Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2006., 10:58   #181
Quote:
Kex Doomlich kaže:
Nije urok, nego paranoja.
imago2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 11:03   #182
Ona007, slično se dešava i jednoj mojoj poznanici i ne bih rekao da je to urok, već se često događa da se nakupi više nedaća odjednom. To obično tako biva. Samo misli pozitivno i sve bu ok i ne zamaraj se urocima jer ako ne postoji nitko tko bi ih bacio na tebe, onda očito niti nisi pod urokom. Iskreno ja baš ne vjerujem u takvi stvari, no niti ih isključujem. Jedan sam od onih koji će reći da ako vjeruješ u njih da te prate, no ako ne vjeruješ u njih da ti nemreju ništa. Koliko sada u tome ima istine je već druga priča
Cijanid is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2006., 01:26   #183
ljudi život je sinusoida
 
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 23:46   #184
Posto sam ovih dana imala jos jednu 'nezgodu' odlucila sam poc opticaru..

Zezam, da .. nasla sam osobu koja 'skida uroke'..djeluje kao sasvim normalna osoba,dobro malcice vise religiozna od ostalih i ne naplacuje usluge..

Uglavnom prije odlaska bila sam skepticna ali i radoznala i bas me zanimalo kako se to radi i sve mi je izgledalo kao zabava, hajmo probat sto da ne.. ne moze biti gore nego sto je .. s time da sam ja uvijek vesela i raspolozena, jebes slomljene noge i iscasene zglobove i sudare i nevolje itd..
mene takve stvari mogu skroz nanervirat ali to nerviranje ne traje dugo, moje dobro raspolozenje uvijek je ispred svega..

Ali kad sam cula pricu.. moram rec da sam se malo strecnula i skoro izvrsila nuzdu u gace od straha i nevjerice..
otkud ta osoba to sve zna a nikad me u zivotu nije vidjela ne znam, mozda spadam u specificnu skupinu pegulastih koji su svi isti kad joj dodju tjesim se.. brrrrr...

Bilo kako bilo malo me prestravilo to iskustvo ali ajde dobro.. ako ce pomoc sto da ne..

No jos uvijek mi nije jasno tko bi meni zelio naudit jer ja nikad nisam imala neprijatelja ili sam nekome namjerno naudila, ja stvarno nisam takva osoba nit sam ikad oko sebe iskusila negativnu energiju ili negativne vibracije.. mozda ponekad ili pomalo ali ja bih se uvijek iz takve sredine makla i posla svojim putem..

E eto, interesantno iskustvo moram rec..
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 00:04   #185
Quote:
Baphomet kaže:
Naravno da postoje no nisu tako rašireni kao što mnogi kažu.
U svakom životu postoje usponi i padovi. I nije svaki loši događaj prouzročen urokom.
Baphomet,ako ti se da,
Što je točno urok,kako se može obraniti,kako se manifestira i kako ga prepoznati?
__________________
There is no greater power in the universe than the need for freedom.

Zadnje uređivanje danaye : 29.05.2006. at 02:12.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 03:53   #186
Quote:
danaye kaže:
Baphomet,ako ti se da,
Što je točno urok,kako se može obraniti,kako se manifestira i kako ga prepoznati?
I ja bi volila znat ajde please, ova me tematika danas poslije sto mi je izrecitirala cijeli moj zivot bas pocela uzasno zanimat.

Sto je najcudnije bila je tamo i neka profesorica s faksa psihologije.. koja je dosla iz istog razloga i bilo mi je jako cudno da netko takav moze u uroke toliko vjerovat.. al eto.. svakakvih nas ima..

Ono sto meni ne ide u glavu u svemu tome.. ajde neka i postoji ali kome bi se dalo krast necije stvari i trazit neku babu koja to zna i hoce radit i sve to radit smisljeno..
ma meni to zvuci skroz nevjerojatno da bi i takvi ljudi mogli postojat.. Moras bit ili skroz lud ili skroz opsjednut tim stvarima ili zao ko zla maceha a ja takve bas i ne poznajem ..tako da me prica o 'najjacem losem utjecaju' koji je dosad vidjela stvarno zvuci nevjerojatno ( jer tko bi meni i zasto takvo nesto htio napravit, tko bi mi uopce htio naudit i zasto ) ali sve sto mi je uz to rekla, nevjerojatne detalje koje o meni ama bas nitko ne zna mocno do boga.... uh..zbunjena sam
Ma prespavacu pa cu onda stvarat zakljucke..
A sto je najcudnije vec veceras stvari su se kod mene pocele drasticno mijenjat..
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 14:41   #187
Quote:
danaye kaže:
Baphomet,ako ti se da,
Što je točno urok,kako se može obraniti,kako se manifestira i kako ga prepoznati?
Ajme, koliko pitanja. Al' bit ću kratak i pokušati ću iznijeti moje zadnje razmišljenja o tome, po običaju kratko

Urok bi mogao biti nakupina energije koja na nepovoljan način djeluje na naš život na takav način da svojom prisutnošću povećava vjerojatnost neugodnih događaja. Volim život promatrati kao rijeku vjerojatnih događaja u kojem magičar pliva i traži tokove vjerojatnosti koje mu odgovaraju. Urok bi bio neka neočekivana podvodna struja.

S obzirom na to, obrana bi bila da se odupremo toj neočekivanoj struji uz pomoć osobne snage (nije problem ako si "izučeni" mag) ili da napravimo mamac (vidi topic "Vještičja boca" na duhovnosti) koji ima isti energetski potpis kao i žrtva i na koji će se zakačiti urok.

Uglavnom se manifestira kao niz nesretnih događaja, psihičkih poremećaja ili neobjašnjivih bolesti krvi. Ali prije toga nego se nešto može okarakterizirati kao urok preporučujem posjet iskusnog astrologa. Ako astrolog ne nađe nikakve loše aspekte i ako službena medicina ne može naći znanstveno objašnjenje za bolesti onda je vjerojatno urok.

Eto....al' se raspisah, nisam dugo
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 00:58   #188
Quote:
Baphomet kaže:
Ajme, koliko pitanja. Al' bit ću kratak i pokušati ću iznijeti moje zadnje razmišljenja o tome, po običaju kratko

Urok bi mogao biti nakupina energije koja na nepovoljan način djeluje na naš život na takav način da svojom prisutnošću povećava vjerojatnost neugodnih događaja. Volim život promatrati kao rijeku vjerojatnih događaja u kojem magičar pliva i traži tokove vjerojatnosti koje mu odgovaraju. Urok bi bio neka neočekivana podvodna struja.
A koga pitati ako ne magičara.
Nemoj prekratko.
Ma je,puno je pitanja,a kad se još zbroje i potpitanja..
Kako se takav čin odražava na samog magičara?
__________________
There is no greater power in the universe than the need for freedom.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 02:11   #189
ljudi moji govorite sto hocete ali meni je ovo pomoglo.
nisam isla na test krvi jos, ne znam jesu li smetnje jos tu ali ja se osjecam super..
danas sam cijeli dan rasciscavala svoj dom, bacala stare i neupotrebljive stvari.. bez ikakvog misaonog uzroka ja sam naprosto zivnula i nekako mi se pogled na svijet malo rascistio, ne osjecam onaj stalni stres i napetost kad pocnem radit.. vratila mi se i 'organizacija' i opustenost..
dobro, mozda je rijec o autosugestiji .. bilo sto da je ja sam zadovoljna ishodom.. kao da sam nekako ociscena..
seansa ( valjda se to tako kaze) se nastavlja za par dana.. cini se po rijecima osobe da ce to biti i zadnja..
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 09:15   #190
Quote:
danaye kaže:
A koga pitati ako ne magičara.
Nemoj prekratko.
Ma je,puno je pitanja,a kad se još zbroje i potpitanja..
Kako se takav čin odražava na samog magičara?
Odbije se od njega kao ping pong loptica

E da, ima tu i onaj psihološki moment kada te netko urekne pred gomilom ljudi. Onako, lijepim glasnim i dubokim glasom ti kaže da si proklet. To isto može biti opak urok. No lijek je prilično jednostavan. Ili se u tom trenutku glasno i iskreno nasmijete ili lijepo tu osobu šutnete u guzicu i tako razbijete urok.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 09:18   #191
Quote:
Ona007 kaže:
ljudi moji govorite sto hocete ali meni je ovo pomoglo.
nisam isla na test krvi jos, ne znam jesu li smetnje jos tu ali ja se osjecam super..
Ako ti pomaže onda je

Iako bih ti ja prije preporučio da ti neko brzinski baci oko na horoskop.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 09:27   #192
Ja mislim da mi donekle razumijemo ovaj materijalni svijet, ali onaj drugi uopće. Ljudska psiha je moćna i svi smo na kraju krajeva vrlo podložni utjecaju u području nesvjesnog.
gea55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2006., 00:18   #193
Ja sam se iznenadila koliko se ljudi bavi alternativom, a svi izgledaju "normalni" Puno ljudi ide kod tih bolesnika koji se bave bacanjem uroka ili crnom magijom, iako ima i onih koji se kao bave bijelom ili ljubavnom. Ja sam doživjela da mi frajer nudi da će mi napraviti ljubavnu magiju za nekog frajera koji mi se sviđao i garantirao je uspjeh ili povrat novca. Pričao je kako je on pozitivan tj. bavi se samo bijelom magijom. Meni nije jasno kako netko može biti pozitivan ako meni nudi da mi u život, protiv njezine slobodne volje, veže drugu osobu. On smatra da je to pozitivno jer je ljubavna magija tj. meni bi se ostvarila želja. Ali što se meni ima ostvarivat želja ako bi ta osoba bila primorana na neki način?!?

Uglavnom, moj stav je da se u ZG samo 20 posto punoljetne populacije s time nikada nije srelo niti na koji način, a svi drugi da su se bar sreli tj. da znaju ili nekoga kome je to napravljeno ili da su se sami time bavili ili raspitivali i sl.

Osobno mislim da je najbolje biti agnostik. Crkva mi se zgadila u zadnje vrijeme, u "čarke" mi moja pamet ne dozvoljava da vjerujem, ali vjerujem u nešto "više" od fizičke smrti. Mislim da je REALIZAM najbolja opcija da se opstane u ovom svijetu. Jer kad počneš razmišljati o onom svijetu - postaneš opterećen svime time i sve više ludiš.

Osobno sam doživjela da me duh zaključao, ali doslovno ZAKLJUČAO FIZIČKI, u jednu prostoriju, doživjela sam prekognističke snove i vizije, prošla sam kroz neke alternativne seminare i u svemu tome SIGURNO ima NEŠTO pa tako vjerojatno ima i u tim urocima, ali moj stav je NE guraj se gdje ti nije mjesto, odrzavaj higijenu duha i tijela i nemaš se čega bojati. Ako se zapustiš ili previše zakopaš - gotov si, svaka ćete glupost pokopati
imago2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2006., 00:19   #194
Quote:
Baphomet kaže:
Odbije se od njega kao ping pong loptica

E da, ima tu i onaj psihološki moment kada te netko urekne pred gomilom ljudi. Onako, lijepim glasnim i dubokim glasom ti kaže da si proklet. To isto može biti opak urok. No lijek je prilično jednostavan. Ili se u tom trenutku glasno i iskreno nasmijete ili lijepo tu osobu šutnete u guzicu i tako razbijete urok.
Ma dobro, to su već psiho igrice koje se rješavaju klasičnom silom.
Kad ti neko veli da si ureknut,rokneš ga i riješen urok.
Šalu na stranu,
Kako misliš odbije se?
Ima li ona stara izreka vrati se tri puta kakvu podlogu?
__________________
There is no greater power in the universe than the need for freedom.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2006., 00:23   #195
Quote:
imago2007 kaže:
Ja sam se iznenadila koliko se ljudi bavi alternativom, a svi izgledaju "normalni" Puno ljudi ide kod tih bolesnika koji se bave bacanjem uroka ili crnom magijom, iako ima i onih koji se kao bave bijelom ili ljubavnom. Ja sam doživjela da mi frajer nudi da će mi napraviti ljubavnu magiju za nekog frajera koji mi se sviđao i garantirao je uspjeh ili povrat novca. Pričao je kako je on pozitivan tj. bavi se samo bijelom magijom. Meni nije jasno kako netko može biti pozitivan ako meni nudi da mi u život, protiv njezine slobodne volje, veže drugu osobu. On smatra da je to pozitivno jer je ljubavna magija tj. meni bi se ostvarila želja. Ali što se meni ima ostvarivat želja ako bi ta osoba bila primorana na neki način?!?


Nožem možeš napraviti dobru večericu,a možeš i nekog ubosti.
Isto tako mu ga(ili njoj) možeš staviti pod grlo i primorati.
Nožu je svejedno.
No,kako stavljanje pod grlo može biti dobro i pozitivno?
__________________
There is no greater power in the universe than the need for freedom.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2006., 00:27   #196
Pa to ti ja velim. On će meni ionako doć sam, samo to još ne zna
imago2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2006., 10:59   #197
Quote:
danaye kaže:
Kako misliš odbije se?
Ima li ona stara izreka vrati se tri puta kakvu podlogu?
Ne zaljepi e jer nema adekvatnu podlogu za ljepljenje

Nema. Može se vratiti ako napadnuta strana ima adekvatnu obranu inače nema nikakve logike zašto bi se nešto vratilo, i još k tome 3 puta. Energija se ne može "sam od sebe" vratiti jača, to bi značilo da je moguć perpetum mobile a to nije u skladu sa zakonima prirode.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2006., 19:42   #198
bit ce da imas takav period u zivotu
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2006., 00:52   #199
A da li se urok može osjetiti kao prisutnost?
Laurita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2006., 00:54   #200
P.S. Zna netko babu Jagu?
Laurita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:18.