Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2012., 22:33   #1
Krvarenje u menopauzi

Hitno trebam nečiji savijet! Imam prijateljicu od 59 godina, prije 5 godina je imala zadnju menstruaciju znači u menopauzi je već duže vrijeme i odjednom je opet počela osjećat jake bolove u trbuhu i počela krvariti. Jel itko zna zašto se to može desiti? Se to ikad ikome dogodilo?
pupica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 21:52   #2
Quote:
pupica kaže: Pogledaj post
Hitno trebam nečiji savijet! Imam prijateljicu od 59 godina, prije 5 godina je imala zadnju menstruaciju znači u menopauzi je već duže vrijeme i odjednom je opet počela osjećat jake bolove u trbuhu i počela krvariti. Jel itko zna zašto se to može desiti? Se to ikad ikome dogodilo?
Ajoj, to nikako nije dobro.
Brzo, kod ginekologa!
Od prijateljice mami se isto desilo. Nekakvi bolovi, krvavljenje, ona cekala, pa cekala, pa jos malo cekala, to traja 2 godine. Sad ima kemoterapiju i zracenje, i nekaze nikako dobro .
Nezelim te prepast, ali odmah napravit pretrage!
Sretno...
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 17:51   #3
Menstruacija u postmenopauzi

Moze li pomoc, naime radi se o mami, ima 53 godine, menstruacija joj je zavrsila prije nekoliko godina i neki dan je ponovno dobila menstruaciju.
Inace ima upalu dolje svega, tako su joj rekli jer ju je bolilo i bila je kod doktora , obavljen je ultrazvuk koliko znam ustanovljena ta jaka upala , i dan joj je antibiotik.
Zabrinuta sam jer vidim da to krvarenje nije normalno , tj. citam na internetu da se ne bi trebalo dogadjat.
Ide redovno na papa test takodjer jer ima miom na maternici.
Trebamo li se brinit? Sto bi trebalo poduzet,jer ona ovo uopce ne dozivljava ozbiljno.
mery267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 09:30   #4
Quote:
mery267 kaže: Pogledaj post
Moze li pomoc, naime radi se o mami, ima 53 godine, menstruacija joj je zavrsila prije nekoliko godina i neki dan je ponovno dobila menstruaciju.
Inace ima upalu dolje svega, tako su joj rekli jer ju je bolilo i bila je kod doktora , obavljen je ultrazvuk koliko znam ustanovljena ta jaka upala , i dan joj je antibiotik.
Zabrinuta sam jer vidim da to krvarenje nije normalno , tj. citam na internetu da se ne bi trebalo dogadjat.
Ide redovno na papa test takodjer jer ima miom na maternici.
Trebamo li se brinit? Sto bi trebalo poduzet,jer ona ovo uopce ne dozivljava ozbiljno.
Treba na hitnu ginekološku. To krvarenje nije menzes već od mioma. Neka s ginekologom razmotri odluku o eventualnom uklanjanju istog jer s godinama kod mnogih žena može rasti i napraviti još veće probleme.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 19:25   #5
Hvala ti puno na misljenju i odgovoru.
mery267 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:53.