Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2011., 00:51   #2041
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Kao prvo, reklama na forumu je zabranjena. Ako nastavis s tim, mozes biti kaznjen.
Kao drugo...takva akcija ne postoji, jer ta firma koju reklamiras tu akciju ima non-stop, jer im je to glavni posao...ubrati lovu za takozvani servis skoro novih bojlera...
...nisu u VSS-u, nemaju kvalitetan servis, ubiru lovu za te servise po zgradama, nisu cijenjeni od kolega...jer prave probleme ne znaju rjesavati...
Vecina Vaillantovih servisa ima akciju (nesto nizu cijenu redovnog servisa) tokom proljeca/ljeta...izmedju dvije sezone grijanja...sada u svim servisima pocinje guzva, akcija nema...
...njima je to normalna cijena ako se radi na veliko - kao sto bi najverojatnije bila i kod bilo kojeg servisera ako bi mu netko ponudio servis velilkog broja bojlera...
Ne radi se tu o nekoj trenutnoj akciji, vec o akciji - na kolicinu...koja se moze dobiti kod (vjerujem vise-manje) bilo kojeg ovlastenog servisera. I to od onog koji je VSS. Bolja opcija, imo.
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 10:42   #2042
Quote:
dexdu kaže: Pogledaj post

Btw, nikad cula za te firme, mora da su ti
Quote:
Vallijant i Veissmann
....
neki bezvezni bojleri...
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 11:16   #2043
Quote:
dexdu kaže: Pogledaj post
Najvjerojatnije mrežni trafo

Treba prvo otpojiti đek ventilatora, pumpe, i ako ti i nakon toga baci osigurač može biti samo mrežni trafo ili ploča

Mrežni trafo treba otpojiti i spojiti ga na 220V (pazi na primar se spaja) da slučajno ne spojiš na sekundar i izmjeriti napon na sekundaru

Ako je i to ispravno ostaje samo ploča
Hvala na odgovoru! Pozvao sam servisera da pogleda pa javim što je točno.
šajo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 15:07   #2044
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Imo, nije u redu nikoga favorizirati...sve su to vise manje slicni bojleri, sa slicnim mogucnostima.
Svaka firma ima i onu skuplju i jeftiniji opciju.

Svaki proizvodjac ima paletu proizvoda ..od jeftinijeg do skupljeg (s vise mogucnosti)..kao sto mozes kupiti od jedne firme auto koji ne ide preko 150, i onaj koji ide 250...jedan nesto ne moze, drugi moze..tako je to...
Mozes si staviti na zid termostat vrt 30 i onda govoriti kako je to los proizvod... To je proizvod manje cijene i manjih mogucnosti, ako zelis bolje kupis onog koji ti vise odgovara, koji je bolji...i skuplji.
Cinjenica je da ne bi trebalo stavljati tu mjesalicu...ali meni bi recimo bilo logicno da prodavac pipe pita kakav imas bojler, pa da ti preporuci neku drugu..a ne proda ti nesto sto - ne pase na tu vrstu bojlera.
Ajde molim te reci koliki je postotak dvoručnih mješalica u prodaji,ako ih uopće firme naručuju još.Tak je svejedno koliko košta bojler i od kojeg je proizvođača ako je protočni i ima problema sa jednoručnim mješalicama,a svi ih imaju.
Protočnih bojlera se proda deset puta više(možda sam malo i rekao) nego ovih sa spremnikom koji se preporučuju kad imaš više kupaonica tj.veće potrebe za toplom vodom.
Svi manji stanovi (do 60m2 sigurno) u novogradnji imaju protočne bojlere i ugrađene jednoručne mješalice
A od 100 ljudi možda jedan će kupiti dvoručnu pipu i to ne za doma nego za neku vikendicu gdje mu je svejedno.
Pa da tebi trgovac kaže da ta pipa ne ide na bojler jel bi je kupila?Naravno da ne.
Ulovili ste se tog Vaillanta i pravilnog odabira uređaja ko pijan plota a to nema nikakve veze sa onim šta ja govorim.Kakav fine tuning tu pomaže?
7822381 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 15:39   #2045
Quote:
7822381 kaže: Pogledaj post
Ulovili ste se tog Vaillanta i pravilnog odabira uređaja ko pijan plota a to nema nikakve veze sa onim šta ja govorim.Kakav fine tuning tu pomaže?
Potpuno je svejedno jeli mješalica jednoručna ili dvoručna ako se mijenja protok vruće vode na protočnom bojleru.
Na bojleru koji ima regulaciju izlazne temperature vode sa promjenom protoka automatika bojlera treba modulirati jakost plamena da bi se temperatura vode ponovo vratila na namještenu vrijednost.
Za to treba nešto vremena. Ako u međuvremenu dođe opet do promjene protoka jer korisnik pokušava miješalicom namjestiti temperaturu onda dolazi do oscilacije i na takav način je nemoguće namjestiti željenu temp. vode. bez obzira na vrstu slavine. Tako je i sa termostatskom mješalicom.

Bojler koji nema regulaciju temperature izlazne vode, ponaša se nešto drugačije tj. ako mu se ne mijenja protok vruče vode, nema ni promjena temperature, a ako dođe do promjene protoka vruče vode, onda se mijenja temperatura izlazne vode shodno tome. I njemu je svejedno jeli jednoručna ili dvoručna dok god mijenjaš protok vruće vode. Jedina razlika je što češ na njemu lako naći pravi omjer jednoručnom mješalicom, a dvoručnom još lakše ako ne diraš toplu vodu već hladnom namještaš.

Najveći problem za oba bojlera predstavlja termostatska mješalica jer ona neprestano reagira na promjene iz bojlera što mijenja protok vruče vode kroz bojler i time temperaturu vode, pa opet imamo oscilacije, a kod bojlera s regulacijom temperature modulacijom plamena te oscilacije su još veće, jer se dva regulaciona elementa (onaj u termostatskoj slavini i onaj u bojleru) nastoje prilagoditi promjenama onog drugog i tako stvaraju kaos umjesto regulacije.

Sve to nema nikakve veze dali je na bojleru natpis Vaillant ili neki drugi.
Kada bojler ima spremnik, onda do značajnijih i brzih promjena temperature vode ne dolazi s promjenom protoka pa se regulacioni elementi lako prilagode promjenama i drže temperaturu konstantnom.
Dakle, sa protočnim bojlerima koji nemaju spremnik, uvijek će biti problema sa oscilacijam temperature vode iz njih kad dolazi do promjene protoka vode kroz njih, bili oni regulirani ili ne.
__________________
Poluznanje je opasnije od neznanja /// Pekari =>Oni što prže kompresore
nike321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 15:57   #2046
Ma kaj ti tu nama objašnjavaš i pričaš gluposti kad jelte serviser koji već dvajes godina radi na plinskom bojlerima zna valjda najbolje...
imeiprezime is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 15:58   #2047
Quote:
imeiprezime kaže: Pogledaj post
Ma kaj ti tu nama objašnjavaš i pričaš gluposti kad jelte serviser koji već dvajes godina radi na plinskom bojlerima zna valjda najbolje...

Ne znam šta mi bi!!
__________________
Poluznanje je opasnije od neznanja /// Pekari =>Oni što prže kompresore
nike321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 16:59   #2048
Quote:
šajo kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

imam plinski bojler turbotec pro koji više ne radi. Na displeju nema ništa. Otvorim i pogledam osigurač na ploči i vidim da je skuren. Dobro, probam staviti drugi ali istog trenutka se skurio... Zna netko šta bi moglo biti? Negdje postoji spoj ili... Jel netko imao nešto slično?
Inače majstor mi je promijenio ploču prije skoro 2god. tada samo plamenik nije radio i bio je pod garancijom!
Evo, pregorio je ventilator i ploča.
cca 2000kn
šajo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 17:01   #2049
Quote:
7822381 kaže: Pogledaj post
Ajde molim te reci koliki je postotak dvoručnih mješalica u prodaji,ako ih uopće firme naručuju još.Tak je svejedno koliko košta bojler i od kojeg je proizvođača ako je protočni i ima problema sa jednoručnim mješalicama,a svi ih imaju.
Vec sam ti napisala da to nema veze s jednosrucnim mjesalicama...evo i Nike ti je napisao, on je strucnjak, ak' ne vjerujes meni, vjeruj njemu.
I da - svi ih imaju. Zato me i smeta sto to pripisujes jednoj firmi (nebitno je ime), a favoriziras drugu ciji bojleri (te vrste) rade na identican nacin.
Quote:
Ulovili ste se tog Vaillanta i pravilnog odabira uređaja ko pijan plota a to nema nikakve veze sa onim šta ja govorim.Kakav fine tuning tu pomaže?
U stvari si se ti bio ulovio Vaillanta i njemu pripisao nepostojecu boljku...nije to nikakv boljka, ti bojleri tako rade...kad im poremetis/smanjis/povecas protok, automatski mijenjas i temperaturu.
Quote:
7822381 kaže: Pogledaj post
Poanta je da protočni bojleri bilo kojeg proizvođača imaju problema sa ...
Quote:
7822381 kaže: Pogledaj post
Pa pripisao sam grešku bojleru jer mi je glupost da bojler radi samo na određene pipe ispravno.A Vaillant sam naveo zato jer on ima tu boljku i bio je tema u prijašnjem postu.
Što se tiče Junkersa ispravio sam se u novom postu tako da ne favoriziram nikoga.I oni imaju isti problem.
Quote:
7822381 kaže: Pogledaj post
Zašto nije u redu favorizirati Junkers? Nabijem vaillant na k...!
Daj mi molim te objasni sto imas protiv firme x , a istovremeno favoriziras firmu y, a zakljucio si da se bojleri svih firmi (i x i y i ...) ponasaju isto?
I zasto si zeljenu temperaturu ne podesis na samom bojleru?
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 20:55   #2050
Pa neznam ljudi šta vam treba više

Nike 321 vam je sve lijepo razjasnio, a Kajperinja - mogu samo

Ako nakon i svih ovih postova ne shvačate problematiku

Ajde uzdravlje
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 22:14   #2051
Pozdrav svima. trebam pomoc oko punjenja uredaja vodom.

Radi se o Vaillant uredaju (mislim atmoBlock pro), pa ako netko moze, prema prilozenoj slici, pomoci kako da napunim uredaj vodom?

http://imageshack.us/photo/my-images/585/vaillant.jpg/
Sherifd is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 16:12   #2052
Quote:
Sherifd kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. trebam pomoc oko punjenja uredaja vodom.

Radi se o Vaillant uredaju (mislim atmoBlock pro), pa ako netko moze, prema prilozenoj slici, pomoci kako da napunim uredaj vodom?

http://imageshack.us/photo/my-images/585/vaillant.jpg/

Evo ovako:

Gledajući ispod vidiš baš onu kocku i u njoj prorez

Gurni veči ravni šarafciger u taj prorez i u smjeru kazaljke na satu okreni za 90stupnjeva, gledaj obavezno instrument, puni do 1,5bara i okreni šarafciger u prvobitni položaj i to je to
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 17:31   #2053
Thumbs up

Quote:
dexdu kaže: Pogledaj post
Evo ovako:

Gledajući ispod vidiš baš onu kocku i u njoj prorez

Gurni veči ravni šarafciger u taj prorez i u smjeru kazaljke na satu okreni za 90stupnjeva, gledaj obavezno instrument, puni do 1,5bara i okreni šarafciger u prvobitni položaj i to je to
puno hvala na odgovoru, bio je od velike koristi problem rijesen.
Sherifd is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 09:03   #2054
Bok,
jel imao neko slučaj da mu se bojler (atmoTEC pro, VUW SOE 182/3-3M) neće puniti s vodom? Kad otvorim ventil za punjenje vodom, apsolutno se ništ ne događa? Jel ima neki šaraf na ventilu ili slično? Jučer, kak je naglo zahladilo, netko je upalio grijanje i malo je radilo, no tlak je skroz pao, i počel je izbacivati grešku F.22. Sad naravno nema ni tople vode.
Tnx na pomoći na Dan nezavisnosti
__________________
“Ispod tanke kore civilizacije i današnji je čovjek u biti lovac, pljačkaš i sakupljač”
konjich is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 10:11   #2055
Quote:
konjich kaže: Pogledaj post
Bok,
jel imao neko slučaj da mu se bojler (atmoTEC pro, VUW SOE 182/3-3M) neće puniti s vodom? Kad otvorim ventil za punjenje vodom, apsolutno se ništ ne događa? Jel ima neki šaraf na ventilu ili slično? Jučer, kak je naglo zahladilo, netko je upalio grijanje i malo je radilo, no tlak je skroz pao, i počel je izbacivati grešku F.22. Sad naravno nema ni tople vode.
Tnx na pomoći na Dan nezavisnosti
Ako ti je ventil plastican, mozda ti se zglodal iznutra. Makni plastiku i probaj kljestima.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 10:46   #2056
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Ako ti je ventil plastican, mozda ti se zglodal iznutra. Makni plastiku i probaj kljestima.
Bravo! Tnx! Spasila si me!
__________________
“Ispod tanke kore civilizacije i današnji je čovjek u biti lovac, pljačkaš i sakupljač”
konjich is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 14:32   #2057
Imam plinski bojler vcw 180 iz 1986. koji ima probleme sa toplom vodom. U zadnjih mjesec dana dosta se povećala temperatura tople vode. Sada je problem kod npr. tuširanja podesiti dobru temperaturu, jer treba puno veći udio hladne vode, a onda je i pritisak prejak. Probao sam na prednjoj ploči smanjiti temperaturu za grijanje, ali to ne utječe na toplu vodu.
Da li se može nekako podesiti ta temperatura ili je to kvar na bojleru (možda treba čišćenje ili zamjenu nekih senzora).
mtbxc is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 18:40   #2058
Quote:
mtbxc kaže: Pogledaj post
Imam plinski bojler vcw 180 iz 1986. koji ima probleme sa toplom vodom. U zadnjih mjesec dana dosta se povećala temperatura tople vode. Sada je problem kod npr. tuširanja podesiti dobru temperaturu, jer treba puno veći udio hladne vode, a onda je i pritisak prejak. Probao sam na prednjoj ploči smanjiti temperaturu za grijanje, ali to ne utječe na toplu vodu.
Da li se može nekako podesiti ta temperatura ili je to kvar na bojleru (možda treba čišćenje ili zamjenu nekih senzora).
Sekundarni izmjenjivač u žačepljenju
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 18:54   #2059
Quote:
dexdu kaže: Pogledaj post
Sekundarni izmjenjivač u žačepljenju
Sad bi ti rekao" piši tako da te normalni ljudi razumiju".
__________________
Poluznanje je opasnije od neznanja /// Pekari =>Oni što prže kompresore
nike321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 21:50   #2060
Pozdrav,
ako može pomoć, ne znam kako se pali grijanje :P
Uglavnom, imam centralno etažno plinsko grijanje i plinski bojler Vaillant koji je stariji. Grijanje nije bilo upaljeno godinu i pol kako je stan bio prazan.
Pa ako mi možete reći što moram na bojleru upaliti i trebam li napraviti kakve dodatne radnje (tipa odzračivanje radijatora i slično - i kako se radi to odzračivanje)?
Točna marka bojlera je Vaillant VCW 15 T 3 WD MC.

Puno hvala ako netko ima vremena za odgovor.
caps is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:33.