Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2010., 15:25   #21
Quote:
metropolitan kaže: Pogledaj post
Ali zar ne mislite da bi prije svega imali zube mesojeda da smo zaista predodredjeni da zivimo od mesa? Nekoliko puta sam se nasla u razgovorima sa ljekarima u vezi ovoga i svi su se oni slagali u tome da ljudi nemaju niti zubni aparat za trganje mesa niti zeludac koji moze toliko brzo variti meso prije negoli se u njemu pokvari (za razliku od pasa i macaka npr....)


Bože...koje gluposti. Koji su to "ljekari" da mi je znat?

Uostalom, nitko ni ne kaže da su ljudi mesojedi, već svejedi (nadam se da uočavaš veliku razliku između ta dva pojma).

Što se tiće probavnog trakta, već je i na ovom forumu x puta objašnjeno i ilustrirano razlike između biljojeda, svjeda i mesojeda.
denman is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 19.02.2011., 14:15   #22
Pogledala kompletan film,i sa s izbrisanim scenama i komentarima.Jako loše sam se osjećala nakon filma,štoviše grozno,da ljudi mogu biti tako okrutni.Jadne životinjePredlažem svima da ga pogledaju.Brutalan film,ima scena kojima će mnogima bit užasne,ali isplati se gledati,film je brutalno iskren.prvo sam si mislila zašto sam to morala gledati,ali sad mi nije žao.Inače ja uvijek naletim na takve videe gdje se ljudi divljačke odnose prema životinjama,i onda se osjećam loše zato što ja tu ne mogu ništa...
gold_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 11:41   #23
Uspjela sam pogledati prvih deset minuta... užas!
Shvatila sam da nema nikakvog smisla da se mučim, jer neću vidjeti ništa novo niti nešto što nisam znala ili čak i vidjela prije, već ću se samo ukomirati s tim užasnim scenama.. i drago mi je da ga nisam nastavila gledati.
Netko je napsiao da je film vjerojatno namijenjen prvenstveno onima koji inače ne razmišljaju o toj tematici, i tu se slažem, ali teško će ih ovaj film privući na gledanje, a kamoli na odgledavanje do kraja..
Crveni Mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 13:24   #24
pogledao film još davno
ali budući sam i otprije znao kako izgleda i zvuči kolinje, kako debilni klinci muče mačke i pse, kako se kokoši zavrće vratom kad nona sprema juhicu, kako se zečevima skida koža itd...nije me nešto posebno šokirao
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 14:54   #25
Quote:
Crveni Mjesec kaže: Pogledaj post
Uspjela sam pogledati prvih deset minuta... užas!
Shvatila sam da nema nikakvog smisla da se mučim, jer neću vidjeti ništa novo niti nešto što nisam znala ili čak i vidjela prije, već ću se samo ukomirati s tim užasnim scenama.. i drago mi je da ga nisam nastavila gledati.
Netko je napsiao da je film vjerojatno namijenjen prvenstveno onima koji inače ne razmišljaju o toj tematici, i tu se slažem, ali teško će ih ovaj film privući na gledanje, a kamoli na odgledavanje do kraja..
Zašto zatvarati oči...to je realnost..tako se dobiva koža,krzno,hrana,,ako netko može staviti bundu na sebe može i pogledati ovaj film...Bunda ne raste na stablu,krzno se dere sa živih životinja da bi se sačuvalo a kasnije ih se pušta da umiru u mukama-najgori oblik sadizma po meni..dali to vrijedi toga..žalosnoZamisli obleka je u pitanju,koji snobizam..Hvala Bogu za mene nitko ne mora umrijeti da bi ja imala što obuči.Sama pomisao na to da ih se dere žive zbog robe mi se gadi,i meni nije potreban nikakav film ali nekima ni to ne pomaže..
gold_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 15:35   #26
Quote:
gold_girl kaže: Pogledaj post
Hvala Bogu za mene nitko ne mora umrijeti da bi ja imala što obuči
Djecu u sweatshopovima Indonezije, Kine i Filipina ne brojimo. Super.
reggie31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 15:38   #27
Quote:
gold_girl kaže: Pogledaj post
.Inače ja uvijek naletim na takve videe gdje se ljudi divljačke odnose prema životinjama,i onda se osjećam loše zato što ja tu ne mogu ništa...
Nije istina da ne mozes nista, to je najlakse rec. Ja ,vidis, mogu. Nakon ovog filma sam postala vegetarijanac, potpuno iz upotrebe izbacila kozu, a krzno mi nikad nije ni palo na pamet da stavim na sebe.Ja ni na koji nacin necu ni direktno ni indirektno podrzavati ljudsku vrstu u mucenju i ubijanju zivotinja, jer ih ja, licno, ne smatram manje vaznima na ovom svijetu.
metropolitan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 15:38   #28
Quote:
metropolitan kaže: Pogledaj post
tko je i kada nama dao za pravo da se izivljavamo na bilo koji nacin nad ovim predivnim bicima?
Evolucija. Nekoliko milijardi godina evolucije.

Ja ne vidim u tome nista katastrofalno lose, nisam za mucenje i nepotrebno ubijanje, ali ljudima su potrebni neki resursi koje trenutno jedino mozemo dobiti iz zivotinja/biljaka tako da smo zasada ograniceni samo na tu opciju.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 15:55   #29
Quote:
reggie31 kaže: Pogledaj post
Djecu u sweatshopovima Indonezije, Kine i Filipina ne brojimo. Super.
Opet relativiziranje...
Znači, ako ne možemo pomoći baš svima, ne moramo onda nikome?
hard-candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 15:58   #30
Quote:
reggie31 kaže: Pogledaj post
Djecu u sweatshopovima Indonezije, Kine i Filipina ne brojimo. Super.

Ajde objasni svoj post molim te?Ja i dalje stojim 100%iza svoje tvrdnje.Ovo je film o životinjama,što sad imaju veze Kinezi,filipinci s time?Osim ako želiš reći nešto o njihovom krivolovu na dupine/kitove kojih se užasava cijeli svijet.?I tako robu porijekla iz tih zemalja izbjegavam u širokom luku jer je preloša.Zašto kad je rijeć o životinjama uvijek se javljaju ljudi s razmišljanjem da tko voli životinje odmah ne voli ljude i sl..Samo da bi se omalovažavalo nečije mišljenje.
@metropolitan mogu ja osobno promijenit sebe,ali ne mogu druge.Na to sam mislila.Vidiš nama ne pada na pamet krzno i sl.ali mnoge nije briga,već se ismijavaju,izruguju svima koji su protiv nasilja i za prava životinja..kako tužno..Film je dobio pohvale, i nagrade ali eto nekima je trash jer pokazuje strašnu surovu stvarnost koji neki ne žele vidjeti
gold_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 16:04   #31
Quote:
hard-candy kaže: Pogledaj post
Opet relativiziranje...
Znači, ako ne možemo pomoći baš svima, ne moramo onda nikome?
Potpuno si promašila bit posta.

Quote:
gold_girl kaže: Pogledaj post
Ajde objasni svoj post molim te?Ja i dalje stojim 100%iza svoje tvrdnje.Ovo je film o životinjama,što sad imaju veze Kinezi,filipinci s time?Osim ako želiš reći nešto o njihovom krivolovu na dupine/kitove kojih se užasava cijeli svijet.?I tako robu porijekla iz tih zemalja izbjegavam u širokom luku jer je preloša.Zašto kad je rijeć o životinjama uvijek se javljaju ljudi s razmišljanjem da tko voli životinje odmah ne voli ljude i sl..Samo da bi se omalovažavalo nečije mišljenje.
Naziv filma je Earthlings, a - koliko se sjećam - započinje rečenicom kako smo svi mi Zemljani. Cilj mog posta nije bio omalovažiti tvoje mišljenje, već sam ti želio skrenuti pozornost na... lošu logiku kojom se koristiš. Ne nošenjem krzna i ne jedenjem mesa ne pomažeš nikome ma koliko god deklarirala tu svoju ljubav prema životinjama koja te (a i mnoge druge) čini doslovno slijepima za patnje ljudi.

I ne, proizvode navedenih zemalja ne možeš izbjeći. Ne u ovoj civilizaciji i ne za računalom.
reggie31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 16:13   #32
Quote:
reggie31 kaže: Pogledaj post
Ne nošenjem krzna i ne jedenjem mesa ne pomažeš nikome ma koliko god deklarirala tu svoju ljubav prema životinjama koja te (a i mnoge druge) čini doslovno slijepima za patnje ljudi.

I ne, proizvode navedenih zemalja ne možeš izbjeći. Ne u ovoj civilizaciji i ne za računalom.
Ljudi su...takvi kakvi jesu (suzdržavam se ).. i tu pojedinac ne može puno. Izrabljivanja djece u zemljama trećeg svijeta nisu od jučer i nitko od nas to ne može iskorijeniti, što ti kažeš, pogotovo ne za računalom.

Ali tko kaže da smo slijepi za patnju ljudi?
Ljudima je samo puno teže pomoći.

Ako ne kupuješ proizvode od krzna i kože i ne jedeš meso, izravno utječeš na smanjenje potražnje za tim proizvodima, i analogno tome - izravno pošteđuješ neki životinjski život (ajmo to tako reći, malo patetično zvuči, ali šta sad ).

Ili?
hard-candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 22:24   #33
Obzirom na to koliko se hrane i proizvoda baca - baš i ne.
reggie31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 09:54   #34
Quote:
reggie31 kaže: Pogledaj post
Potpuno si promašila bit posta.



Naziv filma je Earthlings, a - koliko se sjećam - započinje rečenicom kako smo svi mi Zemljani. Cilj mog posta nije bio omalovažiti tvoje mišljenje, već sam ti želio skrenuti pozornost na... lošu logiku kojom se koristiš. Ne nošenjem krzna i ne jedenjem mesa ne pomažeš nikome ma koliko god deklarirala tu svoju ljubav prema životinjama koja te (a i mnoge druge) čini doslovno slijepima za patnje ljudi

I ne, proizvode navedenih zemalja ne možeš izbjeći. Ne u ovoj civilizaciji i ne za računalom.

Zanimljivo,komentari tipa što je sl ljudima,pojavljuju se samo kad se radi o životinjama,Kad netko sadistički nešto napravi životinji ili sl-..tada se spominju ljudi,a teme o pomoči ljudima vrve praznima..kao da se žele opravdati takvi činovi skretanjem s teme...Što se tiče robe kao što sam rekla od tamo proizvode ne kupujema problem bi se riješio/smanjio kada bi ljudi bojkotirali proizvode iz tih zemalja,čitali deklaracije dok ne dođe do normalnih uvjeta rada,a to se nikada neće dogoditi...Ovo me podsjeća na moju susjedu ima valjda 20 bundi u ormaru kad god su neki prosvjedi onda komentira a što je ljudima,bolje nek njima pomognu?'A kad vidi prosjaka ili kad netko želi pomoči ljudima,ta ne bi dala ni lipe,ali glavno je da kritizira ove što pomažu životinjama,samo jaki na riječima...Budi iskren i reci briga me za ljude ja želim nositi bundu i to je to,a ne provaljivati spike kao da joj je stalo do ljudi...Ja ne deklariram svoju ljubav prema životinjama,prave ljubitelje životinja smatram osobe koje volontiraju,ili članovi su neke udruge za životinje.Ja što ne nosim kožu/krzno ne smatram nekom posebnom stvari,već samo smatram da u civiliziranom društvu nije potrebno nekog oderati da bi nešto obukla..to smatram sadističkim jer 21 stoljeću smo je l'...A za jednu bundu se ubije 200 činčila,pa ti sad promisli da li se nenošenjem krzna ikome pomaže,ja mislim da da,a ovakve komentare koji samo ponižavaju odnosno omalovažavaju tuđe principe samo da bi se skrenulo s onoga bitnoga za temu,treba ignorirati...i držati se svojih principa i pomagati to više kako tko god može
gold_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 12:27   #35
Poanta je u tome da proizvode tih zemalja ne možeš bojkotirati.
reggie31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 13:02   #36
Quote:
reggie31 kaže: Pogledaj post
Poanta je u tome da proizvode tih zemalja ne možeš bojkotirati.
Pa kako ne,čitaš deklaracije i gledaš da nije zemlja porijekla i proizvodnje neka od tih...Istina ima jako puno robe proizv.kod njih,ali ima i iz drugih zemalja...I molim te nemoj govoriti da sam slijepa na patnju ljudi jer nisam nikako.Trudim se pomoći kome god mogu,s time da su mnogi bili slijepi kad je meni trebala pomoć,nikoga nije bilo briga kako je meni..zato mi nemoj o tome,,ali to je druga tema....

Zadnje uređivanje gold_girl : 23.02.2011. at 13:23.
gold_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 14:38   #37
Quote:
gold_girl kaže: Pogledaj post
Zašto zatvarati oči...to je realnost..
Jedno je zatvarati oči i praviti se da nešto ne postoji, a drugo je moja izjava da ne želim gledati film u kojem su snimke mučenja životinja. Znam kako se uzgajaju, znam kako se krzno pravi, kako se uspavljuju... i ne želim to gledati.
Crveni Mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 15:24   #38
Quote:
Crveni Mjesec kaže: Pogledaj post
Jedno je zatvarati oči i praviti se da nešto ne postoji, a drugo je moja izjava da ne želim gledati film u kojem su snimke mučenja životinja. Znam kako se uzgajaju, znam kako se krzno pravi, kako se uspavljuju... i ne želim to gledati.
Ok ne moraš onda gledati.To nije bilo upućeno tebi osobno već općenito...
gold_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 15:36   #39
Quote:
gold_girl kaže: Pogledaj post
u civiliziranom društvu nije potrebno nekog oderati da bi nešto obukla..to smatram sadističkim jer 21 stoljeću smo je l'...A za jednu bundu se ubije 200 činčila,pa ti sad promisli da li se nenošenjem krzna ikome pomaže,ja mislim da da,a ovakve komentare koji samo ponižavaju odnosno omalovažavaju tuđe principe samo da bi se skrenulo s onoga bitnoga za temu,treba ignorirati...i držati se svojih principa i pomagati to više kako tko god može
Upravo tako. Film lijepo govori o tome da je njihov bol nimalo manji od bola nase vrste, da je njihova usamljenost i patnja jednaka onoj koju covjek osjeca kao bice, ali mi (inteligentna vrsta jel?) okrecemo glavu od te cinjenice, jer nam je tako lakse muciti ih i ubijati...ako vjerujemo da samo mi poznajemo te emocije. Ne znam da li me je vise sokirala patnja zivotinja u ovom filmu, patnja i agonija kojima smo uzrok mi, ljudi, ili mi je jos vise ogadila ljudski rod kao takav... u svakom slucaju, ja, licno, vjerujem da se stvari mogu promjeniti, i vec sam rekla na koji nacin - ako krenemo od sebe, bice to dug proces, ali vjerujem da je ovaj svijet na dbrom putu zahvaljujuci bas ovakvim dokumetarcima koji izazivaju mucninu, ali isto tako nas konacno bude iz uspavanosti i opominju na to kakva smo cudovista.
metropolitan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 15:26   #40
Quote:
metropolitan kaže: Pogledaj post
Upravo tako. Film lijepo govori o tome da je njihov bol nimalo manji od bola nase vrste, da je njihova usamljenost i patnja jednaka onoj koju covjek osjeca kao bice, ali mi (inteligentna vrsta jel?) okrecemo glavu od te cinjenice, jer nam je tako lakse muciti ih i ubijati...ako vjerujemo da samo mi poznajemo te emocije. Ne znam da li me je vise sokirala patnja zivotinja u ovom filmu, patnja i agonija kojima smo uzrok mi, ljudi, ili mi je jos vise ogadila ljudski rod kao takav... u svakom slucaju, ja, licno, vjerujem da se stvari mogu promjeniti, i vec sam rekla na koji nacin - ako krenemo od sebe, bice to dug proces, ali vjerujem da je ovaj svijet na dbrom putu zahvaljujuci bas ovakvim dokumetarcima koji izazivaju mucninu, ali isto tako nas konacno bude iz uspavanosti i opominju na to kakva smo cudovista.
Upravo to je poanta filma.Shvatititi kako se ljudi odnose grozno prema životinjama i osvjestiti ljude po tom pitanju a ne ismijavati se i pljuvati po filmu koji je odbio sve pohvale samo zato što se netko ne slaže s time što vidi,jbg to je realnost
gold_girl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:35.