Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2010., 13:33   #101
I ja sam poslala!!!!

Poštovani,
Smatram se izrazito sretnom i blagoslovljenom što u meni raste novi život koji svaki dan iznova osluškujemo moj muž i ja, te jedva čekamo da to malo biće dođe na svijet. Sretni smo jer nam je priroda podarila sve potrebno kako bismo došli do svog cilja i okretali se na dječje pozive „mama“ i „tata“. Znate li koliko je onih koji strepe da to nikada neće doživjeti? Previše ih je, ali vi to vjerojatno ne znate jer kada biste znali nikada, baš nikada, ne biste dozvolili provedbu postojećeg zakona. Zar je potrebno po dijete odlaziti u inozemstvo, trošiti silne novce, sporazumijevati se na stranom jeziku, putovati preko granice zbog nečega tako prirodnog? Zar je Hrvatska toliko konzervativna zemlja da ne može svojim građanima omogućiti i pomoći pri ostvarivanju njihova najvećeg sna? Ponekad pomislim da zaboravljate koja vam je osnovna dužnost, a ona je služenje narodu jer na toj ste poziciji samo zbog istog tog naroda kojem nikako ne idete na ruku. Sigurno se sjećate dana kada vam je žena rekla da je trudna, sjaja u njezinim očima tijekom 9 najslađih mjeseci i na kraju rođenja vlastitog djeteta. Sigurno po tu sreću niste morali preko granice, ali zamislite da jeste poput mnogih parova koji su tamo i u ovom trenutku dok vi ovo čitate. Što biste u toj situaciji pomislili o onome koji stoji iza ovog nehumanog i nepotrebnog zakona? Dajte ljudima priliku da iskuse ono najvrjednije u životu- majčinstvo. Imate tu moć i mnogi će vam zapljeskati kada priznate i ispravite pogrešku.
S poštovanjem,
mladenka:)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 13:33   #102
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Ribice i Andy - molim dozvolu da vaša pisam objavim
Imaš dozvolu naravno!
__________________
Nema potpisa LOL
andy7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 13:35   #103
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Petrić mogu i tvoje staviti na blog? Divno je
naravno, draga
__________________
moja tapkalica Jan može počet tapkat po parketu
petra30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 13:40   #104
Evo i mog pisma , Francesca imaš dozvolu za sve što god ti treba

Naslov: Podrška svim ljudima koji ovise o MPO

Poštovani gospodine Milinoviću,
u ovom današnjem surovom i ružnom svijetu gdje svak vodi svoju politiku i smatra da je u pravu, gdje svak postavlja svoje granice ne mareći za druge ljude koji imaju srce i kojima je pomoć najpotrebnija....Poznavajući mnogo srcu dragih i prekrasnih djevojaka koje pokušavaju na svaki mogući način doći do svog cilja – bebice, uhvatila me potreba da napišem par riječi potpore za cure/žene kojima je teško, za cure/žene koje vaš novi zakon dovodi do ludila....
Sva sreća, nisam na svojoj koži osjetila tu nemoć prilikom pokušaja dobivanja bebice, razočaravajuće nade za svakim tračkom svijetlosti koje te cure/žene nose u sebi....
Buduća sam majka koja uživa u svojoj trudnoći, koja svakim danom osluškuje svoje tijelo i veseli se sretnom danu kada će ugledati okice svog djeteta,.....
I kao svaki moralan, human, osjećajan čovjek želim i molim dragog Boga da to omogući svim ostalim curama/ženama koje se trude u pokušajima dobivanja bebe... Želim da dobiju svoj tračak sunca u današnjem tmurnom i surovom svijetu....
Smatram da NITKO, ali baš NITKO nema pravo uskraćivati svim tim prekrasnim ženama i parovima da dobiju svoje dijete, a pogotovo ne vi gospodine Milinoviću...
Ovo pismo pišem najviše iz razloga jer je ovo tema koja se tiče svih nas državljana Hrvatske, jer ni ja a ni nitko drugi ne zna hoću li biti primorana ja ili netko od mojih bližnjih i dragih ljudi ovisiti o MPO... I budite sigurni da ostane li ovaj važeći zakon na snazi, neću razmišljati nego ću kao i svaki normalan čovjek grcati i napraviti pravac prema državi koja će mi to i omogućiti... bez obzira na uvjete koji se postavljaju ......
Svaki čovjek se može mijenjati i učiti iz svojih pogrešaka, stoga Vas osobno molim da promijenite zakon, da pokažete da ste čovjek koji imate srce i čovjek kojemu je stalo do toga da Hrvatska raste i da njeni državljani budu sretni u svojoj okolini...
Molim vas još jednom da uvažite želje svih žena i parova i da nam omogućite da ostvarimo svoj cilj unutar granica države Hrvatske......
U nadi povoljnog rješenja unaprijed Vam se i od srca zahvaljujem.

Nikolina
__________________
...03.08.2010 naše malo zLato je hrabro zakoračilo životom....
NiNy21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 13:41   #105
tako mi srce drhti, a sve zbog ovoga što smo se pokrenule sve. i majke i buduće majke i mpo-vke, ma sve
ovo sa UN-om je po meni odlična ideja
__________________
moja tapkalica Jan može počet tapkat po parketu
petra30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 13:43   #106
bravo cure :klap:

da nisam na poslu plakala bi ko kišna godina a suzne su mi oči sve u 16
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 13:53   #107
Ovakve stvari i inicijative treba podržati, jer sve smo mi žene i jednog dana sve žele biti mame!

Samo se nadam će se promjeniti ovaj glupi zakon!
__________________
Nema potpisa LOL
andy7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 13:55   #108
lijepe moje, drage, hrabre žene, grlim vas sve

:malo_cmizdri: :ide_po_kavu:
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 13:57   #109
Quote:
petra30 kaže: Pogledaj post
tako mi srce drhti, a sve zbog ovoga što smo se pokrenule sve. i majke i buduće majke i mpo-vke, ma sve
ovo sa UN-om je po meni odlična ideja
I meni... ja sam cijeli dan sa suzama u očima

UN je super super ideja samo bi trebalo sva ta pisma prevesti na engleski, zar ne?
A možda i ne?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 14:03   #110
pa valjda imaju i tam nekog prevoditelja za naš jezik
__________________
moja tapkalica Jan može počet tapkat po parketu
petra30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 15:04   #111
jeli koja od vas dobila kakav odgovor na mail u vezi poslanog pisma? ja sam poslala na svih 40 adresa ali nitko nista ne odgovara ni komentira
__________________
bila sam mama ali samo malo..
drugi put, bože, želim puno više..
maradja is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 15:09   #112
Evo i mog pisma od neki dan.
Fran slobodno prebaci i na blog.


Predmet: Ovo nije pismo podrške Zakona o medicinskoj potpomognutoj oplodnji

Poštovani,

evo nažalost i ja Vam se obraćam kao žena koja unatoč silnoj želji sa svojim suprugom ne ostvarujem trudnoću dvije godine.
Ja se neću osvrtati na medicinske aspekte ovog Zakona, neću ni ulaziti u analizu što ti postupci znače za tijelo i organizam jedne žene koja bi uistinu sve dala samo da bude majka, niti da je to izravan napad na naša reproduktivna prava.

Neću, jer znam da su Vam to već pisali, a da i Vi kao čovjek iz medicinske struke to već znate.

Samo ću Vam kratko istaknuti da mene kao vjernicu koja aktivno upražnjava svoju vjeru, nisu dotakli Vaše argumenti "život se štiti od začeća" te iz tog razloga nije moguće oplodnja više jajnih stanica te zamrzavanje zametaka.

Dopustili ste da Vaš osobni stav i trenutni politički položaj utječe na živote mnogih parova u Hrvatskoj.

Ako je medicina toliko napredovala, iako me u ovom aspektu silno razočarava jer ne otkriva sve uzroke naše neplodnosti, da na taj način pomogne paru da ostvari želju za potomstvo, onda se treba služiti svim raspoloživim sredstvima kako bi se parovima pomoglo, a ne da se Zakon ispriječi u ostvarenju tako bitnog cilja. Odluku o načinu liječenja treba prepustiti paru- žele li sjediti godinama kod kuće i ne poduzimati ništa po tom pitanju te čekati da se čudo ipak desi ili potražiti pomoć medicine.
Ovaj Zakon ograničava slobodu izbora i daje polovična rješenja koja ne zadovoljavaju nikoga- nas parove u želji za potomstvom se koči da koristimo sve metode, koje su u našim bolnicama prije ovog Zakona i korištene, a i koje se koriste diljem svijeta, a i Vi se igrate Boga, a to niste te odlučujete kako će i na koji način pojedinac ostvariti potomstvo.

Smatram da na ovom polju treba postojati zakonska regulativa, ali takva koja će građane RH izjednačiti s drugim građanima Europe, a ne ih postavljati u položaj građana drugog reda.
Ovdje ne mislim samo na zamrzavanje zametaka već i na propisana pravna i psihološka savjetovališta koja vrijeđaju svaku razumnu inteligenciju.

Zaključak je da bi trebali prepustiti samim parovima kako će pristupiti svom problemu u duhu svojih uvjerenja i vjere, a država je ta koja treba osigurati najbolju moguću medicinsku i socijalnu podršku za ostvarenje potomstva. Nažalost, vi svoj dio posla niste obavili.

I da, mi se isto spremamo u Sloveniju!
Pozdrav!
xxx
Newbiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 15:14   #113
Quote:
maradja kaže: Pogledaj post
jeli koja od vas dobila kakav odgovor na mail u vezi poslanog pisma? ja sam poslala na svih 40 adresa ali nitko nista ne odgovara ni komentira
Dobila sam ja od Tajnice ministra Milinovića u kojem me traži broj telefona da me mogu kontaktirati kada će biti sastanak...
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 15:15   #114
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Dobila sam ja od Tajnice ministra Milinovića u kojem me traži broj telefona da me mogu kontaktirati kada će biti sastanak...
bravo!
Blackie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 15:18   #115
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Dobila sam ja od Tajnice ministra Milinovića u kojem me traži broj telefona da me mogu kontaktirati kada će biti sastanak...
Ja imam filing da će oni zvati parove koji već konkretno idu u Sloveniju.
Nagađam...
Newbiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 15:55   #116
Quote:
Newbiee kaže: Pogledaj post
Ja imam filing da će oni zvati parove koji već konkretno idu u Sloveniju.
Nagađam...
To si i ja mislim
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 16:35   #117
Misli da sam sva pisma polovila, ako nečije objavljeno nek mi se javi

A tko će biti Pismo br. 20????
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 17:33   #118
pismo napisano i poslano.
__________________
Not my circus,not my monkeys.
marijaklc is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 22:14   #119
1. jongerica
2. Newbiee
3. Francesca
4. maradja
5. ribica 78
6. mala8
7. mmujic
8. Sanja29
9 Jasen 82
10. maby
11. Nolina
12. Blackie
13. petra 30
14. andy7
15. danila
16. Tia7
17. mladenka : ))
18. NiNy21
19. marijaklc
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 10:22   #120
http://www.jutarnji.hr/izgubila--tro...zakona/681010/
__________________
bila sam mama ali samo malo..
drugi put, bože, želim puno više..
maradja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:33.