Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2011., 08:10   #41
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
antemarineitor- ako nije tajna kako si riješio boravište?
U Spanjolskoj sam se zajebo jer sam bio nestrpljiv pa nakon dvije godine ilegalno i autom hr tablica, ozenio Spanjolku - nikad se ne ponovilo, nesto najstrasnije sto mi se desilo u zivotu. A samo nekoliko mjeseci poslije svim ilegalcima koji su mogli dokazati duzi boravak u Spanjolskoj, sto sam mogao jer sam imao ovjerene ugovore o najmu stana, dali su radne i boravisne dozvole. Nakon par godina ponovo su legalizirali sve ilegalce . Za Mex - ozenio Meksikanku - najbolja odluka u zivotu . U Mex se moze biti 6mjeseci neprekidno kao turist. Za stalni boravak prikaz primanja od nekih 1000 eura mjesecno je dovoljno .
antemarineitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2011., 08:50   #42
slatke muke
__________________
Everything Will Be Okay In The End, If It's Not Okay Then It's Not The End.
rey619mysterio is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2011., 09:51   #43
Mjesto za stalan život

Prvo, pozdrav svima ovdje!

Francek09: dobra tema

Sličnih "problema" imam i ja, ali ja gledam za zemlju za stalana život. Pošto vidim da su ovdje ljudi više voljni pomoć nego na dijaspori, i više putuju pa imaju sigurno više informacija, evo što bi meni preporučili za život, za jedno par godina.

Znači neka zemlja sa dobrom klimom, dobrom edukacijom i da " cijene" nekoga s VSS iz tehničke oblasti (elektrotehnika, strojarstvo, IT), ne kao kralja, ali da mogu dobro živjeti malo bolje školovati djecu, voziti normalan auto....

Malo sam putovao, po Njemačkoj, Austriji, ali onda sam zaključio da nekako ne volim previše te zapadne zemlje, nego više Balkan, i nakon tjedan dana u Istanbulu, jednostavno me oduševio taj grad ( ne samo zbog veličine, i što on ima stvarno nekakvu čar, ali sve je to OK, meni se najviše sviđa što uživam u noćnom životu, kulturi, toj pomalo nemoderniziranosti).

Evo ga, moj prvi i jedini izbor bi bio Istanbul--može netko malo cijene svega, plaće........

I naravno, ako ima tko bolji prijedlog, neka ga malo prezentira...


Hvala unaprijed!
mjesam is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2011., 10:54   #44
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Nisam govorio o zarađivanju novca u Hrvatskoj nego o useljavanju u stranu zemlju. btw, vidio sam neki post da naši carinici Bosancima traže ako žele ući u HR 100 eura/po danu i kako je onda na drugom kraju svijeta 1000 eura/mjesečno puno?
Karta za takve destinacije je 600-ak eura, dakle 200-ak eura u prosjeku mjesečno ode na kartu, stan ako je 350 eura (tako je bilo spomena) ne ostane ti jako puno i to pod uvjetom da nemaš vanrednih izdataka npr. medicinskih.

A Malta je isto opcija
Neno,
o cemu ti pricas molim te...daj to malo pojasni..?!

provalio si kako 1000€ nije nista posebno...a sda se ispravljas kako nisi mislio na hr...
pa gledaj ta cifra nije malaa u cca 80+% zemalja svijeta...
U USA...je prosjecna placa cca 1500-2000 Usd,u njemackoj je dobra placa 1500€,halooo PLACA..

Kod nas vrhunski bivsi istrazivac na super poznatom Institutu Rudjer Boskovic iz ZG...ima penziju cca 5000kn...sto je cca 650€(i za ostale normalne penzice u hr cisti SF..)
a to su samo primjeri zemalja,koje su za vecinu svijeta SF...
a 1000€ je ekvivalent...cca 1500Usd!!!
Mozda u viskoooooorazvijenim Skandinavskim zemljama to nije puno(ak misli zivit sistem...poroka,koji se tamo destimuliraju...)...al u otatku svijeta je to vise nego ok cifra,
cak s tim parama moze ok zivit i u junzim USA drzavama...Gorgia,Florida,Teksas...(al to mu nebi preporucio..)...


A ovo s Bih su ciste gluposti..(a to je opce poznato...da skoro sve zemlje traze kao foll 100€/dnevno...USA 100USD/dnevno..)..na principu rekla-kazala...
Koje provodi 0,01% "pametnih" granicara(koje opet opce poznato su u svim zemljama posebna sorta ljudi..)...
jer imalo ozbiljnija/normalnija osoba danas sa sobom nenosi na put vise novaca/casha...nego da "moze platit cevape i pivo"
To su birokratske gluposti...
I btw,nekuzim sto si uopce htio reci s "carinom"..koja nema veze s ovom pricom...

Ovo sve sto kazem su info iz prve ruke...a ti i dalje teoretiziraj...
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2011., 10:55   #45
http://tinyurl.com/6cfbdbe ovo je dobro.....
ana_drazenovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2011., 11:04   #46
Quote:
antemarineitor kaže: Pogledaj post
Da , jos nesto, vidim mnogi misle da za jeftini sex sa supersexy mladim i zgodnim curama treba ici u tako daleke zamlje gdje je avion dosta veliki trosak, u mnogim Spanjolskim gradovima postoje cure iz svih, apsolutno svih zemalja svijeta i za 20 -50 eura, zavisi sto zelis. Opcija ako nisi visok, svijetla kosa, svijetle oci - dakle 100% suprotno od onoga za cime cezne velika vecina Hrvatica .
istina postoje,
al to sto ti kazes su KURVE/prostitutke...za 30/60minuta i vozi miskoo....al neznam jel to traze ljudi koji se odluce na ovakve "podhvate"....ja bi rekao da takvi ljudi traze nesto softy...u stilu ESKORTa...ono rentas ribu kao u rena-caru...pa nekad se zalomi odete u restoran,ovo ono...
a za klasicnu kurvu netreba cak nit do ESP..dovoljno je otvorit oglasnik.hr i pohotne studentice same iskacu van(svih oblika,dimenzija i boja...)...u potrazi za hrvatskim velikanimaaa....
A ak hoces nesto u stilu excorta(kakav recimo u tajlandu,kambodzi,vijetnamu. dobijes za smijesne pare)...to ces masnooo platit i u hr i u esp..
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2011., 12:09   #47
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
Neno,
o cemu ti pricas molim te...daj to malo pojasni..?!

provalio si kako 1000€ nije nista posebno...a sda se ispravljas kako nisi mislio na hr...
pa gledaj ta cifra nije malaa u cca 80+% zemalja svijeta...
U USA...je prosjecna placa cca 1500-2000 Usd,u njemackoj je dobra placa 1500€,halooo PLACA..

Kod nas vrhunski bivsi istrazivac na super poznatom Institutu Rudjer Boskovic iz ZG...ima penziju cca 5000kn...sto je cca 650€(i za ostale normalne penzice u hr cisti SF..)
a to su samo primjeri zemalja,koje su za vecinu svijeta SF...
a 1000€ je ekvivalent...cca 1500Usd!!!
Mozda u viskoooooorazvijenim Skandinavskim zemljama to nije puno(ak misli zivit sistem...poroka,koji se tamo destimuliraju...)...al u otatku svijeta je to vise nego ok cifra,
cak s tim parama moze ok zivit i u junzim USA drzavama...Gorgia,Florida,Teksas...(al to mu nebi preporucio..)...


A ovo s Bih su ciste gluposti..(a to je opce poznato...da skoro sve zemlje traze kao foll 100€/dnevno...USA 100USD/dnevno..)..na principu rekla-kazala...
Koje provodi 0,01% "pametnih" granicara(koje opet opce poznato su u svim zemljama posebna sorta ljudi..)...
jer imalo ozbiljnija/normalnija osoba danas sa sobom nenosi na put vise novaca/casha...nego da "moze platit cevape i pivo"
To su birokratske gluposti...
I btw,nekuzim sto si uopce htio reci s "carinom"..koja nema veze s ovom pricom...

Ovo sve sto kazem su info iz prve ruke...a ti i dalje teoretiziraj...
Kažem da nisam govorio o zarađivanju novca u Hrvatskoj (ili bilo gdje drugdje) nego o troškovima turista u stranoj zemlji a ti opet o tome... Da to je dobra plača slažem se ali ne možeš uspoređivati prihode domaćina i troškove turista a ovdje još uvijek govorimo o turističkom boravku od 3 mjeseca a ne o trajnom preseljenju, udaji za stranog državljanina...

Govorim o tome da ja mogu u svojem gradu biti bez lipe u džepu i neći ostati ni gladan, ni žedan ni bez krova nad glavom, mogu raditi na crno, znam di se može nabaviti nešto što košta 100 kn za 50 kn, imam zdravstvenu zaštitu...i mogu živjeti sa 500 eura mjesečno a sve to turist ne zna i ne može imati i zato mu je potrebno više novaca.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2011., 12:57   #48
Nisam ja Vidoviti Milan pa da mogu "vidjet" sto si ti mislio iza onog sto si napisao...
a napisao si u stilu 1000€,no big deal...

1000€/1500usd MJESECNO JE DOSTA NOVACA ZA TROSIT BILO GDJE U SVIJETU...
bez obzira na to jel ih ti zaradio vani,u hr,opljackao banku,dohranio bakicu ili oteo frendu iz kvarta...

ta suma novca je za veliki dioo svijeta super dostatna za NEOBAVEZNO TROSENJE(dakle,covjek nemora hranit djecu doma koji idu u srednju skolu,slat im dzeparac,nezaposlenoj bolesnoj majci pomagat da prezivi mj,izvlacit ratu kredita za gajsonjeru,vracat dug kamataru..)...dakle samo za svoje potrebe,svoj hedonizam ima te pare...

a ovo da si kao "domaci" u prednosti...istina,jesi u startu i na nekim PLITKIM STVARIMA(tipa tebi ce u takvim zemljama uvijek bit veca cijena...recimo 30-50%..a sto to znaci u konacnici...nece bit obrok 3$ nego 4-ukratko zanemarivo ukupno)...al obicno svaki covjek(normalnih sposobnositi) se brzo prilagodi....
tako da recimo neces moci na moru derat Svabu..svaki dan...prvi/drugi/treci...al vec cetvrti dan ce i on skuzit...gdje/kako/koliko i zasto....i vise neces bit u prednosti...
i nezaboravi,svi "bogati"(ma kako oni napravili te pare)...znaju ih cijenit...samo da vidis...kako se amer/englez...cjenjka za 50centi..

A neznam jesi procitao moje prijasnje upise..gdje sam rekao da dobar konobar ima od 50-100usd u kambodzi...a ovaj kolega raspolaze sa do 1500usd....sto je recimo tako 15 PUTA VISE NEGO LI JE PLACA KONOBARA(koji ima jos na grbi..vjerovatno,djecu...ovo ono..)
radio sam jedno vrijeme s jednim super meksikancem(okolica mexico citya)..kaze da je dole kod njega dobra placa bila 200usd...
A da negovorim,o danasnjoj tehnologiji...internetu,guglu,forumima...zacudio bi se sto sve ljudi znaju..prije nego li kroce u neku zemlju(prakticki vise nego li domaci..)

a ovo da imas zdravstveno(ak mislis na HZZO)...pitat cu te ja kad budes trebao neko lijecenje nedaj ti bog....
zato svi ak nesto trebaju odavde idu u beograd ili nis...jer je neizmjerno jeftinije!! a o HZZO,nitko nit ne spominje...

ovo sto ti ja pricam,mogu potvdit i drugi ljudi...jer nisam ja otrkio toplu vodu,nit ameriku...
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2011., 13:45   #49
comi1- slažem se sa napisanim jedino što nemaš za neobavezno trošit 1000 eura nego umanjeno za kartu i najam stana, tako da ti ostane cca. polovica te svote.
Slažem se da 1$ dnevno više-manje ne igra neku ulogu ali evo slikovito i istinito na što sam mislio kada govorimo o lokalcima i turistima (a to ne piše na internetu):
Gledam rovinjsku tržnicu, smokve 50 kn (sada je sagrađeno par centara pa su možda cijene niže ali prije koju godine je bilo tako) a ja kući imam smokvu i ne berem ju (tu i tamo pojedem koju) i uglavnom plod propada. Znači ja kao lokalac razbacujem se sa nečim što ti kao turist plačaš skupih 50 kn!
Jasno nećeš kupovati smokve ako su ti skupe (to je samo slikoviti primjer) ali tako je i u drugim stvarima i samo želim reći da 200 eura kod lokalaca i kod tebe ne vrijede isto.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2011., 16:30   #50
Drago mi je da je ova tema pobudila zanimanje.
Antemarine hvala na kvalitetnom doprinosu.Vidim imao si buran život do sada. O Costa del Sol nisam razmišljao. Hm kako je tamo preko zime? Vjerojatno kiša i prohladno.A klasične prostitutke me ne zanimaju ako si na to mislio. Ustvari ne znam da li misliš na turistkinje željne provoda, domaće žene ili što? Nisam visok ali sam svijetle kose i svijetle puti. Sportski tip. Kako to ide s ruskinjama i sl. dobro znam. A mislim da Hrvatska uopće nije siromašna zemlja. Samo su nam oči veće od trbuha. Koliko ima bogatijih zemalja od Hrvatske? Tu treba uračunati i zaradu na crno koja kod nas iznosi oko30%. Mislim da ne više od 20 max. 30 ovisno o kriterijima.
Cancun mi se čini puno interesantniji. Kakve su cijene tamo?
Zna li netko o Dominicani, Kolumbiji, Burmi nešto?
Mjesam pogledaj topic o Istanbulu. Imaš sve od cijena do plaće. Obzirom na svoju struku mislim da bi mogao zarađivati oko 1000 eura.
Što se tiče računice mala dopuna: Za kartu ako se boravi 6 mj. U inozemstvu treba otprilike 100 do 120 eura mjesečno. Za stan cca 200 do 300 eura. Dakle ostaje cca 600 do 700 eura za trošenje što mislim da nije malo a negdje je jako puno…za 600 eura u nekim zemljama ljudi rade 3 mj a neki i znatno više…
Francek09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2011., 04:40   #51
Quote:
Francek09 kaže: Pogledaj post
Drago mi je da je ova tema pobudila zanimanje.
Antemarine hvala na kvalitetnom doprinosu.Vidim imao si buran život do sada. O Costa del Sol nisam razmišljao. Hm kako je tamo preko zime? Vjerojatno kiša i prohladno.A klasične prostitutke me ne zanimaju ako si na to mislio. Ustvari ne znam da li misliš na turistkinje željne provoda, domaće žene ili što? Nisam visok ali sam svijetle kose i svijetle puti. Sportski tip. Kako to ide s ruskinjama i sl. dobro znam. A mislim da Hrvatska uopće nije siromašna zemlja. Samo su nam oči veće od trbuha. Koliko ima bogatijih zemalja od Hrvatske? Tu treba uračunati i zaradu na crno koja kod nas iznosi oko30%. Mislim da ne više od 20 max. 30 ovisno o kriterijima.
Cancun mi se čini puno interesantniji. Kakve su cijene tamo?
Zna li netko o Dominicani, Kolumbiji, Burmi nešto?
Mjesam pogledaj topic o Istanbulu. Imaš sve od cijena do plaće. Obzirom na svoju struku mislim da bi mogao zarađivati oko 1000 eura.
Što se tiče računice mala dopuna: Za kartu ako se boravi 6 mj. U inozemstvu treba otprilike 100 do 120 eura mjesečno. Za stan cca 200 do 300 eura. Dakle ostaje cca 600 do 700 eura za trošenje što mislim da nije malo a negdje je jako puno…za 600 eura u nekim zemljama ljudi rade 3 mj a neki i znatno više…
Sto se c del sol tice po zimi : 25-28 C po danu, preko 80% suncanih dana, po noci 16-20 C , vrlo rijetko se spusti po noci na 8-12 C , kise su rijetka pojava i obicno su jake i kratke .Vrlo rijetko 3-4 kisna dana zaredom. Sto se zena tice pricam o domacim Spanjolkama koje tamo zive, kao i o Ruskinjama ,Poljakinjama ,latinoamerikankama koje tamo zive, ne o turistkinjama, jer turistkinje me uopce nisu interesirale i ne zalaze na ista mjesta kao domace stanovnistvo. Ja sam trazio zenu za zenit, a stalno su mi uletavale one zeljne iskljucivo dobrog provoda i sexa. Izlazio sam 5-6noci tjedno. Ne pijem alkohol pa trosak i nije bio velik, ulaz se ne placa.Po danu u supermarketu isto sam upoznavao taj tip zena . Za Spanjolke i Engleskinje kojih isto tamo zivi ogroman broj i cine vise od 10% stanovnistva ti dolazis iz istocnog bloka i siromasne zemlje-to je njihovo misljenje, ne moje .Dokazivat im da to nije tako je uzaludan posao, a ko sto sam naveo moze ti i koristiti.
Tako se i Hr misli da je Mexico siromasna zemlja, a on pripada u G20, bogat naftom, srebrom, i da ne nabrajam koje sve industrije posjeduje koje su medju najjacima u svijetu. Samo sto je to bogatstvo jako lose rasporedjeno pa postoji veliki broj jako siromasnih ljudi. Cancun je po meni najbolje mjesto za zivot , za te novce se dobije puno vise nego u europi. Ja sam za 63 000 eura kupio novu novcatu 5sobnu kucu od 150kvadrata u kvartu gdje zive doktori,advokati i sl dobrostojeci i obrazovani ljudi. U radnickim kvartovima je duplo jeftinije. Najam je skup u odnosu na cijenu nekretnine, ali za 250-300eura lako se nadje dobar 1-2stancic ili 3sobna kuca.Rezije su male,hrana jeftina, nocna zabava dobra, ali ne na razini c del sol, slobodnih zena 30-40g mnogo manje -mislim na domace. Sa 750 eura zivimo ja,zena i dijete i to zivotom za koji mi je u ZG trebalo 1200 - 1500 eura samo za mene i zenu,bez dijeteta. Put do ZG i nazad od 750eura pa navise, meni i vise jer sam prevelik za condora i sl. av.kompanije. Za vise detalja slobodno pitaj.
antemarineitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2011., 05:08   #52
Preporucam Kanarske otoke.
Ili Jug Indije (Kerala).

Brazil je preskup, a i ne mozes ostati vise od 6 mj godisnje (nesto slicno kao s Engleskom i Irskom).
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2011., 07:46   #53
Za comi1
Neznam odakle crpis te netocne podatke, kazes iz prve ruke ali nisi se sam uvjerio, vjeruj meni- potpuno su krivi ti podatci sto se placa i troskova tice. Pocnimo od Meksikanaca: velis konobar 200dolara, ali to nije mjesecno nego svakih 15 dana, jer tu su place svakih 15 dana. Zenin brat u USA radi kao vrtlar i placa mjesecna mu je preko 3000 dolara, skolovani i obrazovani ljudi zarade i 4500 usd pa navise . U Madridu kao i u vecini europskih glavnih gradova sa 1000eura je strahovito tesko prezivjeti, a ne dobro zivjeti.Moras dijeliti najam stana sa 2-3 osobe jer cijene su od 600-1000eura za prcvarnice,a za 600 uvjek ti ga netko iznajmi pred nosom pa ti ostaju samo skuplje opcije iako ne i kvalitetnije. Ja sam 4godine zivio u Madridu i radio posao za koji netreba vise od osnovne skole.Placa osnovna 1200eura 15x godisnje, dakle ne 12 nego 15 placa u godini plus prekovremeni sati,vikend,praznici i sl izaslo je 2500 - 3000eura mjesecno 12x . Kad mi se vise nije dalo raditi godinu dana sam primao 1000eura mjesecno socijalne pomoci. Otiso opet na c del sol i za isti posao samo 900eura placa i samo 12 placa u godini, ali tamo se vec da pristojno zivit sa tom lovom . Hocu ti reci da gledanje statistickih podataka ne docarava pravu kvalitetu zivota u pojedinim drzavama.
antemarineitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2011., 11:27   #54
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2011., 12:30   #55
Kolega,
neznam koji dio od napisanog ti nije jasan..

dalje,
daj mi molim te reci gdje sam ja rekao da KONOBAR ima 200$ mj??????

DAJ MI MOLIM TE RECI KOJI SU TO TOTALNO KRIVI PODATCI?????
(ok,nisu svi tocni "u lipu"..al su priblizno tocni podatci....koje sam iznio cisto za PRIMJER..da se vidi moj point da pare koje covjek ima nisu male,kao sto je tvdio Neno)

Rekao sam da mi je to PRICAO DOBAR KOLEGA S KOJIM SAM RADIO U USA...da u okolici mexico citya(neznam gdje nit me zanima-odakle je on)..je mj placa njemu bila 200$(i da je to u tim okolnostima ok)...on je sljaker-nije konobar.
U mexicu nisam bio,dakle covjek mi je to pricao..prije koju godinu(ne samo on nego i drugi)...sada ak on laze,lazem i ja!!
Sto se tice placa..neznam koji je sistem primanja u mexico...
al svima nam je mjerna jedica ovdje u hr MJESECNA PLACA...pa sam tako ljudima rekao,ako cemo tako u USA isto se prima placa TIJEDNO ILI 2TIJEDNO...nema mjesecne place i sve ljudi zarade izrazavaju u GODISNJOJ ZARADI a ne mjesecnoj...i sto bi sada trebao ovdje pisat godisnje zarade(kad je to ovdje ljudima nepozatno!?)
A taj vrtlar za 3000$...!?hm,necu reci da nije tocno...al nemoj obmanjivat ljude..poluinformacijama(il mozda on obmanjuje vas..),
u USA to velikaaa paraaaa!
Moguce je da on to zaradi(na crno)..da radi ko pas 24/7/365,ima tu hrpaaa stvarii.. koja je inividualna i relativna...al to nikako nije prosjek VRTLARA 3000$...no way!!!

One gore cifre koje sam rekao su okvirne cifre..znaci koliko ima neki "prosjecni sljaker"...tipa blagajnica u Targetu,neki drugi sljaker...(a s druge strane znam decka u nyc koji za noc dize cca 400$)..a ovo da neki ljudi imaju 4500+$...pa nravno da imaju i visee(razni poslovni ljudi)...ne samo gore vec i u hr..
vjerovo ili ne u nekim osrednjim "hr" bankama menageri imaju place 30-40 000+kn(vidio svojim ocima..jer sam jedno kratko vrijeme bio u jednoj od njih radio)..a sretna(koja ima posao) blagajnica u konzumu ima cca 3000kn.....
Neki privatnici isto ovdje dizu masne pare,dobri zanati takodjer...

i sto cemo sada, sto to znaci....
da svatko moze zaradit 40k kn....?!?!
al vecina ljudi relano jedva krpa kraj s krajem...al STVARNO!

btw,ovo sve sto kazem je IZ MOG OSOBNOG ISKUSTVA..ja ti nekoristom nikakve statistike!!

A i sam si rekao,da statistika nista neznaci...(ja imam kupus ti meso,a prosjek je sarma)

MOJ POINT je da u 80+% zamalja svijeta Francove pare(1000€) su ok i dobre.. za ono sto on misli napravit..pogotovo kad detaljnije pogledas...
covjek trazi mjesta kao sto su...karibi,jugoistocna azija,mediteran...a tamo je kraaalj s tom lovom,trenutno!!
Ti pricas o madridu(sto je vjerovatno tocno)..a sada ja mogu reci troskovi Moskve...i kaj cemo sada...?!
al on to uopce netrazi,nit ga interesiraju veliki gradovi...

Mislim u sto se pretvorila jedna potencijalno dobra tema...da ljudi lupaju onako tek toliko da ubiju vrijeme(zato nevolim pisat po temama ovog tipa..al eto..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 04:50   #56
Globalna karta troskova zivota, odlicna za ovaj topic:

http://www.numbeo.com/cost-of-living/gmaps.jsp
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 08:53   #57
Quote:
Fuerteventura kaže: Pogledaj post
Globalna karta troskova zivota, odlicna za ovaj topic:

http://www.numbeo.com/cost-of-living/gmaps.jsp
Prema ovom linku u toliko spominjanom Vijetnamu prosječan najam 1-sobnog stana 390 eura Bojim se da od 750-1000 eura na kraju ne bi ostalo ni za mlijeko koje je btw. skuplje nego kod nas- 1 euro.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 12:23   #58
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Prema ovom linku u toliko spominjanom Vijetnamu prosječan najam 1-sobnog stana 390 eura Bojim se da od 750-1000 eura na kraju ne bi ostalo ni za mlijeko koje je btw. skuplje nego kod nas- 1 euro.

Meni se laganini čini da polako počinjete objektivno sagledavati stvari i da je dosta nemoguće u nama privlačnim krajevima riješiti sve životne troškove a da na ciljnoj destinaciji ipak ne zapne nešto raditi.
Da je ta svota samo za hranu, izlete i sl - još ok.
Takvi prihodi kapitala nisu ništa posebno ma šta mi mislili o tome. 1kEUR je fina svotica ali kad imaš riješene elementarna pitanja: ležaj, režije, moguće zdravstvene troškove koju znaju biti nemali.

EDIT: Ono što je meni posebno zanimljivo ovdje prikazano da su naši životni troškovi gotovo jednaki nekim daleko razvijenijim lokacijama.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 12:46   #59
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Meni se laganini čini da polako počinjete objektivno sagledavati stvari i da je dosta nemoguće u nama privlačnim krajevima riješiti sve životne troškove a da na ciljnoj destinaciji ipak ne zapne nešto raditi.
Da je ta svota samo za hranu, izlete i sl - još ok.
Takvi prihodi kapitala nisu ništa posebno ma šta mi mislili o tome. 1kEUR je fina svotica ali kad imaš riješene elementarna pitanja: ležaj, režije, moguće zdravstvene troškove koju znaju biti nemali.

EDIT: Ono što je meni posebno zanimljivo ovdje prikazano da su naši životni troškovi gotovo jednaki nekim daleko razvijenijim lokacijama.
Naravno ja to znam kao što i znam da na određenim destinacijama (pa i u Europi- Canari, Malta) za taj novac možeš mjesec dana živjeti u AI hotelu.
Ko ima para na bacanje može u podstanarstvo ja nemam ništa protiv hotela
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 17:35   #60
Vidim da se ova tema svela na to da li je 1000 eura puno i malo.
Ja mislim da nije malo a nije ni puno u smislu da se ne treba paziti na llovu.
Interesira me koliku penziju odnosno prihode imaju ljudi koji odu na takve destinacije i krenu od početka. Npr. kolika je penzija jednog engleza ili nijemca koji žive u Tajlandu ili Cancunu.
Ova cijena d 390 eura za najma u Vijetnama mi izgleda jako visoko. Nisam još proučio ovaj interesantan site ali mi se čini da su to cijene za ljude iz razvijenog svijeta koji hoće stan na dobroj lokaciji i koji imaju više standarde i kriterije. Mislim da se npr. u Vijetnamu može naći prema njihovim standardima dobar stan za 200 do 250 eura. Njihov standard znači mala kvadratura, tv i svi priključci na nekoj ne razvikanoj lokaciji. Mislim ova rasprava na neviđeno dok se konkretno ne vidi neki stan ne znam koliko ima smisla. Sve je to relativno. Iz iskustva takvi sitovi često pretjeruju odnosno vode se kriterijima koji možda i nisu najprimjereniji. No svakako proučiti ću to. Mislim ne mogu vjerovati da najam stana u Vijetnamu košta više od Gruzije ili Kenije i to za duplo! Nema mi neke logike..
Molio bih ako se zna otprilike koliki je najam stana u Kambodži...Sve ovo drugo što je rečeno zvuči jako privlačno.
Nitko ovdje nije spomenu Filipine koji su isto popularna destinacija?
Intrigira me i Costa del sol ipak je to Europa, no svakako ću gledati omjer koristi i troškova u prvom redu, zbrojiti pluseve i minuse...
Francek09 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:08.