Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2011., 14:09   #1
Klaićeva bolnica

Molim vas za pomoć! Moja sestra je danas nakon 3 tjedna provedena u pulskoj bolnici završila sa maleckim (starim 2 mjeseca) u Klaićevu bolnicu zbog hripavca. Kako su tri tjedna bili u blnici u Puli, a nikakvog poboljšanja nije bilo, odnosno čak je išlo na gore (malecki je gubio na težini, sve je teže disao a dobio je bronhiolitis) poslali su ih u ZG.

Doktorice iz Pule su joj rekle da je jedini problem što tamo neće moći biti s djetetom kao što je bila u Puli već će se morat snaći za smještaj.
Pa me zanimaju vaša iskustva, zar svarno ne postoji nikakva šansa da majka bude s djetetom kojeg doji i kojem je prijeko potrebno majčino mlijeko? Zar ne postoje sobe u kojem bi bila smještena (ne mora biti u istoj sobi) ali da je uvijek blizu kad zatreba. Malecki jako kašlje, toliko da poplavi, što ako nitko u tom trenutku ne bude s njim u sob, da ga podigne, da mu pomnogne da se iskašlje?

Imamo neke rođake u ZG pa bi bila kod njih ali oni su na totalno drugom djelu grada, da li je možda bolje da kaže doktorima da nema gdje biti pa će joj možda naći neki slobodan krevet pa makar i uz nadoplatu?

Molim vas, recite mi da joj mogu reći što da očekuje, kakvi su doktori, kakva je njega, oni su već na putu za ZG.
__________________
Naš ormar
bula&pupa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 14:17   #2
Quote:
bula&pupa kaže: Pogledaj post
Molim vas za pomoć! Moja sestra je danas nakon 3 tjedna provedena u pulskoj bolnici završila sa maleckim (starim 2 mjeseca) u Klaićevu bolnicu zbog hripavca. Kako su tri tjedna bili u blnici u Puli, a nikakvog poboljšanja nije bilo, odnosno čak je išlo na gore (malecki je gubio na težini, sve je teže disao a dobio je bronhiolitis) poslali su ih u ZG.

Doktorice iz Pule su joj rekle da je jedini problem što tamo neće moći biti s djetetom kao što je bila u Puli već će se morat snaći za smještaj.
Pa me zanimaju vaša iskustva, zar svarno ne postoji nikakva šansa da majka bude s djetetom kojeg doji i kojem je prijeko potrebno majčino mlijeko? Zar ne postoje sobe u kojem bi bila smještena (ne mora biti u istoj sobi) ali da je uvijek blizu kad zatreba. Malecki jako kašlje, toliko da poplavi, što ako nitko u tom trenutku ne bude s njim u sob, da ga podigne, da mu pomnogne da se iskašlje?

Imamo neke rođake u ZG pa bi bila kod njih ali oni su na totalno drugom djelu grada, da li je možda bolje da kaže doktorima da nema gdje biti pa će joj možda naći neki slobodan krevet pa makar i uz nadoplatu?

Molim vas, recite mi da joj mogu reći što da očekuje, kakvi su doktori, kakva je njega, oni su već na putu za ZG.
nije tako loše kako na prvu zvuči... mi smo bili isto na pulmologiji u 3. mjesecu. nisam mogla biti s njim, ali sam bila po cijeli dan tamo, točnije od 10 ujutro do kad zaspe, što je nekada bilo i 11 navečer.

imaju apartmane u kojima mama može biti i po noći sa bebom, ali ima ih jako malo, pa nema za sve koji ih žele. neka naglasi glavnoj sestri da je iz daleka, da beba doji i neka moli apartman. mislim da će imati prioritet u odnosu na druge, ali može ga dobiti tek kad se netko iseli.

u bjelovaru se smještaj za mamu ne plaća ako je beba mlađa od 6 mjeseci, pretpostavljam da je i tamo tako. inače, cijena je negdje oko 200 kuna, malo manje, dnevno.

nas je vodio dr. ivan pavić, predivan čovjek. za ostale ne znam, ali koliko sam imala prilike vidjeti, doktori su ok. sestre su isto bile super. moj mali je spavao dobro, a kad bi se probudio bi ga došle umiriti - znam jer je bio s njim u sobi stariji dječak kojimi je sve ispričao svako jutro.

sretno sestri i bebici!!

Zadnje uređivanje ZubaTruba : 05.09.2011. at 14:22.
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 14:33   #3
ako mene pamćenje dobro služi - do 6 mj djetetovog života koje je dojeneo bolnica mora osigurati smještaj u apartmaniu - znam da majka može dobiti besplatno tako da ode kod svog liječnika i izvadi uputnicu za hospitalizaciju mame kao pratnje - raspitaj se svakako - nemoj da je navuku na izdajanje i bočicu - tako je njima lakše

odi na Rode,guglaj..
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 14:34   #4
https://www.forum.hr/showthread.php?t=440147&page=2

evo link (ne znam kako ga urediti) na temu o magarećem mlijeku, koje je, kažu, jako dobro za liječenje hripavca.

beba je mala, pa ne znam je li bi smjela, možda pitati liječnika u klaićevoj.
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 14:38   #5
Na kojem odjelu budu bebe sa hripavcem i bronhiolitisom?

Na drugim forumima sam čitala da se zna desiti da su u istoj sobi male bebe i klinci od 7-8 godina što mi je nevjerovatno! Tko će čuti maleckog kad plače kad je izgubio glas, zapravo on ni ne plače, već cvili koliko je izmoren
__________________
Naš ormar
bula&pupa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 14:44   #6
Quote:
bula&pupa kaže: Pogledaj post
Na kojem odjelu budu bebe sa hripavcem i bronhiolitisom?

Na drugim forumima sam čitala da se zna desiti da su u istoj sobi male bebe i klinci od 7-8 godina što mi je nevjerovatno! Tko će čuti maleckog kad plače kad je izgubio glas, zapravo on ni ne plače, već cvili koliko je izmoren
na pulmologiji

u pravilu nisu zajedno mali i veliki, mali imaju kinderbete, veliki sobe sa krevetima. iako se nama desilo da je bio veliki dečko u sobi za bebe jer je bila gužva. ali meni je to bilo super, jer je on mogao otići po sestru ako netko plače a sestra ne čuje.

obzirom na situaciju, neka sestra ne odustaje i neka se bori da joj dopuste da bude s malim. kad bolje razmislim, sigurno imaju neki krevet negdje za hitne slučajeve - a ovo je hitan slučaj. to što meni nisu dali je druga priča, moj mali nije bio tako mali ni tako bolestan.
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 14:48   #7
Quote:
ZubaTruba kaže: Pogledaj post
https://www.forum.hr/showthread.php?t=440147&page=2

evo link (ne znam kako ga urediti) na temu o magarećem mlijeku, koje je, kažu, jako dobro za liječenje hripavca.

beba je mala, pa ne znam je li bi smjela, možda pitati liječnika u klaićevoj.

magareće mlijeko je počeo piti unazad par dana na preporuku doktorice.
10 ml ujutro i isto toliko navečer
__________________
Naš ormar
bula&pupa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 14:55   #8
Sve što ti je Zuba rekla je točno!
Majke koje doje djecu, do njihovog 6. mjeseca imaju pravo danonoćno biti uz dijete u bolnici (ovisno o kapacitetu bolnice), što znači da ako nemaju apartman slobodan, dužni su ti osigurati pomoćni ležaj uz dijete, A ako niti za to nemaju mogućnosti, ja bih da sam na mjestu tvoje sestre tražila stolac tako da mogu barem sjediti uz svoje dijete danonoćno. Sestra ti na to ima pravo!
Ako joj kažu da nema uputnicu za hospitalizaciju od svoje doktorice, neka kaže da će je donijeti naknadno jer da nije znala i da si joj ti već danas to napravila pa da će to dostaviti što je prije moguće. Ne treba govoriti da ima smještaj u Zagrebu. To se njih u bolnici ne tiče, a i moglo bi joj samo odmoći.
Ugl. neka ne odustaje od svojih prava, pogotovo ako joj neka sestra na odjelu kaže da nema mjesta za noćenje uz dijete, neka bude ustrajna pa ako treba neka potraži i predstojnika odjela pa ćeš vidjet kako će se naći mjesto!
Sretno
danijela m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 15:00   #9
Ja sam u Klaićevoj bila s malom kad je ona imala 6, 5mj i to sam bila s njom u sobi(tzv apatrmanu) 40 dana, a tad je nisam više dojila. Nitko nije stvarao nikakve probleme, sami su mi predložili apartman. Istina, prvu noć nije bilo mjesta pa je tad bila sama, i to u sobi s djecom od 5, 6 godina, a sutradan se oslobodilo mjesta i od tad smo bile u apartmanu. naravno, trebala sam donijeti uputnicu.
*Lilly* is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 15:07   #10
ajme meni, pa kako je tako mali zaradio hripavac? moja frendica je bila s klinkom u Klaićevoj nekoliko mjeseci.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 15:22   #11
Hvala svima na pomoći, sve sam joj to prenijela preko poruka, nadam se da će ih vidjeti prije nego stigne u bolnicu, mob. joj je ugašen jer se sad ambulantom voze u ZG
__________________
Naš ormar
bula&pupa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 16:02   #12
Moj bebek je u 1. mj. imao bronhiolitis. Smješten na pulmologiji. Isključivo dojen-odbijao flašicu. Na odjelu je samo jedan apartman sa dva kreveta i dva kimbija, prednost imaju najmlađe bebe do 6 mj. je besplatno. Sramota me reći ali tek uz intervenciju deebelu smo, iako najmlađi na odjelu čekali 3 dana da ostanemo zajedno. Logično je zapravo da nemogu istjerati majku koja je već u apartmanu. Znakovito je da su nam i cimeri u apartmanu uletjeli preko veze..
Nema šanse da ostane po noći mi smo inzistirali i protestirali, jedino mi je dozvoljeno da u 6 ujutro dolazim, za vrijeme njege i vizite su me izbacivali van.Bila sam do 10-11. Sestre imaju puno posla ali su razumne i da se razgovarati s njima. Doktori su...Doktori. Ako ne inzistiraš na odgovoru neće ti nitko ništa reći.. Fali im i stolaca za roditelje. Tehnički nema mjesta za bilo kakav pomoćni ležaj..
Ne bi bilo loše da ako nema mjesta da pita da je prebace na Srebrenjak-gore obično bude mjesta za roditelje.. Sa druge strane nije epidemija RSVa još, možda nije gužva..Jedino što mora jaaako paziti je da su Gastrološki i pulmološki odjel zajedno. I u 1. mjesecu je bila epidemija ROTA virusa..Kako je u ovim mjesecima ne smijem ni pomisliti...Nek pere ruke stalno i stalno..
Još nešto, obzirom je iz drugog grada ima pravo na besplatan ručak i čaj-sama mora pitati-nitko joj neće reći. Ukoliko upadne u apartman ima 3 obroka..
Da mališa što prije ozdravi!!!!!!
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 23:43   #13
malecki je završio na intenzivnoj, stavili su sondu preko koje ga hrane i sonde u nosnice da izvlače sekret
sestra nije mogla ostati s njim, rekli su joj da kad izađe s intenzivne da će dobiti zajedničku sobu, a kad e to biti neznam

malo mi je bez veze da je morala otići kod rodbine na drugi kraj grada i da će njega preko noći hraniti adaptiranim mlijekom pošto ona nije mogla izdojiti dovoljnu količinu na izdajalicu.... sve je to nekako bez veze organizirano

i ljuti me što su doktori u puli čekali do ovog trenutka da maleckog premjeste u ZG, sad kad je sekret prešao i na pluča, kad je izgubio snagu da sam siše i kad mu disanje pretstavlja toliki napor

meni je preteško, a mogu mislit kako je sestri, kilometrima udaljena od kuće, sama u ZG, a muž i dvoje djece kući
__________________
Naš ormar
bula&pupa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 23:49   #14
Moja svekrva je preživjela hripavac kao beba pa valjda bi danas uz sve dostupne lijekove to trebalo biti izlječivo.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 23:51   #15
Evo mog "friškog" iskustva sa Klaićevom...

Ugl., mi smo završili na hitnoj tamo i nakon sati i sati čekanja i pretraga zaključili su da ima akutnu urinarnu infekciju i da mora ostati kod njih na antibiotiku i infuziji. Ali.... nema mjesta za mamu (mene), samo za bebu (tada imao cca 6mj).
Pa ja lijepo kažem da je on samo na cici i da ne želim da ostaje sam i da mu daju AD, jer ću ja ostati bez mlijeka i /ili dobiti mastitis...
A oni na to - pa vi dolazite svaki dan i budite sa njim kolko god hoćete.

Hm.... nije mi se svidjela ta ideja. Pitala ja njih da li postoji ikakva mogućnost da ja budem sa njim.
Kod njih ne, ali su mi dali broj zarazne da nazovem i pitam jel imaju mjesta da nas prime. Odmah smo nazvali i primili nas bez problema Čak smo mogli nešto sitno platiti da imamo i svoj apartman (nismo).
I tako smo bili skupa od 0-24h

Ne znam da li možete na zaraznu (s obzirom na dijagnozu) ali svakako pitajte i za tu opciju, ako kažu da nema mjesta.
Sretno!
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 00:04   #16
Ja imam užasno neugodna iskustva s tom bolnicom. Istina bilo je to prije nekoliko godina. Oni su kao Bolnica prijatelj djece, stoga bi MORALI omogučiti majci da bude s djetetom pogotovo kad je riječ o tako maloj bebici koja je na prsima. Meni je jasno da su kapaciteti takvi kakvi jesu, ali...
Ono što sam iz iskustva s njima naučila je da moraš biti uporan, ustrajan i ne dati im se pod njihovu "petu". Doktori iz Klaićeve ostali su u dobrom sjećaanju, ali sestre ... užas živi. Napominjem to je bilo prije nekoliko godina.
Sad sam pročitala da bebača hrane na sondu. Ne znam, pa pitam. Hrane ga AD-om ili ... Mislim zašto se ona ne bi izdojila pa da bebici daju izdojene mlijeko ukoliko ne može sikiti?
Marlea is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 10:57   #17
Marea veli da nemože izdojiti..Vraćaju mi se tako ružna i bolna sjećanja, mi smo nakon takvog tretmana 2. noć-nije imao snage za cicanje-po noći smo bili odvojeni a mališa je cicao cca6,7 puta tijekom noći-mlijeka u cicama nije bilo ni za lijek-jedva se izdojila za noć, bijednih 50, MM mi kuhao juhu u ponoć, zakurila sam jer sam pokupila i sama RSV vjerojatno na odjelu, cice ko suhe šljive...Litre čaja sam ponijela ujutro, vodu, kompot..sreća pa su nas taj dan smjestili u apartman inače..Nije dobio adaptirano, nisam htjela ali su mi rekli da ukoliko ne bude htio sisati da će ga hraniti na sondu. I da, od noćnog hranjenja-odbijao je flašicu je imao modrice na obrazima..
bula&pupa- ako je na intenzivnoj neka se sad nigdje ne sele nažalost jedini Klaićeva ima respirator..zlu ne trebalo..i nas je dr. tamo uputila samo zbog toga. I moj malac je bio na rubu da ga smjeste na intenzivnu..
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 11:18   #18
Quote:
svesami kaže: Pogledaj post
Marea veli da nemože izdojiti..Vraćaju mi se tako ružna i bolna sjećanja, mi smo nakon takvog tretmana 2. noć-nije imao snage za cicanje-po noći smo bili odvojeni a mališa je cicao cca6,7 puta tijekom noći-mlijeka u cicama nije bilo ni za lijek-jedva se izdojila za noć, bijednih 50, MM mi kuhao juhu u ponoć, zakurila sam jer sam pokupila i sama RSV vjerojatno na odjelu, cice ko suhe šljive...Litre čaja sam ponijela ujutro, vodu, kompot..sreća pa su nas taj dan smjestili u apartman inače..Nije dobio adaptirano, nisam htjela ali su mi rekli da ukoliko ne bude htio sisati da će ga hraniti na sondu. I da, od noćnog hranjenja-odbijao je flašicu je imao modrice na obrazima..
bula&pupa- ako je na intenzivnoj neka se sad nigdje ne sele nažalost jedini Klaićeva ima respirator..zlu ne trebalo..i nas je dr. tamo uputila samo zbog toga. I moj malac je bio na rubu da ga smjeste na intenzivnu..
Nažalost, noćas je završio na respiratoru i dobio temperaturu. Za sada nije dobro, ali doktori su optimistični, kažu da će na kraju sve biti dobro.

Moja sestra se dobro drži, izdaje se i nosi mlijeko. Sutra ide njen muž u ZG pa će u frižideru ponijeti svu zalihu mlijeka koju je izdojila dok nisu završili u bolnici.
__________________
Naš ormar
bula&pupa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 13:30   #19
najvažnije da je u dobrim rukama, vjerujem da će sve biti dobro!! Mora!
Mišić mali, ne mogu vjerovati da je tjednima bio u bolnici i sad ovo...Ako su vidjeli da nema pomaka nakon 7 dana zašto nisu reagirali???Sramota..
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 14:18   #20
Kako izgledaju ti "apartmani" u Klaićevoj? Jesu li to zapravo "boxevi" (tako ih nazivaju u pulskoj bolnici) u kojem se nalazi krevet za mamu, krevetić za bebu, umivaonik i ormarić za previjanje bebe? Ili ima još nešto u tim "apartmanima"?

Rekla sam sestri da ima pravo na besplatan apartman ali ona se ne želi zamijeriti doktorima da nebi ostala bez njega kad malecki izađae iz intenzivne. Boji se da bi ga mogli dati drugoj mami koja je voljna platit.

Uglavnom, malecki je za sada stabilno, samo ga drže uspavanog jer je dosta nemiran

Sestra je isto OK, ujutro ode do bolnice odnijeti izdojeno mlijeko pa se opet vrati oko 13. Kaže da je čak išla malo i u shoping... tako joj brže prođe vrijeme i ne smisli stalno o ovoj situaciji.
__________________
Naš ormar
bula&pupa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:38.