Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2009., 11:55   #1
Paralelni svemiri i bog

Guglajući parallel universe + god OR multiverse + god ne nailazim na ono što me zanima ( nisam se baš ni pretrgao tražeći ). Ako postoji beskonačno mnogo stvarnosti, zar nebi bilo logično da u jednoj ili beskonačno mnogo njih postoji svijest neusporediva sa ljudskom, dovoljno moćna da glumi boga. Također trebale bi postojati i svijesti dovojno moćne da razviju tehnologiju koja bi im barem omogučavale interakciju sa drugim stvarnostima. Dosad se zemljanima nitko nije javio, ni alieni.
6dszt789udf is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 15:06   #2
Quote:
6dszt789udf kaže: Pogledaj post
Guglajući parallel universe + god OR multiverse + god ne nailazim na ono što me zanima ( nisam se baš ni pretrgao tražeći ). Ako postoji beskonačno mnogo stvarnosti, zar nebi bilo logično da u jednoj ili beskonačno mnogo njih postoji svijest neusporediva sa ljudskom, dovoljno moćna da glumi boga. Također trebale bi postojati i svijesti dovojno moćne da razviju tehnologiju koja bi im barem omogučavale interakciju sa drugim stvarnostima. Dosad se zemljanima nitko nije javio, ni alieni.
to ti baš znaš,ili samo tako misliš ?
piturf is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 15:39   #3
Što ti misliš ili znaš?
6dszt789udf is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 09:55   #4
Kao prvo, mislim da po tim teorijama nema beskrajno puno dimenzija nego samo strahovito puno
Kao drugo, bog je nestvoreni stvoritelj, tako da po nekakvoj definiciji nemože postojati bog u tim dimenzijama :P.
On mora biti unikatan za sve dimenzije ili to nije bog nego samo razvijeno biće...

A, kako postoji strahovito puno dimenzija, i strahovito puno aliena, a samo mali broj tehnološki razvijenih aliena....možda još samo nismo došli na red
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:46.