Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2007., 19:15   #201
u poliklinici medikol postoje kartice, osnovna, standardna, obiteljska i plus, a ovisi koju uzmeš, postoje popusti na pretrage. naravno ako imaš plus+ karticu imaš popust na ostale pretrage 60%, za obiteljsku 40% pa ovisi o tome.
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 13:27   #202
Wink

Evo da se i ja javim jel imam istih problema. Učestali bolovi i česti proljevi. Dva dana dobro dva da neznam kam bi se pomaknula.
Za pregled naručena u privatnoj poliklinici u Nemetovoj. Čišćenje uz X Prep i soli, te dva dana regulirane prehrane.
Anestezija... iskreno od šoka što moram na pregled nisam ni pitala...Ali na gastroskopiji (kronični gastritis želudca i jednjaka, sa povratinim refluksom) sam je dobila pa se toplo nadam da će i ovdije biti tako!
Cijena cca 900kn.

Razlog odlaska privatniku su enormno duga čekanja po bolnicama. Pogotovo na problematiku koja me muči.
A da ne velim da sam i veći dio pregleda obavila privatno i da bolnice ne priznaju njihove nalaze(tipa drugo lječničko mišljenje) nego bi trebala cijelu farsu ponavljati... Stvarno nemam živaca za to.
Ivanzg05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 10:35   #203
Quote:
lea_li kaže: Pogledaj post
Radi kojih ste simptoma radili kolonoskopiju?
evo da ja kažem... još nisam naručen za kolonoskopiju tj.. tek idem kod
doktora 18.12, pa će on tada odlučiti. a simptomi su sljedeći:
proljev nemam, zatvor stolice nemam, stolica mi je nešto mekanija od normale,
na veliku nuždu idem samo jednom na dan, znači nemoram ići više puta, vadio sam krv i krvna slika mi je odlična.. jedino što mene zabrinjava je što me više svaki dan zna vrlo kratko boliti u ljevom donjem dijelu tijela , najviše po 10min... i onda prestane... te nekoliko puta me je boljelo na ljevoj strani leđa paralelno sa ljevom stranom trbuha... i par puta me je boljelo kod trbuha.... ti svi bolovi nisu jaki, i vrlo kratko traju... kažem max 10min na dan... nosio sam stolicu na parazite i viruse, i to nemam. e sada neznam šta bi moglo biti ? nadam se nije nešto opasno
neznam dali to može biti na živčanoj bazi ? jer imam neke probleme sa glavom tj... ništa opasno ... radio sam MG mozga i sve je ok... desni dio glave me zna smetati .. ništa ne boli ... nego jednostavno kao da sam stavio glavu na tv ekran... takav je osječaj.

hvala
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 10:57   #204
Thumbs up

Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
evo da ja kažem... još nisam naručen za kolonoskopiju tj.. tek idem kod
doktora 18.12, pa će on tada odlučiti. a simptomi su sljedeći:
proljev nemam, zatvor stolice nemam, stolica mi je nešto mekanija od normale,
na veliku nuždu idem samo jednom na dan, znači nemoram ići više puta, vadio sam krv i krvna slika mi je odlična.. jedino što mene zabrinjava je što me više svaki dan zna vrlo kratko boliti u ljevom donjem dijelu tijela , najviše po 10min... i onda prestane... te nekoliko puta me je boljelo na ljevoj strani leđa paralelno sa ljevom stranom trbuha... i par puta me je boljelo kod trbuha.... ti svi bolovi nisu jaki, i vrlo kratko traju... kažem max 10min na dan... nosio sam stolicu na parazite i viruse, i to nemam. e sada neznam šta bi moglo biti ? nadam se nije nešto opasno
neznam dali to može biti na živčanoj bazi ? jer imam neke probleme sa glavom tj... ništa opasno ... radio sam MG mozga i sve je ok... desni dio glave me zna smetati .. ništa ne boli ... nego jednostavno kao da sam stavio glavu na tv ekran... takav je osječaj.

hvala
Menei se također javljala bol najprije u želudcu a kasnije je to prešlo i na lijevu stranu i na stražnji donji dio leđa. Radim kompletne pretrage krv vađena već 10puta, jetrene probe, kompletan ultrazvuk abdomena(sve OK),gastroskopija(nakon koje slijedi terapija lijekova,želudac se malo smiruje ali bolovi i dalje ne prestaju) i na kraju je doktor rekao da moramo napraviti kolonoskopiju jel možda je problem u crijevima a ne u želudcu.
I još me čeka RTG urino trakta da isključe bolove.
Jel u svemu tome ih je dosta teško i definirati.
Uh.... sam se napisala!
Ivanzg05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 12:18   #205
Quote:
Ivanzg05 kaže: Pogledaj post
Menei se također javljala bol najprije u želudcu a kasnije je to prešlo i na lijevu stranu i na stražnji donji dio leđa. Radim kompletne pretrage krv vađena već 10puta, jetrene probe, kompletan ultrazvuk abdomena(sve OK),gastroskopija(nakon koje slijedi terapija lijekova,želudac se malo smiruje ali bolovi i dalje ne prestaju) i na kraju je doktor rekao da moramo napraviti kolonoskopiju jel možda je problem u crijevima a ne u želudcu.
I još me čeka RTG urino trakta da isključe bolove.
Jel u svemu tome ih je dosta teško i definirati.
Uh.... sam se napisala!
da teško je to definirati kaj je... i kako ćeš raditi kolonoskopiju ? kod privatnika ili u bolnici ?
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 22:44   #206
bok,evo imam slicne probleme.svaki dan me boli donji dio trbuha i napuhujem se, te imam plinove.bila u vinogradskoj kod super gastroenterologa koji mi preporucio rudacol,no ne zelim pit jer mi je jetra(ggt)povisena i pokusavam ostat trudna a ti bi lijekovi stetili plodu.sva sam na mukama,jos mi je tata umro od raka debelog crijeva,pa dr rekao na kolonoskopiju tek s 45,a mislim da cu otic uskoro.no sad ne znam jel boli il ne,svi drugu pricu imaju
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 14:42   #207
Quote:
marta26 kaže: Pogledaj post
bok,evo imam slicne probleme.svaki dan me boli donji dio trbuha i napuhujem se, te imam plinove.bila u vinogradskoj kod super gastroenterologa koji mi preporucio rudacol,no ne zelim pit jer mi je jetra(ggt)povisena i pokusavam ostat trudna a ti bi lijekovi stetili plodu.sva sam na mukama,jos mi je tata umro od raka debelog crijeva,pa dr rekao na kolonoskopiju tek s 45,a mislim da cu otic uskoro.no sad ne znam jel boli il ne,svi drugu pricu imaju
Ako nisi bila kod ginekologa,nije na odmet da i to obaviš.Svaka smetnja u donjem dijelu trbuha može upućivati i na neku ginekološku bolest.
Držim fige za bebicu!
mišica07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2007., 14:18   #208
evo da se javim... prije par dana sam bio kod specijaliste na razgovoru
on mi je napipao trbuh i nigdje me ne boli na dodir... tamo je nešto ispitivao
i uglavnom je rekao da sada trenutno ne trebam raditi daljen pretrage
iako mene i dalje boli ... i to ljeva strana trbuha, povremeno ljeva strana leđa... bol nije jaka, i kratko traje ali je svakodnevna... stolica je normalna, katkad nešto mekanije.. i samo jednom na dan idem na wc... krv sam vadio
i krvna slika je super... sada neznam dali bih to moglo bit kaj ozbiljno ?
inače imam 20 godina. inače dok sam čekao
da dođem na red kod doktora u drugoj sobi se vrši kolonoskopija
i bila je neka žena koja je vrištala doslovce vrištala kako je boli
jer oni ne radi pregled sa anestezijom. tako da sam ja došao do zaključka da kolonoskopiju ne radim bez anestezije pa makar i platio.
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2007., 17:40   #209
Jasno! Tu lovu bez pol frke sprčkaš na šuze ili mobitel, a nekako ti je teško dat za pregled. Eh, pa za ovaj vrijedi svaku kunu.
Beboje is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 23:09   #210
Evo moja iskustva...
Krv u stolici i to svježa i to povremeno...obično tvrda stolica koju omekšam tabletama jabučnog octa.
Odem kod proktologa u Sunce na pregled kad ono 4 hemeroida drugi stupanj (veličine višnje) i operacija ali prije toga moram na kolonoskopiju. Oiteljska anamneza jako loša a ja ne osječam nikakve probleme, ništa me ne boli...Pregled stolice na krv uredan...E sad cijene...zvao Bates jer imam jako dobra iskustva s njima...cijena prije 2 tjedna cca 3500 kuna za kolonoskopiju i gastroskopiju zajedno. U Lovranu cijena 2700 kn...Zvati ću sigurno zaraznu i Rebro...rekli su mi da na Rebru kolonoskopija sa anestezijom ide uz „preporuku“...bio bih zahvalan kad bi mi neko dao imena liječnika na privat na Rebru i zaraznoj...
Medikal nisam zvao ali budem...
E sad operacija hemeroida..u Suncu mi kažu da rade metodom podvezivanja te se hemeroid osuši i otpadne u roku 24 sata...hm, jel to bolno i pouzdano? koje još druge metode postoje...Koliko traje oporavak...jel to boli nakon operacije. Operacije se rade ambulantno i odmah puštaju doma...a što ako se prokrrvari?...koliko znam područje debelog crijeva je splet žila i živaca...Da li se operacija ambulantno radi pod anestezijom...ako mi netko može dati objašnjenja bio bih zahvalan...
Inače kad sam čuo rodjaka koji je operiran od tumora debelog crijeva i pročitao ovdje komentare idem na kolonoskopiju samo pod anestezijom...ježim se toga a imam i nizak prag boli...
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 09:58   #211
Ma ne boli toliko koliko pričate

Normalno da je kolonoskopija bolna kod ljudi koji imaju rak debelog crijeva. Dajte, budite razumni, ne boli toliko, to je više neugoda nego bol. Veći mi je problem bio čišćenje crijeva nego sam zahvat kolonoskopije. A radila sam ju dok sam još imala velikih problema sa hemićima. Operirala sam ih.

Explorer, imaš pm.
Hrvach is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 10:23   #212
dosta neugodan pregled. izrijekom, neugodan je dio kad se crijeva "napumpaju" da bi kolonoskopom bila vidljiva njihova površina...

osobno, veći mi je problem bilo grčenje crijeva nakon pregleda i to samo zato jer mi gamad u bolnici nije rekla da je to normalno i da postoji elegantan lijek kojim se to rješava. daklem, patila sam se bezveze i pritome mislila da su mi probili crijeva...

razina boli kod samog pregleda? pa otprilike kao malo jača zubobolja.
uostalom, tko god je imao problema s prevelikom količinom zraka u crijevima zna koji je to tip boli + cca20%.
treba li anestezija?
ne bih rekla.
ssnjoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 16:13   #213
...prošarala sam ovu temu i osjetila potrebu da napišem par riječi...naime zbog učestalih bolova u trbuhu (prije i nakon operacije slijepića) otišla sam na kolonoskopiju. Moram reći da sam prije toga osjećala užasan strah jer mi je moja sveki rekla da je to njoj bilo gore nego porod i gore nego išta...i tako sam se ja teško odlučila na to, ali sam se upisala kod drugog liječnika , a ne kod istog gdje je bila ona. Moram reći da je pregled malo neugodan, a o nekim bolovima zbog kojih bi trebalo raditi anesteziju nema nitigovora. Sestra i doktor koji su mi to radili su izuzetan tim...ona mi je unaprijed naglašavala što me čeka a sve sam promatrala na ekranu zajedno s njom i doktorom. Nakon završenog pregleda imala sam malo problema zbog zraka u crijevima, ali ništa strašno što se sa čajevima i opuštanjem u ležečem položaju nije riješilo vrlo brzo.
Dakle moje je mišljenje da je jako važno tko radi tu kolonoskopiju,i mislim da i tu postoji "teška" i "lagana" ruka kao i kod nekih drugih pregleda...

Eto to su moja iskustva, pa mislim da bi se prije plaćanja ogromnig novaca za anesteziju trebalo prije raspitati o timu koji to najnježnije radi...
__________________
...još su puni kušini tvoje topline...
bugenvileja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 22:03   #214
Ja ću u Sunce na kolonskopiju. Jel ima tko iskustvo od tamo? U strahu sam
 
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 10:26   #215
Evo i mene na ovoj temi, posto sam na drugoj dobila ukor pred iskljucenje...Ja patim od kronicnog zatvora vec 6 godina. Zasto i kako ne bih o tome...Bila na gastroskopiji, sve ok.. Dugo cekala red za kolonoskopiju i na kraju se potrefila par dana prije inseminacije... Nikad gore iskustvo u zivotu!!! Bolilo me strasno,neizdrzivo,rekli su mi da su mi crijeva jako krivudava za moje godine, bilo je dosta krvi i nisu mi uspili vise od 60cm uci...Skoro sam pala u nesvijest i povracalo mi se ali nisam imala sta povratit jer 3 dana nisam nista jela prije toga(mozda otud nesvjestica haha)....Uglavnom, preporucili su mi irigografiju i tumor markere... E sad, na irigografiju ne mogu ici jer radim na bebi, jedna inseminacija nije uspila sad idem na drugu...Za tumorske markere znam da cesto znaju bit lazno poviseni i ne zelim si nabijat paniku... Osim toga ne vjerujem ni da je irigografija rjesenje, ako me bolilo ovo bolit ce me i to, tako mi je bilo i na HSG-u, kontrast nije prosao a na kraju je laparaskopija pokazala da je ipak jedan jajovod bio prohodan... Bojim se da ako krenem s tim pretragama nece im bit kraja a ionako vec 3 godine pokusavam zanijeti i sad kad je konacno sve u redu strah me raditi pauzu... Inace nikad ne krvarim iz rektuma i osim zatvora nemam drugih problema. Od kolonoskopije je proslo par tjedana, ne klistiram se vise otad, na wc uspijem svakih 5 dana,i jedem samo kuhanu hranu, kompote i voce... Ne uzimam vise nikakve laksative... Sta vi mislite, da ostavim te pretrage za neko drugo vrijeme kad sam ih tako dugo odgadala? Da imam tumor valjda bih krvarila? Inace sam hipohondar totalni...Poludit cu od svega...
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 15:58   #216
Ja mislim da su suvišne rasprave da li generalno treba platit anesteziju ili ne . to je individualno, ali kako sam ja čula od drugih koji su OSOBNO bili, 7 ih je užasno bolilo a samo 1 je to bilo mačji kašalj A poznanica koju je užasno bolilo ima zdrava crijeva, znači ne mora bit do toga Ja sam se za gastroskopiju odlučila u lovranu, 1500kn, i dobije se dvd sa snimkom da ne bi bilo da netko drugi "ne priznaje" tamo obavljenu gastro. Astvarno mi je glupo to licemjerje da se baca novac na mobitele, aute, čizme itd. ali zato treba štedit na zdravlju. možda i za operaciju slijepog crijeva ne treba anestezija, zašto se trovati, možda je i to kao malo jača zubobolja???
purplequeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 20:56   #217
...i to sam preživela.

Bolno,ponižavajuće.
hostel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 00:05   #218
Eto ja napravio kolonoskopiju i gastroskopiju u isto vrijeme u bolnici Rebro pod anestezijom i prošlo sve super. Hvala svima koji su o tome ovdje pisali puno ste mi pomogli. Najvažnije nalazi ok - samo hemići, priprema i nije bila tako strašna uz dulcolox, bitnija je po meni psihološka priprema. Jedino mi nitko nije spomenuo da ne smijem ništa piti od ponoći na dalje pa sam morao doći drugi dan. U uputama za pripremu piše doći na tašte i piti tekućine radi dehidracije ali za anesteziju to ne vrijedi...nisam znao.
Uglavnom pola sata u potpunoj anesteziji, još 45 min. nakon buđenja u krevetu uz pola bočice nečeg intravenozno i doma. Nikakve posljedice. Cijena participacije 300 kn ako nema dodatnih lijekova kako mi je rečeno, onda je participacija viša. Inače na Rebru to rade na uputnicu samo uz preporuku ili naredbu bolničkog liječnika. Čujem da to redovno rade samo u zaraznoj na Šalati ali uz obavezan prethodni pregled u njihovoj ambulanti. Raspitao sam se za cijene kod privatnika na tri mjesta za isti zahvat: od 2450 kn do 3600 kn.
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2008., 11:14   #219
kolonoskopija u privatnim poliklinikama

trebala bi obaviti ovu pretragu, iz odredenog razloga u priv. poliklinici (jos nisam odlucila kojoj), a ono sto me brine je vjerodostojnost tih nalaza. naime jednom prilikom u bolnici u cekaoni je jedan covjek pricao kako je obavio taj pregled u jednoj priv. poliklinici (nisam zapamtila kojoj) i da mu tada u bolnici nisu zeljeli priznati taj nalaz, kao,da su ga radili "sarlantani" i da sta je uopce davao tolke novce, a ne vrijedi mu..
e sad, posto se radi o mnogo novaca, ne bi htijela i ja tako proci, pa me zanima da li itko zna iz pouzdanih izvora da mu je nalaz vrijedio i bio priznat i u drugim ustanovama, ili obratno da mu nije priznat, i o kojim priv. poliklinikama se radi. moze i na pp!
Ianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 08:34   #220
Kolonoskopija

MOlim Vas jel mi netko može reći koja je klinika bolja za obavljanje gastroskopije i kolonoskopije u anesteziji .... ja sam iz Osijeka pa mi nitko nezna reći.... MEDIKOL ILI KLINIKA DR.BATES ???????
Molim Vas, hitno mi je....
Ivanicaos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:37.