Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2013., 13:30   #1
Odlaganje štednih žarulja?

Jutros sam nazvao Riječko komunalno poduzeće za odvoz otpada "Čistoća" i pitao ih za odlaganje štednih žarulja.

Nisu imali pojma. Uputili me na njihovo reciklažno dvorište "Mihačeva Draga"... Ni tamo nemaju pojma.

Nazovem općinu... Nemaju pojma.

Nazovem komunalno redarstvo... Nemaju pojma.

Nazovem Ministarstvo za zaštitu okoliša u Zagrebu - inspekciju, i kažu mi da je za to odgovorna općina, odnosno komunalno poduzeće.

Kažu mi da na njihovim web stranicama postoje podaci o odgovarajućim odlagalištima u Hrvatskoj: http://www.mzoip.hr/

Ako netko to može pronaći na njihovim stranicama, neka slobodno da link... Ja ne uspijevam.

Da li je odlaganje štenih žarulja organizirano u RH i kako?
Posebno me zanima i Rijeka.

Moji neuspjeli pokušaji da se informiram mi sugeriraju da se te žarulje u praksi bacaju u obično smeće, jer sumnjam da će većina ljudi imati previše volje za borbu za te podatke koji se skrivaju ko zmija noge...
The Avenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 15:47   #2
Quote:
The Avenger kaže: Pogledaj post
Jutros sam nazvao Riječko komunalno poduzeće za odvoz otpada "Čistoća" i pitao ih za odlaganje štednih žarulja.

Nisu imali pojma. Uputili me na njihovo reciklažno dvorište "Mihačeva Draga"... Ni tamo nemaju pojma.

Nazovem općinu... Nemaju pojma.

Nazovem komunalno redarstvo... Nemaju pojma.

Nazovem Ministarstvo za zaštitu okoliša u Zagrebu - inspekciju, i kažu mi da je za to odgovorna općina, odnosno komunalno poduzeće.

Kažu mi da na njihovim web stranicama postoje podaci o odgovarajućim odlagalištima u Hrvatskoj: http://www.mzoip.hr/

Ako netko to može pronaći na njihovim stranicama, neka slobodno da link... Ja ne uspijevam.

Da li je odlaganje štenih žarulja organizirano u RH i kako?
Posebno me zanima i Rijeka.

Moji neuspjeli pokušaji da se informiram mi sugeriraju da se te žarulje u praksi bacaju u obično smeće, jer sumnjam da će većina ljudi imati previše volje za borbu za te podatke koji se skrivaju ko zmija noge...
Na Krku u reciklažnim dvorištima imaju metalnwkutijwna kojima piše fluorescentne cijevi.
mau123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:39.