Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2010., 16:46   #81
Quote:
differenz kaže: Pogledaj post
U posljednja dva tjedna konstantno ih viđam, odvratne su i ogromne. Ima ih i malih od po centimetar do dva, a velike (poput ove dvije na slici) odgovaraju opisu sa prve stranice, cca 6+ centimetara su velike. Izgledaju uzasno, viđam ih po hodniku i u spavacoj sobi tako da ih tamanim na veliko. Da li postoji nekakav otrov koji se može postaviti negdje u stanu kako bi sve pocrkavale?
]http://img16.imageshack.us/img16/1240/stonoga01.jpg
http://img682.imageshack.us/img682/5705/stonoga02.jpg
Uopće nisu ogromne ja takve uzmem u ruke.
mau123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 21:25   #82
Isusa ti draga, probudio si mi moje najgore noćne more. 3. godina faksa, vlažan podstanarski stan utoliko da sam dobila alergijsku astmu....i ova gamad.

Odvratno! Ja i cimerica smo spavale skupa koliko smo bile izvitoperene tom strahotom. Ja se idem kupat, pogledam u kadu...ništa...ja se skinem gola, zakoračim...a ono iz odvoda kapitalac od skoro 10cm.

Grozno! Ajme sad neću spavat cijelu noć i svrbi me sve!!!
mišica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 21:30   #83
Quote:
mišica27 kaže: Pogledaj post
Odvratno! Ja i cimerica smo spavale skupa koliko smo bile izvitoperene tom strahotom. Ja se idem kupat, pogledam u kadu...ništa...ja se skinem gola, zakoračim...a ono iz odvoda kapitalac od skoro 10cm.
Ovo zvuči zanimljivo. Na kakve još aktivnosti su vas stonoge potaknule?
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 22:55   #84
imam problem sa vražjim zmijskim češljevima...puna ih je kuća na selu...po zidovima, po wc-u!!! čujem da se tih divnih stvorenja može riješit sa NEOPITROID PRAŠKOM!!???
a gdje se to kupi???
__________________
Ne zanima me kakav mi novčanik ima dragi - ja nisam površna i vanjština mi nije tako bitna, važno mi je ono unutra. :o :D (© Nica)
Kad narastem, bit ću moderator! :lux:
MalaMulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 23:44   #85
Nemam pojma. Samo da kažem da su moje imune.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 23:55   #86
uzmeš komad wc papira i baciš van
a možeš ju prjie toga i skeljit muhomlatom

ja sam upravote viđala svaki dan dok sam bila na moru.

to nisu velike "bube" ine mogu vam ruku odgrist ^^

ako ljudi mogu držat ovakve:


onda mislim da vaša nebi trebala predstavljat problem
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 12:28   #87
Quote:
serpentine kaže: Pogledaj post
ako ljudi mogu držat ovakve
daj pliz reci di toga ima da ne odem slučajno tamo
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 14:07   #88
što se hrv tiće, samo u Istri
ali ne tako velikih primjeraka XD

malecne su naše^^
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 23:37   #89
Talking THE CLIN UNIVERSAL KILLER

Pozdrav. Evo da i ja podijelim svoje iskustvo sa tim ''zivotinjicama''
Bas veceras, ali i prije mi se dogadjalo da ih nadjem po sobi ili u kuhinji.
Imate sredstvo CLIN UNIVERSAL za ciscenje. Prvo otvorite onaj pipac da ne radi pjenu i naspricate po njoj, ona pocne bjezati, ali ne prestanete spricati, i zatim se smiri a oko nje ta tekucina i ona u njoj, i onda zatvorite pipac i izlazi pjena, malo po njoj i sa strane, i cekate.... nakon minute ili dve u pokusavanju izlazenja iz toga smiri se, malo se nogice stresu i ukoci se, smrt nastaje poslije 3 minute
Isto tako sam par minuta poslije nasao jednog crva crnog, ne znam otkud je dosao, najvjerojatnije iz krumpira koji je stajao u vreci blizu, i na njemu isprobao, posto je on bio manje gradje, smrt je nastala nakon dve minute, ali prije smrti je poceo sprintati, CRV KOJI SPRINTA ahahahah. To su mu bile najvjerojatnije zadnje snage pa se dao u sprint. Inace u slucaju bijega za svaki slucaj jos malo pospricajte na zivotinjicu. Ja ih inace ne volim ubijati jer onda treba to sve cistiti, i zato koristim KILLERA.
Eto, rjesen problem. I ujutro kada se sve osusi, one su ukocene i suhe kao barut, samo ih pocistite, nemojte da ostanu nogice okolo

i tako sam ja otkrio the clean universal killer. Jao sto volim KEMIJU
__________________
Emirates Hope
EmiratesHope is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 15:37   #90
vezi stršljenova što je bilo na 4. stranici , napuniš teglu do pola sa vodom,2 žlice meda,žličica šećera,svi kukci koji lete osim pčela se u to zabijaju (moj djed je pčelar,imamo 3-4 masovne grobnice osa i stršljenova u pčelinjaku :P)
dimovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 18:37   #91
Quote:
serpentine kaže: Pogledaj post
uzmeš komad wc papira i baciš van
a možeš ju prjie toga i skeljit muhomlatom

ja sam upravote viđala svaki dan dok sam bila na moru.

to nisu velike "bube" ine mogu vam ruku odgrist ^^

ako ljudi mogu držat ovakve:


onda mislim da vaša nebi trebala predstavljat problem
how yes no. mene su cesljevi ugrizli bar 5 ako ne i vise puta, ovako otprilike izgleda kad ugrizu, boli i svrbi u isto vrime i oteklina je tvrda ko kamen.a da, i ne prolazi tjednima.
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 04:20   #92
oh joj ... ako cete ih ubijat ili ih se pokusat rijesit radite to samo iz gadljivosti ...
meni je prije par godina jedna zavrsila preko noci u kosi , i skakljalo me dok nisam u snu skuzio da je ona u pitanju te sam je nesvjesno bacio sa sebe upalio svjetlo i ***** joj mater
Inace to su korisne zivotinje, ubijaju sve od manjih insekata kukaca , pauka, mrava, komaraca musica i slicnog.
Za ljude su skroz neopasne.. , nikada same od sebe nece napadat, niti ce vas grickati dok spavate, te ako se slucajno nadju na vama vi ste samo dio puta za nju, kroz koj ce brzo potrcat i pokusat se sto prije maknut jer osjeti toplinu ...
do ugriza moze doc ako se usjeca ugrozeno, najcesce dok ju u panici zelimo maknuti sa sebe. Međutim ugriz gotovo pa nikada nece probiti kozu , te i ako dodje do pucanja koze, nateklina ce doci kao od komarca i lagano ce svrbjeti ili peći, nikakve ozbiljne posljedice ...
Najveci problem je gadljivost , a za strah nema potrebe
micula92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 01:59   #93
ove zanimljive životinjice u mom kraju zovu Srića ili Sreća i ne ubijamo ih
Upravo je jedan je prosao kraj mene.
__________________
... volim te tisuću svemira ...
KraljicaSparoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2012., 23:47   #94
Eh da..ova zvijer je i meni jučer zalutala u sobu, al mi ju je bilo žao ubit pa sam ju ulovila u plastičnu kutiju i pustila.

Lorraine0511 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 04:19   #95
do sad sam ih viđala na moru, ali posljednjih godinu evo ih i u zagrebu, na moj užas! baš sam danas ulovila jednog na zidu do uzglavlja, bljak! bljak!

zovemo ih FERARIJI jer su tak brzi. ne volim da se tak nekaj prošeta preko mene, pogotovo ne dok spavam

da, a nedugo prije toga sam ulovila žohara, već drugi u 3 dana! dakle, nije da tamo gdje su ferariji da nema žohara.
lynx lynx is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 09:35   #96
Quote:
KraljicaSparoga kaže: Pogledaj post
ove zanimljive životinjice u mom kraju zovu Srića ili Sreća i ne ubijamo ih
Upravo je jedan je prosao kraj mene.
U mom kraju ih nazivamo poštar i također ih ne ubijamo. Ne znam, ja ih viđam na dnevnoj bazi i uopće mi ne smetaju. Ne znam možda je stvar samo do moje navike, ali s njima nemam nikakvih loših iskustava(a ja inače i nisam neki ljubitelj insekata).
__________________
https://t.me/pump_upp
Sargeras is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 03:16   #97
Quote:
hive_cluster kaže: Pogledaj post
Kolko je drazesna ne bih ulazio u raspravu al da je nametnik je. Zna mi se pojavit u dnevnoj sobi blizu racunala iza stola. Pred koji tjedan sam snimio jednu kapitalku koja je imala cca. 10 cm u duljinu, zivi teror. Dok sam ja otisel po staklenku u spajzu zver je vec odplazila. Prekopao sam cijelu sobu nisam je nasel. Pitanje za znalce; taj otrovni ugriz, kolko je to opasno? I ako ima kakav link, kak im izgledaju mladunci?
bezopasne su. kod ovih, imam ih doma dosta a uvlace se kad otvorim prozor preko dana. ne ubijam ih jer su velike i ostale bi velike fleke na zidu vec ih pokupim u papir il kutiju i siknem nazad van kroz prozor. al sad imam preko cijelog prozora mrezu protiv komaraca pa ne mogu uci vise. inace ti se zavlace pod parket kad zbrisu ili pod krevete i druge elementa. mislim da ih se ljudi boje i gade zbog njihovog izgleda, al inace su korisni ka i pauci. ja ne znam sto bih bez pauka za vrijeme mjeseca komoraca kad ih se nakoti ko rusa. uglavnom zderu sve od musica, skakavaca, muha i ostalih stetocina.

Quote:
micula92 kaže: Pogledaj post
oh joj ... ako cete ih ubijat ili ih se pokusat rijesit radite to samo iz gadljivosti ...
meni je prije par godina jedna zavrsila preko noci u kosi , i skakljalo me dok nisam u snu skuzio da je ona u pitanju te sam je nesvjesno bacio sa sebe upalio svjetlo i ***** joj mater
Inace to su korisne zivotinje, ubijaju sve od manjih insekata kukaca , pauka, mrava, komaraca musica i slicnog.
Za ljude su skroz neopasne.. , nikada same od sebe nece napadat, niti ce vas grickati dok spavate, te ako se slucajno nadju na vama vi ste samo dio puta za nju, kroz koj ce brzo potrcat i pokusat se sto prije maknut jer osjeti toplinu ...
do ugriza moze doc ako se usjeca ugrozeno, najcesce dok ju u panici zelimo maknuti sa sebe. Međutim ugriz gotovo pa nikada nece probiti kozu , te i ako dodje do pucanja koze, nateklina ce doci kao od komarca i lagano ce svrbjeti ili peći, nikakve ozbiljne posljedice ...
Najveci problem je gadljivost , a za strah nema potrebe
pauci nisu kukci i pauke vecinom ne diraju, iz razloga sto ga ne mogu napipati pipcima, antenama jer su pauci pasivni predatori.

sve ispod toga je prijevod sa clanka koji je autor stavio.

Zadnje uređivanje CikloSCOUT : 02.09.2012. at 03:27.
CikloSCOUT is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 10:11   #98
.. pa nisu to bas neki grozomorni nametnici... zar ne?
jos kad citam da se ljudi zele rijesiti stakora, to da, ali kad vidim da se bune protiv stonoga ili macaklina, to mi fakat nije jasno...
Michelagnola is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 02:42   #99
jebote te stonoge ovih dana ko lude izlaze iz zidova! užas
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 23:58   #100
Mmmmm...njam...



http://hr.wikipedia.org/wiki/%C5%A0titonosna_striga
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:58.