Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2003., 08:45   #61
Quote:
Winona kaže:
cure kako se tocno koristi ta termalna vodica
ja se nasprejam na večer i ne stavljam nikakvu drugu kremu i u jutro, ali onda nakon 15 tak minuta ugl. stavim kremu. Ali dobro se osjećam i bez kreme.
sweet Irma is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2003., 23:07   #62
Za termalnu vodu kažu da se lagano poprska koža i nakon nekoliko minuta se višak upije nježnim tapšanjem.
Ja špricam preko šminke.. i pustim da se posuši

Kad je dobra:
nakon tretmana akni
nakon uklanjanja dlačica
nakon dermatoloških ili kirurških tretmana
kod crvenila
kod ožiljaka koji svrbe
kod ekcema
kad se izgori na suncu
pelenski osip (ne kod mama)
nadopuna čišćenju kože
za skidanje šminke
za osvježenje
Zlatokosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2003., 15:45   #63
Hvala cure !

Inace kad se ja pospricam nema viska, nakon minute ili se sve upije ili posusi.

Quote:
nadopuna cišcenju kože
Koja joj je onda zapravo glavna funkcija ? Ciscenje ili njega tj. hranjenje koze.

Ja mislila ovo drugo.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2003., 22:44   #64
Quote:
Winona kaže:

Stefitze hvala !

Znaci sve kaj je fino
Hvala i od mene Stefitze

da, Winona, sve što volimo papati

evo, ja sam večerala integralnu rižu i paradajz salatu s maslinovim uljem bez soli - bravo ja
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2003., 22:46   #65
Quote:
nataniel kaže:

Svaku vecher skuhati kamilicu da odstoji preko noci.Ujutro - umivanje u njoj,čišćenje,a nakon toga ima u ljekarnama ona fina kremica sto se pravi,tj,prave ju tete s kamilicom i medom.

je l to može i za masnu kožu

možda bi za masnu kožu bila bolja kadulja, s tim što ona ne smije stajati preko noći
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2003., 22:48   #66
Quote:
Winona kaže:
nat da - genetika je to vise manje.

Sva sreca da nemam kozu na maminu familiju - masna, prosirene pore....

Sva sreca da imam kozu na tatinu familiju - cista, napeta, nemasna, presuha zimi
hebi ga, ista stvar, ali ja sam imala malo manje sreće - masna, široke pore, sklona skupljanju "šporkice"



a s mamine strane jedno ljepšeg tena od drugog

__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2003., 22:51   #67
Pitanje za Lucu

Mislim da si negdje spomenula da kreme s Q10 ne vrijede jerbo da se Q10 nanesen na kozu ne djeluje uopce ili tako vec nesto...

E sad u odnosu na kozu (ili bilo sto drugo) kakav efekt ima Q10 koji se pije (u kapsulama). Ili tocnije kapsule koje imam sadrze: Klamath Lake Algae (modrozelena klamatska alga), Chromium Polynicotinate, elemental Chromium i CoQ10 ( ). Kapsule se uzimaju kao dopuna hrani kod redukcijske dijete ili bez dijete a s ucinkom: smanjivanja apetita, sagorijevanja masnoca i regeneracije stanica ....ajd pliz komentar....thanks
xena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2003., 22:55   #68
Quote:
Zlatokosa kaže:
I ja zaboravih spomenuti termalnu vodu u spreju od Vichyja ili Avene.
te termalne vode i mene jako zanimaju - dajte sve informacije koje imate. Ja sam imala od vichy-ja i štrckala sam se uglavnom navečer između umivanja i kremice

i još jedna stvar, malo off-topic - našla sam odličan puder u prahu - COLLISTAR - transparentni

uspio mi je zadržati ten matiranim gotovo čitav (radni) dan - inače sam se tako sjajila da mi je bilo slabo pogledat se u špigl

ovo mi je baš dobro
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2003., 12:23   #69
Quote:
xena kaže:
ajd pliz komentar....thanks
morat cu pisati s puno pretpostavki, pa uzmi i to u obzir.
- u tableti je neka kolicina (x) koenzima Q
- ne znamo da li je ta kolicina fizioloski relevantna
- ne znamo u kakvoj je formi doticni spoj
- dakle, ne znamo da li ce se apsorbirati kad se uzme peroralno i ne znamo da li ce se dovoljno apsorbirati, i ne znamo da ako se apsorbira da ce stvarno biti dopremljen u stanice u aktivnom obliku.

diskusije radi, zamislimo da se taj koenzim Q stvarno nasao tamo gdje treba (u unutrasnoj membrani mitohondrija) i kako treba (u nekom aktivnom, iskoristivom obliku).
u tom slucaju, ta molekula ce posluziti za prijenos elektrona tijeskom stanickog disanja (oksidativne fosforilacije) tj procesa kojim stanica iskoristava enegriju "hrane" da bi funkcionirala.
dakle, da sve radi kako treba (u sto sumnjam jer nemam podatak o tome, a nije to tako lako postici), ja bih rekla da koenzim Q moze eventualno pomoci u boljoj iskoristivosti hranjivih tvari. dakle, ako jos malo isfantaziramo, ako jedes manje i imas zaliha u tijelu, moglo bi ti biti od pomoci tako sto bi se zalihe trosile, jer jedan od faktora koji tome sluze (Q) je u suvisku.

sad, pitanje je da li je za trosenje zaliha, Q zaista "usko" grlo. koliko ja znam o metabolizmu, nije (ali mozda isam u pravu). dodatni problem je sto u metabolizmu ima toliko "koraka" da ako se ubrza samo jedan (cak i da je taj jedan "sink"), ako drugi ne slijede (npr. nedostatak enzima "uzvodno"), onda nema nikakve koristi...

dakle, moja slobodna procjena: ako sve radi kako treba (sto nisam sigurna), Q nije do koristi.

vidim da u tim tabletama ima drugih tvari koje mozda imaju povoljna djelovanja (sinergisticki ili sama). dakle, ako vidis efekt, onda super ali sam Q nije bas koristan...
pazi na doze kroma, nemoj uzimati previse (sigurno pise koliko dnevne doze sadrzi jedna tableta). ljudi cesto misle da tablete nisu opasne i na kraju imaju previse teskih metala istalozenih u sebi.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2003., 13:47   #70
Hvala

Sto se tice kroma - ajd jos samo pojasni koja je njegova funkcija? Citala sam nesto o tome, ali nisam nacistu jer to stvarno nije moje podrucje. Tu je krom i taj neki njegov spoj?

Inace doza je strogo odredjena, samo jedna kapsula na dan i to u tijeku ili odmah nakon obroka.
xena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2003., 13:54   #71
Quote:
xena kaže:
Sto se tice kroma - ajd jos samo pojasni koja je njegova funkcija? Citala sam nesto o tome, ali nisam nacistu jer to stvarno nije moje podrucje. Tu je krom i taj neki njegov spoj?
krom sam po sebi je ion koji je potreban u aktivnom mjestu nekih enzima da bi ovi radili kako treba. ne znam kakve bi koristi imao krom-pikolinat. mozda ti to moze odgovoriti netko tko se vise bavi metabolizmom (ljudskim) ili neki lijecnik ili nutricionist ili neki od prosvijecenih sportasa koji su drzali redukcijske dijete...

zao mi je sto ne mogu bolje pomoci...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2003., 20:18   #72
Quote:
luca kaže:

zao mi je sto ne mogu bolje pomoci...
ma pomogla si mi super...lakse razumijem ono sto citam u prospektu samog preparata....ti si ona rekla da bi htjela bit uciteljica..e pa imas dara
xena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 13:01   #73
Quote:
xena kaže:
ma pomogla si mi super...lakse razumijem ono sto citam u prospektu samog preparata....ti si ona rekla da bi htjela bit uciteljica..e pa imas dara
hvala, xena drago mi je ako mogu pomoci...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 13:17   #74
sve super, al kad krene puhat vjetar, ma šta god da nakeljim na lice, užas je suho i perutavo
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2003., 21:41   #75
MISLIM DA JE NAJVAZNIJE REDOVITO ČISTITI LICE KVALITENIM MLIJEKOM I TONIKOM , A KASNIJE GA NAMAZATI HIDRATANTNOM KREMOM,
UOPĆE NIJE STVAR U RAZVIKANIM PROIZVODIMA VEĆ DA NAĐETE NEŠTO ŠTO VAMA ODGOVARA I REDOVIOTO SE BAVITI ČIŠČENJEM LICA.
I OVI TERMALNI SPREJEVI ŠTO IH SPOMINJETE SU SUPER STVARNO
 
Odgovori s citatom
Old 23.09.2003., 23:17   #76
SUNA, mali dobronamjerni savjet - uobicajeno je koristiti mala slova u komunikaciji preko neta, ako koristis velika ljudi misle da vices.

Samo to,tek toliko da ti olaksam komunikaciju na forumu. Inace, dobrodosla!
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2003., 08:58   #77
Cure, a šta sa onim bijelim sitnim prištićima? Kozmetičarka mi to super sredi, al nakon jedno 2 tjedna opet se pojave, a ne mogu baš 2 put mjesečno kod kozmetičarke
rebekah is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2003., 12:19   #78
Mali off topic.
Da li netko od vas ima iskustva sa tekucinom Aknefug El? To je tekucina za pristice koju mi je preporucila kolegica a nigdje ne mogu naci neke konkretne podatke o tome. Thanks
Frutek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 22:36   #79
dali netko ima iskustva sa serumima (ampulama) od clinique, ako da lijepo molim da mi se jave jer trenutno koristim superdefense sa SPF 25 od clinique. Do sada sam koristila Vichy i bila veoma zadovoljna ali zeljela sam prmojenu pa..eto me na clinique. Inace nemam nekih problema sa licem ali vrat mi je doista koma, bez obzira na redovnu njegu ( imam 40 godina) ali mi ivijek daju dosta manje.
ex Andra is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 22:42   #80
Quote:
sunčica kaže:
te termalne vode i mene jako zanimaju - dajte sve informacije koje imate. Ja sam imala od vichy-ja i štrckala sam se uglavnom navečer između umivanja i kremice

i još jedna stvar, malo off-topic - našla sam odličan puder u prahu - COLLISTAR - transparentni

uspio mi je zadržati ten matiranim gotovo čitav (radni) dan - inače sam se tako sjajila da mi je bilo slabo pogledat se u špigl

ovo mi je baš dobro
termalna voda je inace veoma zdrava. Ja koristim od vichy onaj u spreju i to ujutro. Osvjezi me ali posto imam godinica (40) koza se lakse naguzva pa voda mi je bas vido navlazi i vrati prijasnji izgled.
Kada sam bila prosle godine u Stubacima, vjerujte mi da skoro uopce nisam imala potrebe za nijednu jedinu kremu, niti za lice , niti za tijelo...cak mi ni kosa nije uopce bila suha..predivna je termalna voda a bogami i veoma zdrava
ps. mozes termalnu vodu u obliku spreja ili kreme upotrebljavati koliko god hoces preko dana
ex Andra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:56.