Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2013., 09:43   #9881
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
imaš peticu iz zapažanja , a da si bliže dobio bi i pusu u obraz od jedne s peticama

U kako ču im vadit mast na slamkicu zbog tog zajeba , onim odlikašima iz GUNTAMATICA , koji je to previd naprave Copy -Paste sheme , par linija promjene , a najgore je što i meni promakne da im je dno lijevog rezervoara ostalo plavo .

Bilo bi korektno da je cijeli desni ofarban u plavo.

Za ispriku , umjesto da klečim na kuruzi , dok izoliramo dva macana postavim u njih 8 senzora temperature spojim na to računalo i ožeži, pun spremnik ( oba) , a onda laganica tri dana dok se isprazne .
Tema je zanimljiva a mene interesuje sledece: ako su jedan od drugog spremnici odvojeni nekoliko metara, ne vise od 4, mogu li biti spojeni serijski i moze li drugi spremnik biti po zapremini manji od prvog. Naime imam spremnik od 100o l, kotao od 25 kw i nisam bas siguran da bih na 2000 l uspeo s jednimpunim lozenjem postici zadovoljavajucu temperaturu u oba spremnika da odgodim lozenje drugog dana sto je svakako cilj. Unapred hvala za odgovor...
Dimitrije is offline  
Old 10.04.2013., 09:52   #9882
Quote:
Dimitrije kaže: Pogledaj post
Tema je zanimljiva a mene interesuje sledece: ako su jedan od drugog spremnici odvojeni nekoliko metara, ne vise od 4, mogu li biti spojeni serijski i moze li drugi spremnik biti po zapremini manji od prvog. Naime imam spremnik od 100o l, kotao od 25 kw i nisam bas siguran da bih na 2000 l uspeo s jednimpunim lozenjem postici zadovoljavajucu temperaturu u oba spremnika da odgodim lozenje drugog dana sto je svakako cilj. Unapred hvala za odgovor...
Spremnici mogu biti razdvojeni par metara ( nema problema da su i 10 m ) dok radi pumpa na Laddamatu , a kad rikne ta pumpa onda je jedino ispravno da neka termosifonika hladi bar donekle kotao . Kad kažem bar donekle to znači da kroz kotao i Laddamat ide nekih 200 litara vode na sat i održava neku minimalnu cirkulaciju, ali bez obzira na tu citkulaciju, mora odraditi Samson i prigušiti kotao .

Ako su spremnici spojeni sa cijevima od 5/4 ( a čuo sam jučer da od jeseni Centrometal fura priključke od 6/4 na ove nama zanimljive spremnike) onda bi sve trebalo biti ok.
ramzay is offline  
Old 10.04.2013., 12:25   #9883
Kod mene je nA VITOLIGNO 100 S prikljucak cijevi 1 col. Ynaci li to da bi tu bilo problema s termosifonskom cirkulacijom. Umesto samsona ventilator po nestanku struje prestaje s radom tako da je gorenje priguseno. Mada, za sada inverter odradi posao u sluicaju nestanka struje. Skoro sam u jednoj firmi vidio kako se prikljucuju dve pumpe i kada prestane jedna raditi nastavi rad druga pumpa.
Dimitrije is offline  
Old 10.04.2013., 16:19   #9884
Quote:
Dimitrije kaže: Pogledaj post
i nisam bas siguran da bih na 2000 l uspeo s jednimpunim lozenjem postici zadovoljavajucu temperaturu u oba spremnika da odgodim lozenje drugog dana sto je svakako cilj
.
Koliko ja razumijem tu je pitanje o manjem spremniku u stvari u funkciji loženja. Veličina spremnika je u funkciji energetskih gubitaka kuće i komocije .Plus je sažeto rekao kako ispravno ložiti.
Quote:
plus kaže: Pogledaj post
Ja točno znam kada je dosta i više ne tovarim u moju peć, taman dok vatra dogori, kuća je topla, a puffer je pun, a žara nema. Spustim klapnu ugasim pumpu...
Znači ako ovako ložiš veličina spremnika je najviše u funkciji tvoje komocije.
malčer is offline  
Old 10.04.2013., 19:26   #9885
Quote:
malčer kaže: Pogledaj post
.
Koliko ja razumijem tu je pitanje o manjem spremniku u stvari u funkciji loženja. Veličina spremnika je u funkciji energetskih gubitaka kuće i komocije .Plus je sažeto rekao kako ispravno ložiti.
Znači ako ovako ložiš veličina spremnika je najviše u funkciji tvoje komocije.
Ja spremnik dozivljavam malo drukcije. Naime, u dobro izolovanim objektima a i tokom veceg delka zime kada je temperatura iznad nule i u neizolovanim objektima nemoguce je loziti drva tacno po potrebama. Bilo kako bilko uvijek bi gubici bili veci nego potrebni. Taj visak energije koji se dobija izgaranjem drveta ide u spremnik a sada da li ce to biti dovoljno da se ne lozi vatra sutra ujutro to je vec pitanje koliko se energije uskladistilo u spremniku...
Dimitrije is offline  
Old 10.04.2013., 21:25   #9886
situacija je sljedeća, nestalo love za spremnik, pa da reko da preupitam znalce, dal mogu sistem ovak spojiti, znači bez spremnika (instalacija ima nepovratni i miš ventil na svakom krugu)


Uploaded with ImageShack.us
crusader85 is offline  
Old 10.04.2013., 21:46   #9887


Od ove sheme sa spremnikom pa do obične cijevi koja se zove razdjelnik nije veliki put, malo mašte i malo crtanja bojicama po shemama

ramzay is offline  
Old 10.04.2013., 22:11   #9888
http://www.youtube.com/watch?v=DVf-lTFpR2c

Da ne zaboravimo , da se topla voda za kupanje može dobiti i ovako
ramzay is offline  
Old 11.04.2013., 08:14   #9889
http://www.guntamatic.com/uploads/tx...IOSMART_01.pdf

Dakle, gledao sam hidraulicne sheme na ovom sajtu koji je postavio Ramzay i posto ne razumem dovoljno dobro simbole hidraulicne sheme nije mi jasno kako u krugu grijanja i iza i ispred pumpe imaju nekakvi ventili pa ako moze objasnjenje...
Dimitrije is offline  
Old 11.04.2013., 18:02   #9890
cekaj po ovone sto si postavio umjesto spremnika stavljam komad cijevi, a pume mi pali cijevni termostat?
crusader85 is offline  
Old 11.04.2013., 19:13   #9891
Quote:
crusader85 kaže: Pogledaj post
cekaj po ovone sto si postavio umjesto spremnika stavljam komad cijevi, a pume mi pali cijevni termostat?
umjesto bojlera za potrošnu toplu vodu dolazi izmjenjivač , pisali smo o tome i Lav Banjalučki je radio sam pločasti izmjenjivač, bile su skice i dugo smo to obrađivali na ovom forumu. Ova varijanta cijev u cijevi je vrlo zanimljiva , ja sam radio neka ispitivanja profesionalno i stvar radi jako dobro , a vo sa JUBITOa mi je naletilo slučajno pa sam postavio na forum ima tu na toj stranici još jako zanimljivih filmića .
ramzay is offline  
Old 11.04.2013., 19:25   #9892
Quote:
Dimitrije kaže: Pogledaj post
http://www.guntamatic.com/uploads/tx...IOSMART_01.pdf

Dakle, gledao sam hidraulicne sheme na ovom sajtu koji je postavio Ramzay i posto ne razumem dovoljno dobro simbole hidraulicne sheme nije mi jasno kako u krugu grijanja i iza i ispred pumpe imaju nekakvi ventili pa ako moze objasnjenje...
Sad mi je žao da sam postavio tog guntamatica samo zbunjujem ljude , htio sam samo pokazati spoj dva spremnika.

U krugu grijanja oni furaju blage perverzije, osim onog miš ventila prije pumpe oni stavljaju i " divider"iza pumpe , ako je pumpa obična "glupa" , a na radijatorima imamo termostatske glave onda to zna cvilit, zavijat ,tulit po cijelu noć. Alpha 2 to sve rješava regulacijom protoka jer je "pametna "i onda te perverzije ne trebaju .

bolje zaboravi tu shemu , a ja se više neću družiti sa perverznim tipovima i furati njihove sheme na forumu
ramzay is offline  
Old 11.04.2013., 20:38   #9893
Quote:
Dimitrije kaže: Pogledaj post
http://www.guntamatic.com/uploads/tx...IOSMART_01.pdf

Dakle, gledao sam hidraulicne sheme na ovom sajtu koji je postavio Ramzay i posto ne razumem dovoljno dobro simbole hidraulicne sheme nije mi jasno kako u krugu grijanja i iza i ispred pumpe imaju nekakvi ventili pa ako moze objasnjenje...
Osim gornjeg objašnjenja ventili dobro dođu kad moraš nešto mjenjati jer izoliraš sektor između njih...
Pozdrav
Rijeka555 is offline  
Old 11.04.2013., 21:51   #9894
Shema je zaboravljena U svakom slucaju hvala za odgovore i samo vi linkujte. Bolje je da se uci vise kako bi se manje istinski znalo
Dimitrije is offline  
Old 12.04.2013., 14:24   #9895
jedan brzi odgovor prosim...sutra idemo u šumu rušit drva za sezonu grijanja 2014 /15.g.
Za Bosch ULTIMA 2, koja je max. dužina cjepanice a da mi ne zapinje kod loženja? Koliko brzo izgori jedno punjenje, koliko drva stane unutra (u kilaži recimo) kotao bude u kombinaciji sa spremnikom, znači gori na maximum, grijal budem cca 200m2

(ovo boldano mi je najbitnije..hvala)
__________________
Varaždin
branee is offline  
Old 12.04.2013., 15:44   #9896
Ja mislim ako dođe lugar da nebuš dobro proša, prošla sezona piljenja? Nečeš valjda piliti a krošnja u cvatu
lemy56 is offline  
Old 12.04.2013., 18:27   #9897
mozete mi napisat sve trgovine/firme di mogu kupiti viessman peci?

moram vidti di cu naj jeftinije proc...
istinatrue is offline  
Old 12.04.2013., 20:05   #9898
branee
koja je max. dužina cjepanice a da mi ne zapinje kod loženja?
Vidi prospekt
Koliko brzo izgori jedno punjenje,
Koja drva: suha, mokra, hladan spremnik, topao spremnik
koliko drva stane unutra (u kilaži recimo) kotao bude u kombinaciji sa spremnikom, znači gori na maximum, [/QUOTE]
suha drva, mokra drva imaju različitu kilažu
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 12.04.2013., 20:56   #9899
Lee Champa, sad kad si već ovak 'zločesto' 'sredil' kolegu, onda ti meni lijepo reci kakva je korist stavljati mokra drva u 2000B?!?
mranderson is offline  
Old 12.04.2013., 21:50   #9900
ruše se drva za sezonu grijanja 2014 / 15...sad jesu to mokra drva...neznam, kak za koga..
Mogli ste i pretpostaviti da pitam za hladan spremnik, ali i niste, OK
Netko je šamotiral ložište u Ultimi, zato pitam, al pretpostavljam da ste upoznati i s time, nema veze
__________________
Varaždin

Zadnje uređivanje branee : 12.04.2013. at 22:41. Reason: izmjena
branee is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:19.