Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2005., 15:06   #1
orada u pecnici

imam 3 orade, htjela bih ih spremiti u pecnici s krumpirima. ima li ko kakav recept? nesto klasicno, a da je ukusno, hvala.
__________________
sve je istina
body is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2005., 16:11   #2
Imam ja - jako je fino ali nije klasično i nemam rješenje za krumpire. Da pišem?

Filetiraj orade - od kostiju i glava može se skuhati malo juhice. Filete malo zarež ukoso sa razmakom od 1,5 do 2 cm. Pripremi marinadu od četiri-pet žlice maslinova ulja, 10ak 15 žlica aceto balsamico, dvije žličice krupne morske soli, malo svježeg korijandera (ako ima na dispoziciji), pola žličice mediteranskih travica, par česena češnjaka. To bi trebalo dobro zgnječiti u mužaru. Ako nema onda sve što se da nasjeckaj, malo podrobi sol da se usitni sol žličicom, dodaj ulje i kvasinu i dobro pomiješaj.

Lijepo složi filete u lim. Sad ta marinada ide na filete - malo više u one zareze, a ako što ostane (obično ostane malo tekućine) samo polij po svemu. Neka stoji 15ak minuta, a za to vrijeme bi se mogla zagrijati pećnica na oko 175 C. Šukni lim u zagrijanu pećnicu. Gotovo bi trebalo biti za 20ak minuta ili kad kvasina uglavnom ishlapi (ostane uglavnom samo ulje). Pazi - ako se predugo peče riba se posuši, a marinada se počne karamelizirati. To ni dobro

Meni je ovako spremljena riba mrak.
__________________
Sada je na vama red da povežete ove dvije paradigme: 'sutra ujutro ćemo o tome razgovarati'; 'ipak ne morate zbog toga ostati budni cijelu noć'.
RobiKa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 14:42   #3
A možeš i jednostavnije, a strašno je ukusno - poslaži orade na lim, dodaj masline, krumpir narezan na kockice, kapare, začinsko bilje, zalij s malo vina i peci na visokoj temperaturi oko pola sata.
Durica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2005., 19:48   #4
Quote:
Durica kaže:
A možeš i jednostavnije, a strašno je ukusno - poslaži orade na lim, dodaj masline, krumpir narezan na kockice, kapare, začinsko bilje, zalij s malo vina i peci na visokoj temperaturi oko pola sata.
a moze i slicno ovako samo puno bolje:

krumpir stavis u lim sa zacinskim travama, lim stavis u pecnicu ispod one resetke (znaci resetka na sredini a lim pri dnu)

orade naulji, pospi sa krupnom soli a u unutrasnjost stavi malo cesnjaka, i zacinskih travica po ukusu
malo prije nego su krumpiri gotovi oradu stavi na direktno na resetku (sok iz ribe curit ce po krumpirima) -gotova je za 15-20 min, bude kao sa gradela
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:49.