Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Stvaranje glazbe

Stvaranje glazbe Glazbena oprema, note, tablature, poduka, bendovi forumaša...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2006., 00:01   #21
Quote:
mali jozo kaže:
Kad smo kod midi klavijatura, ja sam za svoj odabir postavio sljedeće zahtjeve:
-da ima 4 oktave (49 tipki)
-da nije potpuno gola (da ima nešto dodatnih kontrolera-potenciometra, klizača, prekidača)
-što manja cijena

Za oko su mi zapele sljedeće:

http://www.provox.hr/audio/proizvod....DProizvoda=248
-problem je kaj mi se ćini da tipke nisu touch sensitive

http://www.provox.hr/audio/proizvod.aspx?IDProizvoda=57
-čini se ok

http://www.provox.hr/audio/proizvod....DProizvoda=245
-jeftina, ali nema nikakvih dodatnih kontrolera

Molio bi vas za mišljenja, ili ako neko ima iskustva
Moje ti je mišljenje da je ozbiljan rad s klavijaturama nemoguć bez teške tipke, znači initial toucha i aftertoucha, klavijature koje si stavio mogu poslužiti ako ćeš ih koristiti npr. za udaraljke i sl. (za što ti, u biti, nisu potrebne klavijature uopće), odnosno za općenito jednostavnu ekspresiju. Za ozbiljan rad koji generira realističan zvuk, što je i smisao rada s MIDI-em, ti je potrebna klavijatura s imitacijom klavirske tipke koja ti omogućava visoke performanse. Ja imam Yamahin S90 synthesizer koji mi je dugo bio jedini izvor zvuka, sada ga koristim većinom samo kao midi klavijaturu, ali ga često koristim i kao izvor zvuka jer su mi Yamahini soundovi uvjerljivo najbolji na tržištu sintetskih zvukova.

Kako,što?! Zašto nije preporučljivo snimati audio u Cubaseu?
To stvarno prvi put čujem


Ma ne, možeš ti snimati u Cubase-u, samo je mnogo praktičnije to raditi preko posebnog programa koji je puno jači u audio trackovima, snima bolje i ima puno više opcija, poput Cool Edita kojeg ja koristim.
atmajian is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 11:20   #22
Quote:
atmajian kaže:
Ma ne, možeš ti snimati u Cubase-u, samo je mnogo praktičnije to raditi preko posebnog programa koji je puno jači u audio trackovima, snima bolje i ima puno više opcija, poput Cool Edita kojeg ja koristim.
Ja koristim oba ta programa i nisam primjetio superiornost Cool Edita u odnosu na Cubase čak štoviše puno mi je ugodnije i praktičnije raditi u Cubaseu.
A što se tiče kvalitete snimanja to ne kužim,kako snima bolje?Ako koristiš istu zvučnu karticu snimak je identičan.Možda ti imaš onaj prastari Cubase za Atari?
Mlaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 13:42   #23
Da zaboravio sam;
Quote:
atmajian kaže:
Moje ti je mišljenje da je ozbiljan rad s klavijaturama nemoguć bez teške tipke, znači initial toucha i aftertoucha, klavijature koje si stavio mogu poslužiti ako ćeš ih koristiti npr. za udaraljke i sl. (za što ti, u biti, nisu potrebne klavijature uopće), odnosno za općenito jednostavnu ekspresiju. Za ozbiljan rad koji generira realističan zvuk, što je i smisao rada s MIDI-em, ti je potrebna klavijatura s imitacijom klavirske tipke koja ti omogućava visoke performanse. Ja imam Yamahin S90 synthesizer koji mi je dugo bio jedini izvor zvuka, sada ga koristim većinom samo kao midi klavijaturu
Ozbiljan rad s klavijaturama je vrlo moguć i bez teške tipke pogotovo za one
koji nikad u životu nisu sjeli za klavir(čak i puno lakši).Naravno te tipke moraju biti osjetljive na dinamiku.A oni koji znaju svirat klavir vjeruj da im lagana tipka neće predstavljat neki veći problem osim ako ne snimaju neku klasiku.A aftertouch opće nije nužan,on je više za live svirku,npr meni u studiu samo smeta(lijen sam ga isključit)čim neko malo jače lupi tipku on se pali pa ga moram brisat u editoru.
Mlaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 15:05   #24
Quote:
Mlaz kaže:
Da zaboravio sam;
Ozbiljan rad s klavijaturama je vrlo moguć i bez teške tipke pogotovo za one
koji nikad u životu nisu sjeli za klavir(čak i puno lakši).Naravno te tipke moraju biti osjetljive na dinamiku.A oni koji znaju svirat klavir vjeruj da im lagana tipka neće predstavljat neki veći problem osim ako ne snimaju neku klasiku.A aftertouch opće nije nužan,on je više za live svirku,npr meni u studiu samo smeta(lijen sam ga isključit)čim neko malo jače lupi tipku on se pali pa ga moram brisat u editoru.
Tak sam i ja mislil, zakaj da kupujem neke klavirske midi klavijature kad nema potrebe za tim, em sam početnik, em mi netreba za ništa ozbiljno.

E dajte molim vas ako nije problem, recite subjektivna mišljenja i vaš odabir između one 3 navedene klavijature
__________________
Ja sam onaj koji jesam
mali jozo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 18:15   #25
Quote:
Mlaz kaže:
Da zaboravio sam;
Ozbiljan rad s klavijaturama je vrlo moguć i bez teške tipke pogotovo za one
koji nikad u životu nisu sjeli za klavir(čak i puno lakši).Naravno te tipke moraju biti osjetljive na dinamiku.A oni koji znaju svirat klavir vjeruj da im lagana tipka neće predstavljat neki veći problem osim ako ne snimaju neku klasiku.A aftertouch opće nije nužan,on je više za live svirku,npr meni u studiu samo smeta(lijen sam ga isključit)čim neko malo jače lupi tipku on se pali pa ga moram brisat u editoru.
Hahahahaha, ok, stari, onda samo naprijed ... Ako ti je čak i LAKŠE raditi s plastičnim flat tipkicama, onda uživaj. Ja sam se na njima mučio 7 godina i tek kad sam dobio tešku tipku sam počeo s pravim peformansama ... Stvar je u visini kriterija, moju su jako visoki, pa mi igračkice baš nisu dovoljne. Najbolje mi je bilo kada sam nedavno došao u studio jednog poznatog hrvatskog glazbenika koji jedinu klavijaturu koju ima je neka MIDI klavijatura od 4 oktave, "osjetljiva na dinamiku", pa sam poslušao taj "lakši" rad i što sam čuo bolje da ne komentiram ... I onda su mu poslodavci krivi jer im glazba nije dovoljno izražajna. Kao što rekoh - sve je stvar kriterija. Tvoji su očito vrlo visoki, pošto sve radiš na Cubaseu.
atmajian is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2006., 13:03   #26
Quote:
atmajian kaže:
Hahahahaha, ok, stari, onda samo naprijed ... Ako ti je čak i LAKŠE raditi s plastičnim flat tipkicama, onda uživaj. Ja sam se na njima mučio 7 godina i tek kad sam dobio tešku tipku sam počeo s pravim peformansama ... Stvar je u visini kriterija, moju su jako visoki, pa mi igračkice baš nisu dovoljne. Najbolje mi je bilo kada sam nedavno došao u studio jednog poznatog hrvatskog glazbenika koji jedinu klavijaturu koju ima je neka MIDI klavijatura od 4 oktave, "osjetljiva na dinamiku", pa sam poslušao taj "lakši" rad i što sam čuo bolje da ne komentiram ... I onda su mu poslodavci krivi jer im glazba nije dovoljno izražajna. Kao što rekoh - sve je stvar kriterija. Tvoji su očito vrlo visoki, pošto sve radiš na Cubaseu.
Gle ako čemo o mom osobnom ukusu draže su mi drvene tipke a jednako dobro se snalazim i na plastičnim,drugo Cubase koristim ali uglavnom radim u Nuendu koji je vrlo sličan Cubaseu.A što se tiče tvoji "visokih kriterija i performansi";u studiu imam klavijature i s drvenim i plastičnim tipkama i 80% glazbenika(pogotovo onih samoukih)želi svirati na plastičnima i sigurno zvuči bolje nego da su svirali na teškim tipkama jer bi zavukli i dinamika bi bila manja itd..(znam iz iskustva).Daj mi još samo reci da Hammond sviraš na klavirskoj tipki i onda mi je sve jasno.Nije mi jasno ako si 7 god svirao po mekanoj tipki kako to da nisi naučio svirat na njoj kad ti to što si snimio nije valjalo?I nije mi jasno zašto recimo radiš midi u Cubaseu i onda to snimaš u Cool Editu?Daj mi reci što misliš o Pro Toolsima očeš i njih popljuvat?Mislim da još puno toga moraš povezat.I to sa kriterijima je vrlo relativno,nekome tvoji visoki kriteriji mogu biti vrlo niski.


Quote:
E dajte molim vas ako nije problem, recite subjektivna mišljenja i vaš odabir između one 3 navedene klavijature
Ja da sam na tvom mjestu uzeo bih onu najjeftiniju i uštedio soma kn.Ima sve što je potrebno,ne patim na potove i slidere a ako baš imaš love uzmi onu najskuplju.
Mlaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2006., 23:49   #27
Quote:
Mlaz kaže:
Ja da sam na tvom mjestu uzeo bih onu najjeftiniju i uštedio soma kn.Ima sve što je potrebno,ne patim na potove i slidere a ako baš imaš love uzmi onu najskuplju.
Pa to je čak i moje mišljenje, jer pošto imam laptop, može bit odma pored (iznad) klavijature i imam potenciometara i klizača kolko hoću.
Jel tak?
__________________
Ja sam onaj koji jesam
mali jozo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2006., 00:15   #28
Quote:
Mlaz kaže:
Ja da sam na tvom mjestu uzeo bih onu najjeftiniju i uštedio soma kn.Ima sve što je potrebno,ne patim na potove i slidere a ako baš imaš love uzmi onu najskuplju.
Pa to je čak i moje mišljenje, jer pošto imam laptop, može bit odma pored (iznad) klavijature i imam potenciometara i klizača kolko hoću.
Jel tak?
__________________
Ja sam onaj koji jesam
mali jozo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2006., 09:12   #29
Tak je!
Mlaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2006., 18:14   #30
imam ja

Quote:
tili-lili kaže:
super da to prodajes. moga si stavit kakvu sliku...
Ja prodajem isto klavijaturu psr-230,yamaha....za 1200 kn bez adaptera(on se lako kupi za nekih 50 kn pa ako je tko zainteresiran nek se javi...
Uz klavijature dolazi i torba

091 500 8949
 
Odgovori s citatom
Old 06.08.2006., 20:25   #31
ja imam yamahu psr 1500 i super su..preporučam(sličan model psr3000)
 
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 11:04   #32
Pomoć oko klavijature

Evo bas zujim po netu...gledam neke klavijature...pa bih vas molio za pomoc...mozete predlozit neku klavijaturu...razmisljam o ovoj koja kosta 1.099,00 kn...

Naziv:: KLAVIJATURA CASIO CTK-710
Cijena:: 1.099,00 kn
Jamstvo:: 12 mjeseci
Opis::

61 standardna tipka
32-notna polifonija
242 zvuka uključujući "Stereo piano"
Sistem učenja u tri koraka
Mikrofonski ulaz/USB Midi (GM)
100 ritmova
Prikaz prstometa na ekanu
prikaz nota na ekranu
100 skladbi
LC ekran
Priključci Slušalice, mikrofonski ulaz, sustain pedala, USB MIDI

http://www.comel.hr/komponente.asp?artikal=klavijature




Sad ovo ne razumijem...koja je razlika izmedu STANDARNIH TIPKA,OSJETLJIVIH TIPKA,DINAMCINIH TIPKA...!????

Pa ako mozete pomoci u odabiru...ne zelim sada najskuplju...pocetnik sam i netreba mi neka od 4 000 kuna...

hvala
IvErSoN is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 11:20   #33
kakva glazba te zanima?

a ovo s tipkama ti se, pretpostavljam, svodi na to da li želiš simulaciju klavira, klavijaturu koja reagira na snagu udarca ili neosjetljivu - čisto kontrolu visine tona....
haddock is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 11:35   #34
Hip Hop,RNB itd...
IvErSoN is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 11:54   #35
u tom slučaju bih ti toplo preporučio varijantu:

kompjutor+neki ok softver+neki ok midi kontroler.

jer, imam osjećaj, neće bit baš nekog groovea od tih 100 ritmova i 32 note polifonije. s tim da...ne znam kako se kreču cijene midi kontrolera pa možda ispadne da nije bzvz uzet tu za 1000kn i koristit samo kao midi kontrolu..?
haddock is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 12:39   #36
Gle...koristim program Fruity loops...i nisu mi bas vazni ritmovi i polifonije...u Fruityu imam pun kurac zvukova koje cu svirat na klavijaturi...kuzis me...
IvErSoN is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 12:58   #37
no. u frutićima imaš okej sinteva s kojima vjerojatno moš dobit bolji saund nego šta ćeš nać u casiu i treba ti samo neka klavijatura za midi. ne treba ti ni 242 saundova(a kamoli strereo piano), ni 100 ritmova, ni 100 skladbi...
trebaju ti tipke, 2 mod wheela i par potova.
haddock is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 13:08   #38
npr.
http://www.m-audio.com/products/en_u...n49e-main.html
haddock is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 03:43   #39
Quote:
haddock kaže:
no. u frutićima imaš okej sinteva s kojima vjerojatno moš dobit bolji saund nego šta ćeš nać u casiu i treba ti samo neka klavijatura za midi. ne treba ti ni 242 saundova(a kamoli strereo piano), ni 100 ritmova, ni 100 skladbi...
trebaju ti tipke, 2 mod wheela i par potova.
+1
__________________
its a beautiful day
Desiderius is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2006., 14:28   #40
Standardne tipke - postoje klavijature s "mini" tipkama. Ove (standardne) su velicine kao na normalnom klaviru
Dinamicke tipke - imaju dinamiku (kak sam pametan ), sto znaci da ako jace udaris po tipki, ona glasnije svira. Ovo je VRLO BITNO ako se iole ozbiljnije mislis baviti glazbom.
Osjetljive tipke??? nemam pojma... valjda isto sto i dinamicke
__________________
***** Maxxy *****
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:53.