Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2010., 21:32   #21
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post

Ja, morbidangel, dam 7000 kuna ako netko dokaže "biblijsko" stvaranje kroz relativni kratak vremenski period, Boga, ili da mehanizmi na kojima se temelji današnja teorija evolucije ne vrijede.
Necu nista reci za stvaranje kroz relativni kratak vremenski period,to se vjerovatno nije dogodilo,ili da mehanizmi na kojima se temelji današnja teorija evolucije ne vrijede to isto,ali na Boga cu ti uzvratiti.Dajem ti 10 000 kuna objasni i dokazi nastanak zivota iz mrtve tvari u svemiru.Znam da je offtopic ali ti si prvi bio oftopic s negiranjem boga,sto nema veze s evolucijom.

Zadnje uređivanje BRZII : 15.11.2010. at 21:46.
BRZII is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 21:38   #22
Quote:
Human90 kaže: Pogledaj post
ajde ti meni logicki objasni kakve to veze ima s evolucijom
Nikakve ali pazljivije citaj,ja sam u svom prvom postu na ovom topicu napisao da cu malo skrenuti s teme osvrnuvsi se Mr.mondenov post.
BRZII is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 21:48   #23
Quote:
BRZII kaže: Pogledaj post
Nikakve ali pazljivije citaj,ja sam u svom prvom postu na ovom topicu napisao da cu malo skrenuti s teme osvrnuvsi se Mr.mondenov post.
dobro .. ogranske tvari mogu spontano nastati iz neogranskih.Mogu li sada dobit pare?
__________________
The internet is place where religions come to die.
Human90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 22:34   #24
Objasni kako je nastala stanica.
BRZII is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 23:42   #25
Quote:
BRZII kaže: Pogledaj post
Objasni kako je nastala stanica.
Evolucijom.


http://learn.genetics.utah.edu/conte...ls/organelles/
Yemaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 00:10   #26
Quote:
BRZII kaže: Pogledaj post
Objasni kako je nastala stanica.
Vidim da si vec dobio link o nastanku stanice .. ali ako si mislio o nastanku zivota(abiogenezi) dokazano je (miler-urey pokusom) da građivne tvari zivota(aminokiseline) mogu nastat spontanim prirodnim reakcijama od nezivih tvari.
__________________
The internet is place where religions come to die.
Human90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 01:22   #27
Ma da,jednostavno iz hrpe govana nastali su stanicni zidovi,jezgre i dnk lanci.Pojasni mi kako ovaj clanak objasnjava nastanak stanice.
Pocetak clanka

Neke od najstarijih stanica na Zemlji su jedno-stanicni organizmi koji se zovu bakterije. Fosilni zapisi ukazuju da su bakterije jednom prekrivale mladu Zemlju. Neke su počele stvaranje vlastite hrane koristeći ugljični dioksid iz atmosfere i energiju dobivenu od sunca. Ovaj proces (zvan fotosinteza) proizvodi dovoljno kisika za promjenu Zemljine atmosfere. Ubrzo nakon toga, novi oblici zivota koji udisu kisik DOSLI SU NA SCENU .


I tako dalje bla bla sve je u tom tonu,dosli su na scenu,prekrivali su zemlju,udruzili se u simbiozu i popili po rakijicu i tako je nastao malo poslje slon.Slonovi su prekrili zemlju.......Cekaj malo,sta kako,kako su nastali dnk lanci,stanicni zidovi jezgre i kojekakva cuda,sto ovaj clanak objasnjava.
BRZII is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 01:37   #28
Quote:
Human90 kaže: Pogledaj post
Vidim da si vec dobio link o nastanku stanice .. ali ako si mislio o nastanku zivota(abiogenezi) dokazano je (miler-urey pokusom) da građivne tvari zivota(aminokiseline) mogu nastat spontanim prirodnim reakcijama od nezivih tvari.
Nije problem nastanak aminokiselina.Nego kako su se te aminokiseline povezale i konstruirale slozenu strukturu stanice.
BRZII is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 01:59   #29
Quote:
BRZII kaže: Pogledaj post
Nije problem nastanak aminokiselina.Nego kako su se te aminokiseline povezale i konstruirale slozenu strukturu stanice.
to je vec stvar biologije .. kad imas aminokiseline one mogu vrlo lako pocet stvarat proteine i kopirat se .. i tako malo po malo proteini forimiraju stanicu.
__________________
The internet is place where religions come to die.
Human90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 09:05   #30
Quote:
BRZII kaže: Pogledaj post
Nije problem nastanak aminokiselina.Nego kako su se te aminokiseline povezale i konstruirale slozenu strukturu stanice.

NE ZNA SE!

Znaš ti možda?
Slade is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 10:33   #31
Quote:
BRZII kaže: Pogledaj post
....da mehanizmi na kojima se temelji današnja teorija evolucije ....i dokazi nastanak zivota iz mrtve tvari u svemiru..
Gdje se to Darwin (može i bilo koji suvremeniji evolucionist) spominje nastanak života iz mrtve tvari u svemiru?

Molim referencu!

I kakve to ima veze s temom - dokazima makroevolucije
__________________
o_O

Zadnje uređivanje Cahit : 16.11.2010. at 11:20.
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 15:46   #32
Quote:
BRZII kaže: Pogledaj post
Ma da,jednostavno iz hrpe govana nastali su stanicni zidovi,jezgre i dnk lanci.Pojasni mi kako ovaj clanak objasnjava nastanak stanice.
Pocetak clanka

Neke od najstarijih stanica na Zemlji su jedno-stanicni organizmi koji se zovu bakterije. Fosilni zapisi ukazuju da su bakterije jednom prekrivale mladu Zemlju. Neke su počele stvaranje vlastite hrane koristeći ugljični dioksid iz atmosfere i energiju dobivenu od sunca. Ovaj proces (zvan fotosinteza) proizvodi dovoljno kisika za promjenu Zemljine atmosfere. Ubrzo nakon toga, novi oblici zivota koji udisu kisik DOSLI SU NA SCENU .


I tako dalje bla bla sve je u tom tonu,dosli su na scenu,prekrivali su zemlju,udruzili se u simbiozu i popili po rakijicu i tako je nastao malo poslje slon.Slonovi su prekrili zemlju.......Cekaj malo,sta kako,kako su nastali dnk lanci,stanicni zidovi jezgre i kojekakva cuda,sto ovaj clanak objasnjava.
Objasni onda ti kako je...hm... "nastala" stanica. Obrazuj me.
Yemaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 17:11   #33
Pa to ja cijelo vrijeme pricam samo sto vi ne citate prijasnje postove.Ja sam rekao da nastanak zivota nije logicno objasnjen Human 90 me pokusao demantirati i to je to.Sto se tice teme mislim da se evolucija organizama dogodila,postoje fosili doduse neznamo sto je to sto je kontrolira.Medjutim kako je tocno nastao prvi zivot neznamo.
BRZII is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 18:13   #34
Quote:
BRZII kaže: Pogledaj post
Pa to ja cijelo vrijeme pricam samo sto vi ne citate prijasnje postove.Ja sam rekao da nastanak zivota nije logicno objasnjen Human 90 me pokusao demantirati i to je to.Sto se tice teme mislim da se evolucija organizama dogodila,postoje fosili doduse neznamo sto je to sto je kontrolira.Medjutim kako je tocno nastao prvi zivot neznamo.
Evolucija nije isto što i nastanak života.
Znamo mnogo intrinzičnih i ekstrinzičnih faktora koji utječu na evoluciju (ili je "kontroliraju", kako ti kažeš).

Nadalje, prvi život sigurno nije postojao u obliku današnje stanice. Tako da kad pričamo o prvim stanicama, ne pričamo o nastanku života. Tako da mi sad slobodno možeš lijepo objasniti kako je "nastala" stanica.
Yemaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 20:22   #35
Pobrkla si loncice ja sam taj koji trazi odgovor na to pitanje.A odgovor je niko nema pojma kako je nastao zivot i tocka.Objasni ti meni u kakvom je to obliku bio prvi zivot i kako ti to znas.Bolje da se vratimo na temu.
BRZII is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 20:49   #36
Quote:
BRZII kaže: Pogledaj post
Pobrkla si loncice ja sam taj koji trazi odgovor na to pitanje.A odgovor je niko nema pojma kako je nastao zivot i tocka.Objasni ti meni u kakvom je to obliku bio prvi zivot i kako ti to znas.Bolje da se vratimo na temu.
http://www.youtube.com/watch?v=U6QYDdgP9eg - evo ti jedno od mogućih objašnjenja. Gledaj do kraja. I ne stavljaj točku na nešto o čemu ne znaš dovoljno.

Nisam pobrkala nikakve lončiće. Ti si taj koji je nešto pobrkao jer možda nisi znao da prvi život nije izgledao kao današnje stanice ni jednostanični organizmi. Stanica je kompleksni produkt evolucije i o tome se ipak zna malo više nego "ništa i točka". Zna se malo više nego "ništa i točka" i o abiogenezi, ALI kad se priča o abiogenezi, ne priča se o stanici. Kapiš?
Yemaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 20:58   #37
Quote:
Yemaja kaže: Pogledaj post
http://www.youtube.com/watch?v=U6QYDdgP9eg - evo ti jedno od mogućih objašnjenja. Gledaj do kraja. I ne stavljaj točku na nešto o čemu ne znaš dovoljno.

Nisam pobrkala nikakve lončiće. Ti si taj koji je nešto pobrkao jer možda nisi znao da prvi život nije izgledao kao današnje stanice ni jednostanični organizmi. Stanica je kompleksni produkt evolucije i o tome se ipak zna malo više nego "ništa i točka". Zna se malo više nego "ništa i točka" i o abiogenezi, ALI kad se priča o abiogenezi, ne priča se o stanici. Kapiš?
Ma lako je pricati o organskoj kemiji mene zanima stanica,stanicna opna,nakmanja jedinka slozenog zivota.Abiogeneza zna kako su nastali stanicni dijelovi ali nema pojma kako su se povezali u stanicu,tocku od koje pocinje evolucija i to je poznato.

Zadnje uređivanje BRZII : 16.11.2010. at 21:22.
BRZII is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 21:12   #38
Quote:
BRZII kaže: Pogledaj post
Ma lako je pricati o organskoj kemiji mene zanima stanica,stanicna opna,nakmanja jedinka slozenog zivota.
Što znači "lako je pričati o organskoj kemiji"? Tražio si da ti pokažem u kakvom je obliku bio prvi život. Dobio si link.

Stanica nije nastala abiogenezom. Zadnji put ovo kažem. Ako te zanima, guglaj. Meni se ne da guglati za tebe.
Yemaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 21:18   #39
O kemiji nije lako pričati, osobito o organskoj i biokemiji. Kemija zahtijeva dublje razumijevanje da bi mogao izvuči neki koristan zaključak. Zato, ako te zaista zanima "stanica,stanicna opna,nakmanja jedinka slozenog zivota", upiši studij biologije na PMFu, smjer molekularna B. i doznat ćeš odgovore na svoja pitanja. Naravno, ako nemaš volje za prirodoslovni studij, uvijek možeš potražiti odgovor u lokalnoj crkvi, i dobit ćeš ga, i svi će se slagati s tobom uz odobravanje.
__________________
Siniša
sdespoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 21:27   #40
Ne niste u pravu,znanost nema odgovora kako su se stanicne komponente povezale u prvu stanicu,pocetnu tocku evolucije
BRZII is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:42.