Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2013., 16:40   #61
Haha. Ma, strašan je. Kakav dugi vrat, a male noge. Kao da je ispao iz crtića Ledeno doba.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 16:42   #62
znam da nije strogo vezano uz temu, ali evo moje slike s hranidbe od prosle zime, mozda nekoga potakne da proseta do jezera:





na predzadnjoj slici su mi prvi put dosle pod noge, toliko su bile gladne, inace su plasljive. no fotke nisu dovoljne, morate ih cuti kako se glasaju.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 16:43   #63
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Haha. Ma, strašan je. Kakav dugi vrat, a male noge. Kao da je ispao iz crtića Ledeno doba.
Hahaha! Jelda? Puno bolje izgleda u vodi.
tinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 16:49   #64
aw Jezebel, bas su lijepe! Imam i ja skoro iste takve, od pretprošle zime!

Nemrem odolit sad kad si se tak raspištoljila.

<- čovječe. Treba to i nahranit!
tinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 18:55   #65
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Mogu shvatiti ribe u akvariju, kukce i zmije u terarijima. Ajde, to su životinje koje nemaju razvijen živčani sustav kao ptice, majmuni, hrčci, itd. pa vjerujem da im ne smeta puno mali prostor dok imaju hrane i vode. Iako, idealno bi bilo da ni jedno stvorenje ne mora biti zatvoreno.
Uh, zmija u terariju, to je jedna od većih grozota.

Nego, evo kaj sam napravila od priručnog materijala, nisam imala ništa više:

Jedan putar (dakle, gadi mi se loj i svinjska mast, možda ovo posluži?) sam oblikovala u kuglu i unutra stavila nasjeckanih suhih smokvi, zobenih pahuljica i riže. Sve zajedno u mrežastu vrećicu od naranči.

Jel to ok za ptice?
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 20:52   #66
Putrić će ti se rastopiti čim se malo sunce pojavi no, budeš vidjela kao će to funkcionirati i dal će ptičice dolaziti. Evo jedan domaći recept za "masne kugle" za one koji su odlučili biti sami svoj majstor, pa možda pomogne.
http://www.coolinarika.com/recept/do...na-za-sjenice/
Ja ih momentalno hranim sa sjemenkama i primjećujem da su im sjemenke suncokreta najnapetije
creativa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 21:42   #67
No dobro, kad se podigne temperatura, otopit će se i snijeg, pa će imati što jesti hopefully.

Stavila sam na stablo ispred kuće, pa neću baš moći pratiti jel jedu. Baš mi je žao što nisam imala suncokretovih sjemenki.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 02:09   #68
Neće dok se kukci ne počnu lijegati, a mislim da je to sve do nekog trećeg mjeseca.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 17:58   #69
ako nekog zanima a ne zna, u Dm-u lojne kuglice, pakirano po 6 kom. 540 g, košta samo 6,90 kn, zbilja jeftino!! u nekim dućanima prodaju iste takve "raspakirane" po komadu, ali preko 250% skuplje a iste su veličine.
kg loja u mesnici je 10 kn, a gotove kuglice u mrežicama, 1080 g, 13, 80 kn, tako da se s lojem ne isplati zafrkavati.

suncokreta pakiranog po 1 kg, ima u konzumu po 15 kn. u DM-u, ali mislim da je bolje kalitete, nešto manje od 20 kn.
fbuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 03:12   #70
Hvala fbuki, ali nije lako naći DM koji prodaje hranu za ptice.
Za sada mi je poznat samo onaj u Importanne galeriji.
Ako znaš koji još prodaju molim te napiši!
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 18:06   #71
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Hvala fbuki, ali nije lako naći DM koji prodaje hranu za ptice.
Za sada mi je poznat samo onaj u Importanne galeriji.
Ako znaš koji još prodaju molim te napiši!
Kaptol centar!


Negoooo.... čini se da ću ipak hraniti kosove.

Jučer je netko od susjeda stavio drvenu kištru s tri paradajza na dvorište. Onda je pao snijeg i sve zatrpao. Paradajzi netaknuti. Ali, zanimljivo - pojavio se jedan kos! Do sad ih nisam viđala. Počeo se motati i krasti hranu iz hranilice za ove manje ptičice.

Pa sam zato danas zasukala rukave i odradila jedan sam svoj majstorski posao. Našla u podrumu neke stare letvice, zabila ih u uglove kištre. Na njih špagom zavezala još letvica da bude okvir. Na sve to zaljepila celofan. Da bude krović.

Evo ga:



Baš fora izgleda.

Ali rezultat? Nisam baš oduševljena:
http://img26.imageshack.us/img26/305...wyjdhmnjdh.mp4


Ili je kos glup, ili nešto ne valja. Čini mi se kao da mu je frka preskočiti ogradicu. Samo jednom sam ga vidjela da je probao i onda se uspaničio. Ako do sutra u jutro ne bude ništa unutra taknuto (stavila sam razrezani paradajz, bananu i suncokret), probat ću otpiliti gornju dašćicu ograde... možda će se osjećati manje zatočeno? Ako ni to upali... jebeš kosa nek se snađe sam.
tinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 18:33   #72
Pa sam zato danas zasukala rukave i odradila jedan sam svoj majstorski posao. Našla u podrumu neke stare letvice, zabila ih u uglove kištre. Na njih špagom zavezala još letvica da bude okvir. Na sve to zaljepila celofan. Da bude krović.

Nego....radiš li ti i namještaj po mjeri?

Pusti kosa par dana da istražuje. Kad sam prvi put stavila hranilicu, dolazile su sjenice i lupale ko sumanute po onoj plastici. Baš sam bila razočarana. I onda vremenom....skužile su da se trebaju samo malo sagnuti. Neki dan sam ih hvalila da su dobre, a zadnja dva dana samo se svađaju sa vrapcima oko hrane. Morat ću izać na balkon i šibom malo reda napraviti
creativa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 18:38   #73
Quote:
creativa kaže: Pogledaj post
Nego....radiš li ti i namještaj po mjeri?
Zapravo... da

Mislim onak za sebe doma, ne profi. Stari mi je uradi sam freak pa imam i alata i taj kliker u glavi... ali zapravo je najvažnije imati alat. I puno stare krame po kući.

Quote:
creativa kaže: Pogledaj post
Pusti kosa par dana da istražuje. Kad sam prvi put stavila hranilicu, dolazile su sjenice i lupale ko sumanute po onoj plastici. Baš sam bila razočarana. I onda vremenom....skužile su da se trebaju samo malo sagnuti. Neki dan sam ih hvalila da su dobre, a zadnja dva dana samo se svađaju sa vrapcima oko hrane. Morat ću izać na balkon i šibom malo reda napraviti
Ma da? Znači misliš da je ipak kos blesav pa mu treba malo dulje..?

Bojim se jedino da dok se on premišlja ja ću bacit ne znam kolko smrznutog voća u smeće...
tinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 19:07   #74
Svako živinče treba malo prilagodbe. Ja ga ne bi otpisala. A ako za par dana bude ista situacija, tj. ako ti "restoran" propadne, onda je nešto krivo u formuli A i za prvi puta natrpala si 5 kg paradajza. Mora shvatiti i da nije na zelenoj tržnici
Ja se nadam da ćete vi na kraju dobro poslovati i da će ptičice biti zadovoljne uslugom jer se trudiš
creativa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 19:09   #75
Ma da ma to je susjeda stavila 3 paradajza... a šta da drugo radim s njima, pa sam ih ostavila. Mislim da ću mu kupiti danas još neke jabuke, kaže internet da su im jabuke ipak najdraže. Možda upali. Report sutra! Ili preksutra.
tinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 19:19   #76
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Hvala fbuki, ali nije lako naći DM koji prodaje hranu za ptice.
Za sada mi je poznat samo onaj u Importanne galeriji.
Ako znaš koji još prodaju molim te napiši!
znam samo za DM trgovinu u Velikog Gorici gdje se može kupiti te kuglice.

Quote:
tinar kaže: Pogledaj post
Ili je kos glup, ili nešto ne valja. Čini mi se kao da mu je frka preskočiti ogradicu. Samo jednom sam ga vidjela da je probao i onda se uspaničio. Ako do sutra u jutro ne bude ništa unutra taknuto (stavila sam razrezani paradajz, bananu i suncokret), probat ću otpiliti gornju dašćicu ograde... možda će se osjećati manje zatočeno? Ako ni to upali... jebeš kosa nek se snađe sam.
probaj ga ponudit kriškama jabuka... i stavi negdje gdje nema mačaka.
fbuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 20:23   #77
I hvala fbuki na informaciji za kugle. Dobro je to znati da ih ima i u DM-u i da nisu skupe, što je dosta važno, jer sjenice to požuljaju za čas
creativa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 23:03   #78
Pticama je bitno, dok jedu, da mogu vidjeti grabežljivce. Zato stalno onako panično dižu glavicu gore. Ako im staviš neku pregradu onda su 2 x opreznije. Mačka im se može prišuljati vrlo lako, i uhvatiti, ako ju ne vide na vrijeme. Možda je ona jedna letvica višak.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 23:29   #79
Ma nema tu baš mačaka. Osim moje. A ta je pretežno u kući.

Ali ta letvica je problem, da... i meni se čini da ga to čini nervoznim. Mislim da ću je probati skinuti...
tinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 01:22   #80
Samo provjeri hoće li kućica biti stabilna ako to makneš. Inače, odlična ideja i svaka čast na trudu.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:56.