Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2014., 11:52   #201
Quote:
anonimus24 kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Imam 30 god,vojsku sam služio 2006-e i prošli tjedan sam dobio taj poziv da se javim u Ured za obranu zbog te pričuve.
Nezaposlen sam pa sam otišao jer sam negdje pročitao da bi se ljude iz tog pričuvnog sastava zvalo ako bi opet bila poplava ili nešto slično i da bi to bilo plačeno.

Otišao sam u utorak i ispunio podatke(ime,prezime,obrazovanje,broj odječe itd) .
Međutim na tom papiru osim tih podataka koje sam ispunio nije bilo nikakvo pitanje da li ja želim u pričuvu ili ne?
Na kraju su rekli da če me zvati za mjesec dana na neko postrojavanje.
Također nitko tamo nam nije NIŠTA objasnio,da li smo ispunjavanjem tog papira automatski ušli u taj pričuvni sastav?

Dakle nigdje ništa nije objašnjeno.
Koje su nam obveze,da li če se plačati "obične" rezerviste u slučaju da ih dignu zbog poplave i sličnog,što ako se zaposlim u međuvremenu kod privatnika kojem sigurno neče biti drago da idem par dana negdje,što ako se ne odazovem pozivu,što ako ne odem sad na to postojavanje?

100 pitanja a nigdje odgovora,tipična šlampavo hrvatski,ajmo napravit pričuvni sastav a da ti ljudi nemaju pojma za što se prijavljuju i koje su im obaveze/prava.

Da me ne bi netko krivo shvatio,da se opet ponovi 91-a odmah bi se prijavio u vojsku ali za ovaj pričuvni sastav sad mislim da je bolje da i nisam išao se prijavljivati,to sam pročitao da se ne mora,ali sad kad sam več ispunio tamo podatke ne znam da li se mogu "odjaviti".
Sada se čuo s uredom za obranu, ovi pozivi koji su išli nisu bili za vojnu pričuvu nego su poslali da vide odaziv za vojnu evidenciju jer nisu to radili par godina pa su htjeli vidjeti odaziv.

Za ugovornu pričuvu još nisu donijeli nikakve odluke/akte/pravila itd. te da kada budu će biti objavljeno u medijima. Isto da če se primarno gledati da se popune deficitarna zanimanja(doktori itd..)
__________________
Neverending loop-DSL out of sync-DSL in sync
No_Brains_at_all is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 11:56   #202
Quote:
jaran221 kaže: Pogledaj post
Ljudi. Vi ovdje uspoređujete RH sa Austrijom, Švicarskom i Norveškom. Pa dobro o čemu mi tu pričamo??? Uspoređujete najprosperitetnije i najpoštenije države svijeta s ovom "rođak rođaku" državom. Pa tko će se borit za ovo ovdje? Oni pošteni koji su obranili državu u DR su danas na najnižoj mogućoj grani, i još se po njima pljuje. A lažnih branitelja ko u priči, ratno profiterstvo 91-95 uništilo državu. Dobrostojeće firme se djelile za 1kn podobnima, a danas se dugovi opraštaju podobnima.

U slučaju rata očekujte masovno iseljavanje ljudi koji ovdje nemaju skoro pa ništa, a to je danas većina poštenih. A oni podobni, kojima su podjeljeni poslovi i novac po stranačkoj iskaznici nek se brane sami. Ja da riskiram život za takve, a oni će pošto su podobni vjerojatno sjedit doma... bome nema šanse.
Ima puno istine u ovome, jako jako puno istine. Mada mene puno puta stisne taj naboj i baš radi te hrvatske sirotinje i onog poštenog puka koji se nalazi na marginama kao i zbog ljepota Hrvatske nekako uvijek prevagnem i da hoću ne mogu je prestat voljet i zalagat se za nju. Makar istina, ko mlad čovjek nisam se baš najeo kruha u njoj...dosta je iritantna činjenica da država za koju se što u realnom svijetu što na internetu na sve strane zalažem, pravim you tube snimke gdje prezentiram našu vojsku, prirodne ljepote itd meni to vraća na način da si ne mogu naći posao, to me najviše zaboli. Sad sam još dosta mlad i imam još šanse, ali nadam se da neću doživjet kad uđem u 40-45-u da ću se tući po glavi zbog svog vremena provedenog u borbi za Hrvatsku i reći sam sebi "a jebote, koji ti je to kurac trebalo , kaj nisi ko mlad otišao nekud u Austriju"...a takav sindrom me najviše pogodi u srce kad vidim razne uhljebljence, političare, HEP-ovce, i razne pizdune koji sjede po raznim državnim službama, svaki ima barem 5000 kn pa nadalje i nekako se živi, voze se dobri autići, a ja trošim veliku energiju boreći se za neku pravedniju Hrvatsku, za jaču hrvatsku vojsku, za hrvatski ponos , a na kraju ovdje bolje prođu oni koje za sve to boli k.... i kojima je svejedno dal će sutra imat ko Hrvatsku branit ili neće...

Ja sam se već 2 puta prijavio za dragovoljno služenje vojnog roka i još me nisu primili pizduni, ne mogu u vlastitoj zemlji odslužit vojni rok pas mater - al zato se u tu istu vojnu službu na debelu upada preko veza i to često oni koje za vojsku boli k.....za policiju sam se prijavio već 2 puta u 2 godine, sve uvijek prođem...al na kraju nikad primljen...fakat se i ja više pitam dal sve to ima smisla , da se tolko zalažem i da tolko volim zemlju koja mi uvijek nabije k.... u usta, dok s druge strane neko ko je to možda zaslužio manje od mene uspije, a za tu istu Hrvatsku ga boli ona stvar....ma...

A da sutra dođe do rata , odmah bi me prisilno mobilizirali i rekli "ajde sad na prvu crtu obrane domovine"...eee da, sad kad treba ići u rat sam dobar, a kad sam htio dragovoljno raditi u prof.vojsci i služiti zemlji za barem 4000 kn mjesečno onda ste me odjebali...jojjjjjj


I kakvu poruku onda šaljemo mladima ? nikakvu...

Puno puno istine ima u tvom postu...ali kakav jesam, da sutra dođe rat usprkos svemu vjerovatno bi popustio, sasvim sigurno bi išao u obranu zemlje, naprosto sam takav mentalitet...kolko god da me ova zemlja gazi i neda mi šansu , ponos i srce mi nedaju da dopustim da mi tamo neki Srbin, Slovenac i slična ekipa kopa i ponižava državu, povijest mog naroda itd...

I još nešto...protivnik sam neke SFRJ i ne želim ispast neki jugonostalgičar...ali ako ništa drugo da sam bio u godinama u kojima sam sad u toj SFRJ sad bi barem bio na OBAVEZNOM vojnom roku , a nakon toga sigurno bi radio u nekoj državnoj službi vezanoj za sigurnosti tipa vojska, milicija, obavještajne službe itd...

a ovdje danas mogu biti goli k.....jebi ga, nije fer...nije korektna ova zemlja baš...

btw, ako ima neko ko mi može pomoć u vezi odlaska na dragovoljni vojni rok i i dat neke preporuke i ko čita i prati ovaj forum neka mi se javi na PM da popričamo.
MBT202 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 12:06   #203
Smatram da je 4000kn vojna plaća stvarno ispod svakog minimuma. Dok neka HDZ/SDP tajnica u "agenciji za odvajanje papira" ima 7000kn plaću, profesionalni hrvatski vojnik bi trebao imati barem 10 000kn. No na žalost to ovdje tak ne ide...

btw. Koliko sam vidio po medijima SOA ti traži trenutno zaposlenike, pa eto, probaj... Jedan od glavnih uvijeta je da ne pripadaš niti jednoj političkoj stranci, pa eto, možda će primit nekog i na pošten način.

Zadnje uređivanje jaran221 : 04.09.2014. at 12:13.
jaran221 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 12:12   #204
Quote:
jaran221 kaže: Pogledaj post
Smatram da je 4000kn vojna plaća stvarno ispod svakog minimuma. Dok neka HDZ/SDP tajnica u "agenciji za odvajanje papira" ima 7000kn plaću, profesionalni hrvatski vojnik bi trebao imati barem 10 000kn. No na žalost to ovdje tak ne ide...

btw. Koliko sam vidio SOA ti traži trenutno zaposlenike, pa eto, probaj... Jedan od glavnih uvijeta je da ne pripadaš niti jednoj političkoj stranci, pa eto, možda će primit nekog i na pošten način.
Ovoj zemlji bi bilo pametnije da otpusti sve te tisuće činovnika po općinama i općenito državnim kancelarijama koji plaću primaju iz budžeta, da se smanji broj raznovrsnih agencija za prodaju muda pod bubrege i ispijanje kave - a da se to kompenzira povećanjem broja vojnika sa sadašnjih cca 10 000 na recimo 30 000.

Automatski ćeš povući 20 000 mladih ljudi s burze, oni će dobivati plaću pa nek bude i 4000 kn mjesečno, a ujedno će i trošiti taj novac koji će se na neki način opet sliti u državni proračun, država će biti jača, sigurnost države će također biti jača - kako god okreneš dobivaš...puno veća korist u svakom slučaju od tih ranzih babetina i kretena koji sjede , ništa ne rade i dobivaju fakat više nego pristojne plaće svaki mjesec za ništa i to na račun svih nas koji delamo za 2500 kuna jebem ti ja mladost u zemlji u kojoj ju provedeš za 2500 kn, a neko ne dela ništ i za to dobije 5000-6000 kn...

brate mili ja sam za 4000 kn mjesečno spreman po koljenima puzat pred dočasnicima u vojsci i pokorno slušat...ja već 2 godine delam za 2500 kn ko zaštitar...al eto, još nisam prestao voljeti i zalagati se za ovu zemlju kolko je to u mojoj moći...
MBT202 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 12:24   #205
Šta da ti kažem... Imamo jednu od najlijepših država na svijetu s jako puno gospodarskog potencijala i prirodnih resursa. Na žalost, vode ju krivi ljudi već 25 godina, i ne vidim da će se to uskoro promijenit. Ja sam završio faks prije par mjeseci, a od posla još ništa, sve odbijenice. Sve izglednije mi je da ću otići van nagodinu pa makar i na bauštelu jer ako ostanem ovdje do 30-35, tko će me više i vani primit bez ijednog dana na radnom mjestu. A na ljetovanje u RH onda mogu doći kad hoću. Nisu Austrija/Njemačka/Norveška prek svijeta. engl/njem hvala Bogu znam.
jaran221 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 12:29   #206
Quote:
MBT202 kaže: Pogledaj post
Ima puno istine u ovome, jako jako puno istine. Mada mene puno puta stisne taj naboj i baš radi te hrvatske sirotinje i onog poštenog puka koji se nalazi na marginama kao i zbog ljepota Hrvatske nekako uvijek prevagnem i da hoću ne mogu je prestat voljet i zalagat se za nju. Makar istina, ko mlad čovjek nisam se baš najeo kruha u njoj...dosta je iritantna činjenica da država za koju se što u realnom svijetu što na internetu na sve strane zalažem, pravim you tube snimke gdje prezentiram našu vojsku, prirodne ljepote itd meni to vraća na način da si ne mogu naći posao, to me najviše zaboli. Sad sam još dosta mlad i imam još šanse, ali nadam se da neću doživjet kad uđem u 40-45-u da ću se tući po glavi zbog svog vremena provedenog u borbi za Hrvatsku i reći sam sebi "a jebote, koji ti je to kurac trebalo , kaj nisi ko mlad otišao nekud u Austriju"...a takav sindrom me najviše pogodi u srce kad vidim razne uhljebljence, političare, HEP-ovce, i razne pizdune koji sjede po raznim državnim službama, svaki ima barem 5000 kn pa nadalje i nekako se živi, voze se dobri autići, a ja trošim veliku energiju boreći se za neku pravedniju Hrvatsku, za jaču hrvatsku vojsku, za hrvatski ponos , a na kraju ovdje bolje prođu oni koje za sve to boli k.... i kojima je svejedno dal će sutra imat ko Hrvatsku branit ili neće...

Ja sam se već 2 puta prijavio za dragovoljno služenje vojnog roka i još me nisu primili pizduni, ne mogu u vlastitoj zemlji odslužit vojni rok pas mater - al zato se u tu istu vojnu službu na debelu upada preko veza i to često oni koje za vojsku boli k.....za policiju sam se prijavio već 2 puta u 2 godine, sve uvijek prođem...al na kraju nikad primljen...fakat se i ja više pitam dal sve to ima smisla , da se tolko zalažem i da tolko volim zemlju koja mi uvijek nabije k.... u usta, dok s druge strane neko ko je to možda zaslužio manje od mene uspije, a za tu istu Hrvatsku ga boli ona stvar....ma...

A da sutra dođe do rata , odmah bi me prisilno mobilizirali i rekli "ajde sad na prvu crtu obrane domovine"...eee da, sad kad treba ići u rat sam dobar, a kad sam htio dragovoljno raditi u prof.vojsci i služiti zemlji za barem 4000 kn mjesečno onda ste me odjebali...jojjjjjj


I kakvu poruku onda šaljemo mladima ? nikakvu...

Puno puno istine ima u tvom postu...ali kakav jesam, da sutra dođe rat usprkos svemu vjerovatno bi popustio, sasvim sigurno bi išao u obranu zemlje, naprosto sam takav mentalitet...kolko god da me ova zemlja gazi i neda mi šansu , ponos i srce mi nedaju da dopustim da mi tamo neki Srbin, Slovenac i slična ekipa kopa i ponižava državu, povijest mog naroda itd...

I još nešto...protivnik sam neke SFRJ i ne želim ispast neki jugonostalgičar...ali ako ništa drugo da sam bio u godinama u kojima sam sad u toj SFRJ sad bi barem bio na OBAVEZNOM vojnom roku , a nakon toga sigurno bi radio u nekoj državnoj službi vezanoj za sigurnosti tipa vojska, milicija, obavještajne službe itd...

a ovdje danas mogu biti goli k.....jebi ga, nije fer...nije korektna ova zemlja baš...

btw, ako ima neko ko mi može pomoć u vezi odlaska na dragovoljni vojni rok i i dat neke preporuke i ko čita i prati ovaj forum neka mi se javi na PM da popričamo.
A gledaj tako ti je to,nema pravde nikud.Mislim da ti se za to dragovoljno služenje zove po 2 puta godišnje nisam siguran.Doći ćeš na red.Neznam koliko se inace ljudi godišnje prijavi na dragovoljno služenje kad neki nikad doći na red.
A prije će te zvati na dragovoljno nego u ovu pričuvu jer se tu zovu dočasnici i časnici do 45. i 55.godine,te vojnici do 35.godine dakle oni s nekakvim ratnim iskustvom ili odrađenim vojnim rokom(dobrovoljci ili oni otprije šta su imali obvezni vojni rok) s obzirom na nekakvu stečenu specijalnost.

...Od tog sastava bit će formirano nekoliko postrojbi iz različitih rodova vojske, a kako se može čuti tijekom listopada nakon što se sastav kompletira bit će održana smotra kojoj će prisustvovati i državni vrh. Zna se da će se u okviru toga formirati topničke postrojbe, sanitet i inžinjerija.
Zbornaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 12:35   #207
Ovo je sve dugoročnije gledano slijepo crijevo ako nema vojnog roka i obuke nove pričuve.
PCN is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 12:46   #208
Quote:
PCN kaže: Pogledaj post
Ovo je sve dugoročnije gledano slijepo crijevo ako nema vojnog roka i obuke nove pričuve.
Ne treba ti vojni rok u mirnodobsko doba. Imaš dovoljno dobrovoljaca za ovo što se planira (vidiš i po iskustvima nekih ovdje da se čeka za dobrovoljno služenje). Generalno gledano trebaš popunjavat samo pričuvu dobrovoljcima, a ne ju odmah dići na 20-30 tisuća ljudi.

A i prisiljavanje ljudi na nešto što ne žele po meni smisla nema, ali ponudit dobre benificije za vojnike i tako dati mladima poticaj je nešto što vrijedi napraviti.

A vojni rok u ono što se pretvorio zadnjih godina dok je bio je sramota za cijelu državu. Konkretno dočasnike i časnike već imaš, ugovorna pričuva se napravi od onog što već treba vojsci, a vojnike do 35 godina imaš i previše dobrovoljaca. Za današnju situaciju i više nego dobar plan. No meni se čini da je ovo sve samo predizborna kampanja, a nikakva modernizacija oružanih snaga. Jednostavno u kasi "nema" para za to. Vidiš da oni nemaju 10 000kn za poslat svakom pričuvniku pismo, a kamoli za ostalo.

Zadnje uređivanje jaran221 : 04.09.2014. at 12:59.
jaran221 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 12:58   #209
Quote:
jaran221 kaže: Pogledaj post
Ne treba ti vojni rok u mirnodobsko doba. Imaš dovoljno dobrovoljaca za ovo što se planira. Generalno gledano trebaš popunjavat samo pričuvu dobrovoljcima, a ne ju odmah dići na 20-30 tisuća ljudi.

A i prisiljavanje ljudi na nešto što ne žele po meni smisla nema, ali ponudit dobre benificije za vojnike i tako dati mladima poticaj je nešto što vrijedi napraviti.

A vojni rok u ono što se pretvorio zadnjih godina dok je bio je sramota za cijelu državu. Konkretno dočasnike i časnike već imaš, ugovorna pričuva se napravi od onog što već treba vojsci, a vojnike do 35 godina imaš i previše dobrovoljaca. Za današnju situaciju i više nego dobar plan.
Pa da,mislim da godišnje ima preko 1000 dobrovoljaca.Ako im je cilj nekih 20 000 pričuvnika mogu sigurno skupit 6,7 000 od dobrovoljaca svih ovih godina.Jer već nekih 7 godina je dobrovoljni vojni rok.Kroz tih 7 godina je sigurno preko 10 000 ljudi odradilo DRV.Uzmeš tu 7000,nešto časnika,dočasnika i vojnika s obveznim vojnim rokom i imaš respektabilnu pričuvu.

A za te poticaje i to zaboravi,pitanje je kako ta pričuva funkcionira i koliko bi oni ljude zvali često u pričuvu,jer sve to triba plaćat.
Šta se tiče prisiljavanja slažem se nema koristi od toga,mada ode se ne radi o nikakvom vojnom roku nego samo rezervistima,ljudima koji imaju kakvo takvo iskustvo ili su bar odradili vojni rok.nemoš uzet nekog ko ne nezna kako puška izgleda pobogu pa ga poslat da bude zamjena profesionalnom vojniku
zato se i zove oni koji su to odradili

Zadnje uređivanje Zbornaja : 04.09.2014. at 13:06.
Zbornaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 16:29   #210
Uvesti obavezno sluzenje vojnog roka, onaj tko želi civilno služiti nek placa 2 puta veći porez kad krene radit i to je to.
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 17:42   #211
Sigurnosna situacija u svijetu se dramatičnim tempom pogoršava.
Namjerno ili ne -neka svatko odluči kako mu je milije.
Što je prije dvije godine bilo nezamislivo danas je gotovo brutalna istinita spoznaja.
Hrvatska se prepala ,jer je predugo statirala u kukuruzima i živjela u virtuali.

Sve nas to hvata nespremne ,pa se i dalje izražava nada, (opet), da će sve biti OK, a ako ne bude da će nas mimoići.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 19:08   #212
Quote:
quadzilla kaže: Pogledaj post
Uvesti obavezno sluzenje vojnog roka, onaj tko želi civilno služiti nek placa 2 puta veći porez kad krene radit i to je to.
kao prvo u ovoj državi nemoš nać posao tak i tak, a na ovaj način bi poslao poprilično dobar kadar u imigraciju i rad vani. kao da ih sad već ne odlazi dovoljno??

Hrvatska je kao jedina zemlja na svijetu koja "pruža prilike", pa bi se netko trebao tog poreza zastrašit??? Ja sam prije za to da se dobrovoljcima daju benificije, nego da se oni koji ne žele kažnjavaju. A dobrovoljaca je za trenutnu situaciju i više nego dovoljno.

Vojnik koji je na nešto prisiljen je gori od nikakvog. Puno takvih ih i pređe na drugu stranu. Prisilna militarizacija u modernom dobu ne dolazi u obzir. Tko si ti da odlučuješ o nečijem životu i provedenom vremenu??? A što se tiče nekakvog modernog sukoba, HR vojska može potpisati trenutačnu kapitulaciju. Ratovi se više ne vode na livadama i u selima s AK47 u rukama.
Za moderni rat mi nemamo ni znanje ni tehnologiju. Al eto u NATO savezu smo, što znači da moramo imati profesionalnu vojsku, koju i imamo. Više od toga da nam trenutno treba, ne treba, a bome nemamo ni novca.

Zadnje uređivanje jaran221 : 04.09.2014. at 19:19.
jaran221 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 20:49   #213
Švicarci imaju tako riješen problem služenja vojnog roka.

Najpoštenije, a svakoga boli kad ga opleteš po đepu, bio on Švicarac ili Hrvat.
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 22:17   #214
Quote:
quadzilla kaže: Pogledaj post
Švicarci imaju tako riješen problem služenja vojnog roka.

Najpoštenije, a svakoga boli kad ga opleteš po đepu, bio on Švicarac ili Hrvat.
Švicarci su neutralna država koja nikad nije bila u ratu. Nemam ništa protiv vojnog roka, niti protiv obrane države. Dapače, ona mora postojati. No prisila nigdje ne djeluje dobro, i to bi valjda već svima trebalo biti jasno. U tvom slučaju svi ti ljudi bi otišli na vojni rok, no u slučaju rata većina bi ih se porazbježala ili bi bili niškoristi, što smisla nema, i totalno je kontraproduktivno. S dobrovoljcima je stvar ipak drugačija i znaš tko brani državu i kako. A naravno u slučaju totalnog rata gdje prof. vojska više ne može držati obranu se mobilizira cijela država. Jedino ja stojim iza toga da političari i predsjednik trebaju stajat na čelu te kolone. Baš me zanima koliko bi ih se tada odlučilo na rat.
lllnuclearlll is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 22:54   #215
Quote:
lllnuclearlll kaže: Pogledaj post
Švicarci su neutralna država koja nikad nije bila u ratu. Nemam ništa protiv vojnog roka, niti protiv obrane države. Dapače, ona mora postojati. No prisila nigdje ne djeluje dobro, i to bi valjda već svima trebalo biti jasno.
Koja prisila, to je obaveza, eno ti Ukrajina di "dobrovoljci" branu državu. Većina ljudi je pasivna, radi kako zakon kaže, najbitnije je da su prošli neku specijalizaciju u vojsci ako sutra zatriba.

Quote:
U tvom slučaju svi ti ljudi bi otišli na vojni rok, no u slučaju rata većina bi ih se porazbježala ili bi bili niškoristi, što smisla nema, i totalno je kontraproduktivno. S dobrovoljcima je stvar ipak drugačija i znaš tko brani državu i kako.
To da bi se obveznici razbižali a dobrovoljci ostali obisi mačku o rep. Dosta veliki postotak koji oćedu i služu dobrovoljno je radi mogućega posla, pogledaj samo postotak ženskih koje imaju nekoga da ih gurne....

Quote:
A naravno u slučaju totalnog rata gdje prof. vojska više ne može držati obranu se mobilizira cijela država. Jedino ja stojim iza toga da političari i predsjednik trebaju stajat na čelu te kolone. Baš me zanima koliko bi ih se tada odlučilo na rat.
Moš ti mobilizirat koga oćeš al ako nema prethodnu vojnu obuku malo je koristi. Nikome nebi pala kruna sa glave za jedno 3-4 miseca vojne obuke.
Ćije kolone, zašto ti potenciraš da bi mi bili krivi za rat, jel su 91. naš presjednik i naši političari tribali bit na vrhu kolone i olakšat neprijatelju posal.... Jel možda znaš da ti rat može bit nametnut.... Zanimiljivi su mi ovi šta zagovaraju razoružavanje države, pa se malo izdaju u formulaciji.....
pinco is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 00:06   #216
Što ti je "obveza" nego malo "lakša" riječ za prisilu?

Ne zagovaram razoružavanje države nego cijelog svijeta... Na žalost tako nešto je danas očito nemoguće kad svako tjera svoju priču i interes umjesto da radimo na ujedinjenju i miru.

Tko želi rat? Kome je rat u interesu? Onima koji sjede u foteljama i znaju da je njihovo dupe na toplom i sigurnom i rade planove o kojima ovise tuđi životi. Ili jednostavno nisu psihični normalni, a kako su došli do vlasti takvi je pitanje za nobelovu nagradu.

Moje mišljenje o ratu je jednostavno takvo da ljudi na ovoj planeti očito nisu normalni kad idu klati ljude koje u životu nisu vidjeli, niti upoznali... I to zato jer im "na vrhu" tako kažu...

OK, što se tiče neka 2-3 mjeseca vojne obuke za ljude koji navrše 18 godina, čak i nije loša ideja. Malo naučiš kako preživjeti u prirodi, naučiš se samoobrani, orjenataciji, držanju puške i pucanju, podigneš kondiciju i fizičku spremu, oni "neodgojeni" se nauče reda. Ali kad bi to bila prava obuka, a ne lakrdija gdje se pije, puši trava i drogira...

Inače, Einstein je rekao "Ratovi će prestati kada se ljudi odbiju u njima boriti", nadam se da će se to desiti jednom u budućnosti i da ćemo se kao vrsta opametiti, inače možda bolje da sami sebe istrjebimo...

Što se tiče obrambenog rata, naravno da se tu slažem s tobom... Ono o koloni mi je bila eto tak neka jednostavna misao. Što da oni koji zagovaraju rat moraju biti prvi na čelu kolone, jednostavno da imaju tu obvezu, rata vjerojatno nebi ni bilo.

O ratu je jako teško pričati s nekog aspekta normalnog čovjeka, jer jednostavno rat nije normalan i treba ga pod svaku cijenu izbjeći.

Zadnje uređivanje lllnuclearlll : 05.09.2014. at 00:18.
lllnuclearlll is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 07:49   #217
Quote:
lllnuclearlll kaže: Pogledaj post
Što ti je "obveza" nego malo "lakša" riječ za prisilu?

Ne zagovaram razoružavanje države nego cijelog svijeta... Na žalost tako nešto je danas očito nemoguće kad svako tjera svoju priču i interes umjesto da radimo na ujedinjenju i miru.
I onda mi bacimo oružje i porobu nas i pobiju neki ne baš tako svjesni, na planeti imaš ljudi koji idu u svemir i oni koju živu u kamenom dobu....

Quote:
Tko želi rat? Kome je rat u interesu? Onima koji sjede u foteljama i znaju da je njihovo dupe na toplom i sigurnom i rade planove o kojima ovise tuđi životi. Ili jednostavno nisu psihični normalni, a kako su došli do vlasti takvi je pitanje za nobelovu nagradu.
Eno ti IS, zašto oni oće rat, zapravo oni ne želu rat, al oćedu nametnit svima na putu svoje mišljenje, vjeru i ideologiju, a rat in služi u tin namjerama.
Ti baci oružje, pa da vidimo ko će ti branit obitelj....

Quote:
Moje mišljenje o ratu je jednostavno takvo da ljudi na ovoj planeti očito nisu normalni kad idu klati ljude koje u životu nisu vidjeli, niti upoznali... I to zato jer im "na vrhu" tako kažu...
I tako će bit još duuuugo, i vojska ti je jedini garant da neće bit rata.
pinco is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 18:45   #218
Quote:
anonimus24 kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Imam 30 god,vojsku sam služio 2006-e i prošli tjedan sam dobio taj poziv da se javim u Ured za obranu zbog te pričuve.
Nezaposlen sam pa sam otišao jer sam negdje pročitao da bi se ljude iz tog pričuvnog sastava zvalo ako bi opet bila poplava ili nešto slično i da bi to bilo plačeno.

Otišao sam u utorak i ispunio podatke(ime,prezime,obrazovanje,broj odječe itd) .
Međutim na tom papiru osim tih podataka koje sam ispunio nije bilo nikakvo pitanje da li ja želim u pričuvu ili ne?
Na kraju su rekli da če me zvati za mjesec dana na neko postrojavanje.
Također nitko tamo nam nije NIŠTA objasnio,da li smo ispunjavanjem tog papira automatski ušli u taj pričuvni sastav?

Dakle nigdje ništa nije objašnjeno.
Koje su nam obveze,da li če se plačati "obične" rezerviste u slučaju da ih dignu zbog poplave i sličnog,što ako se zaposlim u međuvremenu kod privatnika kojem sigurno neče biti drago da idem par dana negdje,što ako se ne odazovem pozivu,što ako ne odem sad na to postojavanje?

100 pitanja a nigdje odgovora,tipična šlampavo hrvatski,ajmo napravit pričuvni sastav a da ti ljudi nemaju pojma za što se prijavljuju i koje su im obaveze/prava.

Da me ne bi netko krivo shvatio,da se opet ponovi 91-a odmah bi se prijavio u vojsku ali za ovaj pričuvni sastav sad mislim da je bolje da i nisam išao se prijavljivati,to sam pročitao da se ne mora,ali sad kad sam več ispunio tamo podatke ne znam da li se mogu "odjaviti".
Danas sam dobio opet neki poziv



Piše:Neodazivanje ovom pozivu povlači odgovornost odredbama či. 119 st.1 t. 1. Zakona o obrani.



To bi bilo ovo:
" Članak 119.

Novčanom kaznom od 1.000,00 do 5.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj fizička osoba:

1. ako se bez opravdanog razloga ne odazove pozivu nadležnog tijela u vrijeme i na mjestu koji su naznačeni u pojedinačnom odnosno općem pozivu za sudjelovanje u vojnoj obvezi, radnoj obvezi, radnoj pomoći odnosno ustupanje materijalnog sredstva (članak 35. stavak 1.),

2. ako neovlašteno prilazi ili snima vojne lokacije i građevine od posebne važnosti za obranu koji su obilježeni na propisan način (članak 96. stavak 1.)."


Kao što sam več pisao predomislio sam se o toj Ugovornoj pričuvi i trebao bi uskoro početi raditi.
Pošto ste ovdje pisali da nema nikakve obveze da se javim a u članku piše da ču dobiti kaznu ako se ne javim mogu li ja otiči tamo i reči da ne želim biti u nikakvim pričuvnim/ugovornim sastavima i da me "ispišu" s te liste?
anonimus24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 19:18   #219
Quote:
anonimus24 kaže: Pogledaj post
Danas sam dobio opet neki poziv



Piše:Neodazivanje ovom pozivu povlači odgovornost odredbama či. 119 st.1 t. 1. Zakona o obrani.



To bi bilo ovo:
" Članak 119.

Novčanom kaznom od 1.000,00 do 5.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj fizička osoba:

1. ako se bez opravdanog razloga ne odazove pozivu nadležnog tijela u vrijeme i na mjestu koji su naznačeni u pojedinačnom odnosno općem pozivu za sudjelovanje u vojnoj obvezi, radnoj obvezi, radnoj pomoći odnosno ustupanje materijalnog sredstva (članak 35. stavak 1.),

2. ako neovlašteno prilazi ili snima vojne lokacije i građevine od posebne važnosti za obranu koji su obilježeni na propisan način (članak 96. stavak 1.)."


Kao što sam več pisao predomislio sam se o toj Ugovornoj pričuvi i trebao bi uskoro početi raditi.
Pošto ste ovdje pisali da nema nikakve obveze da se javim a u članku piše da ču dobiti kaznu ako se ne javim mogu li ja otiči tamo i reči da ne želim biti u nikakvim pričuvnim/ugovornim sastavima i da me "ispišu" s te liste?

naravno. ti glupi drznici i militaristi zahtjevaju samo ovo i ono. a mi u nato.
možeš ti doduše tražit svašta. možeš tražit i to da se ispišeš iz vojske i vojnika,ali to moraš malo i potkripit.
ja san za onaj švicarski model. ti to ne moraš, ali ćeš platit za one koji to rade i novcim i društvenokorisnim radom.
emigriraj u monako, tamo ti nema tih gluposti.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 20:17   #220
Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
naravno. ti glupi drznici i militaristi zahtjevaju samo ovo i ono. a mi u nato.
možeš ti doduše tražit svašta. možeš tražit i to da se ispišeš iz vojske i vojnika,ali to moraš malo i potkripit.
ja san za onaj švicarski model. ti to ne moraš, ali ćeš platit za one koji to rade i novcim i društvenokorisnim radom.
emigriraj u monako, tamo ti nema tih gluposti.
Kao što sam več napisao,ja sam svoje odslužio.
Ako Hrvatska bude u opasnosti/napadnuta odmah ču se dobrovoljno javiti u vojsku jer sam kao dijete cijelo vrijeme rata bio u Osijeku,svega se sječam i iznimno cijenim branitelje i dragovoljce koji su obranili Osijek i Hrvatsku.

Ono što ne želim je potpisati nešto a da ne znam što potpisujem.
Nigdje ne piše nikakva prava ni obveze,ama baš ništa o toj Ugovornoj obvezi ili kako se več zvala.

Stoga molim normalan/konkretan odgovor na ovo pitanje:
"Pošto ste ovdje pisali da nema nikakve obveze da se javim a u članku piše da ču dobiti kaznu ako se ne javim mogu li ja otiči tamo i reči da ne želim biti u nikakvim pričuvnim/ugovornim sastavima i da me "ispišu" s te liste?"

Sutra ču ih još nazvati ali volio bih od upučenijih znati koja su mi prava/obveze u vezi tog popisa.

Ti ako toliko voliš NATO i potpisivanje a da ne znaš što potpisuješ samo naprijed.
anonimus24 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:09.