Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Pogledaj rezultate ankete: Podržavate li lov lukom/samostrelom?
Da. 33 76.74%
Ne dolazi u obzir. 10 23.26%
Glasovatelji: 43. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2011., 14:19   #21
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
pa ja ne kazem da treba lov puskom zabraniti, pogotovo onaj dio koji je gospodarski lov
uostalom , zasto mi ne bismo imali profesionalne lovce?
uostalom , zasto se ne bi u podrucjima gdje se nade viska divljaci dozvolio lov bilo kome tko kupi dozvolu?
za vepra recimo postoje propisi i sto se tice lova lukom: luk ne smije biti ispod neke snage natega i sirina broadheada (lovackog vrha) ne smije biti manja od neke velicine
tako da , vec ako si stavio snagu luka od npr. min 60# , to je dovoljno da ne moze bas svaki mujo dobiti ideju kako bi on eto jelte ono, lovijo
inace , lovci lukom ne donose kuci lovinu svaki put kad odu u sumu, tako da bi se i s te strane sasvim lijepo isplatilo prodavati dozvole
a vjerojatno najbolji dio je da se ne puca napamet , pa su i nesrece u lovu veoma rijetke

slažem se. samo znaš kak je kod nas. neš ti nama govorit kak ćemo... meni se recimo jako svidio novi zeland i njihov način. koliko sam shvatio predavača(naš čoek koji tamo radi) oni su većinom profesionalni lovci i kupuješ dozvolu ako želiš nešto ulovit. imaju puno uzgajivača divljači jel imaju puno prostora(imanja od 5000ha i više). znaju se pravila, tko ih ne postuje bude propisno sankcioniran. a taj film nećemo skoro gledat kod nas. evo ovi konji sto su zeca razvlačili.. stvarno ne znam što reći... al prva stvar definitvno bi bila uzet im oružje,dozvolu i čekirat 14 dana u vrpaču il sličnoj ustanovi. osobno nemam ništa protiv luka i strijele ako stvarno ubijaju brzo. jer većinom sam slušao da životinja umire polako, bla bla... pa ni sad lovci ne donose uvijek lovinu kuci. nekad se da ili društvu il kome treba. ne ide sve kući u škrinju...
Makyme is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 14:47   #22
Quote:
sury or'o kaže: Pogledaj post
Nemam pojma. U Engleskoj je dozvoljen prigušivač, kod nas nije. Sto ljudi sto čudi.
To je više bilo retoričko pitanje, da ti pokažem kako to nema veze sa ovom tvojom teorijom o krivolovu.

Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
antone , noz , pistolj , ... stogod je potrebno za obaviti sto se obaviti mora
npr. ranjenom medvjedu ja ipak ne bih prilazio s nozem
Sve u redu, ja sam samo spomenuo da sam vidio i nož.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 14:59   #23
maky3685, strijela ne ubija brzo kao metak , ali ubija "njezno" (da, znam kako to glupo zvuci)

ameri su si dali truda i isli mjeriti nivo stresa i kod strijele je bio otprilike u razini kao da netko malo glasnije pljesne pokraj zivotinje
izgleda da strijela ne prouzroci neku bol , kako nema buke - nema ni panike i samo tlak pocne padati i cesto se zivotinja samo legne na mjestu, nakon sto se ogledavala oko sebe
mislim da ne bi trebao biti problem naci i snimke , npr. vepar pogoden strijelom se samo strese i pokusa se pocesati na mjestu gdje je strijela pogodila i onda se lijepo legne , dok ostale svinje u blizini uopce ne pokazuju znakove uznemirenosti
mislim da je jasno kako to u slucaju klasicnog lova puskom nikome ne pada na pamet da se moze dogoditi


ovo kod nas ja vidim kao problem sto se koncesija daje lovackim drustvima , pa je tu prisutan i pripadajuci "drustveni" mentalitet
nekako ne vjerujem da bi privatniku bilo svejedno tko mu i sto radi po njegovom
a prica o zecu - o daaa, tu bi i policija i sud i psihijatri i jos prilicno njih trebali imati nesto za reci
da se mene pita, taj zec bi ih kostao otprilike koliko i dobar trkaci konj, a slijedeci bi put oruzje vidjeli kad bi si iznajmili neki od filmova iz "umri muski" serije
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 16:44   #24
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
vjeruj mi , prije ces cuti ako na tebe pucam iz luka, nego iz puske

naime , metak se krece brze od zvuka, dok je strijela u usporedbi jako spora (cca 100m/s)

prigusivaci inace nisu dozvoljeni za civilnu uporabu

antone , noz , pistolj , ... stogod je potrebno za obaviti sto se obaviti mora
npr. ranjenom medvjedu ja ipak ne bih prilazio s nozem
Nisam ja ni mislil da divljač čuje zvuk pucnja, nego kaj ja znam, lovočuvar, policija i takvi. Uglavnom da se čuje da je neko u lovištu.

Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
To je više bilo retoričko pitanje, da ti pokažem kako to nema veze sa ovom tvojom teorijom o krivolovu.


Gle ja neznam kaj je zakonodavcu bilo na pameti kad je donosil zakon. Kaj se mene tiče nek lovci love i sa kemijskom olovkom. Uglavnom znamo kakvi su Hrvatski zakoni i ko ih donosi, tak da se i zabrana lova lukom uklapa u cjelokupnu sliku. Nek se lovi bilo kak samo da je legalno i pod kontrolom.

Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
uostalom , zasto se ne bi u podrucjima gdje se nade viska divljaci dozvolio lov bilo kome tko kupi dozvolu?
Ovo bi bilo krasno, ali čini mi se da taj film u HR nebumo nikad gledali. Negdi sam čital da u USA platiš godišnju dozvolu za lov i ribolov od nekih 20 $, ako sam dobro pročital i peri deri. Imaš određenu količinu koju možeš uloviti i zadržati i svi sretni i zadovoljni. Neznam samo kak bi Hrvatski lovački savez i Hrvatski sportsko ribolovni savez zajedno sa ministarstvom poljoprivrede preživeli u takvom sistemu.

Zadnje uređivanje Göttspöđä : 04.02.2011. at 16:52.
sury or'o is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 20:26   #25
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Ne vidim razloga zašto isto pitanje ne bi postavio i za puške?
Zašto bi ga postavio, jasno mi je kak oni dokrajčuju divljač.

Quote:
Vidiš, to je ta percepcija o ljudima koji koriste luk i strijelu - ono, smotani pametnjakovići za koje je upitno hoće li pogoditi metu.

Luk i strijela zahtijeva izuzetnu vještinu i zato se ne bavi svaki seronja time, jer moraš biti vješti strijelac.
I ništa osim vještine ne priznajem u toj priči. Mene je zainteresirala čisto s moralnog aspekta. Dakle ako tvrdiš... zapravo nastavit ću dolje


Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
hvala na pitanju

ovako , strijele moraju biti oznacene na neizbrisiv nacin i vec samo ako te nadu s neoznacenim strijelama kosta vise nego ti se isplatilo i pomisliti o tome
nakon sto strijela pogodi divljac, lovac ostaje cekati na mjestu neko vrijeme , a zivina za to vrijeme ili legne i ugine , ili pobjegne i najcesce napravi polukrug i vrati se blizu mjesta gdje je nastrijeljena
divljac se obavezno trazi - za razliku od metka ovdje lijepo pise tko ju je napucao i kazna je rigorozna
dokrajcivanje se obavlja pistoljem ili revolverom , uglavnom na sto brzi i bezbolniji nacin

lovci inace jako dobro znaju koliko se puta nade divljac ranjena i ostavljena da ugine, veprovi puni rana i sacme i slicno , a nikoga se za to ne moze optuziti , niti se moze pronaci krivac (sto je zanimljivo jer se inace svi jako dobro poznaju, a nije bas ni da svaka baba hoda sa sacmaricom u torbici)

za razliku od puske , s lukom se gada s manje razdaljine i bitno je pogoditi na nacin da se osteti sto vise velikih krvnih zila, pluca ili kicma
negdje sam naisao na podatak , ali en mogu reci koliko je tocan , da je najveci broj ulova strijelom s razdaljine 10-30 metara
ne treba posebno objasnjavati koje su kvalitete potrebne lovcu da pride toliko blizu i obavi podizanje i natezanje luka, nisanjenje i pogadanje
Hvala na odgovoru.

Dakle u ovoj priči jedino je potpuno jasno da je za lov lukom i strijelom potrebna izuzetna vještina i strpljivost. Ako ćemo pošteno i divljači se daje bolja šansa i nekako je odnos lovca i lovine pošteniji.
I tu bi ja stao.

Jer ako luk i strijela ne odrade posao onda se to rješava revolverom. Mislim da se razumijemo revolverom ili nožem meni je svejedno, s moralne strane nema tu tako drastične razlike osim činjenice da lovci lukom i strijelom ne priznaju zadnjih par stoljeća u evoluciji naoružanja.
Ako ćemo lov promatrat s te strane, jedino pošteno bi bilo da lovci sjede na drvetu dok ne naiđe divlja svinja, kad naiđe skok na nju i u kravatu (ili polugu na nozi)

Uopće ako na lov gledaš kao na sport, onda je sasvim svejedno moralno gledano ubijaš li jelena lopatara optikom ili lukom i strijelom.
Meni je jedini dobar izgovor za lov kontroliranje populacije. I ak je to moguće riješit lukom i strijelom dapače.


Inače ne vidim nikakav razlog zašto se za kontroliranje broja divljači ne bi izdavale i dozvole za lov lukom i strijelom. Sasvim svejedno.
__________________
"Društveni mediji daju pravo govora legijama imbecila koji su dosad govorili samo u gostioni, nakon čaše vina, ne mogavši oštetiti zajednicu. U tijeku je invazija imbecila/glupana"

Zadnje uređivanje prof. Ivanković : 04.02.2011. at 20:31.
prof. Ivanković is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 21:48   #26
Quote:
Khufu kaže: Pogledaj post
A zašto ne bi bila? Dopušteno je raspravljati i o različitim načinima lova i oružja.
Mislim da treba na ovo odgovoriti osobito moderatoru.
Zato što to nije raspravljanje već traženje načina da se nekog tko čita postove uvjeri u pravilnost tvrdnje.I to na način koji nije primjeren.
Navešću par stvari iz postova koji će to potkrijepiti i lako se provjere.
ZgSashsa kaže obzirom da imam cca 30 godina dodira sa raznoraznim oruzjima, mislim da sam nekako uspio poloviti osnove
Ista ta osoba kaže ovo
slobodno pitaj ako te nesto zanima, a usput ce zvucati pametnije nego samo nabacivanje ocjena bez temelja
mozes i moj CUT ubaciti u google pa pronaci ciji je to slogan
što pralazi granice dobrog ukusa,a što se tiče iskustva kaže
za ostale: strijela za razliku od metka ubija iskrvarenjem i zato su lovacki vrhovi bitni
nema hidrostatskog soka
Pa to svatko tko je ikada čuo predavanje o oružju i municiji zna, a zna i zašto je bitan hidrostatski šok.Zašto je sastav lovačkog zrna takav kakav je, odnosno zašto se ne smije koristiti vojna municija.Da je to objasnio možda bi za mene bilo koristi njegovih 30 god.uz oružje.Ovako je to za mene samo izvlačenje redaka da bi se nešto pokušalo postići.
zatim piše
sto se lova tice, u svijetu se lovi pod normalno , nema zivotinje koja nije odstrijeljena lukom i strijelom, da uopce ne spominjemo kako nas je to oruzje othranjivalo tisucama godina
pa ide vrijeđanje lovaca
kod nas , jedini je razlog primitivizam i glupost lovaca koji misle da misle , pa tako onda misle da ce im lovci lukom potamaniti divljac
U Hrvatskoj se slobodno prodaju lukovi i samostreli kojima se može loviti.I lovački vrhovi isto. Zbog cijene samostreli su postali vrlo popularni jer uz ugradnju odgovarajuće opreme koju je isto tako lako kupiti postaju odlično oružje za krivolovce koje policija ne može uzeti tako lako.A preciznost je na razini dobre puške. Lovci ulažu novac,vrijeme i znanje u svoja lovišta pa smiju valjda i nešto reći, ili se trebaju izmaknuti gospodi kada dođu.
U hrvatskom "Pravilniku o načinu uporabe lovačkog oružja i naboja" jasno je napisano što se smatra lovačkim oružjem. Ostalo je krivolov.Također je navedeno da se može prije početka lova zatražiti provjera oružja i sposobnosti lovaca.Tko je 30god. uz oružje to mora znati,pitanje je da li će to i napisati.
pa se onda mogu cuti i nebuloze kako je to mucenje zivotinje (za razliku od puske, gdje zivina umre sretna i nasmijana), iako je dokazano, a cak i prikazano i na video snimkama da divljac cesto ni nezna sto joj se dogodilo , pa samo zacudeno gleda oko sebe i onda kako joj padne tlak mirno legne
To je ekvivalent zabadanju noža ili oštrice i tijelo.I ljude probiju oštrice bez da osjete bol.Lovački vrh je zapravo dobro naoštrena oštrica određenog oblika koja reže meso.Kod puške divljač umire od šoka a ne samo od rane (vraćamo se osnovama lovstva i odlukama o municiji i oružju) , kad je pogodak u redu- smrt je trenutna bez čekanja da životinja iskrvari.Ovo pišem zato da objasnim djelomično iznošenje podataka.Što je kome prihvatljivo mora odlučiti sam.
Neznanje ili?
divljac se obavezno trazi - za razliku od metka ovdje lijepo pise tko ju je napucao i kazna je rigorozna
dokrajcivanje se obavlja pistoljem ili revolverom , uglavnom na sto brzi i bezbolniji nacin
Lovac mora tražiti i pronaći nastreljenu divljač, ako to ne napravi i ne postupi po propisima snosi posljedice( osnove lovstva)
lovci inace jako dobro znaju koliko se puta nade divljac ranjena i ostavljena da ugine, veprovi puni rana i sacme i slicno , a nikoga se za to ne moze optuziti , niti se moze pronaci krivac (sto je zanimljivo jer se inace svi jako dobro poznaju, a nije bas ni da svaka baba hoda sa sacmaricom u torbici)
Da li krivolovci traže nastreljenu divljač, ili ih nema. Kod mene prošle godine kad padne mrak pucaju komarci, buhe ili nešto slično.A registracije nisu domaće.
za razliku od puske , s lukom se gada s manje razdaljine i bitno je pogoditi
A sa puškom je bitno promašiti?Pucati dalje od dometa?

negdje sam naisao na podatak , ali en mogu reci koliko je tocan , da je najveci broj ulova strijelom s razdaljine 10-30 metara

Samostrel iz kojeg sam pucao pogađa bez problema i ubija na 100+metarasa optikom, ručni koji imam (najslabiji na tržištu) bez problema probija balu slame na 10m.
Evo moderatoru ako misliš da nije primjeren izbriši post ali to je moje objašnjenje zašto.Ja volim rasprave koje dovode do rezultata - realne prezentacije.Napadanje i pocjenjivanje nekog koristeći se polovičnim podacima nije moj način.
Inače nisam protiv lova lukom uz vrlo jasna ograničenja.On nije tako idiličan i idealan kakav se ovdje pokušava prikazati, samo je drugačiji.Ni puno bolji ni lošiji za mene.
__________________
ciljevi su snovi sa rokom ispunjenja
MBSK is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 09:54   #27
Poštovanje svima!Bez ljutnje ZgSash bi trebao imati pravo.Posjedujem lovački luk,ne idem u lov služi mi za zabavu,livada i sl.Poznajem puno dobrih lovaca,ali isto tako i one koji ne zaslužuju to biti.Zanima me koliko je lovaca zaradilo kaznu zbog nepronađene divljači?Odgovor je nijedan.Po meni bi trebalo dozvoliti lov lukom i strijelom.Razlog je taj što lov lukom iziskuje puno veći trud,fizičku spremu u odnosu na vatreno oružje uz bitno manji ulov.Kada netko nabavi opremu,potrebno je min. godina dana da se približi lovištu,zatim još godinu dana da stekne instinkt,prouči navike životinja ali to još ne znači da će uloviti.Želim ovime reći kako mi je trebalo puno vremena da uopće nategnem luk a još više da pogodim metu,što znači neće svaka šuša u lov lukom.Ako pročitate zakon o lovu lukom Madžarske,vidjet ćete da su kriteriji vrlo komplicirani pa tko ih ispuni samo naprijed.Lov lukom je strašan izazov,od svladavanja tehnologije pa do vještine prikradanja.Zašto ne ostaviti izbor?Nadam se da ovime nisam nikoga uvrijedio.Hvala!Poseban pozdrav ZgSash od kojega sam puno naučio čitajući neke druge postove!
streličarstvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 11:24   #28
MBSK, pred tebe i tvoj samostrijel stanem na 100 metara kad god pozelis
toliko o tome tko zna o cemu prica, a tebi hvala sto si prikazao portret jednog lovca

sto se ostalog tice, nije vrijedno trosenja tipkovnice za odgovor
tko je zelio nesto saznati , vjerujem da je dobio informaciju
ako treba jos nesto pojasniti - najbolji nacin je pitati, a dobivene je odgovore prilicno lako provjeriti
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 21:07   #29
Poštovanje svima!Malo mi je bilo neugodno ali da,jedan dobar dio lovaca ne poznaje osnovnu terminologiju kalibara.Npr.pitajte ih kako se računa glatka cijev sačmarice, koji je to promjer i bar50%ih neće znati(provjereno).A da ne pričamo o 30.06,30.08,30.30.Toliko o lovnom znanju,ali kada bi prešli na norme pogodaka na streljani po kojima bi se odredilo tko može a tko ne u lov,e to je već druga priča ali pametne zemlje to rade tako da je to prirodna selekcija ljudi vezano uz psihofizičke i motoričke reakcije.Opet kažem,lovac lukom u lov ide potpuno spreman,psihički i fizički i zato dajmo im šansu!
streličarstvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 09:50   #30
Quote:
streličarstvo kaže: Pogledaj post
Poštovanje svima!Malo mi je bilo neugodno ali da,jedan dobar dio lovaca ne poznaje osnovnu terminologiju kalibara.Npr.pitajte ih kako se računa glatka cijev sačmarice, koji je to promjer i bar50%ih neće znati(provjereno).A da ne pričamo o 30.06,30.08,30.30.Toliko o lovnom znanju,ali kada bi prešli na norme pogodaka na streljani po kojima bi se odredilo tko može a tko ne u lov,e to je već druga priča ali pametne zemlje to rade tako da je to prirodna selekcija ljudi vezano uz psihofizičke i motoričke reakcije.Opet kažem,lovac lukom u lov ide potpuno spreman,psihički i fizički i zato dajmo im šansu!
...nastavlja se s pojmom cokiranja, utjecaja coka na razlicite vrste sacme , vrste municije za pojedine kalibre , punjenja , balistiku, ergonomiju oruzja, ...
npr. na pitanje "znas li koju energiju donosi metak?" postoji cijeli niz sasvim legitimnih potpitanja i to ako govorimo o samo jednom kalibru kao sto je popularni 8x57, za koji postoji preko 20 laboracija (moguce i puno vise)

to je u stvari dio koji je zalostan: da ljudi koji uzivaju u odredenoj aktivnosti i koji su spremni posvetiti joj puno vremena i uloziti nezanemarivu sumu novaca, cesto ne nadu za shodno nauciti nesto o tome s cim se bave i na neki nacin same sebe poboljsati i unaprijediti
mnogima je vec dovoljno sto su polozili lovacki ispit i samim tim smatraju kako su dio elitnog drustva i iznad ostatka plebejaca
mozda je to zaostatak iz vremena kad je samo plemicima lov bio dozvoljen , mozda iz vremena kad je samo "dobar drug" mogao dobiti dozvolu za oruzje...
kako bilo, primjeri iz zemalja u kojima je lov i uopce kultura oruzja rasirena , pokazuju kako je napredak moguc i kako svi zainteresirani iz tog odnosa mogu profitirati
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 13:23   #31
Lijepo je to kak streličarstvo i ZgSash razmišljaju, ali ljudi uglavnom nisu zainteresirani da nauče više od onoga kaj im treba. To se vidi na puno primjera, od toga da ženska na "milijunašu" mrtva hladna izvaljuje da je Požega u Podravini pa nadalje. Svaki dan ima toga kolko hočeš. Ali kak bi to izgledalo da dođe lovac željan znanja pa krene isprobavati svu moguću municiju u navedenom 8x57, ili sve marke lovačke obuće ili odjeće. Ili oružja. Jer eto čovo je željan znanja pa uči. Pustimo sad na stranu financijsku stranu priče koja nije zanemariva. Kad bi dotični lovac od silnog učenja išel u lov? Nadam se da ne zagovarate da lovac uči na divljači. Ili kaj bi ja ko ribolovac željan učenja trebal pokupovati cijeli ribički dučan i udri po učenju? Nekad davnih dana sam i krenul na taj način, ali fala bogu, otrežnjenje je stiglo vrlo brzo u vidu posijanih varalica od 50 na više kuna po Dravi. E to je bilo učenje.
Kaj hoču reči, bit je da kad pronađeš način i sredstvo koji ti odgovaraju i sa kojima si uspješan da se držiš toga i razvijaš se u tom smjeru. Ako lovac koristi kalibar 8x57 i koristi ga uspješno, zakaj bi moral znati išta o nekom drugom kalibru koji ne koristi.
Oni koji postaju lovci ili ribolovci ili bilo kaj drugo samo radi pokazivanja i dokazivanja neznam čega su priča za sebe.
sury or'o is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 14:02   #32
sury , odredenu problematiku imas u skoro svakoj aktivnosti
ni onaj koji se bavi trcanjem ne trci u svim postojecim tenisicama, ni strelicar ne puca sa svim mogucim varijantama lukova , samostrijela i strelica

no ako znas koju ces divljac loviti, bio bi red nauciti i koliko je energije potrebno da ju se savlada, koja municija pokriva to podrucje i sto je optimalno balisticki , nabavno , cjenovno...
tu ce se vec izbor suziti i tada je na tebi (lovcu, tj.) da pronade za sebe najbolju kombinaciju
takoder , nije ni svaka puska podesena za svaku laboraciju (broj zlijebova , kut zlijebova , duzina cijevi, vrsta zatvaraca...), pa i tu treba nesto paznje i znanja, tim vise sto kod nas nema streljana gdje bi covjek mogao doci i isprobati razna oruzja na legalan nacin i u sigurnom okruzenju
da vidis samo koja je nauka pronaci strijele za sebe i sto je sve tu u igri, covjek popizdi i vec se pocne pitati tko je tu lud dok sve uskladi

naravno da ne zagovaram da se lovac uci na divljaci , ali me itekako zanima gdje se to uci?
gdje jedan lovac moze otici i pucati i trenirati??
takoder, zanimalo bi me koliko lovci znaju o ponasanju divljaci , pracenju tragova, kretanju na terenu...
(ne zezam , stvarno me zanima)
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 15:13   #33
ZgSash, jel bi mogao postati par video klipova sa youtubea gdje lovci love lukom i strijelom i zivotinja pada na mjestu mrtva?
__________________
Blaze Starr
ishamael is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 15:44   #34
Quote:
ishamael kaže: Pogledaj post
ZgSash, jel bi mogao postati par video klipova sa youtubea gdje lovci love lukom i strijelom i zivotinja pada na mjestu mrtva?
Ovo i mene zanima. Jer ono što sam vidio na youtube-u je malo drugačije. Životinje se itekako preplaše, skviču i ugibaju na ne baš lak način. Većinom sam gledao lov na divlje svinje po Havajima.
__________________
Oj mjeseče, sunčeva guzico.
Siješ, a ne griješ.
Pizdo.

Zadnje uređivanje Khufu : 08.02.2011. at 16:40.
Khufu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 16:07   #35
pa ja nisam nigdje vidio (što se tiče krupne divljači). al uvijek dopustam da me se razuvjeri.
__________________
Blaze Starr
ishamael is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 20:42   #36
pokusat cu
imao sam i na kompu jedan s veprom i jedan s jelenom koji doduse malo potrci ali vise kao da je iznenaden nego uplasen ili ranjen i onda se vrati na prakticno isto mjesto s kojeg je krenuo
ne tvrdim da je to pravilo i da je uvijek tako, a takoder nemam vlastitog iskustva vec prenosim informacije na koje sam naisao kad je u americi bila kampanja da se zabrani lov lukom
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 22:14   #37
Bok! Upišite na "jubitu" bow hunting head shot,pig,bear,deer itd.Kod nas lovci zaboravljaju da je lovište pod njihovom upravom,ali sva divljač pripada državi.Oni rade pisani plan,program za neko vremensko razdoblje ali opet država odlučuje tko,zašto i koliko.Teško je nekome reći,sutra će doći novi lovac ali znate on lovi "drugačije".Zamislite šok!Pa zakon o lovstvu je čini mi se prepisan iz bivše države Mislim da i lovci lukom i strijelom imaju nekakav novac pa tko voli......!Nepravda!
streličarstvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 02:28   #38
Evo, malo sam surfao (ali malo) i jedini jelen kojeg je pogodilo u glavu jest drveni za vježbu

Al doduše ima drugih clipova gdje ni puran ne padne na mjestu mrtav nego čak i poleti sa strijelom u sebi.

Još uvijek čekam dokaz za suprotnu tvrdnju
__________________
Blaze Starr
ishamael is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 09:33   #39
evo jedan: http://www.metacafe.com/watch/yt-GVI...ting_35_yards/
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 09:40   #40
Ima još,bow hunting deer spine shot,bestbow shot ever,ameri koriste specifičan izraz za takve pogotke koji sam zaboravio ali ima toga dosta.
streličarstvo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:12.