Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2017., 12:20   #121
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Što me sjetilo na jedne bivše davne stanodavce koji žive u Njemačkoj (kao i gro stanodavaca po Dalmaciji). Tražili su da im se plati rent 1. u mjesecu do 14 h uz obrazloženje "Mi smo iz Njemačke, ovdje se to tako radi" (nisi iz Njemačke, iz Zmijavaca si, ne laži), ali su zato izdali odrtinu od stana, praznih zidova, kojoj nisu htjeli popravit ni instalacije (to jest potpisat za, jer to ide od pričuve koju sam ja plaćala), nisu htjeli prijavit stanare, nisu htjeli da se stavi ime stanara na sandučić ili na vrata, stan nema ni grijanje ni hlađenje i sva su vrata razvaljena i niti jedan komad namještaja u njemu (potonje mi je odgovaralo), sve što rikne tipa vodokotlić, kada, rolete (a sve je bilo starije od Isusa i rikavalo je, nisu namjeravali popravljat o trošku rente/pričuve.) Sve to za cifru koja je, well, ne baš neka niska.
A po tim pitanjima niste iz Njemačke, a, pička vam materina.

Uglavnom, slatko. Slušala sam litanije preko telefona koje su započinjale sa "Mi u Njemačkoj" Pardon "Njem'čkoj", jer su Vlaji. Nisam tu bila nešto dugo, ali mi je to bilo tako zabavno. Nije ni da kukam, sama našla, sama ušla, sama izašla. Kladim se u šta hoćeš da su tamo gore mali ponzini kozlići.
Nisu milenijalsi, tho.
Pa niti Nijemci ne poštuju zakone druge zemlje ako vide da ne moraju. Kako se njemačke kompanije ponašaju u Hrvatskoj, a kako u Njemačkoj? Isto tako i francuske u Obali Bjelokosti i po kolonijama u Africi? američke u Afganistanu, talijanske i isto tako bilo koje druge koje posluju bilo gdje drugdje gdje se zakoni baš ne provode? To je jednostavno tako. Kako kompanije tako i ljudi. Ako vide da se može, pa zašto ne? Što bi prijavljivao goste i plaćao ikakve poreze ako se ne mora?

Nisu Nijemci, Kanađani, Nordijci, a pogotovo ne stoka kao što su Talijani, Grci, Španjolci, Portugalci, Francuzi, Turci i ostali mediteranski lopovski low level trash, ništa bolji od nas po tom pitanju. Samo eto doma su im kazne kakve jesu pa to ne mogu raditi doma kao tu gdje jesu tipa HR i ostalih neuređenih zemalja, a lovu svi vole i prevariti će vlastitu majku za € ako vide da će se s time izvući.

Radio sam i za Talijane(talijanske kompanije) u Italiji i po svijetu, za Nijemce(njemačke kompanije) po Njemačkoj i po svijetu, francuske kompanije po FRA i po svijetu i sada sam sa Amerima i tu sam stao jer su najbolji uvjeti. No svi imaju isti obrazac ponašanja. Dobro prouče zemlju gdje idu ulagati, a onda se ponašaju kao i domaći poslodavci, možda malo bolje ali to je sve tu. Ti si za njih običan jeftini nigger i takvim te gledaju.
automation is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 12:21   #122
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
...

i posebno mi je zanimljivo da takvi neprilagođeni gledaju svisoka npr. na turčina. a čitava naša ex yu ekipica je u dlaku identična tim turcima-


...
hm, turci su ipak zasebna priča
i sama sam dosta boravila po njemačkoj, zarađujući studentski džeparac, i nije mi bilo ugodno proći turskim kvartom u večernjim satima; samo muškarci su vani oko stolića s kafom
ali smo isti kao i neprilagođeni grci, talijani, poljaci...
današnji iseljenici barem bolje govore strane jezike i utoliko se lakše prilagoditi novom društvu, ako žele
brat mi živi prelo bare; njegove kuknjave su limitirane na hrvatsku tromost i nepokretnost
dođe ovamo nabrijan sa 100 planova, a njegova stara ekipa nema volje maknuti se od stola i pive
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 13:17   #123
o kojima to tocno "expatima" ovdje pricate, a da su ih hr?

meni pada na pamet jedino ex-premijer CEO Plive kojeg je firma poslala iz kanade za zagreb, pa u izrael, pa u amsterdam, pa ga je netko nepoznat poslao opet za zagreb da bude premijer.

svi drugi su (ekonomski) emigranti, iliti po naski gasterbajteri.

nekad su se gasterbajteri vracali na odmor u hr i ubacivali svaku drugu rijec na njemackog, da se valjda vide kako su ga svladali.
sad ovi koji ostaju u hr ubacuju svaku drugu rijec na engleskom, da se valjda vidi kako su i oni svjetski ljudi, makar su i dalje u hr. o kojoj najcesce imaju losije misljenje od onih koji su otisli.


kad se sjetim fotki sa slavonskih kolodvora u kojima ljudi odlaze za njemacku, spominjanje izraza kao sto su "expat" i "millenials" izaziva susramlje prema onima koji ih upotrebljavaju.
putovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 13:27   #124
Quote:
automation kaže: Pogledaj post
Pa niti Nijemci ne poštuju zakone druge zemlje ako vide da ne moraju. Kako se njemačke kompanije ponašaju u Hrvatskoj, a kako u Njemačkoj? Isto tako i francuske u Obali Bjelokosti i po kolonijama u Africi? američke u Afganistanu, talijanske i isto tako bilo koje druge koje posluju bilo gdje drugdje gdje se zakoni baš ne provode? To je jednostavno tako. Kako kompanije tako i ljudi. Ako vide da se može, pa zašto ne? Što bi prijavljivao goste i plaćao ikakve poreze ako se ne mora?

Nisu Nijemci, Kanađani, Nordijci, a pogotovo ne stoka kao što su Talijani, Grci, Španjolci, Portugalci, Francuzi, Turci i ostali mediteranski lopovski low level trash, ništa bolji od nas po tom pitanju. Samo eto doma su im kazne kakve jesu pa to ne mogu raditi doma kao tu gdje jesu tipa HR i ostalih neuređenih zemalja, a lovu svi vole i prevariti će vlastitu majku za € ako vide da će se s time izvući.

Radio sam i za Talijane(talijanske kompanije) u Italiji i po svijetu, za Nijemce(njemačke kompanije) po Njemačkoj i po svijetu, francuske kompanije po FRA i po svijetu i sada sam sa Amerima i tu sam stao jer su najbolji uvjeti. No svi imaju isti obrazac ponašanja. Dobro prouče zemlju gdje idu ulagati, a onda se ponašaju kao i domaći poslodavci, možda malo bolje ali to je sve tu. Ti si za njih običan jeftini nigger i takvim te gledaju.
Ja nisam jer ne živim po takvim principima, ali kužim poantu.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 13:47   #125
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Ja nisam jer ne živim po takvim principima, ali kužim poantu.
A zna biti srcedrapajuće ali tako je. Shvatiš otprilike kako svijet funkcionira. Jedni eksploatiraju druge. Ako ne želiš biti eksploatiran, prijeđi ako možeš u tabor eksploatatora. Snađi se druže.
automation is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 14:20   #126
samo da dodam za azijate operacije lomljenja nogu, pa rastezanje, da izrastu viši, i aplikacije kojim se zaokrugle oči na slikama, i budeš bjelji.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 15:16   #127
Dosta je pogledati im crtiće, oni likovi s očima preko pola lica i bez nosa, da shvatiš gdje su im kompleksi.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 15:41   #128
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
samo da dodam za azijate operacije lomljenja nogu, pa rastezanje, da izrastu viši, i aplikacije kojim se zaokrugle oči na slikama, i budeš bjelji.
Nije to samo kod "kosookih" to je i kod Indijaca, Afrikanaca, Južnoamerikanaca, Bliskoistočnjaka. Što si tamniji to si veće "sranje".

Uvijek mi je zanimljivo kako Europljanke padaju na tamnopute muškarce, Južnoamerikanke se pak nenormalno lože na plave muškarce. Kao i njihovi muškarci na plavuše. Do te mjere da se tamnopute žene farbaju u plavo pa to izgleda nakaradno.

Kineskinje, Japanke, Filipinke i Vijetnamke izbjegavaju sunce pod svaku cijenu da ne pocrne. Crno znači biti šljaker i sirotinja.







Biti plav, Europljanin/Amerikanac u većini svijeta, stvar je prestiža. Posao se lakše dobiva, policija te ne zajebava, ljudi su općenito ugodniji, privlačniji suprotnom spolu jer se plava kosa, plave oči i općenito bijela koža poistovjećuju sa visokim staležom i bogatstvom. Tamnoputost pak obrnuto.

Svijet je okrutno mjesto.
automation is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 15:41   #129
Super tema!

Ni meni nikad nije bilo jasno zašto većina ljudi koji odu iz Hrvatske imaju potrebu toliko pljuvati Hrvatsku i veličati zemlju gdje su otišli.
Kao da smo zemlja trećeg svijeta i nemamo ni struje ni vode, te smo više gladni nego siti.

Najjači primjer mi je poznanik iseljenik- našao je posao 100 km od mjesta gdje živi i svaki dan putuje 1:30 na posao i isto toliko doma, plus u Njemačkoj je neplaćena pauza za ručak sat vremena, dakle 8 sati ti se plaća, a 9 si na poslu.
Dakle lik troši 12 sati na to dnevno i onda mi priča o nekoj kvaliteti života.


Vjerojatno im je na taj način lakše opravdati odluku da odu. Kao kad prekineš vezu, pa prićaš o bivšem kao da je zadnje govno na svijetu, premda ste dijelili godinama sve ikad, to mi je ta razina.

Ne znam baš puno iseljenika koji imaju neki zdravi pogled na stvari u smislu da im neke stvari vani jesu bolje, a neke su im bolje ovdje, isto kao što bi meni neke stvari bile bolje da odem van, no neke sigurno ne bi.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 15:52   #130
Baš sam se pitala kad će doći cajna na temu. Zašto je još nema?

Bivšeg si birala. Zemlju u kojoj ćeš se roditi nisi. U Zagrebu ti u špici treba sat i pol (ili sat i dvadeset minuta) od Dubrave do Prečkog. Znači ne sto km nego pišljivih 25 (cca). Vlakom je nešto brže.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 16:11   #131
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
Super tema!

Ni meni nikad nije bilo jasno zašto većina ljudi koji odu iz Hrvatske imaju potrebu toliko pljuvati Hrvatsku i veličati zemlju gdje su otišli.
Kao da smo zemlja trećeg svijeta i nemamo ni struje ni vode, te smo više gladni nego siti.

Najjači primjer mi je poznanik iseljenik- našao je posao 100 km od mjesta gdje živi i svaki dan putuje 1:30 na posao i isto toliko doma, plus u Njemačkoj je neplaćena pauza za ručak sat vremena, dakle 8 sati ti se plaća, a 9 si na poslu.
Dakle lik troši 12 sati na to dnevno i onda mi priča o nekoj kvaliteti života.


Vjerojatno im je na taj način lakše opravdati odluku da odu. Kao kad prekineš vezu, pa prićaš o bivšem kao da je zadnje govno na svijetu, premda ste dijelili godinama sve ikad, to mi je ta razina.

Ne znam baš puno iseljenika koji imaju neki zdravi pogled na stvari u smislu da im neke stvari vani jesu bolje, a neke su im bolje ovdje, isto kao što bi meni neke stvari bile bolje da odem van, no neke sigurno ne bi.
Ovisi kakvu imaš viziju života i koliko si ambiciozan. Jedna Amerika nudi nenormalne mogućnosti. Možeš probati i biti što god želiš pa dokle doguraš, doguraš. I nitko te ne ograničava glupostima kao ovdje. To je nešto što Europa neće imati nikada. Ako nemaš poriv da testiraš granice svojih mogućnosti onda je sasvim ok i doma.
Ali ako imaš imalo znatiželje pa pokušao makar i ne uspio ali eto da vidiš... Nema bolje zemlje na svijetu, zaista.

Primjer iz moje struke: Za baviti elektrotehnikom, automatikom u HR moraš imati završen studij elektrotehnike smjer automatika, najpoželjniji faks FER. Lik koji je u Hrvatskoj završio srednju trogodišnju školu za električara otišao je u Ameriku i tamo je krenuo kao čistač u firmi koja se bavila proizvodnjom nekakvih pumpnih sustava za vodu. Malo po malo pokazao se da zna i o struji nešto i odmah su ga promovirali u assistant electriciana gdje se nije puno zadržao već je dobio promaknuće u punog servisnog električara te nekakvim tečajevima programiranja napredovao do inženjera programera PLC-ova, završio neki college sa strane da bi bio promoviran u senior engineera projektanta i sa u međuvremenu položenim MBA-om u managera. Zadnje što sam vidio na LinkedIN-u jest da se rukuje sa guvernerom Georgie.

Drugi slučaj jest tip koji je sa nekih 33 godine postao pilot lovca u U.S. Air Forceu, jedan je prilično bogat trgovac nekretninama koji je krenuo kao pitur istih i još jednog s kojim sam povezan preko sestrinog muža koji je osnovao neku svoju crkvu tj. neku vjeru i ima sljedbenike koje muze za ogromne pare.

Takvih slučajeva je bezbroj. Sve ovisi kakve imaš želje i ambicije u životu.
automation is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 16:20   #132
Quote:
automation kaže: Pogledaj post



Izgledaju kao sajko ubojice iz Zločinačkih umova s ovim kapama/maskama(?).
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 16:25   #133
Quote:
automation kaže: Pogledaj post
Primjer iz moje struke: Za baviti elektrotehnikom, automatikom u HR moraš imati završen studij elektrotehnike smjer automatika, najpoželjniji faks FER. Lik koji je u Hrvatskoj završio srednju trogodišnju školu za električara otišao je u Ameriku i tamo je krenuo kao čistač u firmi koja se bavila proizvodnjom nekakvih pumpnih sustava za vodu. Malo po malo pokazao se da zna i o struji nešto i odmah su ga promovirali u assistant electriciana gdje se nije puno zadržao već je dobio promaknuće u punog servisnog električara te nekakvim tečajevima programiranja napredovao do inženjera programera PLC-ova, završio neki college sa strane da bi bio promoviran u senior engineera projektanta i sa u međuvremenu položenim MBA-om u managera. Zadnje što sam vidio na LinkedIN-u jest da se rukuje sa guvernerom Georgie.
Eh, a da je ostao u RH i zavrsio neki faks o struji, isao na strucne tecajeve pa jos i zavrsio MBA, cistio bi zahode.............
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 16:29   #134
Quote:
automation kaže: Pogledaj post
Zadnje što sam vidio na LinkedIN-u jest da se rukuje sa guvernerom Georgie.
Sad bih ti rekla što sve možeš raditi ovdje a da se možeš rukovati s ljudima dosta visoko u prehrambenom lancu
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 16:48   #135
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Eh, a da je ostao u RH i zavrsio neki faks o struji, isao na strucne tecajeve pa jos i zavrsio MBA, cistio bi zahode.............
Nije baš previše daleko od istine.
automation is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 16:50   #136
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Sad bih ti rekla što sve možeš raditi ovdje a da se možeš rukovati s ljudima dosta visoko u prehrambenom lancu
Otkrij barem malo.
automation is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 17:10   #137
Quote:
automation kaže: Pogledaj post

Drugi slučaj jest tip koji je sa nekih 33 godine postao pilot lovca u U.S. Air Forceu, jedan je prilično bogat trgovac nekretninama koji je krenuo kao pitur istih i još jednog s kojim sam povezan preko sestrinog muža koji je osnovao neku svoju crkvu tj. neku vjeru i ima sljedbenike koje muze za ogromne pare.

Takvih slučajeva je bezbroj. Sve ovisi kakve imaš želje i ambicije u životu.


Bili mi pojasnio to glorificiranje lika sta je pilot u U.S Air Force ?

Jer meni kao Amerikanki koja je prosla kroz proces naturalizacije za postat US citizen je jasno da taj lik ili je roden u USA ili je dosao jako mlad. (jer znamo da moras biti citizen prije nego sta i krenes na obuku u U.S Air Force za svaku poziciju visu od potrcka ) a lova koju zaraduje nije nesto, vise bi dobio u privatnom sektoru .
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 17:31   #138
Quote:
automation kaže: Pogledaj post
Ovisi kakvu imaš viziju života i koliko si ambiciozan. Jedna Amerika nudi nenormalne mogućnosti. Možeš probati i biti što god želiš pa dokle doguraš, doguraš. I nitko te ne ograničava glupostima kao ovdje. To je nešto što Europa neće imati nikada. Ako nemaš poriv da testiraš granice svojih mogućnosti onda je sasvim ok i doma.
Ali ako imaš imalo znatiželje pa pokušao makar i ne uspio ali eto da vidiš... Nema bolje zemlje na svijetu, zaista.

Primjer iz moje struke: Za baviti elektrotehnikom, automatikom u HR moraš imati završen studij elektrotehnike smjer automatika, najpoželjniji faks FER. Lik koji je u Hrvatskoj završio srednju trogodišnju školu za električara otišao je u Ameriku i tamo je krenuo kao čistač u firmi koja se bavila proizvodnjom nekakvih pumpnih sustava za vodu. Malo po malo pokazao se da zna i o struji nešto i odmah su ga promovirali u assistant electriciana gdje se nije puno zadržao već je dobio promaknuće u punog servisnog električara te nekakvim tečajevima programiranja napredovao do inženjera programera PLC-ova, završio neki college sa strane da bi bio promoviran u senior engineera projektanta i sa u međuvremenu položenim MBA-om u managera.

Uopće nije stvar u tome da je Hrvatska najbolja zemlja na svijetu u svemu, jer nije.

Tema je da dobar broj ljudi nakon što ode u inozemstvo idealizira tu zemlju, a Hrvatsku stubokom prezire.

Da, u Europi nema nijedan jedini slučaj osobe koja je krenula od nule, no radom i trudom nešto stvorila i danas ima firmu s desecima zaposlenih.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 17:34   #139
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Baš sam se pitala kad će doći cajna na temu. Zašto je još nema?

Bivšeg si birala. Zemlju u kojoj ćeš se roditi nisi. U Zagrebu ti u špici treba sat i pol (ili sat i dvadeset minuta) od Dubrave do Prečkog. Znači ne sto km nego pišljivih 25 (cca). Vlakom je nešto brže.
Bila sam na moru.

Meni nije životna idila da 3 sata putujem na posao i natrag.

Been there, done that.
Nije zabava.

Samo to je bila poanta - teško mi je vjerovati da je netko oduševljen kvalitetom svog života ako 12 sati troši na posao.

Ima jedan izuzetno zanimljiv blog cure koju pratim otkad je otišla u Njemačku prije par godina. I realno piše - veli tu su super prilike za naći i mijenjati poslove, al jbg stalno pada kiša. mogu si u par godina uštedit za kupiti stan, no jako mi fali obitelj i jebe me nostalgija za zemljom.

Evo koga zanima - na kraju se vraća u Hrvatsku, premda se dobro snašla, radi u struci.

http://blog.dnevnik.hr/gastarbajterica007

Cura je realna, ističe i prednosti i nedostatke gastarbajterstva, to je po meni iskrenije nego raditi hype, bilo od Hrvatske, bilo od Njemačke ili SADa. Jer savršeno nije nigdje.

Isto ko što ću ja reći - meni je super živjeti blizu roditelja, no smeta mi ovaj divlji zapad kod nas i voljela bih živjeti u uređenijoj demokraciji.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc

Zadnje uređivanje cajna_mjesavina : 10.08.2017. at 17:48.
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 17:38   #140
Quote:
spalatina-nyc kaže: Pogledaj post
Bili mi pojasnio to glorificiranje lika sta je pilot u U.S Air Force ?

Jer meni kao Amerikanki koja je prosla kroz proces naturalizacije za postat US citizen je jasno da taj lik ili je roden u USA ili je dosao jako mlad. (jer znamo da moras biti citizen prije nego sta i krenes na obuku u U.S Air Force za svaku poziciju visu od potrcka ) a lova koju zaraduje nije nesto, vise bi dobio u privatnom sektoru .
Nope. H1B viza je dosta kao i još neke druge na ovoj listi. S tim se možeš prijaviti u vojsku, a onda proces naturalizacije ide brže. Tad je bio aktualan(ne znam da li je sada) MAVNI (Military Accessions Vital to the National Interest) program.

https://www.defense.gov/news/mavni-fact-sheet.pdf

Uglavnom ako već imaš neki posao u Americi, prijavljivanjem u vojsku možeš za 4-5 godina do državljanstva.

Inače tip je imao ambiciju postati vojni pilot i u Hrvatskoj ali ga naravno nisu primili pa je otišao u Ameriku k nekim rođacima gdje je radio kao neki mehaničar i školovao se na nekom community collegeu za ing. računarstva. Uglavnom, postoji način. Ne znam da li se još može.

Zadnje uređivanje automation : 10.08.2017. at 18:37.
automation is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:23.