Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2003., 00:37   #1
Uroci, copranja, prokletstva

Vjeruju li ozbiljni duhovnjaci u kletve i uroke?
Ili se tim područjem bave samo šarlatani?
Možete li preporučiti kakvu literaturu o toj temi?
__________________
Nisi znao ugovora sklopit
sa svijetom prije svog rođenja.
Tko se rodi može muhe škopit
i tako im priječit rasplođenja:
http://free-zg.hinet.hr/hircus/korak_prvi.htm
bona soror is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2003., 09:11   #2
Dion Fortune : "Psychic Self-Defense"

Neznam da l' sam ozbiljan duhovnjak ali vjerujem u to.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2003., 10:37   #3
Quote:
Dion Fortune : "Psychic Self-Defense"
Knjiga je izdana i na hrvatskom....da, OK je , ali s njiom oprezno jer ako ju se shvati preozbiljno može izazvati fobije....i evo ti uroka bačenih od sebe na sebe
genNorec is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2003., 11:09   #4
Quote:
genNorec kaže:
...ali s njiom oprezno jer ako ju se shvati preozbiljno može izazvati fobije....i evo ti uroka bačenih od sebe na sebe
Istina živa....lako ti se desi da zabludis pa da za svaki neuspjeh krivis uroke (kao kad new ageri za sve krive karmu, ili kršćani vraga i sl.). Ili odletis u drugu krajnost poput Z.Andrijić koja u svemu vidi anđele.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2003., 11:45   #5
genNorec: OK je , ali s njiom oprezno jer ako ju se shvati preozbiljno može izazvati fobije....i evo ti uroka bačenih od sebe na sebe

delija:
Ja bih na ovo dodao.
Kad ce ljudi U POTPUNOSTI shvatiti MEMORIJU - dakle gdje se sve u Visim sferama (Astralu) mogu ostavljati MEMORIJSKI OTISCI (koji mogu djelovati, i djeluju na svijest zivucih ljudi) - onda ce i shvatiti da se Uroci mogu "nabaciti".
Svakako, Uroci se mogu "nabaciti" na pojedinca ali i na vecu skupinu ljudi.

I kad ljudi shvate MEMORIJU - (iznijet cu samo jedan primjer od mnogih) - tek Tad ce i ljudi Srbije moci shvatiti zasto Uvijek kad stignu do vrhunca svoje moci dolazi do propasti srpske drzave.
Naime, ako ce "prebirati po Memorijskim zapisima" naci ce da je bizantski patrijarh Kalist u 12-tom vijeku nabacio Anatemu (Urok) na cara Dusana, njegovu lozu i SRPSKU CRKVU.
To, sto je srpska crkva izvrsila pomirenje ("enozis") sa grckom crkvom (1375. godine knez Lazar) NIJE bilo dovoljno da se ponisti Memorija anateme, koja i dalje "stoji" u jednom Energetskom polju Visih sfera (Astralu).

Jest nevjerojato - ali???
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2003., 16:30   #6
Wink Re: Kletve I Uroci

Quote:
bona soror kaže:
Vjeruju li ozbiljni duhovnjaci u kletve i uroke?
Znam da sam neozbiljan, al' evo nešto ozbiljno.
Jako davno jedan je moj prijatelj rekao da postoji jako jednostavna obrana od svih vrsta "psihičkih" napada:

Nikad ne misli na to i ne boj se!

I danas mislim da je to najbolja formula.

No vjerujem i u djelotvornost kletvi i uroka, ali oni djeluju na one koji ih bacaju, tj kao bumerang.
__________________
All you have is what you are
and what you give.
adriatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2003., 18:13   #7
Ja sam na zalost imala prilike vidjeti to u vlastitoj obitelji i na najgori moguci nacin.
Ta zena (zvat cu je zmija od milja) je bacila urok na mog necaka koji je imao 8 mjeseci. E sad, kako se to saznalo- mali je nakon 3 dana sto smo dosli kod njih kuci svaku noc dobivao temperaturu, vristao ko raspomamljen, pun grceva, a po danu nista, sasvim normalno dijete. Ni meni ni sestri nije moglo pasti na pamet sto bi to moglo biti, vodili smo ga kod doktora-dijete zdravo ko dren. A cim padne noc- ko sumanut.
A kako je to mala sredina (selo) puna praznovjernih ljudi, moja je baka nagovorila sestru da ode kod "neke zene". Ne da mi se pricati sta je ova sve rekla, osim bitnih stvari. Pitala je je li mali dobio nesto na poklon nedavno (jedino sto je dobio bio je zlatni lancic sa privjeskom kriza od te zmije) i da je na tom predmetu vjerovatno bacen urok. I kad bude isla prema kuci sa djetetom, dijete ce totalno drukcije reagirati kad vidi tu osobu nego inace- po tome ce znati ko je bacio urok. uglavnom, kad smo se priblizavali kuci, zmija je sjedila na terasi i mahala mu. Kad ju je mali vidio poceo se ponasati isto onako kao po noci-suze, grcevi, histerija...
Da ne duljim, na kraju je sve ispalo ok, cini mi se da je mali bas zbog tog njenog cina na neki nacin zasticen, ali to je samo moja misao.
Djeca su cista, nevina i ne znaju se braniti, pa se valjda zato na njih te odvratne cini tako lako primaju.
sve u svemu ne znam puno o tome, osim onoga sto sam vidjela vlastitim ocima, a to je bilo odvratno. Sta je covjek sve u stanju napraviti samo za svoj mracni (u ovom slucaju) gust.
Ali osjecam da majka priroda takve ljude kaznjava i da nikako ne treba padati na iste grane kao ta osoba. Cisto srce i jak duh.
Zapravo bi htjela cuti tudja misljenja, jer smo prisiljeni svako ljeto boraviti u toj kuci sa zmijom (long story). Ja sam tu zenu tek prosle godine prvi puta pogledala u oci sto me totalno iznenadilo, nikad nisam primjetila da ju ne gledam, a kad sam vidjela...zgrozila sam se. Prvi put da u necijim ocima vidim istinsko zlo...Uzas.
Ne pada mi na pamet da joj se osvecujem, samo me zanima kako se zastititi dok smo tamo. Brinem se za maloga.
__________________
If, after flushing,
The flow of water fails to stop,
Please give the handle A short, sharp jerk
Bercana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2003., 18:29   #8
Lightbulb

Quote:
Zapravo bi htjela cuti tudja misljenja, jer smo prisiljeni svako ljeto boraviti u toj kuci sa zmijom (long story). .

na ništa niste prisiljeni, nitko te ne može natjerati na ono što ne želiš, jednostavno reci NE.
 
Odgovori s citatom
Old 30.05.2003., 19:49   #9
Quote:
Solaris kaže:
na ništa niste prisiljeni, nitko te ne može natjerati na ono što ne želiš, jednostavno reci NE.
Lijepo si to rekla Solaris, ali ima nekih situacija koje su neizbjezne. Ne volim biti prisiljena na nista, ali ovo nije situacija koja se tako rjesava.
Nemam bas volje prepricavati citavu storju oko toga, jer bi trajalo, zanima me samo kako se zastititi.Ako netko zna...
__________________
If, after flushing,
The flow of water fails to stop,
Please give the handle A short, sharp jerk
Bercana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2003., 20:34   #10
Quote:
Bercana kaže:
Lijepo si to rekla Solaris, ali ima nekih situacija koje su neizbjezne. Ne volim biti prisiljena na nista, ali ovo nije situacija koja se tako rjesava.
Nemam bas volje prepricavati citavu storju oko toga, jer bi trajalo, zanima me samo kako se zastititi.Ako netko zna...
Da....to sam i ja mislila, nešto se ne može izbjeći, i pri tome uvijek žrtvovala sebe.
Sve dok mi nije pukao film od te crne magije, i odlučila razbiti "neizbježnost", "davitelje", i svoju "mirnu toleranciju".

ponekad je vrijeme za upotrebu mača.


ne znam u kakvoj se situaciji nalaziš, pa možda ne bi ni trebala ovo pisati, ali vjeruj mi svaka situacija je rješiva. čak i ako je trebaš riješiti čisto magijskim putem

Ali, ne razumijem, ona vama dolazi u kuću preko ljeta? Onda joj zabranite!
A ako vi idete tamo gdje je ona, onda nemojte ići!

najbolja obrana, je svjetlom protiv mraka, koncentrirati se na sebe, sebe osvjetljavati, sve dok ne dođeš do nivoa na koji se ona neće usuditi stupiti

Ali dijete.....ma morate se maknuti od nje!
 
Odgovori s citatom
Old 30.05.2003., 21:20   #11
Dear Bercana,

mala djeca su obično osjetljivija na vibracije iz okoline, a posebno na vibracije svojih roditelja...I taj strah što ga imaš od te babuskare, malo čeljade osjeća i reagira onako kako reagira..

Budući da osjećaš babušku puno moćnijom od sebe, đaba ti da se osvijetljavaš, koncentriraš(soke, tebi migi slično duovnjački postaviš..

Deder, šta ti misliš što bi moglo upalit, a znam da znaš..

Ak baba vjeruje u čarolije, što joj ti ne serviraš koju "čaroliju"..

Na šudar, udri šudarom, šta bi se odi kod nas reklo..

Nije stvar u tome da ti zbilja napraviš čaroliju, neg da babi daš do znanja da si je napravila..izdramatiziraj ti to....sigurna sam da će se stara malo primirit..

A narafski...pre neg staroj to priopćiš, obavezno prethodno tu svoju navodnu čarku razglasi po selu kod najisturenijog satelita....

Eto na, pa mi se kasnije ćerce javi..

i ništa ti evo neću naplatit




vještica
Essenca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2003., 21:21   #12
Gledaj, u toj istoj kuci zivi i moja baka, koja nema jos puno. Dolazimo zbog nje, jer joj je to jedino veselje koje ima. Ako bi prestali dolaziti preko ljeta, njeno bi zdravlje totalno otislo. A tu su i djeca od zmije koju smo prakticki podizali-oni ne znaju nista o tome, kako nekom reci da mu je majka zlo? Dakle, mislim da je mala zrtva od nas da ih posjetimo. Znam da sve ima svoje rjesenje, a isto tako znam da sve ima svoj moment. Ja se nadam u onu; sve se vraca-sve se placa. Sve se tajne otkriju, kad tad, tako da se ne zamaram sa tim. Dok je baka ziva idemo tamo, a kad umre...valjda ne moram reci.
__________________
If, after flushing,
The flow of water fails to stop,
Please give the handle A short, sharp jerk
Bercana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2003., 21:24   #13
Essenca dobra si
Ma skuzila sam jos to proslo ljeto da je zadnja stvar koja mi treba strah. Ne bojim se ja nje, kako da se bojim nize vrste. Samo je malkice ipak bilo sokantno kad sam skuzila to sa ocima.
Rekli su mi da ne pustam sumnju u srce, jer si onda ranjiv-sto je i istina. Ali da se ne daj boze otkrije da je opet nesto malom napravila-zaboravila bi sve fine manire. Da je samo do te zmije, vec bi ona odavno bila na cesti, ali tuzna cinjenica je da bi tudji zivoti bili upropasteni. Ko sam ja da odlucujem o tome.
__________________
If, after flushing,
The flow of water fails to stop,
Please give the handle A short, sharp jerk
Bercana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2003., 21:49   #14
Strašno je koliko danas ima mnogo ovoga što je napisala Bercana. Većina ljudi uopšte nije svjesna koliko je crna magija zadnjih 10-20 godina "procvala" (ili bolje da kažem ukorovila se) na našim prostorima. Za Bosnu i Srbiju znam da je ima mnogo i da je vjerovatno u daljem porastu a najvjerovatnije je ima mnogo i u Hrvatskoj. Ima više razloga zašto crne magije ima sve više.
Veliki procenat ljudi je pod uticajem fokusiranih negativnih djelovanja a da toga uopšte nisu svjesni. Veliki broj bolest koje se smatraju tek tako običnim bolestima su posljedica magijskog djelovanja. Prije par godina u sve ovo nisam vjerovao tj. bilo mi je teško povjerovati ali sad znam da toga ima mnogo. Radi se magijski i na tome da ljudi ubiju a ne samo da se ometaju i obolijevaju.

Najbolja zaštita i preventivca od svih negativnih djelovanja je lični duhovni rad. Za početak ne bi bilo loše da pročitaš knjigu koju su neki već pominjali "Psihička samoodbrana", Dion Fortune.



Iz knjige "Balkansko proročanstvo" nešto što je došavši u Srbiju rekla žena koju neki smatraju nasljednicom Vange:

--------------------------------
Što se Jugoslavije tiče još uvijek nije završen period nevolja. Sve ono što se na dotičnom tlu događa samo je materijalizacija misli ljudi koji tu žive. Dakle, problem je u glavama mnogih ljudi i to se preko noći ne može prevazići. Magija je vaše zlo.
"Decenijama radim u Bugarskoj", priča mama Keti, "Ovde sam bila tek dva dana i ogroman broj ljudi sjatio se da im vidim ponešto iz prošlosti ili budućnosti. Iznenađujuće je koliko kod vas ima nesreće. Poređenja radi u Bugarskoj se ne živi tako dobro, ili imam utisak da su ljudi, bar za nijansu srećniji. Drugo veliko čudo koje sam doživjela je veliki broj vaših ljudi koji se nalaze pod uticajem zlih sila i magije! Kod nas je magija "bezazlenija", radi se obično o ljubavnoj, a kod vas su mnogi ljudi pod uplivom magova koji se bave najtežom i najpogubnijom - magijom koja ubija. Ne čudim se ratu koji je izbio u Jugoslaviji.
Mama Keti naglašava da možda neće svima biti po volji da se o tome priča ali da je uticaj magije dokazana stvar. U svijetu čuveni dr Georgi Lozanov sa još čuvenijeg Instituta za sugestologiju i parapsihologiju, dokazao je da čovjek može prenijeti svoje misli na drugog čovjeka i tako mu nanijeti zlo. U parapsihologiji govori se o "negativnom uticaju ljudskih misli", a u narodu o crnoj magiji. Radi se međutim o istoj stvari.
Priča Keti Ivanova: "Magija je upliv u tuđe misli, bilo svojim mislima ili ritualima koji su stari koliko i čovječanstvo. Ipak, civilizovan čovjek ne treba da "eksperimentiše" sa opasnim silama koje može da prizove. Moć psihe je ogromna, ali njeno korištenje za nanošenje zla je nedopustivo duhovnom biću. Magija, ili negativni duševni uplivi su opasne rabote i to kako za onoga na koga je uperen nišan zla, podjednako i za onoga ko barata dotičnim silama. Time se ne treba baviti! Ipak, ponavljam, kod vas je mnogo onih koji trpe psihičke uticaje magijskog djelovanja. Ja to mogu najbolje da vidim i nimalo nisam sretna zbog toga." Keti Ivanova kaže da u Bugarskoj ima ljudi koji se po selima bave magijom ali da njihovo djelovanje ni izdaleka nije tako mnogobrojno i ubitačno kao ovo naše. Kod seoskih magova i žena koje se izdaju za vračare Bugari najviše naručuju "ljubavne čini" dok su Jugosloveni ekstremni i u ovom pogledu - oni od vračara zahtijevaju da ubiju njihovog "neprijatelja"!
Keti Ivanova kaže: "I jedni i drugi, i vračare i njihove mušterije su moralne nakaze, dostojni najdubljeg prezira. Za zlo koje izazivaju ne mogu se iskupiti ni na ovom ni na onom svijetu. Jedina magija koju smatram za "bijelu" i dozvoljenu je čista ljubav. To je ujedno i najveća Magija."
--------------------------------
Vader is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2003., 00:08   #15
Quote:
Bercana kaže:
Samo je malkice ipak bilo sokantno kad sam skuzila to sa ocima.
A možda je to s očima nekakvo bolesno stanje?
Vjeruj mi, i o tome treba razmisliti.
 
Odgovori s citatom
Old 31.05.2003., 01:11   #16
Ma mlatni babu pajserom il joj zaprijeti istim ako te bude zaj.. pa da vidis kako ce se smirit
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2003., 01:55   #17
Hvala na zanimljivim postovima. Moram priznati, za autoricu D. Fortune nisam čula. Kojem "smjeru" pripada?
__________________
Nisi znao ugovora sklopit
sa svijetom prije svog rođenja.
Tko se rodi može muhe škopit
i tako im priječit rasplođenja:
http://free-zg.hinet.hr/hircus/korak_prvi.htm
bona soror is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2003., 11:20   #18
bona soror: Moram priznati, za autoricu D. Fortune nisam čula. Kojem "smjeru" pripada?

delija:
D. Fortumne je ezotericar koja se je posvetila studiranju analiticke psihologije - Psihologija i okultizam - Veza izmedju zloupotrebe duhovnih snaga i kulta vjestica.
Napisala je 15 knjiga, a osnovala je "Drustvo unutarnje svjetlosti".
Umrla 1946.
Njena poruka je: "Kad covjek vjeruje da je zrtva onoga sto se cesto naziva "crnom magijom" postupit ce vrlo pametno obrati li se iskusnom sveceniku, uvidjajnom lijecniku ili ako posjeduje dokaze o prijetnjama i progonjenju; policiji.

Uostalom, informacije o Dion se mogu naci i na adresi:
http://www.google.nl/search?sourceid...q=dion+fortune
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2003., 02:01   #19
"ne misli na to", to je ko ona narodna poshalica kad sin objasni neukom tati da u skoli uce kak se radi zlato. Kaze mu sastojke i poruci mu da dok ih mjesa nesmije ni u ludilu mislit na krokodila.

"sine, ja sam probo mjesat al mi krokodil nije izlazio iz glave cjelo vrjeme me mucilo sto je to taj krokodil"

Ak neko moze pustit da urok ne djeluje na njega cak ni ako slomi nogu nakon sto iznervira lokalnu vjesticu, ja bum mu dal nobelovu nagradu za ateizam
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2003., 09:13   #20
Quote:
-Watashi!i!i!i- kaže:
"ne misli na to", to je ko ona narodna poshalica kad sin objasni neukom tati da u skoli uce kak se radi zlato. Kaze mu sastojke i poruci mu da dok ih mjesa nesmije ni u ludilu mislit na krokodila.

"sine, ja sam probo mjesat al mi krokodil nije izlazio iz glave cjelo vrjeme me mucilo sto je to taj krokodil"

Ak neko moze pustit da urok ne djeluje na njega cak ni ako slomi nogu nakon sto iznervira lokalnu vjesticu, ja bum mu dal nobelovu nagradu za ateizam

Pa, sad.... zašto onda kažu da jed discipliniran i istreniran um najbolje sredstvo za obranu......


nešto kao u potpisu kojeg tenutno furaš...

******************
Zapravo je dati nekome koga trgaju demoni i vrazi sumnje i straha savjet "kako je sve u njemu, kako mora sam se izboriti, kako mora misliti na nešto drugo, posvetiti se normalnom životu, kako će sve biti OK i kako se treba pouzdati u boga koji će sigurno pomoći" tehnički točno, ali u praksi nisam uvjeren da je to prava stvar.
Znam slučajeve kada je "ureknutog" to samo bacilo još dublje u izolaciju- i bespomoćnost .
Roga Baba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:07.