Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2015., 18:39   #1
Gravel grinder / adventure road bike

Ovi su bicevi prilicno zapostavljeni na forumu i na trzistu. Koliko sam vidio samo su 2 u ponudi u hr, Giant Revolt (i donekle Anyroad, koji medutim nema rupe za gepek) i Specialized Diverge.
Vraski su skupi vec s osnovnom opremom tipa Claris, ali meni se jako dopada koncept zbilja svestranog bicikla, sa sirim gumama, cestovnim volanom, udobnom geometrijom, duzim chainstayem, rupama za gepek i blatobrane itd.

Ako ima koji vlasnik spomenutih ili nekog drugog bica te vrste, dajte malo vasih iskustava. Sori ako ponavljam, al nisam naso ovu temu na forumu...
Ocuvozit is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 18:46   #2
Spec ima Avola, OnOne par modela, Kona neki CX/touring modeli imaju prihvat za nosace, plus jos brdo proizvodaca koji nisu zastupljeni kod nas...
Zgodan i skup koncept kao sto si i sam primjetio... U HR tesko pronalazi trziste, vani je vec druga prica jer ljudi kupuju takve bajkove kao drugi ili treci u garazi.
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 20:23   #3
jako mi se sviđaju takvi bajkovi, naravno kod nas je ponuda nikakva
al opet kod nas možda baš i nemaju tako široku upotrebu jer ne vidim baš neke gravel grinding ceste kao što ih ima po sjevernoj americi, kod nas je to sve jedva utabano tako da ti treba neki mtb osim ako se baš ne želiš jako patiti
možda nije ni loša ideja uzeti xc 29" staviti neke tanje gume i cestovni volan pa rokaš

uglavnom da sam pozicioniran negdje u sjev americi vrlo vjeratno bi imao i takav bajk
toni_89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 15:32   #4
Evo mojega.



GT Grade

Kao što si rekao, ponuda je kod nas generalno za cestovnjake, a pogotovo ove "egzotične" nikakva, pa je bajk naručen iz Engleske (Evanscycles). Vozim ga otprilike pola godine, cca 200km tjedno, gotovo isključivo na cesti (iako su neke ceste na kojima redovito vozim gore nego makadam, što me i ponukalo da ne kupim tipični cestovnjak). Poprilično je težak, preko 10kg, kao i obično stock kotači nisu baš nešto, ali osim toga sam jako zadovoljan, super je udoban (naravno nakon prilagodbe na drop volan, s obzirom da nikad prije nisam vozio cestovnjaka), a na dionicama do 100km bez problema držim prosjeke 30-33 km/h.
Za sada ga nisam koristio offroad, osim povremeno par stotina metara tu i tamo po šljunku i travi. Slažem se s tonijom, za šljunčane puteve kakvi su kod nas rađe uzmem hibrida sa 1.75 Smart Sam gumama.
satanius is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 02:55   #5
Ja sam naručio Konu Rove Al za 4500 kn u ciklo centru, inače je 6000 kn u inozemstvu. Meni osobno odgovara jer bicikl ima cestovni volan, diskove i prima šire gume, tako da ne moram imati bicikl za dobro i loše vrijeme, sve što je potrebno jest da promjenim gume ovisno o terenu i vremenskim prilikama.
xdadox is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 13:31   #6
Quote:
xdadox kaže: Pogledaj post
Ja sam naručio Konu Rove Al za 4500 kn u ciklo centru, inače je 6000 kn u inozemstvu. Meni osobno odgovara jer bicikl ima cestovni volan, diskove i prima šire gume, tako da ne moram imati bicikl za dobro i loše vrijeme, sve što je potrebno jest da promjenim gume ovisno o terenu i vremenskim prilikama.
Do koje širine prima gume?
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 13:42   #7
neki moji favoriti
spec diverge


norco search


salsa warbird


raleigh roker
toni_89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 13:48   #8
Imam padobransko,koja je razlika između gravel i CX bicikla?
duffbeer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 13:52   #9
Quote:
duffbeer kaže: Pogledaj post
Imam padobransko,koja je razlika između gravel i CX bicikla?
CX bajkovi bi trebali imati canti kocnice, tubulare i jos par sitnica jer su namjenjeni CX utrkama. Druga stvar je kaj marketing prodaje CX bajkove kao gravel grindere i obrnuto. U sustini dosta slicni bajkovi iako bi pravi CXovi trebali biti agresivne geometrije namjenjenje natjecanju, a GG opustene touring varijante.
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 14:32   #10
Quote:
miroslav kadlec kaže: Pogledaj post
Do koje širine prima gume?
Prima do 1.75 inča/42mm, znači trekking gume.
xdadox is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 15:10   #11
Quote:
xdadox kaže: Pogledaj post
Prima do 1.75 inča/42mm, znači trekking gume.
Pa na kojim onda dolaze tvornički?
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 15:17   #12
Quote:
duffbeer kaže: Pogledaj post
Imam padobransko,koja je razlika između gravel i CX bicikla?
geometrija i konstrukcija, gravel grinderi su udobniji jer se projektiraju da malo flexaju seat staysi i sl
toni_89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 15:20   #13
Quote:
miroslav kadlec kaže: Pogledaj post
Pa na kojim onda dolaze tvornički?
700x35c (28x1.4)

http://www.konaworld.com/rove_al.cfm
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 17:28   #14
Norco je preprepredobar , zaljubio sam se.
Sa dva sete kotaca , jedan malo cvrsci set za fine makadame i jedan perolaki za asfalt tj uspone!

i Cannondale Slate ide u ovo drustvo, njemu su dodali i Lefty-a sa nekih 40-50mm hoda ako se dobro sjecam
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 18:25   #15
da zaboravio slate, 27.5 kotači, lefty sa 30mm hoda
čekamo karbonsku verziju

kod njega isto dva seta kotača ovi 27.5 za makadame, i jedni 700c za cestu
28x23mm isti promjer kao i 27.5x40mm
toni_89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 18:39   #16
Uz mali problem, ponuda CX guma za 27.5 je gotovo nepostojeca
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 18:57   #17
Satanius, jel ima tvoj GT rupe za gepek?
Kako je prosla narudzba iz Evansa, kolika postarina, jesi zadovoljan velicinom s obzirom da je kupljen na nevideno?
Kak si se odlucio bas za gt, kolko vidim oni nude i norco search itd?

Quote:
satanius kaže: Pogledaj post
Evo mojega.



GT Grade

Kao što si rekao, ponuda je kod nas generalno za cestovnjake, a pogotovo ove "egzotične" nikakva, pa je bajk naručen iz Engleske (Evanscycles). Vozim ga otprilike pola godine, cca 200km tjedno, gotovo isključivo na cesti (iako su neke ceste na kojima redovito vozim gore nego makadam, što me i ponukalo da ne kupim tipični cestovnjak). Poprilično je težak, preko 10kg, kao i obično stock kotači nisu baš nešto, ali osim toga sam jako zadovoljan, super je udoban (naravno nakon prilagodbe na drop volan, s obzirom da nikad prije nisam vozio cestovnjaka), a na dionicama do 100km bez problema držim prosjeke 30-33 km/h.
Za sada ga nisam koristio offroad, osim povremeno par stotina metara tu i tamo po šljunku i travi. Slažem se s tonijom, za šljunčane puteve kakvi su kod nas rađe uzmem hibrida sa 1.75 Smart Sam gumama.
Ocuvozit is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 19:27   #18
Quote:
duffbeer kaže: Pogledaj post
Imam padobransko,koja je razlika između gravel i CX bicikla?
Kolko ja kužim, gravel/adventure bicikl je prema cx biciklu slično kao endurance cestovnjak prema trkačem - dakle generalno opuštenija geometrija, veći razmak među kotačima, viši headtube itd. Inače, skoro sam kupio Norco Search, ali čeličnu verziju sa karbon vilicom i 105icom (mislim da je to bio S2 model), ali na kraju sam ipak odlučio za GT, moram priznati zbog izgleda i pozitivnih recenzija. Kaj se tiče rupa za gepek, prema informacijama na netu navodno ima (samo aluminijska verzija, karbon nema), ali ja ih nisam koristio. Kupnja iz Evansa je prošla odlično, dostava čini mi se oko 300 kn, bajk stigao za 10-ak dana, spakiran u kutiji, samo sam morao okrenuti volan, umetnuti prednji kotač i montirati pedale. I još je u to vrijeme bila proljetna akcija, za bajk od 1000 GBP kupon od 100 GBP za dodatke, tak da sam praktički besplatno dobio pumpu, ciklokomp, bidone, torbicu i još neke sitnice.
Kaj se tiče veličine, čini se da sam potrefil jer mi je super udoban - a ako več voziš bajk znaš otprilike koja ti veličina treba, nije da možeš totalno fulat, kaj se nebi dalo riješiti sa duljom ili kraćom lulom.

Zadnje uređivanje satanius : 12.10.2015. at 19:39.
satanius is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 19:51   #19
A kad je već neko spomenuo Konu I Ciklocentar, kaj kažete na Roadhouse? Bajk izgleda fenomenalno, da sad kupujem definitivno bi ušao u uži izbor.
satanius is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 20:26   #20
Bas mi je neki dan upao u oko, prekrasan
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:45.