Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2016., 18:36   #1
Psihoregresija - potraga za prošlim životom

Psihoregresijom do oslobođenja.

Naime,poznajem nekoliko slučajeva psihoregresije.Mnogi su uspjeli saznati što su bili u prijašnjim životima,ali mnogi i ne,jer nisu podlegli hipnozi koja je potrebna d bismo učinili ovaj korak.

Koliko te veze ima sa mistikom?
Hengalla Gall is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 18:38   #2
Mnogu su uspjeli imati halucinacije za koje vjeruju da predstavljaju sjecanja na prosle zivote. Jesu li one zaista bas to drugo je pitanje.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 23:19   #3
Stručno vođenje psihoregresije je primjer o kojem govorim.
To može biti temelj amatera da zgrnu lovu ili da sitnim prijevarama postignu posao nego je to stručno upravljanje metodom hipnoze.

Hipnoza je alat kojim se omogućuje povratak unazad,odnosno da otkrijemo gdje je sve naša duša stanovala.
Hengalla Gall is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 23:27   #4
Hipnoza je alat kojom se jaca sugestibilnost. Sto sa time radimo je drugi par rukava. Dokazano je pamcenje nepouzdano kako opcenito tako i u hipntotickoj regresiji + sugestibilnost hipnotickog procesa samo dodatno povecava nepouzdanost pa to ima puno vecu terapijsku nego "forenzicku" vrijednost.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 13:33   #5
Proučavajući njuejdž gluposti naletjela sam na Doreen Virtue prema čijem opisu sam inkarnirani elemental.

Sad me zanima bi li mi regresija mogla "vratiti sjećanja" na taj prošli život? (Nekako kontam da bi to bile zanimljive halucinacije.)
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 11:07   #6
Nista jednostavnije....
Odes do regresoterapeuta i kazes mu: " U proslom zivotu sam bila elemental, zelim se toga sjetiti."
A koji elemental si bila?
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 20:13   #7
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Hipnoza je alat kojom se jaca sugestibilnost. Sto sa time radimo je drugi par rukava. Dokazano je pamcenje nepouzdano kako opcenito tako i u hipntotickoj regresiji + sugestibilnost hipnotickog procesa samo dodatno povecava nepouzdanost pa to ima puno vecu terapijsku nego "forenzicku" vrijednost.
Drugim riječima,tvrdiš da je to nepostojeće..?
Hengalla Gall is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 20:19   #8
Quote:
Hengalla Gall kaže: Pogledaj post
Drugim riječima,tvrdiš da je to nepostojeće..?
Tvrdim da je nepouzdano glede objektivne/materijalne/povijesne realnosti percipiranog iskustva. Samo iskustvo je postojece, naravno.

Tvrdim, u nekoj Jungijanskoj fazoni, da je previse doslovno shvacanje unutarnjih iskustava jednako pogresno kao njihovo odbacivanje. Um treba predstavu simbola kroz koju ce proraditi afektivne sadrzaje. Oni su stvarni, ali scenografija u koju su proicirani ne mora biti.

Previse doslovno svacanje dovodi do fanatizma, deluzija ili barem naivnosti. Svijet je prepun ljudi uvjerenih u bilo sto od reinkarnacije preko zavjere vanzemaljskih gustera sa patuljcima do meinsrtim religioznih ideja jer su nesto vidjeli u nekom transoidnom stanju pa je to sad dokaz da je istina. Naravno, to sto se vrlo cesto vidi upravo ono sto se ocekuje vidjeti i na sto je osoba pricama pripremljena ne dodaje previse na vjerodostojnosti.

To ne znaci da je reinkarnacija nuzno nepostojeca niti da je nuzno svako takvo iskustvo halucinacija koja nije u skladu sa fizickom stvarnoscu, ali da je statisticki za svaki pojedini slucaj, bez dodatnih objektivnih dokaza, besmisleno automatski vjerovati u tako nesto, vjerojatnije ipak jest kako je u pitanju projekcija/fantazija/sugestija...
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 20:23   #9
Čudnovati su putevi ljudskog mozga...Nije mu baš za vjerovati.

A što tek s onim slučajevima, kada se više osoba sjećalo istog života?
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 16:42   #10
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Nista jednostavnije....
Odes do regresoterapeuta i kazes mu: " U proslom zivotu sam bila elemental, zelim se toga sjetiti."
A koji elemental si bila?
Ne znam jel se o tom smije javno.

Ali mislim da ću otić trolat regresoterapeuta.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 05:34   #11
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Čudnovati su putevi ljudskog mozga...Nije mu baš za vjerovati.

A što tek s onim slučajevima, kada se više osoba sjećalo istog života?
da, hrpa njih tvrdi da su bili hitleri i napoleoni
To je zbog akashe...zato kazem da nikad ne mozes biti 100% siguran jel to neko sjecanje zaista tvoje ili je samo download tudeg sjecanja
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 12:48   #12
Quote:
WIKY kaže: Pogledaj post
da, hrpa njih tvrdi da su bili hitleri i napoleoni
To je zbog akashe...zato kazem da nikad ne mozes biti 100% siguran jel to neko sjecanje zaista tvoje ili je samo download tudeg sjecanja
Tina Turner tvrdi da je bila Kleopatra.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 15:33   #13
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ne znam jel se o tom smije javno.

Ali mislim da ću otić trolat regresoterapeuta.
Daj snimi to molim te
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2021., 22:24   #14
Ja sam to radila i desilo mi se nešto pre čudno.
A, čak nisam išla kod nikog nego sam našla preko youtube regresiju za početnike.

Imala sam sjećanja koja nisu bila moja i znala sam stvari koje nisam mogla znati nikako.

Dok sam tonula u hipnozu morala sam zamišljati sebe kako hodam predivnom pješčanom plažom i ispisujem brojeve od 100 prema dolje i svaki taj broj kada ga ispišem, pobrišem stopalom. Sa svakim brojem bila sam dublje... uspjela sam ispisati samo 3-4 broja.
Tada mi je rečeno da sjednem pored "logorske vatre" na plaži i zagledam se u plamen, kada čujem zvuk pucketanja prstiju naći ću se u životu koji je najznačajniji za moj sadašnji život.
Znači koji je ostavio najveće posljedice na mene.

Čula sam pucketanje prstiju...
i odjednom sam se našla u prostoriji punoj ljudi... muškarci su hodali okolo u odijelima, žene su nosile haljine... ali žene su bile u manjini.
Uglavnom je bilo više muškaraca.
Tada mi je rečeno da pogledam u svoja stopala, napravila sam tako i vidjela sam da nosim zlatne sandale i crveni lak.
Tada mi je rečeno da pogledam svoje tijelo... imala sam predivnu zlatnu haljinu, usku uz tijelo i dugu do poda.
Postavljeno mi je pitanje u kojoj godini se nalazim, ja sam odgovorila 1953.
znači bez imalo razmišljanja, znala sam sveeee.
Rečno mi je da se osvrnem oko sebe i da pokušam shvatiti gdje se nalazim.
To je bio najmanji problem... pa kako gdje se nalazim, zaboga??? Pa na dodjeli nagrada!
.
Tada mi je rečeno da sljedeće kuda odlazim je u najljepši dan svog života, opet sam čula pucketanje prstima i bam!!!
Stvorila sam se ispred bijele velike kuće, dugačke ali ne i visoke (nije bila katnica), samnom je bio bijeli pas, pudla... igrali smo se u dvorištu kraj predivnog bazena. Bio je predivan sunčan dan, na sebi sam imala bijele kao kapri hlačice i neku laganu majicu, bila sam bosa... trčala sam po zelenoj travi, pas samnom. Smijala sam se, igrali smo se, bila sam tako slobodna i zaista iskreno sretna kao nikad prije.
.
Nakon toga mi je rečeno da ću otići na svoj posao kojim se bavim.
Odjednom sam se našla u nekom tamnom studiju, kao pozornica, sve je bilo u smeđoj boji, ljudi su oko mene prolazili, a ja sam bila bezvoljna i tako mi se nije dalo, zapravo u sebi sam nosila osjećaj kao da mrzim to što radim.
Na tom mjestu sam bila duboko nesretna.
.
U trećoj fazi trebala sam biti pokraj najznačajnije osobe u svom životu.
Kada je terapeut puknuo prstima, našla sam se u prostoriji sa dosta ljudi, ali nikog nisam poznavala, niti je itko obraćao pozornost na mene.
Svi su prolazili pokraj mene (muškarci) kao da sam nevidljiva.
Tada sam shvatila da sam na svijetu sama i da nemam najbitniju osobu... nisam nikome bitna, niti je meni bio netko bitan, a željela sam to jako.
Počela sam osjećati užasno jaku tugu koja je prešla u prejaku anksioznost, nekontrolirano sam plakala, osjećaj je bio toliko brutalan, stvaran i jak da nebi željela više nikada u životu osjetiti tako nešto.
Iskočila sam iz hipnoze plačući.
Bila sam strašno uznemirena i tu je došlo do prekida cijelog procesa jer se više nisam mogla nikako vratiti.

Koliko god ovo zvučalo smiješno ili apsurdno, ma čak me nije ni briga kako kome zvuči... znam samo što sam doživjela.
Kako god, na koji god način se to desilo... otišla sam u život Marilyn Monroe.

Nakon što sam se smirila od svih tih emocija otišla sam na google i tražila 1953.g. i dodjelu bilo kakvih nagrada.
Naišla sam na točno identičan prostor u kojem sam bila i sliku od Marilyn na toj dodijeli... u zlatnoj haljini (identičnoj) i zlatnim sandalama i čak se vidio i crveni lak.
Pronašla sam i kuću i psa... bijela Pudla po imenu Maf (dobivena na poklon od F.Sinatre)
I Marilyn je imala baš tu pudlu za vrijeme kada je krenula živjeti u svojoj prvoj i jedinoj kući.

E sad, recite vi meni što se događa jer ja naprosto ne vjerujem u to da sam bila Marilyn Monroe.
Ono u što ja vjerujem je da sam Starseed i da je ovo moj prvi život na zemlji.
Imam sjećanja na period od neposredno prije sadašnjeg rođenja, kada sam birala svoje roditelje.
Točno znam kako funkcionira svemir i kako sve izgleda tamo gore
Ono u što ja vjerujem je da sam Rainbow (nikako Indigo, eventualno moždaaa Crystal), porijeklom sa Plejada jer imam apsolutno sve karakteristike takve duše.

Dakle, zaključak... nisam izmislila ovo o Marilyn jer sam vjerovala u svoj prvi život na zemlji.
Radila sam Regresiju iz znatiželje.
Ništa od ovog nisam znala što sam vidjela za vrijeme hipnoze.
Pogotovo ne da se poklapaju 1953.g. i odjeća koju je Marilyn nosila baš te godine, na baš toj dodijeli nagrada.
A Maf, Maf mi nije bio ni na kraj pameti i nisam nikako mogla znati da je baš za vrijeme života u toj kući imala baš tog psa.
Inače, Marilyn je kroz život imala i Čivavicu i Maltezera i nekog velikog psa... Uglavnom, bilo ih je... Maf nije jedini pas, ali je jedini kojeg je imala u toj kući.

No, opet s druge strane, nas dvije smo strašno slične karakterno i ajmo to sročiti ovako... na jednak način smo slabe. Ja u svom životu nosim vrlo slične probleme koje je ona nosila.
I čudnog li čuda, regresiju sam napravila u svojoj 36.g (to je ova).
A, to je ujedno i njena posljednja godina života.

Btw, ako sam stvarno bila ona onda ću vam reči kako je umrla... utapanjem.
Nikakve pilule i te gluposti.
Strašno se bojim vode (dubina) i nikada nisam naučila dovoljno dobro plivati, u vodi dubljoj od struka hvata me panika i neopisiv osjećaj straha, nemogućnost opuštanja.

Prije 4 mjeseca sam to radila i još uvijek sam pod snažnim dojmom i emocijama, a bome i šok je tu.
marty.aria is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2024., 17:39   #15
Quote:
marty.aria kaže: Pogledaj post
Ja sam to radila i desilo mi se nešto pre čudno.
A, čak nisam išla kod nikog nego sam našla preko youtube regresiju za početnike.

Imala sam sjećanja koja nisu bila moja i znala sam stvari koje nisam mogla znati nikako.

Dok sam tonula u hipnozu morala sam zamišljati sebe kako hodam predivnom pješčanom plažom i ispisujem brojeve od 100 prema dolje i svaki taj broj kada ga ispišem, pobrišem stopalom. Sa svakim brojem bila sam dublje... uspjela sam ispisati samo 3-4 broja.
Tada mi je rečeno da sjednem pored "logorske vatre" na plaži i zagledam se u plamen, kada čujem zvuk pucketanja prstiju naći ću se u životu koji je najznačajniji za moj sadašnji život.
Znači koji je ostavio najveće posljedice na mene.

Čula sam pucketanje prstiju...
i odjednom sam se našla u prostoriji punoj ljudi... muškarci su hodali okolo u odijelima, žene su nosile haljine... ali žene su bile u manjini.
Uglavnom je bilo više muškaraca.
Tada mi je rečeno da pogledam u svoja stopala, napravila sam tako i vidjela sam da nosim zlatne sandale i crveni lak.
Tada mi je rečeno da pogledam svoje tijelo... imala sam predivnu zlatnu haljinu, usku uz tijelo i dugu do poda.
Postavljeno mi je pitanje u kojoj godini se nalazim, ja sam odgovorila 1953.
znači bez imalo razmišljanja, znala sam sveeee.
Rečno mi je da se osvrnem oko sebe i da pokušam shvatiti gdje se nalazim.
To je bio najmanji problem... pa kako gdje se nalazim, zaboga??? Pa na dodjeli nagrada!
.
Tada mi je rečeno da sljedeće kuda odlazim je u najljepši dan svog života, opet sam čula pucketanje prstima i bam!!!
Stvorila sam se ispred bijele velike kuće, dugačke ali ne i visoke (nije bila katnica), samnom je bio bijeli pas, pudla... igrali smo se u dvorištu kraj predivnog bazena. Bio je predivan sunčan dan, na sebi sam imala bijele kao kapri hlačice i neku laganu majicu, bila sam bosa... trčala sam po zelenoj travi, pas samnom. Smijala sam se, igrali smo se, bila sam tako slobodna i zaista iskreno sretna kao nikad prije.
.
Nakon toga mi je rečeno da ću otići na svoj posao kojim se bavim.
Odjednom sam se našla u nekom tamnom studiju, kao pozornica, sve je bilo u smeđoj boji, ljudi su oko mene prolazili, a ja sam bila bezvoljna i tako mi se nije dalo, zapravo u sebi sam nosila osjećaj kao da mrzim to što radim.
Na tom mjestu sam bila duboko nesretna.
.
U trećoj fazi trebala sam biti pokraj najznačajnije osobe u svom životu.
Kada je terapeut puknuo prstima, našla sam se u prostoriji sa dosta ljudi, ali nikog nisam poznavala, niti je itko obraćao pozornost na mene.
Svi su prolazili pokraj mene (muškarci) kao da sam nevidljiva.
Tada sam shvatila da sam na svijetu sama i da nemam najbitniju osobu... nisam nikome bitna, niti je meni bio netko bitan, a željela sam to jako.
Počela sam osjećati užasno jaku tugu koja je prešla u prejaku anksioznost, nekontrolirano sam plakala, osjećaj je bio toliko brutalan, stvaran i jak da nebi željela više nikada u životu osjetiti tako nešto.
Iskočila sam iz hipnoze plačući.
Bila sam strašno uznemirena i tu je došlo do prekida cijelog procesa jer se više nisam mogla nikako vratiti.

Koliko god ovo zvučalo smiješno ili apsurdno, ma čak me nije ni briga kako kome zvuči... znam samo što sam doživjela.
Kako god, na koji god način se to desilo... otišla sam u život Marilyn Monroe.

Nakon što sam se smirila od svih tih emocija otišla sam na google i tražila 1953.g. i dodjelu bilo kakvih nagrada.
Naišla sam na točno identičan prostor u kojem sam bila i sliku od Marilyn na toj dodijeli... u zlatnoj haljini (identičnoj) i zlatnim sandalama i čak se vidio i crveni lak.
Pronašla sam i kuću i psa... bijela Pudla po imenu Maf (dobivena na poklon od F.Sinatre)
I Marilyn je imala baš tu pudlu za vrijeme kada je krenula živjeti u svojoj prvoj i jedinoj kući.

E sad, recite vi meni što se događa jer ja naprosto ne vjerujem u to da sam bila Marilyn Monroe.
Ono u što ja vjerujem je da sam Starseed i da je ovo moj prvi život na zemlji.
Imam sjećanja na period od neposredno prije sadašnjeg rođenja, kada sam birala svoje roditelje.
Točno znam kako funkcionira svemir i kako sve izgleda tamo gore
Ono u što ja vjerujem je da sam Rainbow (nikako Indigo, eventualno moždaaa Crystal), porijeklom sa Plejada jer imam apsolutno sve karakteristike takve duše.

Dakle, zaključak... nisam izmislila ovo o Marilyn jer sam vjerovala u svoj prvi život na zemlji.
Radila sam Regresiju iz znatiželje.
Ništa od ovog nisam znala što sam vidjela za vrijeme hipnoze.
Pogotovo ne da se poklapaju 1953.g. i odjeća koju je Marilyn nosila baš te godine, na baš toj dodijeli nagrada.
A Maf, Maf mi nije bio ni na kraj pameti i nisam nikako mogla znati da je baš za vrijeme života u toj kući imala baš tog psa.
Inače, Marilyn je kroz život imala i Čivavicu i Maltezera i nekog velikog psa... Uglavnom, bilo ih je... Maf nije jedini pas, ali je jedini kojeg je imala u toj kući.

No, opet s druge strane, nas dvije smo strašno slične karakterno i ajmo to sročiti ovako... na jednak način smo slabe. Ja u svom životu nosim vrlo slične probleme koje je ona nosila.
I čudnog li čuda, regresiju sam napravila u svojoj 36.g (to je ova).
A, to je ujedno i njena posljednja godina života.

Btw, ako sam stvarno bila ona onda ću vam reči kako je umrla... utapanjem.
Nikakve pilule i te gluposti.
Strašno se bojim vode (dubina) i nikada nisam naučila dovoljno dobro plivati, u vodi dubljoj od struka hvata me panika i neopisiv osjećaj straha, nemogućnost opuštanja.

Prije 4 mjeseca sam to radila i još uvijek sam pod snažnim dojmom i emocijama, a bome i šok je tu.
Ja sam radila istu tu hipnozu, plaza, brojanje, identicno.
Onda sam se nasla u hodnicku manastira koji gleda prema unutarnjem vrtu.
Pogledala sam u stopala, kako je receno, na nogama sam imala aladinke. Nije mi to nekako islo uz manastir. Zatim je doslo pitanje kako se zovem i cula sam sebe kako govrim Jilah.
Tada sam se preplasila i prekinula seansu.
Poslije sam trazila tu hipnozu da je ponovim, cak i pregledala cijelu povijest pregledanja na youtube, ali je nema- vjerovatno izbrisana.
LyraVega is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2024., 18:19   #16
Quote:
WIKY kaže: Pogledaj post
da, hrpa njih tvrdi da su bili hitleri i napoleoni
To je zbog akashe...zato kazem da nikad ne mozes biti 100% siguran jel to neko sjecanje zaista tvoje ili je samo download tudeg sjecanja
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Tina Turner tvrdi da je bila Kleopatra.
Quote:
marty.aria kaže: Pogledaj post
E sad, recite vi meni što se događa jer ja naprosto ne vjerujem u to da sam bila Marilyn Monroe.
Ono u što ja vjerujem je da sam Starseed i da je ovo moj prvi život na zemlji.
Imam sjećanja na period od neposredno prije sadašnjeg rođenja, kada sam birala svoje roditelje.
Točno znam kako funkcionira svemir i kako sve izgleda tamo gore
Ono u što ja vjerujem je da sam Rainbow (nikako Indigo, eventualno moždaaa Crystal), porijeklom sa Plejada jer imam apsolutno sve karakteristike takve duše.

Dakle, zaključak... nisam izmislila ovo o Marilyn jer sam vjerovala u svoj prvi život na zemlji.
Iz moje perspektive iako jest moguće da ti je ovo prva inkarnacija na Zemlji, ipak je mnogo vjerojatnije da si ovdje imala više, pa čak i više stotina inkarnacija. S obzirom da su nam u dosadašnjim uvjetima sjećanja na prošle živote potisnuta to bi bilo razumno objašnjenje zašto misliš da ti je ovo prvi život ovdje.

Igranje uloga poznatih ličnosti je vrlo popularno i zato uopće nije čudno da takvih primjera ima mnogo, kao i tvoj slučaj Merlinke. To nikako ne znači da bi ti bia jedina Merlinka, nego kao i u svim drugim slučajevima da si odigrala simulaciju u popularnoj ulozi. Onda ne bi bilo neobično da se kasnije sjetiš da si bila i Kleopatra i tko zna tko još, kao i mnoge uloge nižih klasa, ali i princeza i uloga s posebnim sposobnostima i značaja u društvu.
To što se u istom vremenu može naći nekoliko ljudi koji misle da su Napoleoni i slično ili više ljudi koji pamte da su u nekom od prethodnih života bili Napoleoni može biti i zato što su oni stvarno svi odigrali takvu ulogu u nekom životu. Lako je moguće da je bilo više tisuća Napoleona. Tehnički to nije nikakav problem jer naše duše - svijesti to mogu odraditi bez problema jer nisu ograničene.
Svi mi sada kao svijest igramo uloge na više mjesta u više dimenzija. To je normalno. To su sve simulacije svijesti.

Drago mi je i hvala ti što si podijelila to iskustvo. To je jedan od bržih načina da bolje otkrijemo sebe, i može imati i više dodatnih koristi kada se odradi kako treba.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:48.