.

Na kojima više zaradite? (No offence, svi zarađuju, nemam ništa protiv)

Disclaimer: ne radim za Bayer, dapače napisala sam gore da im je obični Contour čista katastrofa, USB Contour također mi nije bio dobar u smislu točnosti i preciznosti (iako nešto bolji od Contoura), tek je USB Contour Next dobar u tom smislu.
Dobro...ako ti svoje prijedloge nećeš iznijeti sama, budem ja...možda se stvarno ogrebem i za neku lovu nemoj kasnije tražiti postotak

Svako dobro!
Gox1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2014., 12:01   #46
imam aparat glucocardx mini i često mi se dogodi da mi očita visok šečer nakon 1 min od prvog uboda ponovo se bodem i kontroliram na taj isti aparat i bude mi manja vrijednost. prije par dana očitana mi je vrijednost 0,1 mmol a ponovnom kontrolom nakon 1 min. 5,2 mmol. također mi se dogodi da kad umetnem trakicu u aparat i kad stavim kap krvi , popusti unutra nešto i ne očita mi nalaz več se pojavi e-6. radi svega ovog potroši se puno trakica, a limitirano je na 50 kom za 6 mj.ni drugi aparati nisu baš dobri pogotovo u zadnje 2 god.. ja sam radila godinama sa svim aparatima(to mi je i struka) ali ovoga nije bilo. moglo se desit nešto ali vrlo, vrlo rijetko.
novka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 07:53   #47
Quote:
novka kaže: Pogledaj post
imam aparat glucocardx mini i često mi se dogodi da mi očita visok šečer nakon 1 min od prvog uboda ponovo se bodem i kontroliram na taj isti aparat i bude mi manja vrijednost. prije par dana očitana mi je vrijednost 0,1 mmol a ponovnom kontrolom nakon 1 min. 5,2 mmol. također mi se dogodi da kad umetnem trakicu u aparat i kad stavim kap krvi , popusti unutra nešto i ne očita mi nalaz več se pojavi e-6. radi svega ovog potroši se puno trakica, a limitirano je na 50 kom za 6 mj.ni drugi aparati nisu baš dobri pogotovo u zadnje 2 god.. ja sam radila godinama sa svim aparatima(to mi je i struka) ali ovoga nije bilo. moglo se desit nešto ali vrlo, vrlo rijetko.
Ja imam neki prastari od pokojne babe Elite i taj ima testne trakice koje se moraju umetnuti prije svakog mjerenja te ako nešto nije uredu mora se baždariti za što postoji isto jedna trakica.
Ne znam stvarno što ti drugo savjetovati da ukoliko si sve isprobala što se s njim može po uputama daj ga na servis
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 18:41   #48
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ja imam neki prastari od pokojne babe Elite i taj ima testne trakice koje se moraju umetnuti prije svakog mjerenja te ako nešto nije uredu mora se baždariti za što postoji isto jedna trakica.
Ne znam stvarno što ti drugo savjetovati da ukoliko si sve isprobala što se s njim može po uputama daj ga na servis
pokušala sam ga promijenit u apoteku ali mi je apotekarica nudila jedan koji nije bio zapakiran u kutiju kako inače oni budu, i kad sam ga uključila vidila sam da je korišten. vratila sam ga a ona mi je rekla da su joj ga takvog dali predstavnici šta nevjerujem. neznam svako koliko imamo pravo na aparat, za trkice je 50 trakica za 6 mj. nisam na inzulinu već na glukofažu.
novka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 08:37   #49
Pozdrav
accu check active aparat javlja e5
nemam pojma gdje mi je kutija (aparat star) nađem na netu da je možda datum istekao trakicama
provjerim nije 12/2015
a dalje kaže možda na aparatu nije podešen
i nije
kako ga podesit sad uputite budalu ako tko zna
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 14:52   #50
iskusni dugogodišnji dijabetičar se nakanio očistit prozrčić za skeniranje i evo proradilo sve, čisto ako netko imadne ovakav problem
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2015., 17:11   #51
Zadnje vrijeme imam izrazito nizak šečer. Zna pasti i do 2.3 najgore je što ja nemam jako izražajne simptome kad padnem u hipoglikemiju pa moram vrlo često mjeriti šećer.

U bolnici sam dobila aparatić ACCU-CHEK Platforma, ali su skupe trakice s obzirom da mjerim 3-5x na dan.

Gledala sam te trakice na ebayu, imate li iskustva u kupoivni trakica s ebaya?

Hvala!
__________________
Sve u životu možeš stvoriti -osim duše! S njom se moraš roditi!
Melani@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 17:32   #52
Sorry na upadanju ko padobranac. Jel se set za brzo ocitanje dobiva ili se mora kupit? Imam u familiji genetski secer i danas sam izmjerio 9 nakon rucka. Sad bi ja to sebi "nabavio". Pa neznam jel to ide preko hzzo-a ili se kupuje
Hvala
android-Split is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2016., 16:56   #53
Ima li ko iskustva sa aparatom BAYER CONTOUR NEXT PLUS jer ga imam priliku uzet paket za 200 kn, da li je to ok pouzdan aparat?
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 11:12   #54
Lijep pozdrav svim slatkićima i slatkicama i onima koji to nisu...

Evo da malo podignem ovu temu, jerbo vidim da nije aktivna od veljače...

Meni je do sada glukoza b.o.
Međutim...
Javljaju mi se (već dugo) neki simptomčići a propos pa sam odlučila malo pratit' rad šećerane...
A simptomčići su žeđ nakon obroka i žarenje stopala.
Ali...
Taj osjećaj hodanja po žeravici, kod mene može bit' i posljedica oooogromnih problema s kralježnicom.

Nisam hipohondar, ali mi je medicina postala hoby zbog pozamašne anamneze, pa sam si odlučila nabavit' glukometar i malo kontrolirat' kak' mi inzulin komunicira s organizmom...

Dakle, ne treba mi neki turbo aparat (za sad) pa sam sinoć odlučila ubost' Bayer Contour za =152,25 kn. Trebao bi mi stići danas-sutra...
...pa ću gladna i sita pratit' razinu šećera. Onak', amaterski (uz blagoslov svojeg LOM-a).

Ima li tko iskustva a propos navedenog uređajčića, u smislu koliko je (obzirom na cijenu) pouzdan, trajan etc...?

Svaki komentar je dobrodošao.
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 20:40   #55
Merenje secera- koji uredjaj koristite?

Koji uredjaj koristite za merenje secera?

Sent from my HTC One X using Tapatalk
bobkockalone is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2020., 19:22   #56
Wellion CALLA light
Dijelili su ih besplatno po sajmovima.
haymaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2020., 03:51   #57
Ja od početka bolesti, 2011. godine, koristim Arkray Glucocard X-Meter. Pouzdan je i siguran. GUK mjerim svaka 4 dana i još nisam ni bateriju promijenila. Vama kojima javlja grešku E-6: vjerojatno se u trakici ne nalazi dovoljno krvi. Kada se piknete lancetom, stisnite malo okolno područje oko uboda.
__________________
No Alarms And No Surprises, Please.
RadioHead is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2020., 21:34   #58
Imam jedno pitanje za iskusne ovdje!?
Imam poduzu anamnezu gestaciijskog dijabetesa zbog kojeg sam bila i na inzulinu i to poprilicnim kolicinama! Nakon trudnoce sam napravila ogtt koji je bio ok! Vec neko vrijeme mi je granicni secer nataste,i sad sam isla operirati mrenu pa su me isto upozorili da je granicni! S obzirom da su mi svi simptomi poznati nakon operacije mrene sam se lose osjecala ,osjecala sam jaku zed i isla sam izmjeriti secer i bio je 8.9 a na drugi ubod 8.3!
Posto nisam dijabeticar i ne koristim to cesto trakicama je istekao rok pa ne znam jeli to mozda utjece na rezultat! Poslije tog dana sam si jos koji puta izmjerila i sve se vratilo na mjesto,sad su rezultati ok!
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2023., 20:12   #59
Pozdrav svima
Da malo osvjezim temu
Da li tko zna, mogu li se jos uvijek u apotekama zamijeniti stariji aparatici za nove?
Imam ot tate Contour XT negdje 2015/16. god
Sad meni treba zbog autoimune bolestine i kortića povremena kontrola pa bi si nabavila za doma
ozanavg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:22.