Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2007., 02:18   #41
već kao balavica sam uočila svojevolju i needuciranost većine roditelja (velike većine) i tada sam već došla na ideju da treba uvesti obavezno školovanje i dozvole za roditeljstvo i što sam starija to sam i uvjerenija u tu ideju

zašto? zato što te sve roditelje doslovno treba prisiliti da se normalno ponašaju prema svojoj vlastitoj djeci


evo npr. većini roditelja je normalno da fizički kažnajavaju svoju djecu i ismijavaju se ostalim neistomišljenicima i ne žele ni čuti za neke druge opcije i koliko je to štetno za njihovu vlastitu djecu
-gloria- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 14:53   #42
bio ja jučer u jednom dućanu u Dubravi. A ono natpis na frižideru di prodaju ribu: "STIGLO SVJEŽE: -mala djeca..."
magnitude defeater is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 01:48   #43
Quote:
Cheekless Onion kaže: Pogledaj post
Ponovo se ne slažem, da li mi se čini ili stalno izbacuješ ideje koje bi trebale voditi do poništavanja razlika između djece tijekom odgoja? Jedan od važnih aspekata roditeljstva je mogućnost prenošenja svojih načela i svjetonazora djeci, vlastitoj ili tuđoj. Zato ljudi posvajaju djecu kad ne mogu imati svoju.
Jednako kao što raznolikost gena u prirodi daje zdravije populacije, tako i raznolikost ideja, utjecaja i uzora daje zdravije društvo.
Jedno je informiranje djece o postojanju različitih svjetonazora, ideja itd., a drugo je njihovo nametanje djeci koja nisu u stanju razlučiti što je što.
Da odem u extrem; ako čovjek ispriča djetetu sve o nacizmu i 2. sv. ratu to je ok., ali ako ga odgaja tako da postane nacist, to nije.
Tu mogućnost prenošenja načela i svjetonazora bih laka srca zabranio, jer je, po meni, čista sebičnost roditelja i ne gleda na dobrobit djeteta. Stvaranje "novog" sebe kroz nasljednika mi definitivno ne spada u dobre razloge roditeljstva.
Svakome treba omogućiti neometano stvaranje vlastitog mišljenja i svjetonazora, a "obrađivanje" dječijeg mozga od rođenja definitivno ne spada u to. Ako dopustimo svakom djetetu da se neometano razvije sigurno nam neće nedostajati raznolikosti, dapače možda je bude još i više.
__________________
MOLON LABE
Polulud is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 02:00   #44
polulud, oprosti, možda ne kužim, al jesam li ja jedina koja podržava tvoju
ideju


(zapravo imam feeling kao da si ti ukrao moju )
-gloria- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 02:13   #45
Čini mi se kako su Sukuba, VeronikaN i Seronja isto bili pro.
Interesantno mi je kako su je uglavnom podržavale žene, a osporavali uglavnom muškarci. Mali je uzorak, ali možda ima neke veze.

Što se tiče krađe, ideja je stara k'o Grčka, doslovno.
__________________
MOLON LABE
Polulud is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 02:18   #46
Quote:
Polulud kaže: Pogledaj post

Što se tiče krađe, ideja je stara k'o Grčka, doslovno.
ma naravno, znam, al valjda se svi pronalazači tople vode tako osjećaju
-gloria- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 09:22   #47
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Pa naravno da postoji značajna razlika u TRETMANU između biološke i posvojene djece, kad postoji značajna razlika između ODNOSA djeteta i roditelja, te djeteta i posvojitelja.

Postoji značajna razlika između tretmana vožnje automobila i vožnje bicikla. Nevjerojatno, zar ne?

Ti nisi eksplicitno zauzeo nekakvu poziciju, to je točno - no koja je svrha tupljenja o razlici između tretmana posvajanja i roditeljstva? Zar griješim ako pretpostavljam da se tebi čini ČUDNA, ili možda 'neopravdana' ta razlika u tretmanu? Kao, paz sad, ovdje silne kontrole a ovdje ništa! Čudna mi čuda. A ja ti pokušavam skrenuti pozornost na to da nema ničeg čudnog u različitom tretmanu totalno različitih stvari.

Ljepota postavljanja pitanja nije u odgovoru samom, jer takav apsolutno točan i ne postoji, već u nadmetanju s drugima i traženju odgovora argumentima. Čak i onda kada ustanoviš da je pitanje besmisleno. Kada mi filozofiramo? Očigledno tek onda kada govorimo o filozofima!
Danchy55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 01:29   #48
Pa dobro, je li stvarno nema niko neki novi konstruktivni argument, bilo pro ili kontra?
Bah, ovdje se ljudi više zanimaju za to je li trebamo jesti rajčice ili svinje nego ko i kako treba ili ne treba odgajati djecu, no to je vjerojatno bilo za očekivati.
__________________
MOLON LABE
Polulud is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:19.