Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2009., 09:39   #81
Quote:
Pshia kaže: Pogledaj post
Hej BBlue, poslala sam ti privatno odgovor.. Pozdrav!
Psiha molim javi iskustvo sa operacijom.
katmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 20:57   #82
Evo da se i ja javim sa iskustvom: mama mi je operirala hallux krajem 3. mjeseca i oporavak jos traje i zna je boljeti kad duze stoji na nogama. Oporavak jest spor, ali kaze da vrijedi svake boli jer svakog dana joj je sve manja oteklina i rez se skoro pa ne vidi vise. Uspjesno je operirana u klinici u Lovranu i ima same pohvale za doktore. Svaki dan ode na plazu i pliva jer joj to jako pomaze u zacjeljivanju. Ispocetka je nosila posebnu cipelu za Hallux koja joj je barem malo olaksavala bol.Ako jos koga sto zanima, neka pita
Dugonoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2009., 23:15   #83
Quote:
Dugonoga kaže: Pogledaj post
Evo da se i ja javim sa iskustvom: mama mi je operirala hallux krajem 3. mjeseca i oporavak jos traje i zna je boljeti kad duze stoji na nogama. Oporavak jest spor, ali kaze da vrijedi svake boli jer svakog dana joj je sve manja oteklina i rez se skoro pa ne vidi vise. Uspjesno je operirana u klinici u Lovranu i ima same pohvale za doktore. Svaki dan ode na plazu i pliva jer joj to jako pomaze u zacjeljivanju. Ispocetka je nosila posebnu cipelu za Hallux koja joj je barem malo olaksavala bol.Ako jos koga sto zanima, neka pita
Poštovana, molim Vas iskustvo koliko Vaša majka ima godina, kod kojeg doktora u Lovranu je operirana. Gdje je nabavila specijalnu cipelu i koliko košta. Da li se u toj cipeli može hodati odmah po operaciji ili koliko dana se ne smije stati na nogu. Moja supruga ima 43g.
Koliko morate ostati u bolnici poslije operacije.
Unaprijed hvala,
katmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 11:45   #84
Imam 26 godina, oduvijek imam hallux, mada cijeli život nosim samo tenisice, nije me toliko bolilo, al mi je bilo jako ružno pa sam se odlučila na operaciju.

Prije skoro godinu dana sam operirala lijevo stopalo (na Sv. Duhu). Bolilo je samo nekoliko dana nakon operacije. Konce su mi vadili 10 dana nakon zahvata (za to vrijeme sam imala longetu), a onda gips na 3 tj. Njaveći problem je što je stopalo užasno naotečeno pa nakon gipsa još 2 tj nisam mogla obući ni najširu tenisicu. Porblem je i razgibavanje zgloba nakon toga. Stopalo sad izgleda dobro, iako nije potpuno ravno kako sam ja očekivala. I užasno se bojim da mi se ne vrati. E da, inače to rade sa spinalnom anestezijom, al ja sam tražila opću, za obje operacije. Desno stopalo sam operirala prije 3tj.

Doktor samo naglašava da moram nositi ortopedske uloške, al vidim tu neki spominju nekakave vježbe za stopala... to ću se onda raspitat na fizikalnoj terapiji.
Shera is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 10:00   #85
Hej svima,

evo nekima sam se javila privatno, a za vas ostale pišem ovdje jer su pitanja jako jako slicna..

uglavnom, prije svega da jos jednom naglasim da sam ja imala scarf metodu operativnog zahvata, dakle (SHERA) garantirano mi se nece vratiti defomacija - nikada! i to je razlog zbog kojeg sam se odlucila! (OMBIA) kod svih metoda osim scarfa nema garancije da se deformacija neće vratiti, a najcesce je vracanje deformacije kod mcbride metode..

ja sam tijekom operacije bila budna iz osobnih razloga i nisam nista osjecala niti vidjela (naravno), lokalna je popustila 1,5h nakon operacije.. kako sam pisala kod ove metode je oporavak malo duzi, ali evo - nakon 10 tjedana, ja nesmetano hodam, vozim, cak sam i skakala na maksimiru prije nekoliko dana medutim, jos ne mogu obuti cipelu zbog oticanja noge..

ukoliko netko ima nekih pitanja vezanih uz operaciju, slobodno neka ih napise na forumu

lp svima,
Dolores

p.s. velike pohvale prim Irhi za stručnost, strpljenje, pažnju i jedno veliko veliko hvala za ljudskost!
Pshia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 10:58   #86
Quote:
Pshia kaže: Pogledaj post
Hej svima,

evo nekima sam se javila privatno, a za vas ostale pišem ovdje jer su pitanja jako jako slicna..

uglavnom, prije svega da jos jednom naglasim da sam ja imala scarf metodu operativnog zahvata, dakle (SHERA) garantirano mi se nece vratiti defomacija - nikada! i to je razlog zbog kojeg sam se odlucila! (OMBIA) kod svih metoda osim scarfa nema garancije da se deformacija neće vratiti, a najcesce je vracanje deformacije kod mcbride metode..

ja sam tijekom operacije bila budna iz osobnih razloga i nisam nista osjecala niti vidjela (naravno), lokalna je popustila 1,5h nakon operacije.. kako sam pisala kod ove metode je oporavak malo duzi, ali evo - nakon 10 tjedana, ja nesmetano hodam, vozim, cak sam i skakala na maksimiru prije nekoliko dana medutim, jos ne mogu obuti cipelu zbog oticanja noge..

ukoliko netko ima nekih pitanja vezanih uz operaciju, slobodno neka ih napise na forumu

lp svima,
Dolores

p.s. velike pohvale prim Irhi za stručnost, strpljenje, pažnju i jedno veliko veliko hvala za ljudskost!
Gdje si operirala,u Matuljima,poliklinika Nemec ili?I koliko si platila operaciju?

Unaprijed hvala
bambus_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 00:05   #87
Pozdrav svima...Ukljucila bi se u razgovor jer sam se prije tjedan dana vratila sa operacije iz Lovrana...Uglavnom, imam pitanje vezano uz ovu cipelu koju svako malo netko spomene...zanima me gdje se moze kupiti i kolko košta jer pomisao da se vani ne mogu kretati bez staka me skroz izludjuje.
ena22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 17:12   #88
Quote:
ena22 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima...Ukljucila bi se u razgovor jer sam se prije tjedan dana vratila sa operacije iz Lovrana...Uglavnom, imam pitanje vezano uz ovu cipelu koju svako malo netko spomene...zanima me gdje se moze kupiti i kolko košta jer pomisao da se vani ne mogu kretati bez staka me skroz izludjuje.
Pozdrav Ena22,

Možeš li mi reći koju metodu su liječnici koristili prilikom operacije, koliko je ista koštala i koliki je predviđeni tijek oporavka (iako mislim da je to individualno), kako si zadovoljna i općenito ako možeš podijeliti neke korisne informacije?!

Hvala.
 
Odgovori s citatom
Old 05.11.2009., 00:58   #89
Pozdrav svima!
Ja idem na operaciju početkom 12.mj.na Šalatu, jel ima možda netko kakvih iskustava sa operacijom haluxa na šalati?
Hvala!
Teana888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2009., 01:07   #90
Usput, na pitanje gdje je to najbolje napraviti i kolko su pouzdane te privatne klinike doktor mi je odgovorio da su oni najbolji u RH i da često imaju "popravke" na pacijentima koji su prvotno otišli privatno..e sad kolko je to istinito..neznam, pa ako netko ima iskutva pozitivna il negativna nek javi... jedno pozitivno za koje ja znam je da je baka od frendice operirala na šalati i sad leti ko avion (već nakon tjedan, dva je bila sva u pokretu)i super joj noga izgleda, nije ju ništa bolilo nit je uzimala išta za bolove, no mislim da je to drugačije od osobe do osobe...
Teana888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2009., 21:08   #91
da se ne misli da hallux valgus pogađa samo starije ili one kojima je to urođeno. o njegovoj pojavi ovisi i tip stopala, a najveći je rizik za one koje imaju egipatsko stopalo, tj. kad je palac najduži. također, djevojke koje se intenzivno bave baletom ili plesom hallux valgus dobiju otprilike s 15. god ili imaju povećan rizik da ga razviju kroz pubertet. ja sam upravo takvi slučaj. s 13 god mi je krenula blaga deformacija, a s 15 mi je dijagnosticiran hallux valgus. otada nosim uloške. u međuvremenu sam imala 2 snažna napadaja burzitisa, ali u zadnje vrijeme mi se čini da je stanje sasvim ok i da se palac dalje ne deformira, barem zasad.
sweet ivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 14:11   #92
Quote:
Teana888 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Ja idem na operaciju početkom 12.mj.na Šalatu, jel ima možda netko kakvih iskustava sa operacijom haluxa na šalati?
Hvala!
Bila sam na OP prije 2,5 tjedana. Prvo sam 2 tjedna imala mali gips do malo iznad gležnja a sada cu 3 tjedna imati gips do koljena. Bila sam na Šalati. U bolnici se ostaje 3 dana. (imam 26 god.)
lokomotiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 18:11   #93
Quote:
lokomotiva kaže: Pogledaj post
Bila sam na OP prije 2,5 tjedana. Prvo sam 2 tjedna imala mali gips do malo iznad gležnja a sada cu 3 tjedna imati gips do koljena. Bila sam na Šalati. U bolnici se ostaje 3 dana. (imam 26 god.)
A prvi dan kad dođeš u bolnicu jel isti dan operacija ili dan poslje, jesi sve čula, vidjela tijekom operacije ili ipak daju neko sredstvo za smirenje koje te omami?
Zašto ćeš imat gips do koljena, jel to uobičajeno? I kako ti se sada čini stopalo? Ja imam 24god, idem sad prvo desnu nogu, kost i natiske na 2.i 4. prstu...
Teana888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 19:41   #94
OP je bila isti dan, ovisno koja si na redu. Čuješ sve jer je anestezija lokalna, ali nevidiš jer stave paravan. Ovisno o vrsti OP stavljaju gips, to ovisi o postupku koji se radi jer poslije nekih se ne stavlja gips nego se nosi neka specijalna šlapa na čičke. Stopalo mi se sad čini isto kao i poslije operacije, tj kad sam ga mogla vidjeti na gipsanju.
Može li tko reći koliko se bude na bolovanju poslije operacije?
lokomotiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 14:54   #95
Pozdrav svima!
Ja bih se htjela uključiti u razmjenu iskustava jer mi je samoj bio veliki problem kad sam počela istraživati operativne opcije, što se na hrvatskim stranicama može pronaći jako malo sadržaja, osobito iskustava, o ovoj problematici.
Ja hallux imam otkad znam za sebe, a problemi su počeli u adolescentskim godinama. Zapravo ih nisam bila svjesna dok nisam shvatila da nije baš normalno da te stopala stalno bole. Nisu to neki neizdrživi bolovi nego jednostavno smetaju, estetiku i tehničke probleme sa odabirom obuće da ne spominjem.
Stoga sam počela istraživati te shvatila da je operacija jedino rješenje.
Privatna varijanta nije dolazila u obzir zbog financijskih razloga, stoga sam si dala truda informirati se o tim postupcima i kirurzima u javnom zdravstvu. Otkrila sam da na tom području imamo kvalitetne i iskusne kirurge na Šalati, stoga sam se naručila kod jednog konkretnog kirurga na konzultaciju oko operacije.
Nakon što mi je on potvrdio da mi je nužna operacija, uslijedio je redovni protokol koji prethodi operaciji - slikanja, daljnji pregledi, pretrage, predbilježba na operaciju i konačno dodjela termina.
Termin mi je za nekoliko dana, a od prve konzultacije je prošlo sveukupno nekih osam mjeseci.
Ako nekog još nešto zanima neka slobodno pita.
Toliko za sada. Ostala ću iskustva prenijeti nakon operacije.
mariva is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 14:59   #96
E da...i mene zanima kakva je procedura oko bolovanja.
Ja znam da imam pravo na mjesec dana bolovanja (tako je određeno po tipu operacije) pa ga nakon toga moram produživati.
Ako netko ima iskustva neka podijeli-da li je problem dobiti bolovanje i nakon mjesec dana, i kako dalje.
Npr, ako skinem gips/longetu ali mi noga natiče pa ne mogu zbog toga ići na posao(ne mogu obuti cipelu/voziti), da li će mi bez problema produžiti bolovanje ili..? Hvala
mariva is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 16:32   #97
Quote:
Teana888 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Ja idem na operaciju početkom 12.mj.na Šalatu, jel ima možda netko kakvih iskustava sa operacijom haluxa na šalati?
Hvala!
Ja sam operirala na Šalati halux i sve pohvale s moje strane.Jednu nogu sam sredila,ali morat cu i drugu što prije.Inace na operiranoj nozi mi se ožiljak jedva vidi i moje je stopalo onakvo kakvo sam oduvijek htjela.Sve pohvale osoblju,doktorima i vjerujem u navod iz drugog posta da im cesto dolaze na popravak oni koji su bili negdje drugo na op.pozdrav i sretno.
__________________
nebo strpljive voli
Magaivago is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 22:53   #98
moze li mi neko dati neku stranicu sa slikama hallux valgusa na zenama
razor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 23:09   #99
pa posalji mi slike pa ti kazem sta da napravis
razor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 22:26   #100
Pozdrav svima.

Od moje operacije na Šalati je prošlo mjesec dana, a ovako je sve izgledalo.
Trebala sam se prijaviti u bolnicu oko 07:15, natašte (ništa se ne smije jesti ni piti od šest popodne prethodnog dana). Mislila sam da ću odmah u bolnicu no prethodna procedura je bila rješavanje administracije (troškova) i otvaranje kartona, što je potrajalo nekih sat, dva. Zatim po dolasku u bolnicu čekanje u hodniku i usputno mjerenje temperature i tlaka. Potom uvođenje u sobu gdje ti nalože da se skineš u piđamu i otuširaš do struka nekim dezinficijensom. Potom vračanje u krevet i ČEKANJE.

Kad dođe trenutak daju ti neku tableticu za smirenje(koju ne možeš odbiti-ja sam htjela ali mi nisu dali), moraš se skinuti do gaća i pokriti, pa te odvezu sa krevetom u salu.

Tamo je procedura takva da ti prikopčaju infuziju, uštrcaju sredstva za smirenje (također nisu opcijska), prikopčaju na EKG te slijedi lokalna anestezija. Kod mene je bila lokalna koja se daje u potkoljenicu (boli ali ne neizdrživo). Zatim čekanje da anestezija počne djelovati (ja sam cijelo vrijeme tvrdila da ja i dalje osjećam nogu i da još nije umrtvljeno, no nakon nekog vremena su me ipak odvezli za operacijski stol). Prve poteze kirurga sam osjetila kao bol (no budući da anestezija ipak djeluje ta bol nje''živa'' već je samo osjećaš). U međuvremenu sredstvo za smirenje počne djelovati (unatoč mojem nastojanju da ostanem budna jer su mi rekli da me neće uspavati već samo smiriti) i sve ti bude kao u nekoj magli i na neko vrijeme sam se čak i izgubila pa imam rupu u sjećanju, tako da mi je sve brzo prošlo. Slijedeće se sjećam pilice i krpanja i već je sve bilo gotovo pa su me odvezli u sobu.

Rekli su mi da je anestezija koju sam dobila opaka i traje cca 18 h zbog težine operacije da što dulje traje , tako da sam ja uglavnom cijeli dan, na opće čuđenje cimerica (koje su dobile drugačije anestezije, kraćeg vijeka) cijeli dan bila pošteđena nesnosnih bolova(štrecalo me periodično, dovoljno da mi da naslutiti koliko će me i gdje boljeti kad popusti) koji su me pak napali negdje oko 2h ujutro.

Bolovi su dakle strašni, a tableta protiv bolova djeluje dovoljno da možeš preživjeti (a najgore je između dvije tablete).

Doktor mi je rekao da treći dan idem doma a procedura tog jutra je bila skidanje zavoja, slikanje te nakon što doktor pregleda slike preporuka za gips. Ja sam dobila tzv. sedrenu cipelu (gipsani zavoji iznad sloja gaza) do iznad gležnja sa gumenom petom (kasnije za hodanje).


Do kraja prvog tjedna po operaciji oni najgori bolovi su jenjavali , te sam slijedeći tjedan i prestala piti tablete protiv bolova. Rečeno mi je da ću za tjedan dana moći polako početi opterećivati nogu (gips) postepeno pet po pet kila, naravno sve na štakama, no ja jednostavno nisam mogla spuštati nogu dulje od odlaska na wc, jer mi je jako oticala, pa mi je Dr.rekao da se ne forsiram jer to vrijedi za kad ću to moći, u međuvremenu neka samo ležim sa povišenom nogom. To je uglavnom bio moj položaj slijedeća dva tjedna uz postepeno ali minimalno oslanjanje na toj nozi-na štakama naravno. Četvrti tjedan sam mogla hodati i bez štaka.

Tada je već i bilo vrijeme za pregled na kojem mi je skinut gips i stavljen zavoj uz preporuku laganih vježbi i postepenog opterećivanja stopala te pregled za tri tjedna. Taj dan nakon skidanja gipsa sam imala osjećaj kao da sam tek operirana, stopalo jadno osjetljivo, bolno, opet sam bila na štakama, vježbe-ni u ludilu! No slijedeći dan već lakše, valjda se stopalo aklimatiziralo na vanjski svijet . Sad je već tjedan dana od toga a ja lagano hodam na peti, lagano vježbuckam, ali sam još daleko od normalnog funkcioniranja. Problem sa oticanjem mi je sve manji ali imam osjećaj da kad bih opteretila stopalo malo više od hoda na peti, da bi mi popucali šavovi.

Još malo o samoj operaciji. Meni je izvršena osteotomija po Austinu, što znači da mi je Dr. ispilao kvrgu, zatim kost prerezao napola pod određenim kutem te ju povukao u stranu te ispilao višak. Kao što vidite nije mi stavljen nikakav vijak već se sve drži samo po sebi (kosti su nabijene jedna na drugu). Mogu reći da je operacija izvršena vrhunski, po meni pravo umjetničko djelo i samo svake pohvale doktoru, zbilja mu se divim!

Eto, ja sam svoje iskustvo opisala onako kako bih ja htjela čitati nečije i nadam se da će nekom i pomoči kod ovakvog iskustva.

I na kraju, svima bih preporučila Šalatu, mislim da je usluga kvalitetnija od privatne prakse, jedina razlika je što ovdje ne dobijete fensi tretman.

P.S. Stavila bih vam slike ''prije i poslije'' ali mi ne polazi rukom, pa ako vas zanima, neka mi netko kaže kako da to izvedem.
mariva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:58.