Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2015., 14:12   #61
Quote:
LinaFarfallina kaže: Pogledaj post
Npr:
hoću mali nos i kirurg mi kaže cijenu operacije.
Ne kaže mi on: čujte, cijena je ta i ta, ali nos je tkivo koje raste nepredvidljivo pa se ne zna hoće li vam zaista viti nos mali nakon operacije.

Stvar je u pristupu kirurga, a ne u nerealnon očekivanju pacijenta u tom slučaju. A takvih slučajeva je puno. A naravno da nije ni pacijent uvijek u pravu. Zato treba napraviti tu jasnu distinkciju odgovornosti onog tko preuzme posao.
Znas kako mozda ne bi bilo lose da mi donesemo neki ugovor sa klauzulom,ako rezultat nije zadovoljavajuci da se makar reoperacija radi besplatno,mada mislim da nema sanse da pristanu na to.Al ko zna nista ne kosta pokusati
kucika is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 16:02   #62
A tko određuje je li rezultat uspješan ili ne? Kreativno gledano - tako bi mogla 5x tražiti reoperaciju
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 17:43   #63
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
A tko određuje je li rezultat uspješan ili ne? Kreativno gledano - tako bi mogla 5x tražiti reoperaciju
Hahah pa ono u pravu si,al mislila sam na jednu reoperaciju,pod uslovom da je nos ruzniji nego prije ili sa kvrzicama na koje se mnogi zale.Znam da to dosta zavisi od kostanog tkiva,ali realno i hirurzi ti moraju dati neku garanciju ipak su za to specijalizovani,da nije tako ne bismo isli kod njih nego bi jedni drugima operisali nosice,pa kako ispadne...
kucika is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 19:24   #64
Realno pitanje - što je to ljepota?
Jedna je stvar loše izvedena op, a druga - stvari koje zaostanu cijeljenjem.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 19:57   #65
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Realno pitanje - što je to ljepota?
Jedna je stvar loše izvedena op, a druga - stvari koje zaostanu cijeljenjem.
Sigurno nije kvaka od nosa i sa kvrzicama. Realno svakom se desi propust,a citajuci forum,mnogo je ljudi nezadovoljno,nije moguce da vecini lose zarasta kostano tkivo znaci ima i toga a ocigledno i nestrucnosti hirurga,jer ako radis estetiku ne treba ti orl vec maksilifacijalni,koji je to i specijalizirao...Zato ljudi i jesu nezadovoljni izgledom jer im estetiku radi orl,a on ne umije da odradi finese...To je moje misljenje,uostalom svak ima razlicit ideal ljepote,svak bira svog hirurga,tako da dobro treba razmisliti kome povjeriti da ti "radi o glavi"
kucika is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 02:59   #66
Operacija nosa II

Ja ne raspravljam o slučajevima na forumu jer u to nemamo uvida ma kako to dobro opisano stoga nema potrebe da širiš priču - dovoljno je za raspravljati i postavljena tema: što je što.

Vidi se da već na početku barataš neznanjem - maksilofacijalni kirurg uopće nema kompletno znanje kompleksne anatomije i fiziologije nosa. Još manje plastični kirurg.
Maksilofacijalci su suštinski traumatolozi za glavu i vrat, te im finese nisu niti izbliza u opisu posla.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 08:29   #67
moja operacija kod dr. tončića je idući tjedan pa vam šaljem svoj nosiš prije, čim budem gotova ću staviti i poslije. puno me vas na privat pitalo za fotku, pa sam uploadala tu, nadam se da se da otvoriti. muči me samo ova grbica glupa i samo to želim da mi i popravi, ostalo je sve OK.

uzbuđena sam!

http://tinypic.com/r/6eojyd/8
marinica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 12:56   #68
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Ja ne raspravljam o slučajevima na forumu jer u to nemamo uvida ma kako to dobro opisano stoga nema potrebe da širiš priču - dovoljno je za raspravljati i postavljena tema: što je što.

Vidi se da već na početku barataš neznanjem - maksilofacijalni kirurg uopće nema kompletno znanje kompleksne anatomije i fiziologije nosa. Još manje plastični kirurg.
Maksilofacijalci su suštinski traumatolozi za glavu i vrat, te im finese nisu niti izbliza u opisu posla.
Ovdje jesmo upravo da bi jedni drugima pomogli,forum zato sluzi.A jel si mozda ti isto hirurg,jer ne kapiram,mnogo mi tvoji postovi djeluju strucno..Jeste da baratam neznanjem iz ove oblasti,ali ono sto ja kazem su iskljucivo inf.sa ovoga foruma,jer sam ga cijelog iscitala.Ovdje smo da razmjenjujemo misljenja o cjelokupnoj operaciji od hirurga pa dalje.Uostalom zaista ne vidim cemu nervoza... Bas me zanima eto koga ti preporucujes za ovu operaciju...

Zadnje uređivanje kucika : 12.06.2015. at 14:09.
kucika is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 14:03   #69
Quote:
marinica88 kaže: Pogledaj post
moja operacija kod dr. tončića je idući tjedan pa vam šaljem svoj nosiš prije, čim budem gotova ću staviti i poslije. puno me vas na privat pitalo za fotku, pa sam uploadala tu, nadam se da se da otvoriti. muči me samo ova grbica glupa i samo to želim da mi i popravi, ostalo je sve OK.

uzbuđena sam!

http://tinypic.com/r/6eojyd/8
Meni slicica nece da se otvori,uglavnom srecno
kucika is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 16:26   #70
Quote:
kucika kaže: Pogledaj post
Ovdje jesmo upravo da bi jedni drugima pomogli,forum zato sluzi.A jel si mozda ti isto hirurg,jer ne kapiram,mnogo mi tvoji postovi djeluju strucno..Jeste da baratam neznanjem iz ove oblasti,ali ono sto ja kazem su iskljucivo inf.sa ovoga foruma,jer sam ga cijelog iscitala.Ovdje smo da razmjenjujemo misljenja o cjelokupnoj operaciji od hirurga pa dalje.Uostalom zaista ne vidim cemu nervoza... Bas me zanima eto koga ti preporucujes za ovu operaciju...

Ako su ti info sa ovog foruma jedine, to nije dobro - niti se nudi znanje već isključivo rekla-kazala.
Jesam - ali mi rinologija nije primarni predmet interesa ipak dovoljno znam da razlućim gornje pojmove malo konkretnije od ostalih sudionika.

Ne - ovo je vrlo osjetljivo pitanje kako sa medicinskog tako i ekonomskog stajališta te bi se svaka moja preporuka mogla tumačiti kao favoriziranje određenog kirurga. Opredjeljivanje ne pomaže.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 16:59   #71
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Ako su ti info sa ovog foruma jedine, to nije dobro - niti se nudi znanje već isključivo rekla-kazala.
Jesam - ali mi rinologija nije primarni predmet interesa ipak dovoljno znam da razlućim gornje pojmove malo konkretnije od ostalih sudionika.

Ne - ovo je vrlo osjetljivo pitanje kako sa medicinskog tako i ekonomskog stajališta te bi se svaka moja preporuka mogla tumačiti kao favoriziranje određenog kirurga. Opredjeljivanje ne pomaže.
Da,ali hocu da kazem,da mi na osnovu iskustva ljudi koji se ovdje javljaju,a vec su imali op.nosa,odlucujemo koga cemo mi izabrati,jer oni sa nama podjele svoje iskustvo,ne pricaju napamet.Zato smatram,posto se bolje od nas razumijes,da bi bilo ok da nam nekog predlozis,pa sta iako favorizujes nekog,nece ti niko uzeti za zlo.
Npr.nekog od hirurga za koga znas da ima najvise uspjeha.Naravno,ako zelis
kucika is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 14:05   #72
Quote:
pcelica20 kaže: Pogledaj post
Jedina stvar u cijeloj toj prici koja mene brine je opca anestezija, malo ohrabrenja?
ja idem kod dr. Tončića i jedan od razloga je bio taj što oni rade noseve u lokalno-potenciranoj anesteziji. kao uspavan si ili spavaš, ne boli te ništa, a nije glupa opća anestezija. ja sam bila dva puta u općoj anesteziji i oporavak mi je bio groooozan! očito sam osjetljiva...
marinica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 14:06   #73
Quote:
kucika kaže: Pogledaj post
Meni slicica nece da se otvori,uglavnom srecno
hvala puno, javim kako je prošlo!
marinica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 14:10   #74
Quote:
Buttler kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

htjela bih samo svoje užasno iskustvo s poliklinikom Tončić prepričati. Operaciju nosića sam napravila prije nekoliko godina, nosić mi je bio malo veći (hm) i išao u stranu. Ne previše al dovoljno da ja to primjetim. Bila sam na jednom pregledu kod mlađeg doktora, koji uopće ne obavlja operacije, a na sam dan operacije sam imala 5-minutni razgovor sa starijim doktorom koji me kao samo usput pitao što želim napravit... I naravno, ja u šoku, ono, operirat će me doktor koji uopće nema pojma kakav je moj nos, bez pregleda nit ičega. Zbog straha, a i naravno već uplaćenih para, bila sam gdje sam i napravila sam to.. Dobro, danas s malo više godina i životnog iskustva, stjerala bi ih tamo negdje i tražila odmah povrat novaca. Nakon operacije nos mi je bio živa katastrofa. Nakon što sam doktoru napomenula da moj nos nije ništa bolji nego prije, naprotiv, on je samo hladno rekao da je sve još svježe i natečeno i da će to biti bolje. Nekoliko godina poslije moj nos je živa katastrofa i ja sam u totalnoj depresiji. Ne volim se slikati jer na slikama izgleda još gore i već dugo razmišljam o drugoj operaciji, ovaj put u inozemstvu. Ah da, glede cijena, nije li čudno da kod tončića svaka operacija nosa, koliko god složena ili jednostavna bila, košta ravnih 10000 kuna???
Lijepa poliklinika i umazani doktori ne govore ništa o kvaliteti usluge. Između ostalog, nije li malo čudno kad u googla upišete tončić dobijete cijelu stranu samo njihovih plaćenih oglasa???
ajmeee ful mi je žao! u kojem smislu ti je katastrofa nos, kaj su ti radili? vidiš, meni je bilo skroz drugačije iskustvo... meni su oba doktora bila na pregledu (mlađi dulje i stariji kraće) i rekli su mi da mogu birati tko će me operirati. ja sam izabrala mlađeg, jer mi je nekako bilo možda ugodnije s njim, a i sve mi je lijepo objasnio... moja operacija je nekih 11000 kn, možda su kad si se ti operirala bili jeftiniji. a za plaćene oglase, ja ti radim u marketingu i svi imaju plaćene oglase, tako da to nije ništa čudno.
sve u svemu, nadam se da će moje dosad pozitivno iskustvo i ostati pozitivno!
marinica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 18:39   #75
Jedno pitanje za vas koji su operirali nos kod dr.Glušca u Makarskoj,je li istina da on nema vlastitu kliniku nego samo ordinaciju u Domu Zdravlja?
Prijateljica mi je bila u blizini Makarske pa je navratila tu i poslala mi slike.Po slikama mi nekako ne izgleda čisto ni sigurno nimalo,pa je li moguće da je promašila adresu ili nešto? Nitko od vas koji ste kod njega operirali nije spominjao uvjete u kojima ste imali operaciju..
__________________
You don’t have a soul, Doctor. You are a soul.
Tandara97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 21:12   #76
Quote:
marinica88 kaže: Pogledaj post
ja idem kod dr. Tončića i jedan od razloga je bio taj što oni rade noseve u lokalno-potenciranoj anesteziji. kao uspavan si ili spavaš, ne boli te ništa, a nije glupa opća anestezija. ja sam bila dva puta u općoj anesteziji i oporavak mi je bio groooozan! očito sam osjetljiva...
Oprosti Marinica, ali ovo je tehnički nezamislivo..Slučajno eto pa radim u sali sa nekoliko kirurga koji rade uglavnom rinoplastike i otoplastike, pa da dam jedan uvid s "one strane" - potencirana anestezija i rinoplastika? Brrrr.

Zamisli samo, nos se otvori (čak i kada se radi zatvorenom tehnikom, reže se iznutra), krv krene teći, sestra počne saugerom uvlačiti krv. Ali avaj, eto kirurga sa dlijetom i čekićem -( to ne možeš izbjeći praktički, ako se radi prava rinoplastika), krv poteče ozbiljno. Nos inače jako krvari, jeste li čuli to ikad? I šta, krv se počne slijevati niz grlo. Što se desi ako pacijent samo spava a teče mu krv niz grlo koju ne može ni progutati ni pljunuti? A možeš li zamisliti da će te probuditi (jer samo spavaš u potenciranoj anesteziji) udarci dlijetom i čekićem po septumu? Vjeruj mi, hoće.
Dakle, zaključak, ne mogu ni zamisliti, da neka privatna poliklinika u svijetu radi svojim pacijentima rinoplastiku ili septoplastiku u potenciranoj anesteziji, avaj užasa.
A ako se bojite anestezije, mislim, da, svi se boje anestezije. Ali, probudiš se nakon pola sata štemanja, ništa te ne boli (jer rinoplastika ne boli poslije OP) i kažu ti: "bili ste u potenciranoj anesteziji. A sada ćete ovdje kod nas odležati sat, dva i onda kući!"
ne trebate se bojati anestezije, a ako mislite ići na operaciju nosa, ne govore istinu ako kažu da je rade u potenciranoj anesteziji! To bi bilo stvarno horor iskustvo i to više nitko ne radi u praksi bolnica, a kamoli u privatnom
Moccame is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 23:49   #77
"Malo" si preuveličala doživljaj. Bio sam na dvije operacije nosa u lokalno-potenciranoj anesteziji, prošao navedeno "čekićanje" nadrogiran, ali potpuno svjestan i mogu reći da iskustvo, bar što se pacijenta tiče, nije ni izbliza "horor" kakvim ga opisuješ. Rekao bih da je veći horor to promatrati iz perspektive neiskusnog operatera nego što je za pacijenta samog.

To "slijevanje" krvi nisam ni osjetio jer tijekom operacije nema gotovo nikakvog osjeta u tom području, nema kašljanja, nema mučnine, svraba, nemira, panike, gušenja... generalno - nema bilo kakve iritacije, uključujući osjet straha. Udarac čekića djeluje prigušeno, udaljeno i gotovo neosjetno, nema zvuka koji "probija mozak" niti ikakve boli - ono, potpuno si smiren i na rubu sna, zaboli te za tamo neku operaciju i sitnice. Najneugodniji dio bila mi je injekcija anestetika u nos, ali i ona dolazi tek nakon što je sredstvo za umirenje odavno počelo djelovati, a ono, vjeruj mi, uglavnom djeluje. :-)

Moguće je da netko to drukčije (neugodnije) doživi, to ne isključujem, ali ukupni dojam u dobroj mjeri odstupa od dojma kojeg bi čovjek mogao steći zamišljajući, proživljavajući ili promatrajući takav prizor potpuno priseban i trijezan.

Zadnje uređivanje HelloShitty : 16.06.2015. at 00:02.
HelloShitty is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 01:43   #78
Sa medicinskog stava najveci problem je u nezasticenom disnom putu sa lokalno potenciranom...i to je cinjenica..koliko je to opasnije od sporadicne maligne hipertermije procijenite sami(1:15000 u anesteziji sa sukcinilkolinom)
__________________
dramacrazy
mililica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 08:45   #79
Quote:
mililica kaže: Pogledaj post
Sa medicinskog stava najveci problem je u nezasticenom disnom putu sa lokalno potenciranom...i to je cinjenica..koliko je to opasnije od sporadicne maligne hipertermije procijenite sami(1:15000 u anesteziji sa sukcinilkolinom)
Eto kaže netko iz struke očito.
Naravno, tu je i mali problem sa činjenicom da čovjek ne može probaviti vlastitu krv i ako ima suludu sreću da mu je u spavanju nekim čudom curila samo u želudac a ne u pluća, nakon operacije nosa neka mu Bog dragi pomogne kad počne povraćati. Operiran nos - naprezanje od povraćanja - ponovno krvarenje...? Da ne spominjem koliko ljudi mrzi povraćati..? Ili je pacijent budan tijekom cijele OP, da može pljuckati krv...ko kod zubara.

I naravno, anesteziolog mora biti uvijek tu, čak i u sedaciji, jer da bilošto pođe po krivu, pacijent se odmah uvodi u opću.

Komocija i za pacijenta i za kirurga je puno veća kada se radi opća anestezija, a pacijent opet može kući vrlo brzo nakon OP. Osim ako pacijent uisitnu ima problem sa stavljanjem u anesteziju iz nekog zdravstvenog razloga, što utvrdi anesteziolog prije operacije, nema razloga da se ljudi tako muče. To je samo moje subjektivno mišljenje.

To ne znači da se nekoć, pa čak prije 20-tak godina nisu u bolnicama radile takve osteotomije u potenciranoj. Jesu i danas vam mogu malo stariji kirurzi i anesteziolozi pričati o svojim iskustvima s tim. Ne zvuče baš...hm..primamljivo.
Moccame is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 14:10   #80
Quote:
Moccame kaže: Pogledaj post
Eto kaže netko iz struke očito.
Naravno, tu je i mali problem sa činjenicom da čovjek ne može probaviti vlastitu krv i ako ima suludu sreću da mu je u spavanju nekim čudom curila samo u želudac a ne u pluća, nakon operacije nosa neka mu Bog dragi pomogne kad počne povraćati. Operiran nos - naprezanje od povraćanja - ponovno krvarenje...? Da ne spominjem koliko ljudi mrzi povraćati..? Ili je pacijent budan tijekom cijele OP, da može pljuckati krv...ko kod zubara.

I naravno, anesteziolog mora biti uvijek tu, čak i u sedaciji, jer da bilošto pođe po krivu, pacijent se odmah uvodi u opću.

Komocija i za pacijenta i za kirurga je puno veća kada se radi opća anestezija, a pacijent opet može kući vrlo brzo nakon OP. Osim ako pacijent uisitnu ima problem sa stavljanjem u anesteziju iz nekog zdravstvenog razloga, što utvrdi anesteziolog prije operacije, nema razloga da se ljudi tako muče. To je samo moje subjektivno mišljenje.

To ne znači da se nekoć, pa čak prije 20-tak godina nisu u bolnicama radile takve osteotomije u potenciranoj. Jesu i danas vam mogu malo stariji kirurzi i anesteziolozi pričati o svojim iskustvima s tim. Ne zvuče baš...hm..primamljivo.
meni su ove priče kao da sam/smo se odlučili za operaciju kod nekakvih šarlatana, a ne kuriga koji rade već po 15, 20, 30 godina. pa ako mi kirurg kojeg sam izabrala i poklonila mu svoje povjerenje preporuči jednu vrstu anestezije i to anestezije koja je po svim parametrima lakša i jednostavnija za pacijenta, ne pada mi na pamet inzistirati na općoj, od koje mi je bilo muka, bolilo me sve, oporavljala sam se par dana od nje itd itd. mislim da baš zato što se radi o privatnoj poliklinici više paze na takve stvari da olakšaju pacijentu "posao", a ne sebi. najlakše je ukokati pacijenta s općom i držati ga u anesteziji kolko žele/trebaju. svaka čast bolnicama, al mama mi radi kao medicinska sestra u jednoj i ona mi je rekla da odem kod privatnika i bila oduševljena kad je čula da je lokalno-potencirana. bezveze plašite tu ljude s horor pričama prije nego što idu na operaciju - kakvo je to medicinsko ponašanje?
marinica88 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:17.