Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2007., 22:46   #81
meni se to isto zna dogadjat, bila sam vec 2 put na EKG-u i prvi put sam imala aritmiju, drugi put ne...tak da su mi rekli da je to bilo pubertetski problem, no to se meni i dalje dogadja...no kako sam imala i rusenja u nesvjest i crnjenja pred ocima tako su mi radili i eeg,i kod neurologa sam bila i vadila krv i na pretragama za hormone stitnjace i nisu mi nista otkrili...tlak mi je kao normalan...jedino su mi rekli da kad mi se sljedeci put dogodi da odmah zovem hitnu i da ce tak jedino mozda nesto ustanovit ili da idem kod psihijatra...
renchys is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 20:22   #82
Ma da, ja sam već 3 puta bila na EKG-u i svaki puta je bilo ok, a isto tako i kad sam nosila Holter, nisu ustanovili baš ništa, sve je bilo ok. Pa mene zanima, nisam pitala doktora dal je onda fakat sve ok ili još moram radit koje pretrage, tj. dal su Holter i EKG ok pretrage (da se nešto događa sa srcem, valjda bi se vidjelo u nalazima). Al kad svaki put kad mi preskoči ili boli il jače udari odmah se uplašim...
Nana_KC is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 21:00   #83
Exclamation

Quote:
ssnjoff kaže: Pogledaj post
evo i ja imam prijavak: diajagnoza - prilaps mitralne valvule ilitiga mala, krajnje neopasna srčana mana; jače se manifestira u razdobljima kad sam neurotična (pms se klasificira u grp) i kad mi je puls visok (180, pod opterećenjem). ponekad u totalnom mirovanju.
kad mi krene i lupanje - puls se diže na 230 -240.... malo nedisanja i koju minutu kasnije se vraća na normalu.... ima još nekoliko manifestacija, ali sve u svemu - potpuno benigna pojava...
Nije to bas bezopasno! Srce ti sada podnosi frekvenciju od 240/min ali pazi to mu je limit! I pitanje.... je li netko snimio EKG u trenutku kad je lupalo 240/min? To ne moze napraviti prolaps mitralne valvule
drmed is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 21:21   #84
Cool

Normalno je da se ventrikularne ekstrasistole (ne supraventrikularne-SVES, one su puno opasnije!) javljaju kod ljudi do 5 u minuti, to najvise ovisi o psihičkom stanju, zatim unosu tvari koje stimuliraju simpatički sustav (kava, cigarete, čajevi....). Ima i bolesti koje mogu uzrokovati preskakanje srca ali najčešće te bolesti nisu srčanog uzroka. Recimo nitko nije spomenuo bolesti koje uzrokuju iritaciju vagusa kao npr. hijatalna hernija.
Netko je rekao kad se najede i legne da mu srce preskače, e to je karakteristično za nju
drmed is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 16:38   #85
Imao sam jedno tjedan dana tih neugodnih aritmija,tj. tzv.preskakanja.Ispočetka poprilično jakih, išao sam na Hitnu,kasnije sve slabijih,da bi mi se nakon tjedan dana stanje potpuno popravilo.Istina,promijenio sam neke stvari,tj.više nema buđenja u 7 ujutro i odlaska u krevet u 1 iza ponoći.Par dana sam se baš odmorio i dobro naspavao pa su se tako stvari i popravile valjda.Naravno,sve to uz molitvu,pošto mir dolazi "odozgora"...Eto,može se,a ništa ionako pobjeći neće.Kada bolest dođe sve je manje važno,pa tako,barem nešto, može biti manje važno i dok je čovjek zdrav...Ni automobil ne može stalno na punom gasu,kamo li čovjek...
alen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 22:54   #86
Ja imam zestoke extrasistole,to je za neizdrzat,kad pocnu ne prestaju po par sati,evo danas oko 13 pocele,uzeo concor,prestale oko 15,maloprije posao na cugu,popio 2 gutljaja orangine i krenule opet,cisto sumnjam da to moze bit na nervnoj bazi iako sam napravio sve testove i svi nalazi ok uz blagi prolaps zaliska ali nista opasno(tako kazu).Kako da se sazna sto inicira te uistinu iritirajuce simptome?
maple leaf rag is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 23:13   #87
Quote:
Nana_KC kaže: Pogledaj post
Ma da, ja sam već 3 puta bila na EKG-u i svaki puta je bilo ok, a isto tako i kad sam nosila Holter, nisu ustanovili baš ništa, sve je bilo ok.
bilo bi dobro da holter uhvati aritmije tako da se vidi kojeg su tipa, skoro sve su bezazlene, meni je holter uhvatio dvije, ja sam i znala kad su bile jer sam ih osjetila, ustanovljeno je da su to te bezopasne

ovako mi je objašnjeno od strane kardiologa: bezopasne su one koje su samo pauza (i to se vidi na onom iscrtanom nakon holtera), one opasne su koje naprave jak udar -na onom iscrtanom ona crta ide dole u dubinu, a nije jednake dubine kao ostali otkucaji nego kod aritmije se pruži dole na crtežu

inače su aritmije jako česte kod mladih i bezopasne
sminkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 23:18   #88
inače, par puta sam završila u hitnoj zbog "čudnog" osjećaja u prsima kao da će mi srce otkazat, brzi otkucaji, osjećaj gušenja... sve to jako neugodno kao da ću umrit i oni na hitnoj mi svaki put (nakon EKG-a) prepišu normabel... ovakve situacije mi se rijetko dešavaju, možda 1-2 puta mjesečno i ja sam zbilja počela tad uzimat normabel (5 mg) ali samo i isključivo u tom trenutku jednu tabletu -inače ne, i zbilja pomogne, nakon 10 minuta nestanu svi simptomi

ako vam se to rijetko događa -bez problema uzmite normabel jer od 1,2,3 puta mjesečno ništa ne može biti, nikakva navika, a zbilja pomogne
sminkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 13:01   #89
, one opasne su koje naprave jak udar -na onom iscrtanom ona crta ide dole u dubinu, a nije jednake dubine kao ostali otkucaji nego kod aritmije se pruži dole na crtežu

Meni udaraju jako ali svi kardiolozi kazu da su totalno bezopasne samo da je jako neugodan osjecaj
maple leaf rag is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 14:18   #90
Quote:
maple leaf rag kaže: Pogledaj post

Meni udaraju jako ali svi kardiolozi kazu da su totalno bezopasne samo da je jako neugodan osjecaj
tako i meni kao tebi jako udre, ali to je više subjektivni osjećaj, meni su takve s jakim udarom uhvaćene na holteru i imaju istu dubinu na crtežu kao i obični otkucaji i samo imam pauzu, možda ovi koji imaju opasne taj jaki udar ni ne osjete, ne znam, ali mi je doktor baš opisao kako to izgleda na onoj traci koju ispišu nakon holtera, vjerojatno ima još neka organska pojava kod onih opasnih otkucaja osim ovog našeg subjektivnog osjećaja jer i ja kod ovih bezopasnih osjetim udar nakon pauze, valjda se srce potrudi nadoknaditi propušteno, ali to očito nije dovoljna dubina da bi ostavilo traga na ispisanoj traci

inače sam čula da je kod pauze (dakle aritmije) dobro zakašljati jer onda dijafragmom potaknemo rad srca, nešto kao da sami sebi dajemo masažu srca, ja probala i bolji je osjećaj, ugodnije je kad misliš da možeš nešto sam napraviti
sminkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 15:05   #91
Uglavnom sve je ok. Dvije osnovne razlike u ekstrasistola (lupanja) srca su Ventrikularne (VES) i Supraventrikularne (SVES) ekstrasistole. Ventrikularne imaju sirok qrs kompleks (na holteru) i iza toga normalnu kompenzacijsku pauzu (to je taj udar sto osjetite) i vecina ljudi ih ima samo sto to neki ljudi osjete a neki nisu. SVES su opasne i u njih je taj qrs kompleks uzak. Znak su bolesti srca ili provodnog sustava srca, odnosno to srce je puno sklonije ulasku u fibrilaciju (leprsanje) i prestanaki rada. Ali ne zaboravite to je BoLeSnO SrCe!!
drmed is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 21:20   #92
Pa ne znam sad sto bi rekao,prije par dana obavio uzv i kaze kardiolog sve ok,prohodnost super,srce zdravo,nikakvih naznaka masnoca ni tromba u venama,2 dana prije toga napravljen mi uzv dok su mi trajale e.sistole,uocio ih kardiolog ali sa smjeskom mi kaze da nije apsolutno nista opasno,e sad nemam nalaze tu ali mislim da sam procitao SVES u nalazu ali Dr.bi valjda reagirao da je nesto opasno...napravio 3 uzv-a u razmaku 10 dana i svi nalazi bili ok(tako rekli kardiolozi)...nadam se da nema mjesta panici
maple leaf rag is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 21:40   #93
Vjerovatno vidio na UZV-u extrasistolu pa mu bilo drago, nema panike! Ako covjek kaze da je u redu onda mu nemas razloga ne vjerovati
drmed is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 16:11   #94
A jel netko možda zna kakve su to monomorfne VES, a kakve polimorfne VES? Ja sam u četvrtak bila na ergometriji i nalaz je zabilježio obje vrste ekstrasistola al još nisam bila kod kardiologa pa me zanima dal netko možda zna nešto o tome?
Nana_KC is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 11:25   #95
Meni se to isto povremeno dogodi. Prije sam paničarila, ali sad ništa... Prođe i gotovo. Nisam ni išla na neke preglede zbog toga. Čula sam da ima puno ljudi kojima se to događa.
nacy_vu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 19:19   #96
Unhappy

Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
Nemoj se brinuti jer nije nista ozbiljno, naime opsezan kardioloski pregled si napravila i tvoje srce je zdravo. Kad netko ima ekstrasistole na nervnoj bazi, obicno se ne pojave tokom pregleda ili vrlo rijetko. Znam ljude koji po cijeli dan mjesecima imaju preskakivanje srca, a kada im stave holter kao za vraga niti jedna jedina ekstra da se javi.
Stres je u svakodnevnom zivotu tesko izbjeci, ali nemoj se dodatno jos uzrujavati oko ekstrasistola. Kada ti srce preskoci osjecaj je neugodan i nakon toga obicno uslijedi malo tahikardije da se uhvati normalan ritam, ali kako si ti dodatno senzibilizirana na taj problem onda sa strahom pocnes osluskivati srce i pokreces zacarani krug iz kojeg je tesko van.
Ako ce ti biti lakse, dam ti primjer moje svekrve kojoj srce stalno preskakuje i eno je ziva i zdrava sa 80 godina. Ne znam kako da te drugacije utjesim i ubijedim da ti se ne desava nista po zivot i srce opasno. Jednostavno pocni ih ignorirati kada dodju, nastavi se baviti cime si se bavila kao da ih nema.
JA SAM SLUČAJNO NALETJELA NA JEDAN ČLANAK U ČASOPISU DOKTOR U KUĆI I TIČE SE ARITMIJA.UGLAVNOM POSTOJI NAČIN DA SE SKROZ UKLONE A TO JE U KLINICI MAGDALENA U KRAPINSKIM TOPLICAMA.UGLAVNOM ZAHVAT SE ZOVE NEKAKVA ABLAZIJA AKO SE DOBRO SJEĆAM I RADI SE LOKALNOM ANESTEZIJOM.KROZ PREPONE SE UVODI KATETER KOJI IDE DO SRCA TE ISPITUJE MJESTA KOJA UZROKUJU ARITMIJU I IZLIJEĆI IH.NISAM DR. PA NE ZNAM NA KOJI NAČIN,ALI ZA 24 SATA MOŽEŠ DOMA I KAŽU DA SE ARITMIJE VIŠE NE POJAVLJUJU.DA LI SI ČULA NEŠTO O TOME.MENE ARITMIJE MUČE SVAKI DAN.PRETRAGE SAM OBAVILA.SVE JE OK,A MENI JE KOMA.KAD SE OSJETIM UMORNO I ISCRPLJENO POČNU ME GNJAVITI.PIJEM NEKE PREPARATE ZA ENERGIJU PA MI NEKAD BUDE LAKŠE.NEKAD MI SE ČINI DA ARITMIJE IMAJU VEZE S NISKIM TLAKOM JER SU MI OBIČNO JAČE NAKON TRENINGA KAD MI SE TLAK SPUSTI I U POPODNEVNIM SATIMA.
vanki99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 19:21   #97
Quote:
drmed kaže: Pogledaj post
Normalno je da se ventrikularne ekstrasistole (ne supraventrikularne-SVES, one su puno opasnije!) javljaju kod ljudi do 5 u minuti, to najvise ovisi o psihičkom stanju, zatim unosu tvari koje stimuliraju simpatički sustav (kava, cigarete, čajevi....). Ima i bolesti koje mogu uzrokovati preskakanje srca ali najčešće te bolesti nisu srčanog uzroka. Recimo nitko nije spomenuo bolesti koje uzrokuju iritaciju vagusa kao npr. hijatalna hernija.
Netko je rekao kad se najede i legne da mu srce preskače, e to je karakteristično za nju
ŠTO JE TO HIJATALNA HERMIJA?MENI SU ARITMIJE UVIJEK JAČE NAKON JELA.
vanki99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 10:25   #98
Hiajatalna hernija je kila na zelucu.Moze raditi brdo smetnji koje liče na kardiološke,bolove u grudnom košu koji se penju prema vilici a znaju biti tako jaki da osobu treba opservirat na kardiologiji dok se ne razluči šta je u pitanju,a isto tako uzrokovat ekstrasistole zbog pritiska na vagus,kako je lipo reka drmed.
canabinola is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 13:00   #99
Meni se to događa u zadnje vrijeme.
Neodishimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 10:14   #100
ja sam svoje prve aritmije osjetila nakon što sam nekoliko dana cugala red bull votku. dovela sam se do toga da mi je srce toliko lupalo da nisam mogla spavati cjelu noć. ujutro sam otišla na hitnu, napravili su mi EKG i rekli da ne vide ništa oko čega bih se trebala brinuti, dali mi tabletu za spavanje i poslali me doma.
danas sam se već saživjela sa svojim artimijama. javljaju mi se gotovo svki dan (treba uzeti u obzir da vodim jedan vrlo nezdrav život, imam nezdrave navike), uglavnom kako je već opisano; ako sam neispavana, ako sam gladna, nakon što pojedem ubrza mi se ritam (to povezujem s radom metabolizma)...
čak mislim da vrijeme utječe na moj srčani ritam; češće imam probleme kada je oblačno i magla.
ne znam. živim s tim i tješim se da se nemam oko čega brinut. ali kao jedna forumašica ovdje, brinem se što će biti kada odlučim ostat trudna. mislim, hoće li to moje srce izdržati?
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:54.