Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2013., 19:40   #1
Kraj priče?

zanimaju me vaša mišljenja, pa sam, eto, odlučila podijeliti svoju priču s vama.
upoznala sam ga i između nas se rodila jaka kemija(vjerojatno već kolutate očima)
kako već jako dugo nisam osjetila pažnju, čula komplimente+kemija, pala sam ko zrela kruška
kad ono, strast, a erekcije nema. zbog zdravstvenih razloga. odlučila sam biti strpljiva i dati mu/nam vremena
stvari su se pomakle s mrtve točke,ali mrvicu
kasnije smo oboje pod utjecajem te velike strasti, a nikada do kraja realizirane, odlučili biti skupa jer, eto, ne možemo više jedno bez drugog
otišli kod njega, nakon par dana majka se izjasnila što očekuje od snahe (mene)
započeli sukobi između nje i sina, ja pokušala primiriti, urazumiti, ali nije uspjelo. vratila se u podstanarstvo i nastavili se viđati
počela sam polako uviđati i stvari koje mi se nisu sviđale kod njega
kad sam malo bolje upoznala povijesti bolesti i njegovu prošlost, postalo mi je jasnije zašto
zadnje vrijeme ispada da sam ja ta koja najčešće inicira viđanje jer njega stalno doma drže za vrat (mama i ostatak obitelji, a on nigdje ne radi zbog invaliditeta)
s jedne strane počinjem osjećati nezadovoljstvo, ona jaka veza kao da slabi svakim danom sve više, a i posvijestila sam si da ne postoje zdravi temelji za budućnost veze što zbog zdravstvenih problema što zbog vanjskih okolnosti (preslabe financije za podstanarski život)
on je u duši dobar čovjek i teško mi je povrijediti nekoga tko je u meni probudio puno lijepoga
imamo već podosta godina, vrijeme kao da leti u tim godinama, bojim se da ga oboje trošimo uzalud
razgovarali smo o svemu,naravno i o problemu s erekcijom, on bi čas išao kod ovog specijaliste čas kod onog, pa bi kupio viagru, bla, bla
zvuči mi sve pomalo neozbiljno ili je to sve zapravo jadno i žalosno
bojim se samoće, to je moj najveći problem
slobodno navalite sa konstruktivnim odgovorima
weesh is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 20:26   #2
Koja bolest, jel stvarno mora ovisiti o roditeljima, koliki je invaliditet?
happy 22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 20:29   #3
Quote:
weesh kaže: Pogledaj post
zanimaju me vaša mišljenja, pa sam, eto, odlučila podijeliti svoju priču s vama.
upoznala sam ga i između nas se rodila jaka kemija(vjerojatno već kolutate očima)
kako već jako dugo nisam osjetila pažnju, čula komplimente+kemija, pala sam ko zrela kruška
kad ono, strast, a erekcije nema. zbog zdravstvenih razloga. odlučila sam biti strpljiva i dati mu/nam vremena
stvari su se pomakle s mrtve točke,ali mrvicu
kasnije smo oboje pod utjecajem te velike strasti, a nikada do kraja realizirane, odlučili biti skupa jer, eto, ne možemo više jedno bez drugog
otišli kod njega, nakon par dana majka se izjasnila što očekuje od snahe (mene)
započeli sukobi između nje i sina, ja pokušala primiriti, urazumiti, ali nije uspjelo. vratila se u podstanarstvo i nastavili se viđati
počela sam polako uviđati i stvari koje mi se nisu sviđale kod njega
kad sam malo bolje upoznala povijesti bolesti i njegovu prošlost, postalo mi je jasnije zašto
zadnje vrijeme ispada da sam ja ta koja najčešće inicira viđanje jer njega stalno doma drže za vrat (mama i ostatak obitelji, a on nigdje ne radi zbog invaliditeta)
s jedne strane počinjem osjećati nezadovoljstvo, ona jaka veza kao da slabi svakim danom sve više, a i posvijestila sam si da ne postoje zdravi temelji za budućnost veze što zbog zdravstvenih problema što zbog vanjskih okolnosti (preslabe financije za podstanarski život)
on je u duši dobar čovjek i teško mi je povrijediti nekoga tko je u meni probudio puno lijepoga
imamo već podosta godina, vrijeme kao da leti u tim godinama, bojim se da ga oboje trošimo uzalud
razgovarali smo o svemu,naravno i o problemu s erekcijom, on bi čas išao kod ovog specijaliste čas kod onog, pa bi kupio viagru, bla, bla
zvuči mi sve pomalo neozbiljno ili je to sve zapravo jadno i žalosno
bojim se samoće, to je moj najveći problem
slobodno navalite sa konstruktivnim odgovorima
molim detaljnije o boldanom
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 20:32   #4
Quote:
happy 22 kaže: Pogledaj post
Koja bolest, jel stvarno mora ovisiti o roditeljima, koliki je invaliditet?
ne mora stvarno ovisiti o roditeljima, ali on ovisi o njima, osjećaj krivnje kojeg su mu usadili jer su se razboljeli kakti radi njega

bila je dobroćudna bolest,ali uz česte op. zahvate, no ostavila je posljedice
weesh is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 20:35   #5
Onda je vrijeme da prestane ovisiti o njima, kakvi su to roditelji koji svojeg sina tako emocionalno ucjenjuju da su se razboljeli radi njega?
Neka trazi bilo kakav poao koji moze raditi,za pocetak.
happy 22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 20:38   #6
Quote:
happy 22 kaže: Pogledaj post
Onda je vrijeme da prestane ovisiti o njima, kakvi su to roditelji koji svojeg sina tako emocionalno ucjenjuju da su se razboljeli radi njega?
Neka trazi bilo kakav poao koji moze raditi,za pocetak.
izgubio bi invalidninu, ne može
to su manipulatori
"bila sam ti dobra dok sam ti dolazila u bolnicu"
weesh is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 20:39   #7
a jbg sad,naces nekog normalnoga,nego da se mucis s ovim,tesko je jer su se razvili osjecaji ,ali dabe kad ce ta neizvjesnost i si ostalui problemi te osjecaje i ugasiti ... vjerujem da si s njim i krenula ,samo da nebudes sama ...
samo razmisli kakva ce ti biti buducnost sa njime,kazes neradi ,dali ces ti cijeli zivot da radis za vas 2 zamisli da dode i dijete ..sad zavisi da niste prestari za to..
CROBRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 20:41   #8
Quote:
McGrubi kaže: Pogledaj post
molim detaljnije o boldanom
trebaš ići u dućan
trebaš popraviti ovo i ono
moraš pomoći šogoru
ja te mogu izbaciti iz kuće kad god hoću jer je moja
ako odeš s curom na stan, ostat ćeš bez nasljedstva
weesh is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 20:42   #9
Quote:
weesh kaže: Pogledaj post
izgubio bi invalidninu, ne može
to su manipulatori
"bila sam ti dobra dok sam ti dolazila u bolnicu"
pa kolko ima invalidnine ako nije tajna ...sve ispod 2500kn je sranje a vjerujem da ga i njegovi drze da mu uzimaju miovinu ? jer ako ode nece niti kune da vide ...
CROBRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 20:43   #10
Quote:
CROBRA kaže: Pogledaj post
a jbg sad,naces nekog normalnoga,nego da se mucis s ovim,tesko je jer su se razvili osjecaji ,ali dabe kad ce ta neizvjesnost i si ostalui problemi te osjecaje i ugasiti ... vjerujem da si s njim i krenula ,samo da nebudes sama ...
samo razmisli kakva ce ti biti buducnost sa njime,kazes neradi ,dali ces ti cijeli zivot da radis za vas 2 zamisli da dode i dijete ..sad zavisi da niste prestari za to..
ma kakvo dijete, prestari
jasno je to meni, zato sam i napisala da nema budućnosti
ali je teško odjednom odrezati
weesh is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 20:45   #11
Quote:
weesh kaže: Pogledaj post
izgubio bi invalidninu, ne može
to su manipulatori
"bila sam ti dobra dok sam ti dolazila u bolnicu"
Ako on ne moze ili ne zeli rijesavati svoje probleme kod kuce nemoj se zavaravati niti da ces ti uspijeti. Zagrizi osjecaje i idi dalje.
happy 22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 20:55   #12
Prestani se osjećati krivom zato što te sve to brine i zato što se bojiš samoće. Svakog bi brinulo i svatko se od nas boji samoće, samo većina to neće priznati. Dakle, s tobom je sve ok. Dobro? Jesmo to usvojili?

Što se tiče njega, manji je problem njegov invaliditet, od posesivnosti njegovih roditelja. Ja nisam invalid pa imam takve iste roditelje i vjeruj mi meni se teško obranit, a stvarno sam borac, tako da...težak je to život za njega, a i za tebe.

Ako bi vi mogli sami živjet skupa, a što zbog financija vjerojatno ne možete, jednostavno pusti da vrijeme učini svoje i da se ta veza oglođe i potroši i svađe postanu sve češće...i sam će kraj doći ....i nemoj se osjećati krivom, u tim okolnostima i da je najzdraviji bi bilo isto....kao da i ti osjećaš krivnju jer napustit ćeš invalida...

Ne znam, ja jesam empatičar ali recimo nikad ne bih ušla u vezu s invalidnom osobom, bar ne u startu....drugo je da saznam kasnije....

Isto tako ne mislim da je život jednak seksu, jer ljudi zbog bolesti mogu doživjeti i ono čem se nikad nisu nadali. Recimo, ja nikad ne bih ostavila partnera ako bi on postao impotentan. Ljubav je puno više od toga. Neki ljudi bi ostavili, sve ti je to individualno. Isto tako ne bi mogli živjet bez seksa, ili bi ga tražili sa strane, a ja recimo bih mogla. Da moram. Ne bih svjesno, ali da se dogodi - nije bad.

Meni se čini da je vama veći problem njegova obitelj i nedostatak novaca. A opet, nekad mi se čini da bih radije živjela ko sirota s nekim koga volim, nego u bogatstvu s nekim tko mi je nije baš nešto. Razmisli.
tkocegaznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 22:34   #13
Quote:
CROBRA kaže: Pogledaj post
pa kolko ima invalidnine ako nije tajna ...sve ispod 2500kn je sranje a vjerujem da ga i njegovi drze da mu uzimaju miovinu ? jer ako ode nece niti kune da vide ...
tu negdje, možda i manje

Quote:
happy 22 kaže: Pogledaj post
Ako on ne moze ili ne zeli rijesavati svoje probleme kod kuce nemoj se zavaravati niti da ces ti uspijeti. Zagrizi osjecaje i idi dalje.
rekla sam mu da se mora sam izboriti da ja tu ne mogu ništa osim biti podrška bez direktnog uplitanja

Zadnje uređivanje Nica : 18.03.2013. at 23:03. Reason: MQ
weesh is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 23:02   #14
Quote:
weesh kaže: Pogledaj post
izgubio bi invalidninu, ne može
Ali će imati plaću. I neće visiti doma po cijele dane s roditeljima koji ga ucjenjuju.

Quote:
weesh kaže: Pogledaj post
to su manipulatori
"bila sam ti dobra dok sam ti dolazila u bolnicu"
On očito sve zna, ali iz nekih razloga odbija se pokrenuti. Ti se možeš prilagoditi i trpiti to ili otići. Nećeš promijeniti ni njega ni njegovu obitelj.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 12:11   #15
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Ali će imati plaću. I neće visiti doma po cijele dane s roditeljima koji ga ucjenjuju.
zbog zdravstvenog stanja ne može raditi



Quote:
On očito sve zna, ali iz nekih razloga odbija se pokrenuti. Ti se možeš prilagoditi i trpiti to ili otići. Nećeš promijeniti ni njega ni njegovu obitelj.
čini mi se da se neće mijenjati, pogotovo nakon toliko godina
weesh is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 12:32   #16
Da bi ja mogla odgovoriti na ovo pitanje, prvo bi trebala znati jel bolest fizička ili psihička jer po meni nije isto upustiti se u nešto ozbiljno s osobom koja npr ima PTSP ili s nekim koji npr. šepa na jednu nogu. Za što prima invalidninu?
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 12:38   #17
Meni je ovo sve skupa jako nelogično

Quote:
weesh kaže: Pogledaj post
trebaš ići u dućan
trebaš popraviti ovo i ono
moraš pomoći šogoru
a onda ovo

Quote:
weesh kaže: Pogledaj post
zbog zdravstvenog stanja ne može raditi
A da ne velim da oni "manipuliraju" njime zbog invalidnine koja je manja od 2.5 soma kn
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 13:17   #18
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Da bi ja mogla odgovoriti na ovo pitanje, prvo bi trebala znati jel bolest fizička ili psihička jer po meni nije isto upustiti se u nešto ozbiljno s osobom koja npr ima PTSP ili s nekim koji npr. šepa na jednu nogu. Za što prima invalidninu?
tumor na mozgu, operacije istog imale su za posljedicu epilepsiju,probleme sa srcem, tlakom, psihičke poremećaje
weesh is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 14:15   #19
Quote:
weesh kaže: Pogledaj post
tumor na mozgu, operacije istog imale su za posljedicu epilepsiju,probleme sa srcem, tlakom, psihičke poremećaje
Možda ću djelovati hladno i bezosjećajno, ali sa svim ovim problemima i problemima vezanim uz njegove, ne bi preporučila ni jednoj osobi da se uhvati u koštac. Kemija je Ok (nisam zakolutala očima na taj dio), al vi nemate ni seks, a neka kvalitetna veza uz ovakve prepreke nema šansi. Drugo da se on razbolio u vašoj vezi ili braku da je bio tvoj partner kojeg voliš "u dobru i u zlu", a ovako možda možeš biti s njim iz sažaljenja, ali sve ostalo bojim se da je neostvarivo

EDIT: to kaj se ti bojiš samoće možda ti trenutno stvara problem, ali mislim da bi te više trebalo biti strah takve veze i braka. Nekad je bolje biti sam. Mada, ne znam zašto bi bila sama, nije jedini na svijetu
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 14:58   #20
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Možda ću djelovati hladno i bezosjećajno, ali sa svim ovim problemima i problemima vezanim uz njegove, ne bi preporučila ni jednoj osobi da se uhvati u koštac. Kemija je Ok (nisam zakolutala očima na taj dio), al vi nemate ni seks, a neka kvalitetna veza uz ovakve prepreke nema šansi. Drugo da se on razbolio u vašoj vezi ili braku da je bio tvoj partner kojeg voliš "u dobru i u zlu", a ovako možda možeš biti s njim iz sažaljenja, ali sve ostalo bojim se da je neostvarivo

EDIT: to kaj se ti bojiš samoće možda ti trenutno stvara problem, ali mislim da bi te više trebalo biti strah takve veze i braka. Nekad je bolje biti sam. Mada, ne znam zašto bi bila sama, nije jedini na svijetu
problem je kako prekinuti, povrijedit ću ga užasno, svjesna sam ja da ovo nema nikakve budućnosti
weesh is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:45.