Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2009., 09:43   #1
The Arrivals - Dolasci Dedžala (antikrista)

"the arrivals", prevedeno kao "dolasci dedzala (antikrista)" je uradak koji iz islamske, ali, prije svega-monoteisticke, perspektive, kako bih to vjerodostojno opisao-mozda sa "objasnjava", danasnji svijet.
smjer u kojem se covjecanstvo sve ubrzanije krece smjesta se u kontekst konacnog sukoba sa antikristom, u ovoj ili onoj formi ili pod ovim ili onim imenom najavljenog u najvecim religijama danasnjice.
u biti se radi o borbi izmedju dobra i zla.
prvak na strani zla je sam sotona/sejtan, koji covjecanstvu prodaje iluziju u zamjenu za dusu. kolektivnim, opcim programiranjem nam se ispiraju mozgovi, mind control je na prvom mjestu, od malih nogu djeci se natura iskrivljeni sistem vrijednosti, suptilno i ne tako suptilno obojem seksom. materijalizam, konzumerizam, hedonizam se namecu kao vrhunske vrijednosti. zanimljivi su clipovi o sistemskoj satanizaciji muslimana, posebno arapa, kao i ponudjeni razlozi za nju, koji su, prevashodno vjerske prirode. zar uistinu nje zanimljivo kako da je broj ubijenih muslimana u zadnjim ratovima mozda i stotinama puta veci od broja zrtava sa druge strane (ogromna vecina su civili), a da prosjecan zapadni gradjanin za njih ne osjeca nikakvo sazaljenje, upravo zbog slike koja je o njima stvorena kao o manje vrijednim, nasilnim, zaostalim, nehumanim. prosjecnom zapadnom gradjaninu se oduzela mogucnost da se identifikuje sa njima kao sa ucviljenim roditeljima, suprugama, da ubijenu djecu identifikuje sa svojom. a to je upravo osnovni preduslov za indiferentnost ili mrznju.
"the arrivals" iz ove ranije opisane perspektive objasnjava zadnje ratove, stanje svijeta, praveci presjek sadasnjeg stanja i uocavajuci zakonitosti, jedan sablon, predvidja dalja dogadjanja.
ako se serijal zeli kritikovati, naslo bi se dosta zamjerki, kako tehnickih, tako i sustinskih. klasicna "teorija zavjere", moglo bi se reci.
medjutim, on je zamisljen i nazvan kao "wake up call" (poziv na budjenje) i time on ni ne pretenduje da naucno ili nepobitno dokaze nesto sto je takve vrste da za njeg takvi dokazi tesko da mogu i postojati.
medjutim, svejedno nudi dosta faktografskog materijala, ako tako mozemo nazvati izjave svjedoka, ucesnika, npr. samog busha uhvacenog u lazi u vezi toga kad je saznao da je prvi avion uradio u WTC.
film je radjen kao zivopisan i dosta sugestivan (oko je cesto bitnije od uha)
radi se o 50+ video-klipova od po 5-10 minuta.
po mom misljenju, prvih 12-13 su prilicno spekulativni, no, obzirom na njihovu ovisnost o slici cjeline, tek kasnije se uocava njihovo mjesto u mozaiku. nakon njih nastupaju prave stvari, koje skoro da ne daju da ih se prestane gledati.

"the arrivals" se moze naci na youtube-u, po torrent-sajtovima itd. koga zanima, moze pogledati, pa da svi komentarisemo.

kao sto rekoh, dosta stvari su krajnje spekulativne, ali je, barem na mene, ukupna slika, ciji su one dio, ostavila snazan utisak, zbog njene ociglednosti i ocite potisnutosti u svakodnevnom zivotu i svijetu. radi se prosto o drukcijem uglu posmatranja, na nesto sto vjerovatno svakodnevno i vidimo, ali previdjamo.
sarmantan_sarlatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 10:38   #2
Ja sam ovdje otvorio temu o antikristu i sudnjem danu iz ugla Biblije ali sam također pozvao i muslimane da daju svoju"verziju" antikrista i nitko nista...

https://www.forum.hr/showthread.php?p...7#post20932037
nobie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 10:45   #3
dosad nisam otvarao tvoju temu, sad vidim da ove dvije imaju odredjena preklapanja, ali isto mislim da su nedovoljna da bi se teme trebale objediniti, posto je u ovoj koju sam otvorio fokus na samom serijalu kao takvom.
a konkretan primjer preklapanja: u jednoj od epizoda "the arrivals" (ne mogu se sjetiti koja tacno) ima slika, cini mi se-britanskog kraljevskog grba, na kojoj su zastupljeni svi elementi opisa zvijeri iz otkrovenja.

inace se serijal dosta bazira na simbolici.
sarmantan_sarlatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 11:36   #4
aBd, kad budem u mogucnosti. naslovi zvuce zanimljivo.
sarmantan_sarlatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 15:42   #5
Link na Eto nas sad će mo

Mene zanima dal ovo smatraš kao dio medijske aktivnosti antiprotivnika tog što si ga spominjao.
(e dobra ova rečenica, jasna )


selam.
insaninside is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 21:11   #6
Quote:
sarmantan_sarlatan kaže: Pogledaj post
"the arrivals", prevedeno kao "dolasci dedzala (antikrista)" je uradak koji iz islamske, ali, prije svega-monoteisticke, perspektive, kako bih to vjerodostojno opisao-mozda sa "objasnjava", danasnji svijet.
smjer u kojem se covjecanstvo sve ubrzanije krece smjesta se u kontekst konacnog sukoba sa antikristom, u ovoj ili onoj formi ili pod ovim ili onim imenom najavljenog u najvecim religijama danasnjice.
u biti se radi o borbi izmedju dobra i zla.
prvak na strani zla je sam sotona/sejtan, koji covjecanstvu prodaje iluziju u zamjenu za dusu. kolektivnim, opcim programiranjem nam se ispiraju mozgovi, mind control je na prvom mjestu, od malih nogu djeci se natura iskrivljeni sistem vrijednosti, suptilno i ne tako suptilno obojem seksom. materijalizam, konzumerizam, hedonizam se namecu kao vrhunske vrijednosti. zanimljivi su clipovi o sistemskoj satanizaciji muslimana, posebno arapa, kao i ponudjeni razlozi za nju, koji su, prevashodno vjerske prirode. zar uistinu nje zanimljivo kako da je broj ubijenih muslimana u zadnjim ratovima mozda i stotinama puta veci od broja zrtava sa druge strane (ogromna vecina su civili), a da prosjecan zapadni gradjanin za njih ne osjeca nikakvo sazaljenje, upravo zbog slike koja je o njima stvorena kao o manje vrijednim, nasilnim, zaostalim, nehumanim. prosjecnom zapadnom gradjaninu se oduzela mogucnost da se identifikuje sa njima kao sa ucviljenim roditeljima, suprugama, da ubijenu djecu identifikuje sa svojom. a to je upravo osnovni preduslov za indiferentnost ili mrznju.
"the arrivals" iz ove ranije opisane perspektive objasnjava zadnje ratove, stanje svijeta, praveci presjek sadasnjeg stanja i uocavajuci zakonitosti, jedan sablon, predvidja dalja dogadjanja.
ako se serijal zeli kritikovati, naslo bi se dosta zamjerki, kako tehnickih, tako i sustinskih. klasicna "teorija zavjere", moglo bi se reci.
medjutim, on je zamisljen i nazvan kao "wake up call" (poziv na budjenje) i time on ni ne pretenduje da naucno ili nepobitno dokaze nesto sto je takve vrste da za njeg takvi dokazi tesko da mogu i postojati.
medjutim, svejedno nudi dosta faktografskog materijala, ako tako mozemo nazvati izjave svjedoka, ucesnika, npr. samog busha uhvacenog u lazi u vezi toga kad je saznao da je prvi avion uradio u WTC.
film je radjen kao zivopisan i dosta sugestivan (oko je cesto bitnije od uha)
radi se o 50+ video-klipova od po 5-10 minuta.
po mom misljenju, prvih 12-13 su prilicno spekulativni, no, obzirom na njihovu ovisnost o slici cjeline, tek kasnije se uocava njihovo mjesto u mozaiku. nakon njih nastupaju prave stvari, koje skoro da ne daju da ih se prestane gledati.

"the arrivals" se moze naci na youtube-u, po torrent-sajtovima itd. koga zanima, moze pogledati, pa da svi komentarisemo.

kao sto rekoh, dosta stvari su krajnje spekulativne, ali je, barem na mene, ukupna slika, ciji su one dio, ostavila snazan utisak, zbog njene ociglednosti i ocite potisnutosti u svakodnevnom zivotu i svijetu. radi se prosto o drukcijem uglu posmatranja, na nesto sto vjerovatno svakodnevno i vidimo, ali previdjamo.
EsSelamu alejkum, pregledao nekoliko djelova (nekih 36 ), fin materijal, samo sam cuo da poslije nabacuje i neke religijske ideje, a kada zavrsim citav serijal, dodam neki bolji komentar.
__________________
And say to My servants that they should say those words that are best...
KObi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 01:35   #7
Quote:
insaninside kaže: Pogledaj post
Link na Eto nas sad će mo

Mene zanima dal ovo smatraš kao dio medijske aktivnosti antiprotivnika tog što si ga spominjao.
(e dobra ova rečenica, jasna )


selam.
alejkumu selam i tebi i kobiju

je li tebi jasno da ja nisam jasna? vidis da ti nije jasna recenica

ako si serijal odgledao, onda ces se sjetiti da nekih par epizoda pred kraj ima ono objasnjenje o cakrama. druga cakra je stomacna/pupcana, a zloce zele da zagospodare svim. legitimno i opravdano sadrzaj sa linka koji si postao mogu smatrati napadom na moje stomacne misice, skupa sa pupcanom cakrom, te ti dati potvrdan odgovor na tvoje pitanje.

kobi, mozda mislis na to da su malo prosiveni, tj. pro-siiti. moguce, cak i vjerovatno. ali, ne djeluje nesto previse bitno.
sarmantan_sarlatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 09:51   #8
jedna od bloodlines teorija u serijalu-"aleister crowley, satanista per se, otac mame bush (barbara bush) i satanisticka tradicija i ciljevi se nastavljaju (jos od starog egipta), sve ostaje u porodici"

da mi je neko ovo rekao, nasmijao bih mu se u lice.

ali, "cuti" i "vidjeti" su dvije razlicite stvari:

http://i101.photobucket.com/albums/m...owley_Bush.jpg
(ova slika je editirana zbog prevelikih dimenzija, a ostao je link za sliku. Shady)




Zadnje uređivanje Shady : 18.07.2009. at 06:24.
sarmantan_sarlatan is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 18.07.2009., 06:28   #9
Interesantno je na koje se sve načine na Yutubu trude onemogućit gledanje filma.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 13:49   #10
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Interesantno je na koje se sve načine na Yutubu trude onemogućit gledanje filma.
Ja gledao bez problema, ali mi dopizdilo pa sam nakon nekog vremena odustao od gledanja.
__________________
ja ba ... i?
Malevar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 16:00   #11
Quote:
Malevar kaže: Pogledaj post
Ja gledao bez problema, ali mi dopizdilo pa sam nakon nekog vremena odustao od gledanja.
Je li zbog previse nastavaka
asad is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 18:44   #12
Quote:
asad kaže: Pogledaj post
Je li zbog previse nastavaka
Meni je dosadila pretencioznost autora, a malo mi smeta i njihova napola skrivena propaganda. Lafo, oni su tu da otvore oči ostatku populacije. Ja kažem: "hajd dobro".
__________________
ja ba ... i?
Malevar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 22:44   #13
Quote:
Malevar kaže: Pogledaj post
Meni je dosadila pretencioznost autora, a malo mi smeta i njihova napola skrivena propaganda. Lafo, oni su tu da otvore oči ostatku populacije. Ja kažem: "hajd dobro".
U svakom slucaju pogledaj do kraja
__________________
MOŽE SE DESITI DA NAM NEKO UBACI VIRUS LOŠIH MISLI, ALI MU NE DOZVOLIMO DA NAM OBORI SISTEM.
Sabur is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 01:25   #14
Quote:
Sabur kaže: Pogledaj post
U svakom slucaju pogledaj do kraja
nemam namjeru, neki manje tendeciozan uradak, ili barem da nije toliko ofiran, budem u svakom slućaju, do tada....
__________________
ja ba ... i?
Malevar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 02:53   #15
pozdrav svima

mislim i sam da se moze naci u samom serijalu nekih tvrdjenja bez dobrih dokaza, ali isto svako ko zeli da vidi-vidi da ima dosta stvari koje su tacne tamo
i usput, sta ako su autori u pravu, kad sve sve oduzme i sabere
mozda su uz manje greskice i pogodili cijelu stvar
sta onda
edo_mm is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 16:32   #16
Quote:
nobie kaže: Pogledaj post
Ja sam ovdje otvorio temu o antikristu i sudnjem danu iz ugla Biblije ali sam također pozvao i muslimane da daju svoju"verziju" antikrista i nitko nista...

https://www.forum.hr/showthread.php?p...7#post20932037
Tvoja tema ima naslov "Dešifriranje Otkrivenja i povratak Isusa!" dake, vezano je za poslednju knjigu Novog Zavjeta (i Biblije). Dok je u Arivalu tematika nevezana za Knjigu otkrovenja i Bibliju uopće.. iako, kao što reče sarmantan, postoje neke sličnosti. Pozdrav
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 15:30   #17
Cool

Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Tvoja tema ima naslov "Dešifriranje Otkrivenja i povratak Isusa!" dake, vezano je za poslednju knjigu Novog Zavjeta (i Biblije). Dok je u Arivalu tematika nevezana za Knjigu otkrovenja i Bibliju uopće.. iako, kao što reče sarmantan, postoje neke sličnosti. Pozdrav
Isa a.s. (isus krist) je po Kur`an-u propovjedao istu vjeru kao i Muhamed a.s. ali je to vremenom iskrivljeno. po islamu i predznacima sudnjeg dana Isa a.s. ce biti spusten na zemlju, obavit ce Hadz kako bi dokazao da je samo jedna vjera prava, da je samo Jedan Bog i da nema sina, druga,ni brata nit ortaka u vlasti. kada nastupi sudnji dan,samo ce on ziv ostati.i suditi svim bicima koja ce biti prozivljena............ a ovo sto se desava u svijetu,ukazuje na to da se taj trenutak blizi. nebih znao reci dali bi volio to da dozivim...
elvis jukan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 18:55   #18
gledao sam, i pojedini dijelovi mi se ne svidjaju (preciznije koji govore o nauci), jer se bezocno laze, i serviraju se gluposti o nekakvog energiji , bez ikakvog utemeljenja i dokaza
Lightning is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 07:01   #19
Serija je vrlo zanimljiva. A ako su autori u pravu za 10-ak godina ćemo doznati da li je i istinita. Jedna scena me potakla na razmišljanje: kad Bush naopako čita knjigu, a svi misle da se kao zeznuo, dok on samo izvodi sotonski ritual. Naime vidio sam jednu sliku kako Bush gleda kroz zatvoreni dvogled i opet svi misle da se kao zeznuo...a jaka mi je i njegova laž da je na TV-u vidio direktno kako avion udara u toranj....

U jbt, tek sada vidim koliko ima sotonskih smajlića na izboru (:2up:... )

Zadnje uređivanje Tvrd'ko : 03.03.2010. at 07:09.
Tvrd'ko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 22:04   #20
i koliko sad dodirnih tacaka ima taj serijal i najpoznatiji teoreticar zavjere david iche?
__________________
"Citaj, u ime Gospodara tvoga, koji stvara; stvara covjeka od ugruska! Citaj, plemenit je Gospodar tvoj, koji poucava peru, koji covjeka poucava onome sto ne zna." Objava XCVI 1-5
musa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:33.