Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2009., 16:21   #1
Kako se vanzemaljci razmnožavaju?

Gledao sam par dokumentarnih filmova (navodno istinitih) gdje su prikazane obdukcije svemiraca, ali nisam uočio iti jedan genitalni organ. Navodno ih nemaju, kao što nemaju ni pupak (znači nisu uopće bliski nama sisavcima), a smatramo ih bliski hominidima, jer hodaju na dvije noge. Mislim da su fiziološki potpuno drugačiji, vjerojatno umjesto kisika trebaju neki drugi plin. I ta naravno velika nepoznanica, gdje su im spolni organi?
Akira Kurosawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 21:12   #2
e njih ti rode donose...
Password is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 01:04   #3
I ja sam za ovu 2. teoriju o rodama Lakse je za shvatiti...
__________________
https://t.me/pump_upp
Dr.House007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 16:12   #4
Quote:
Akira Kurosawa kaže: Pogledaj post
Gledao sam par dokumentarnih filmova (navodno istinitih) gdje su prikazane obdukcije svemiraca, ali nisam uočio iti jedan genitalni organ. Navodno ih nemaju, kao što nemaju ni pupak (znači nisu uopće bliski nama sisavcima), a smatramo ih bliski hominidima, jer hodaju na dvije noge. Mislim da su fiziološki potpuno drugačiji, vjerojatno umjesto kisika trebaju neki drugi plin. I ta naravno velika nepoznanica, gdje su im spolni organi?
To misliš na male sive.

Kloniranjem.
__________________
Klikni na link
relaxing music is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 20:05   #5
Uz prihvacanje dosta upitnih pretpostavki o istinitosti tih filmova, ne vidim kako se iz toga svega mogao izvuci zakljucak da su bliski hominidima. I tiranosaurus je hodao na 2 noge pa nije bio hominid. Fizicka slicnost izvana ne mora znaciti postojanje bilo kakve bioloske slicnosti.

Kaj se pupka tice, on moze ili zarasti ili ne biti na trbuhu. Pticama se prakticki ne vidi pupak, makar su ga u jajima imale. Kloniranje nije smislen odgovor, jer bi i klonirana ziva bica trebala imati neku cijev kroz koju bi se napajala hranjivim supstancama dok rastu, tako da je pupak vise-manje nuznost.

Po pitanju fiziologije, dovoljno da je DNA zarotirana u drugom smjeru i vec imas nekompatibilnost http://en.wikipedia.org/wiki/Chirality_(chemistry). Drugim rijecima, cak i da je ekologija neke planete bazirana na kisiku i slicna nasoj, imas dosta velike sanse da bude nekompatibilna.
enax is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 20:30   #6
Quote:
relaxing music kaže: Pogledaj post
To misliš na male sive.

Kloniranjem.
To je umjetan način za velike organizme, a tako se razmnožavaju jedino bakterije.
Akira Kurosawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 21:38   #7
Kloniranje nije isto šta i binarna dioba.

http://hr.wikipedia.org/wiki/Binarna_dioba


Kloniranje

Kloniranje (grč. κλών: grana, mladica) je pojam u širem smislu označava prirodni ili umjetni razvoj dvije ili više genetički identičnih stanica ili organizama.

U definiranju pojma kloniranja se polazi s jedne strane u zoologiji i botanici a s druge u reprodukcijskoj medicini i staničnoj biologiji s različitih polazišta.

Kloniranje je oblik nespolnog razmnožavanja različitih jednostaničnih i višestaničnih organizama pri kojem nastaju potomci koji su jednaki roditeljskom organizmu i međusobno, no, za znanost je, ipak, zanimljivije proučavati kloniranje sisavaca. Kloniranje je pojam koji potječe iz 1963. godine te, naizgled, nije osobito složen zahvat i već 1962. je britanski znanstvenik John Gurdon uspio stvoriti jednu žabu. Uspješno je prenio jezgru iz jedne tjelesne stanice žabe u neoplođenu jajnu stanicu žabe u kojoj je prethodno uništio jezgru UV zračenjem. Iako se tako dobivena jajna stanica uspjela razviti samo do punoglavca, ova tehnika prijenosa jezgre pokazala je put za nova uspješna kloniranja.

U posljednjih nekoliko godina znanstvenici su uspjeli klonirati više vrsta životinja. Godine 2001. američki su znanstvenici čak pokušali klonirati čovjeka, no u tome nisu uspjeli. Jedna tehnika koju znanstvenici primjenjuju za dobivanje klonova naziva se nuklearni transfer.

Znanstvenici najprije iz ženke uzmu neoplođenu jajnu stanicu i iz nje odstrane jezgru, koja sadrži DNK. Iz tijela životinje koju će klonirati uzmu odgovarajuću stanicu, primjerice stanicu kože, čija jezgra sadrži sve genetske informacije o svom vlasniku. Tu stanicu (ili samo njenu jezgru) znanstvenici tada unesu u jajnu stanicu iz koje su odstranili jezgru i kroz nju puste struju. Tim se postupkom postiže sjedinjenje stanice i citoplazme jajne stanice. Nakon što dobije novu jezgru, jajna stanica počinje se dijeliti kao da je oplođena, čime počinje razvoj klona životinje iz koje je uzeta tjelesna stanica.

Embrij se tada može implantirati u maternicu surogat majke, gdje će se, u rijetkim slučajevima kada se sve odvija po planu, nastaviti razvijati dok ne dođe vrijeme da mlado dođe na svijet. Postoji i druga mogućnost, a to je da se embrij zadrži u maternici samo dotle dok se iz embrioblasta ne uspiju izdvojiti embrionalne matične stanice koje se dalje mogu držati u kulturi. Znanstvenici vjeruju da bi ovaj temeljni princip kloniranja trebao biti djelotvoran i u slučaju ljudi. Ustvari, pokušaj kloniranja čovjeka koji sam prije spomenula izvršen je s namjerom da se dobiju embrionalne matične stanice. Kloniranje u tu svrhu naziva se terapijsko kloniranje.

http://hr.wikipedia.org/wiki/Kloniranje
__________________
Klikni na link
relaxing music is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 01:57   #8
Pa kaj nisu otimali ženske da im rađaju? neka talijanka im je već troje rodila? navodno, otmu je umjetno oplode i uzmu plod, kaj ja znam viša matematika za mene...
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 01:54   #9
Ja sam oplođen od strane izvanzemaljaca, naše svemirske braće.

Ne zaboravite da smo i mi njima "vanzemaljci".....
lupus_est is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 16:50   #10
Vanzemaljci se razmnožavaju u bestežinskom stanju a zemaljci u težinskom. I vanzemaljci mogu u težinskom ako stvore umjetnu silu teže, tj. i zemaljci mogu u bestežinskom kad su anoreksični. Eto tako.
Liburn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 17:31   #11
Medijski.

To radi ovako: netko kaže, vidio sam vanzemaljca. Onda to prenesu mediji i odjednom milijun ljudi vidi vanzemaljce.

Znači, razmonžavaju se medijski
pronto is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 12:24   #12
Super pička-vanzemaljka

Ima li ko kakve slike žene vanzemaljke, ali ono dobre, da se vide sise, pička, guzice.
Akira Kurosawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 12:47   #13
Nesto u ovom stilu:
http://images.google.hr/imgres?imgur...a%3DX%26um%3D1
Akira Kurosawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 22:29   #14
A zar niko od vas nije pomislio da mi nikad nismo snimili prave venzemaljce i da i to upucuje da su snimke ipak lazne.
BRZII is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 13:42   #15
Vanzemaljci se razmožavaju pupanjem. Zato ni nemaju pupak već pupajući pripupčenjak. Čuo sam i za one jedne koji se razmožavaju na bzzzz ali to ću objasniti samo onima koji dođu u Papagaja.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2009., 23:17   #16
Bože dragi, govječanstvo se pita da li vanzemaljci postoje, a ovog zanima kako se razmnožavaju...
gigivele is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 09:16   #17
Quote:
gigivele kaže: Pogledaj post
Bože dragi, govječanstvo se pita da li vanzemaljci postoje, a ovog zanima kako se razmnožavaju...
Pa jasno da ga zanima. Ne bi htio kad ih sretne da najehehehehe.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:27.