Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li za ukidanje vjeronauka u školama?
DA 661 71.46%
NE 209 22.59%
Svejedno mi je 55 5.95%
Glasovatelji: 925. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2017., 19:12   #8181
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Moj poklon srebrnom medvjedu

1. Nigdje ne piše da je zemlja "ravna ploča" niti je to itko vjerovao u to.
2. Nitko nije ubio Kopernika, umero je prirodnom smrću sa 70 godina.
3. Većinu sveučilišta je osnovala Crkva, koja je i očuvala pismenost na Zapadu.
4. Inkvizicija je u tri stoljeća postojanja ubila manje do 20.000 ljudi. To je strašno, ali daleko manje nego se pokušava tvrditi.
5. Većina Germana i Slavena je primilo kršćanstvo preko misionara ili su kao Vizigoti i Franci preuzeli religiju zemlje koju su osvojili, nitko im nije nasilno nametnuo, jer nije ni imao kako.

PS
Evo i izvan teme

6. Piramide nisu gradili robovi.
7. Nemaš samo 4 osjetila niti je neki dio jezika posebno "zadužen" za neko osjetilo.
8. Napoleon nije bio nizak.
9. Vikinzi nisu imali "rogove" na kacigama.
10. Kineski zid se ne vidi iz svemira.


Evo, sad si nešto i naučio.
A da se ti prijaviš u Potjeru kod Tarika.

Nego, ova gomila tvrdnji nema nikakve veze sa činjenicom, da Zeus i sva kasnija i sva ranija božanstva nisu ništa drugo do plod ljudske uobrazilje, a njihove moći kad se saberu pa pomnože pa onda potenciraju na n-tu nisubu stanju pomjeriti jedan elektron iz jedne ljuske u drugu.

Ono istinabog zbog njih su pobijeni i u pepeo pretvoreni milioni ljudskih bića.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 03.10.2017., 19:20   #8182
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
1. Piše da je Zemlja krug.
Jel znaš što je krug?
2. Moja greška
3. Osnovala je Crkva jer drugi nisu smjeli.
A nije da prije kršćanstva nisu osnivana učilišta i akademije.

4. Nebitan podatak
5. Nisam ni tvrdio usprotno
3. Nisu smjeli
Daj međede možeš ti i bolje. A tko je to želio, a nije mogao osnovati sveučilište jer mu je Crkva zabranila?
vojvo is offline  
Old 03.10.2017., 19:23   #8183
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
A da se ti prijaviš u Potjeru kod Tarika.

Nego, ova gomila tvrdnji nema nikakve veze sa činjenicom, da Zeus i sva kasnija i sva ranija božanstva nisu ništa drugo do plod ljudske uobrazilje, a njihove moći kad se saberu pa pomnože pa onda potenciraju na n-tu nisubu stanju pomjeriti jedan elektron iz jedne ljuske u drugu.

Ono istinabog zbog njih su pobijeni i u pepeo pretvoreni milioni ljudskih bića.
I što to tebe takvog načitanog i modernog čoeka smeta??

Što tebe peče kožica hoće li netko vjerovati i štovati Zeusa, Atenu, Jahvu ili Alaha ?
Ah da, onaj vječan argument u obliku pitanja- "Znaš li ti koliko je ljudi pobijeno zbog njih ili u njihovo ime ??"
vojvo is offline  
Old 03.10.2017., 19:41   #8184
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
Ah da, onaj vječan argument u obliku pitanja- "Znaš li ti koliko je ljudi pobijeno zbog njih ili u njihovo ime ??"
To je jako valjan i u biti nenadhebiv argument. Ako bi npr. neki teroristi izvršavali terorističke napade diljem svijeta u ime boga Tezcatlipoce ili Quetzalcoatla i onda mi susjed bude netko tko vjeruje u jednog od ove dvojice, - sasvim je normalna stvar da ću se pitati: - ""pa kakva je to vjera, i kakvi su to ljudi kad mogu ubijat druge u ime svoga Boga"".
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 03.10.2017., 19:51   #8185
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
To je jako valjan i u biti nenadhebiv argument. Ako bi npr. neki teroristi izvršavali terorističke napade diljem svijeta u ime boga Tezcatlipoce ili Quetzalcoatla i onda mi susjed bude netko tko vjeruje u jednog od ove dvojice, - sasvim je normalna stvar da ću se pitati: - ""pa kakva je to vjera, i kakvi su to ljudi kad mogu ubijat druge u ime svoga Boga"".
To je argument koji koriste prosječni i ispod prosječni forumaši (zadržimo se svijeta foruma) koji vrte jednoteiste priče uvjereni da su matirali svog sugovornika.

Taj argument o broju ubijenih/umrlih može se koristiti protiv praktički svake religije, ideologije, sustava vlasti.

Ako bih želio pretvoriti ovo u prosječno prepucavanje onda bih ti mogao uzvratiti protuargumentom kako je u ime socijalizma i komunizma ubijeno još i više ljudi, a ti su režimi još i bili ateistički. Ubijeno čak i više nego od ruke fašizma.

Pa bi se ja sad mogao, kao i ti, pitati kakvi su to ljudi koji su ateisti i socijalisti, hoće li me priklati negdje u mraku jer sam buržuj i klasni neprijatelj, odnosno vjerski fanatik koji vjeruje u nekog bradatog djeda među oblacima.

Ali, neću, jer samo jazavci idu tom logikom generaliziranja i još to rade selektivno pa će jednima prišiti odgovornost za ubijene,a drugima neće.

Zadnje uređivanje vojvo : 03.10.2017. at 21:06.
vojvo is offline  
Old 03.10.2017., 20:33   #8186
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
A tko je to želio, a nije mogao osnovati sveučilište jer mu je Crkva zabranila?
Ne čitam misli da ti poimence kažem tko je što želio, a pogotovo ne čitam misli tisuću godina unazad.

Ako nekoliko stoljeća samo Crkva podučava i nitko drugi to ili znači da je europsko stanovništvo bilo preglupo da sakupi znanja o nečemu i podučava dalje ili zato što se nije smjelo.
Odbijam vjerovati da su nam preci bili toliko glupi da u 800 godina nisu osnovali nijedno učilište
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 03.10.2017., 20:42   #8187
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ne čitam misli da ti poimence kažem tko je što želio, a pogotovo ne čitam misli tisuću godina unazad.

Ako nekoliko stoljeća samo Crkva podučava i nitko drugi to ili znači da je europsko stanovništvo bilo preglupo da sakupi znanja o nečemu i podučava dalje ili zato što se nije smjelo.
Odbijam vjerovati da su nam preci bili toliko glupi da u 800 godina nisu osnovali nijedno učilište
Ne moraš čitati misli, ali bi bilo lijepo da čitaš povijesne knjige, a ne da iz malog prsta isisavaš gluposti.

Ako ćeš pričati o činjenicama onda nema mjesta tvom "odbijanju vjerovanja" da su nam preci bili glupi

Znači ili su postojali drugi koji su mogli otvarati sveučilišta, a nisu smjeli
Ili nije bilo nikoga drugog osim Crkve

Povijest je to već obradila samo je to tebi očito promaklo...

Zadnje uređivanje vojvo : 03.10.2017. at 21:49.
vojvo is offline  
Old 03.10.2017., 20:53   #8188
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
Ne moraš čitati misli, ali bi bilo lijepo da čitaš povijesne knjige, a ne da iz malog prsta isisavaš gluposti.
Kakve povijesne knjige?
U kojima je popis ljudi koji su htjeli osnovati fakultet?
Malo si naivan da takvo nešto postoji

Quote:
Ako ćeš pričati da o činjenicama onda nema mjesta tvom "odbijanju vjerovanja" da su nam preci bili glupi
Ja ti samo odgovaram na tvoje sumanute zahtjeve vezane za moje nadnaravne moći

Quote:
nije bilo nikoga drugog osim Crkve
To smo već utvrdili na prošloj strani

Quote:
Povijest je to već obradila samo je to tebi očito promaklo
Što kaže povijest, zašto nitko osim Crkve nije otvarao ništa?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 03.10.2017., 21:04   #8189
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post

Što kaže povijest, zašto nitko osim Crkve nije otvarao ništa?
Možda zato što ni svi kraljevi nisu bili pismeni, osim rijetkih iznimki koji su dali svoj doprinos razvoju umjetnosti, književnosti, arhitekture....

Ako vladari nisu bili pismeni gdje bi bio običan seljak

Da nije možda aristokracija željela otvarati sveučilišta ili se ona ipak borila za širenje ovlasti, posjeda, bogatstva i moći ??

Možda zato što nije postojala snažna centralna vlast koji bi uspjela nametnuti jednak oblik obrazovanja na određenom prostoru... osim Crkve

Kad počinje masovno opismenjavanje stanovništva?? A međede?


Tko je zadržao sva znanja ?? Crkva.
Tko su bili praktički jedini pismeni ljudi?? Svećenici.
Tko je onda mogao otvarati sveučilišta?? Crkva.
vojvo is offline  
Old 03.10.2017., 21:21   #8190
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
Možda zato što ni svi kraljevi nisu bili pismeni, osim rijetkih iznimki koji su dali svoj doprinos razvoju umjetnosti, književnosti, arhitekture....

Ako vladari nisu bili pismeni gdje bi bio običan seljak

Da nije možda aristokracija željela otvarati sveučilišta ili se ona ipak borila za širenje ovlasti, posjeda, bogatstva i moći ??

Možda zato što nije postojala snažna centralna vlast koji bi uspjela nametnuti jednak oblik obrazovanja na određenom prostoru... osim Crkve

Kad počinje masovno opismenjavanje stanovništva?? A međede?


Tko je zadržao sva znanja ?? Crkva.
Tko su bili praktički jedini pismeni ljudi?? Svećenici.
Tko je onda mogao otvarati sveučilišta?? Crkva.
Eto ga na, centralna vlast je jedina mogla opismenit ljude jer što? Imaju kurikulum?
Za naučit čitat i pisat ti treba mjesec dana

Masovno opismenjavanje stanovništva počinje u doba prosvjetiteljstva i u doba industrijske revolucije kad Crkvu nitko nije pitao za ništa. Počinje obrazovanje zbog potrebe ekonomije.

Općenito se obrazuje ljude kad za to ima potrebe.
Što će seljaku u srednjem vijeku obrazovanje?
E, ali kad se vlast obogati od istoka ili od kolonija, onda treba obrazovanje.
A to znači da Crkva postaje nepotrebna i gubi moć nad ljudima.
Zato i jesu zapalili giordana bruna.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 03.10.2017., 21:25   #8191
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Eto ga na, centralna vlast je jedina mogla opismenit ljude jer što? Imaju kurikulum?
Za naučit čitat i pisat ti treba mjesec dana

Masovno opismenjavanje stanovništva počinje u doba prosvjetiteljstva i u doba industrijske revolucije kad Crkvu nitko nije pitao za ništa. Počinje obrazovanje zbog potrebe ekonomije.

Općenito se obrazuje ljude kad za to ima potrebe.
Što će seljaku u srednjem vijeku obrazovanje?
E, ali kad se vlast obogati od istoka ili od kolonija, onda treba obrazovanje.
A to znači da Crkva postaje nepotrebna i gubi moć nad ljudima.
Zato i jesu zapalili giordana bruna.
I ? tko je onda još mogao otvarati sveučilišta, ali nije mogao, nije smio ??

Da čujem odgovor.
vojvo is offline  
Old 03.10.2017., 21:28   #8192
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
I ? tko je onda još mogao otvarati sveučilišta, ali nije mogao, nije smio ??
Svi koji su tada postojali.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 03.10.2017., 21:31   #8193
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Svi koji su tada postojali.
Tko "svi"
Tko su ti "svi" koji su imali potrebna znanja i sredstva za otvoriti jedno sveučilište?

E moj međede, kad te stisne kreneš na zajebavanje
Nikad od tebe poštenog forumaša
vojvo is offline  
Old 03.10.2017., 21:39   #8194
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
Tko "svi"
Tko su ti "svi" koji su imali potrebna znanja i sredstva za otvoriti jedno sveučilište?

E moj međede, kad te stisne kreneš na zajebavanje
Nikad od tebe poštenog forumaša
Tvoje je pitanje bilo "tko je mogao, ali nije mogao"pa sam odgovorio iz konteksta

A to da nemam popis ljudi od prije tisuću godina pomiri se s tim.
Odkud da je znam imena ljudi koji su tada nešto htjeli u pičku materinu?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 03.10.2017., 21:46   #8195
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Tvoje je pitanje bilo "tko je mogao, ali nije mogao"pa sam odgovorio iz konteksta

A to da nemam popis ljudi od prije tisuću godina pomiri se s tim.
Odkud da je znam imena ljudi koji su tada nešto htjeli u pičku materinu?
Ako nemaš imena na temelju čega si izvukao ideju da je "netko" u srednjem vijeku želio otvoriti sveučilište, ali "nisu smjeli" ?

Nemaš na čemu dokazati svoju tvrdnju, ali "znaš" da je to tako

E pa međede vrijeme ti je za zimski san, ovako duboko nisu zabrazdili ni veći tutleki od tebe
vojvo is offline  
Old 03.10.2017., 22:33   #8196
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
I što to tebe takvog načitanog i modernog čoeka smeta??

Što tebe peče kožica hoće li netko vjerovati i štovati Zeusa, Atenu, Jahvu ili Alaha ?
Ah da, onaj vječan argument u obliku pitanja- "Znaš li ti koliko je ljudi pobijeno zbog njih ili u njihovo ime ??"
Pitanje ti je u najmanju ruku indiskretno i nepristojno. Ovo je forum - pravo mjesto gdje se raspravlja.
A mogao bi ti sam sebi postaviti pitanje: Zašto tebe smeta ono što što ja razgovaram s ljudima o datoj temi?
Mislim da ti je to prikladnije introspektivno pitanje?

Moja kožica - tvoj najjači argument? Baš mi je žao.


Ovo je tema o potrebi i prikladnosti pa čak i štetnosti religinske nastave u javnom obrazovnom sistemu. Mi ovdje iznosimo svoje argumente o temi u prilog svojim stavovima.

Jel vjeruješ ti u bezgrešno začeće? U postojanje anđela, u svetost svetaca, u moći bogova, u postojanje đavola?

Ili ćeš raspravu nastaviti iz rakursa moje kožice?
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 03.10.2017., 22:50   #8197
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
***Jel vjeruješ ti u bezgrešno začeće? U postojanje anđela, u svetost svetaca, u moći bogova, u postojanje đavola?
****
ja da
i u Zeusa
I vilenjake
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Old 03.10.2017., 22:55   #8198
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
ja da
i u Zeusa
I vilenjake
To je beć bilo. Znamo.

Jel Zeusu pripremaš stovolke?
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 03.10.2017., 23:05   #8199
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Pitanje ti je u najmanju ruku indiskretno i nepristojno. Ovo je forum - pravo mjesto gdje se raspravlja.
A mogao bi ti sam sebi postaviti pitanje: Zašto tebe smeta ono što što ja razgovaram s ljudima o datoj temi?
Mislim da ti je to prikladnije introspektivno pitanje?

Moja kožica - tvoj najjači argument? Baš mi je žao.


Ovo je tema o potrebi i prikladnosti pa čak i štetnosti religinske nastave u javnom obrazovnom sistemu. Mi ovdje iznosimo svoje argumente o temi u prilog svojim stavovima.

Jel vjeruješ ti u bezgrešno začeće? U postojanje anđela, u svetost svetaca, u moći bogova, u postojanje đavola?

Ili ćeš raspravu nastaviti iz rakursa moje kožice?
Tako je, ovo je forum-mjesto gdje se raspravlja
...gdje se postavljaju pitanja i komentira, ako si se uvrijedio mogao si bez problema preskočiti i ne odgovoriti mi. Ali, vidim smogao si hrabrosti i odgovorio si, čestitam. Pomičeš granice iz dana u dan

Čitao sam zadnjih nekoliko stranica rasprave na ovoj temi prije nego sam se uključio i konkretno kod tebe sam vidio posprdno odnošenje prema tome vjeruje li netko u Boga, jednog ili više njih, Zeusa i Atenu...

Nema priča o tome što je prikladno ili štetno za obrazovni sustav bilo koje zemlje ako se nisi u stanju pomiriti sa svjetonazorom drugih. I shvatiti da obrazovni sustav nije privatno vlasništvo. I pričati samo iz svoje perspektive što je za tebe prikladno ili štetno.

Ili pričati priče o napretku školstva ukidanjem jednog predmeta koji je uz to izborni.
Kao da to rješava sve... Kao da bi ukidanjem jednog predmeta u potpunosti izbrisati jedan svjetonazor iz obrazovnog sustava.
vojvo is offline  
Old 03.10.2017., 23:14   #8200
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
Tako je, ovo je forum-mjesto gdje se raspravlja
...gdje se postavljaju pitanja i komentira, ako si se uvrijedio mogao si bez problema preskočiti i ne odgovoriti mi. Ali, vidim smogao si hrabrosti i odgovorio si, čestitam. Pomičeš granice iz dana u dan

Čitao sam zadnjih nekoliko stranica rasprave na ovoj temi prije nego sam se uključio i konkretno kod tebe sam vidio posprdno odnošenje prema tome vjeruje li netko u Boga, jednog ili više njih, Zeusa i Atenu...

Nema priča o tome što je prikladno ili štetno za obrazovni sustav bilo koje zemlje ako se nisi u stanju pomiriti sa svjetonazorom drugih. I shvatiti da obrazovni sustav nije privatno vlasništvo. I pričati samo iz svoje perspektive što je za tebe prikladno ili štetno.

Ili pričati priče o napretku školstva ukidanjem jednog predmeta koji je uz to izborni.
Kao da to rješava sve... Kao da bi ukidanjem jednog predmeta u potpunosti izbrisati jedan svjetonazor iz obrazovnog sustava.
Haha, ja sam odgovorio, ali ti nemaš muda da odgovoriš na jednostavna pitanja.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:57.