Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2006., 18:47   #221
Quote:
Kex Doomlich kaže:
npr. spigana kralježnica može biti uzrok mnogih drugih problema, dok se naizgled čini da su svi ti organi u redu.
U ovom je slučaju slikan i gornji dio kralježnice

A čuj, možeš reći d su doktori u kurcu, možeš reći da je sve to od stresa...možeš na različite načine racionalizirati i pokušavati naći utjehu u svakodnevici koju poznaješ
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 18:55   #222
Quote:
Baphomet kaže:
U ovom je slučaju slikan i gornji dio kralježnice

A čuj, možeš reći d su doktori u kurcu, možeš reći da je sve to od stresa...možeš na različite načine racionalizirati i pokušavati naći utjehu u svakodnevici koju poznaješ
Daklem...doktori su glupi ko kurac. Činjenica. Uroci - fikcija. Štoviše, dokazano odličan način za zaradit novce na lakovjernim budalama.
Kex Doomlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2006., 00:06   #223
Quote:
Laurita kaže:
P.S. Zna netko babu Jagu?
di je tocno ta baba jaga??? kak da dodem do nje?
__________________
!!!
ugly duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2006., 00:20   #224
Quote:
ugly duck kaže:
di je tocno ta baba jaga??? kak da dodem do nje?
Baba jaga je mit za plašit slavensku djecu.
Kex Doomlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2006., 19:22   #225
Smile

Ne vjerujem u uroke, definitivno! Sve u što vjerujem je SVEVIŠNJI
ankical is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2006., 22:34   #226
Uroci ili ne, ne znam. Sreća, nesreća, Bog, vrag, ne znam. Slučajnost, namjera, ne znam. Evo primjera, do 25.g. sve mi je u životu bilo ok, recimo, i onda za redom, prometna nezgoda, sve prošlo ok, skoro gubitak posla, nakon toga razbolim se od glupe bolesti koju fizički ne mogu dokazat (nikakvim testovima, već samo po simptomima), a po vidljivim simptomima svrstavaju ju u rijetka oboljenja koja su neizlječiva. Ista me povremeno ograničava u poslu i životu. Nakon toga, poslije 6 godina, moj nevjenčani me napušta pa vi recite meni?! Ili sam jebeni pehist, ili se netko igra sa mnom.
serpico is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 02:27   #227
Mi ljudi smo zanimljiva bića. Mislimo da sve znamo i da je svatko za sebe najpametniji. Oni kojima je očito dobro i nemaju nekih problema u životu misle da mogu blatit po drugima i prodavat svoju pamet.
Gospodo draga pogledajte životu u oči s druge strane, sa strane onih koji su u nevolji, pa ako ste tako pametni pomognite im.
Ima jedan kolektivan problem koji muči ljude na ovim prostorima i koji dolazi sve više do izražaja, a to je otuđenje čovjeka od čovjeka.
Nemojmo zaboraviti da smo mi rasli stoljećima u zajednicii probleme zajednički riješavali, bilo oni materijalni, financijski ili neki drugi. Cijele obitelji bile su povezane u zajedništvu, međutim danas su neka druga vremena. Svatko živi za sebe i ne poštuje drugoga. U 99% slučajeva vlastita braća će Vas odbaciti i neće vam pružiti pomoć jer će razmišljati na naćin "ako ja danas pomognem tebi možda sutra neću imati za sebe ". Nažalost tu leži naš problem. Mi smo mala zemlja i malo nas je. Nemamo snage a često ni volje stvoriti novi svijet bolji za sve nas. Oni koji mogu stvaraju ga za sebe i gaze po svima.
Ne muće nas uroci, već siromaštvo i otuđenost.
Hvala onima koji će me podržati, a oni drugi nek razmisle.
gw21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 16:46   #228
Quote:
serpico kaže:
Bog, vrag, ne znam. Ili sam jebeni pehist, ili se netko igra sa mnom.
Ulovi prvo nekog astrologa da ti pogleda natalnu kartu a ako tamo nema pokazatelja značajnih događaja onda je moguće da je urok.

Iako, ponavljam, mislim da su uroci prilično rijetka pojava.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 02:16   #229
...postoje..elementali..elementari...djini..uroci. .priljepci koji ti crpe energiju..namjerno ucinjeni ili slucajni..ili ih nosis nasljedno..karmicki ..crna magija..tzv..jer ustvari nema crne..bijele..crvene...magije..vec samo dobre ili lose namjere..hotimicno ili nehotimicne....i trebas se ocistiti od toga..imas puno nacina s vecim ili manjim uspjehom..ali sve je bolje od nicega..jer i samaq se mozes urokati..sve negativne misli...ljutnja. strah...tracanje.. i negativni stavovi se materijaliziraju kroz tvoj zivot i privlace iste takve sile iz okoline...sretno
Gordana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 02:31   #230
mislim da je vjerojatnost istinitosti djelotvornosti "uroka" vrlo niska. vrlo. infinitezimalno mala, čak.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 21:54   #231
Kletve, vračanje, sihiri, uroci

dali vjerujete u kletve vracanje i sihire,uroke i razne zapise jedan covjek iz hrvatske tacnije iz kutjeva neki covjek mu je napravio zapis da poludi i ida se rastavi od svoje zene i on je otisao u bosnu kod nekog hodze tak nes ta mu skine tu kletvu nezna
 
Odgovori s citatom
Old 11.02.2007., 01:05   #232
Svijet je hrpa nepoznanica. Ako je Bog stvorio svijet onako kako piše, ovo je, da prostiš, pič..n dim.

No, s druge strane, kletva je apsolutno nemoćna ako joj pojedinac ne daje snagu sam. Tj. ne može te nitko "začarati", osim ako si sklona tome vjerovati i bojati se toga. Naime, tek tada otvaraju se "duhovni kanali" koji negativnoj energiji koja je odaslana otvaraju mogućnost negativnog djelovanja. Ista stvar je s duhovima i sličnim stvarima. Negativne stvari mogu biti strašno moćne, ali samo tamo i na onim mjestima na kojima smo sami tanki i zato "pogodan cilj". No istovremeno, one su niža razina postojanja. Toliko niska da im se običan ljudski optimizam i povjerenje u život postavljaju kao neprobojan zid. Zaista, snagu im daje naša vjera u njihovu snagu, tj. sve te "moći" su u stvari prazna slama kojoj mi dajemo oblik i moć.

To što Hodže rade neke zapise i slično - ok. Ali ne bih se u to upuštao, jer što će mi? Ako vjeruješ u višu silu kao izvor mudrosti i dobrote, onda je dovoljno da u nju vjeruješ. To ima veću snagu od negativnog vjerovanja. I ne trebaju ti za to "posrednici". Nekakav zapis je prvenstveno psihološki efekt, jedna vrsta sugestije.

A sugestija je velika moć. Tolika da pokreće brda. Pitanje je samo treba li ti neki vanjski objekt (npr. hodža ili vračara) da se za njega vežeš, ili si dovoljno svjesna da znaš da je sve to u tebi - a oni su samo izvanjski "okidači" koji pokreću TVOJE UNUTRAŠNJE MEHANIZME.

Stvar je zanimljiva, ali moraš uvijek biti na zemlji kad o tome razmišljaš. A veliki je problem ako svoju neku unutrašnju nemoć ili nedostatak pokušavaš nadomjestiti okultnim, jer boravak u svijetu okultnog nije toliko stvaran svijet koliko je u stvari labirint "ogledala" samog tebe. Ti uvidi mogu biti strašni, ali samo zato jer ih doživljavaš kao "stvarne", "objektivne" tj. izvanjske. Bit toga svijeta je zapteljavanje u kučine. Ako to moraš proći, hm. Savjetujem ti da to ne činiš, jer u tome nema ničega. Naravno, ako si sretan, dovoljno pametan, ako i kreneš tim putem - puno možeš naučiti o ljudskoj prirodi i duhovnosti, pa ćeš biti sposoban to koristiti kao stečenu mudrost, sebi i drugima na korist. Onaj tko to ne zna - može zaglibiti i zapetljati se u svijetu opsjena. Dakle, uvijek ćeš se morati vratiti sebi.

Nikakva kletva ili nekletva ne može te osloboditi odgovornosti. Odgovornost je stvarnost. A oblijetanje hodža i vračara je traženje jednostavnijeg puta tamo gdje je on u stvari puno kompliciraniji, a jedini smisao hodanja tim okultnim stazama je da jednog dana shvatiš kako su u stvari bezveze (tj. škola života), i da postoji puno jednostavniji put.

Put jednostavnosi u riječi i djelu. Put otvorenosti i transparentnosti. Put jednostavne logike čistog srca i zdravog uma. To je božji put, a on je sastavljen od gledanja, promatranja i doživljavanja u onom svakodnevnom što činimo. Toliko jednostavan da je upravo čudno koliko ga teško dostižemo. U tim jednostavnim trenucima života događaju se pravi uvidi, bez egzaltacije, bez straha, nego s osjećajem jednostavnog i spontanog "razotkrivanja" stvari samih po sebi, a događa se na razini srca. Potpuno neopisivo jednostavno i prepuno ljepote, takvo stanje duha, premda neopisivo u sebi, rađa uvijek dobre konkretne odluke, omogućuje da bistrim i zdravim razumom odaberemo baš onaj put koji je najpovoljniji za nas...
zelenbrijeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2007., 01:15   #233
Quote:
bosnian_girl kaže: Pogledaj post
dali vjerujete u kletve vracanje i sihire,uroke i razne zapise jedan covjek iz hrvatske tacnije iz kutjeva neki covjek mu je napravio zapis da poludi i ida se rastavi od svoje zene i on je otisao u bosnu kod nekog hodze tak nes ta mu skine tu kletvu nezna
da, ja vjerujem u to...cini se pomalo nelogicnim ali ipak... no i kada imas dobre namjere ne treba se mjesati u to... dovoljno je da vjerujes u Boga i to je sve..
u jednom velikom smislu: Vracanja su gluposti !
__________________
Svaki čovjek je dijete svojih postupaka.
Hell'n is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2007., 01:32   #234
Quote:
Hell'n kaže: Pogledaj post
da, ja vjerujem u to...cini se pomalo nelogicnim ali ipak... no i kada imas dobre namjere ne treba se mjesati u to... dovoljno je da vjerujes u Boga i to je sve..
u jednom velikom smislu: Vracanja su gluposti !
Dobre namjere su super. Problem je u nepoznavanju sebe. Naš duh se igra sa samim sobom. Prosječan čovjek previše je na površini, i kada zađe u te vode - nađe se u čudu. A to je sve on - samo onaj nepoznati dio njega. I to ga preplaši, zbuni, goni u nekom smjeru koji nije dobar za njega. To je sve samo naš duh.

Istinski vjerujem u moć duha. Ali moć duha vezana je za odgovornost, za spoznavanje "velike slike". Što više spoznaješ veliku sliku, to manje težiš za moći. To je apsurd duhovnosti. Na neki način, najgore što možeš jest iz svoje svjesne ili nesvjesne nemoći i skučenosti duha tražiti izlaz sredstvima koja su daleko iznad sposobnosti shvaćanja u datom trenutku. To je idealna situacija za sve moguće duhovne i životne "kurcšluse". Krivo povezivanje, krivo spoznavanje, a zbog toga ponavljanje i ponavljanje dok god nam ne uđe u glavu gdje griješimo, a ako ni to ne pomaže, onda sunovrat u propast - materijalnu ili duhovnu.

Vračanje mi se čini traženje izlaza tamo gdje se u stvari nalazi tunel.
zelenbrijeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2007., 16:06   #235
Što kada je netko proklet?

Jel znate z aonu izreku u narodu - ma, on ti je proklet! To obično kažeš za nekoga tko je nezasitan u nečemu, materijalno ili ne može izaći na kraj sa svojom okolinom, obielji ili sl., nego stalno izaziva neke sporove i kavge?

Razmišljam o jednoj gospodji kojoj je sin na umoru rekao da je ona prokleta. Ona ga je pitala zašto, a on je rekao da ne zna zašto, ali da zna da je ona prokleta.

Mislim, ne bih ja to ozbiljno shvatila da to nije rekao čovjek na umoru i to vlastitoj materi, u trenutku kad je već bio daleko od neke svijesnosti i više u nekom duhovnom, eteričnom svijetu. Nekako mi se, kad razmišljam o tome, čini da to nije samo glupa narodna izreka za zločaste ljude nego da možda u tome ima nešto. Možda čak karmički, tko zna.

Kad razmišljam o toj ženi, stvarno nije imala neki lak život i nikad nije bila sretna (često i svojom krivnjom), a na kraju mi se čini da će i umrijeti nesretna. Jel moguće da je stvarno bila prokleta? I da li se, ako je to karmički/sudbinski, takvo prokletstvo uopće može riješiti? Ili ti je to dano pri rodjenju i dovidjenja.

Jel ima ovo smisla?
Biserka32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2007., 16:32   #236
U nekim slučajevima moguće je da iz prijašnjih života dolazi posljedica koja se može okarakterizirati kao "prokletstvo".
Ponekad je to posljedica "rada" ili "djelatnosti" suvremenika...
Ali uvijek je to loše proživljavati osobno /u prvom licu jednine/.

Spas je ....?
ni ziv ni mrtav is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2007., 20:09   #237
Quote:
Biserka32 kaže: Pogledaj post
...
Kad razmišljam o toj ženi, stvarno nije imala neki lak život i nikad nije bila sretna (često i svojom krivnjom), a na kraju mi se čini da će i umrijeti nesretna. Jel moguće da je stvarno bila prokleta? I da li se, ako je to karmički/sudbinski, takvo prokletstvo uopće može riješiti? Ili ti je to dano pri rodjenju i dovidjenja.

Jel ima ovo smisla?
To svakako ima velikog smisla ja mislim da je ona definitivno prokleta verovatno u proslom ili pretproslom zivotu da je neko zacarao verovatno ljubavnik koga je ostavila ili neki poslovni partner koga je prevarila sipao joj je neku drogu u heroin i onda je ona to popila sa cajem i od tada je maler prati jedini nacin da se opet razveze od prokletstva je da u noci punog meseca u studenom gola sa jos 12 devica igra u krug i napravi na proplanku u sumi corbu od sisimisovog repa i da se okupa u njoj prije nego otkuca ponoc nakon toga moze mirno da spava i prokletstvo ce je napustiti...
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 10:59   #238
Sto je to sihir? Da nije mozda čaranje,čari,čarolija,vračanje, magija uroci, čini--sihirbaz, sihirbaze--čarobnjak, vrač gatar?
pizda is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 13:03   #239
Dok sam bila na moru pričala mi jedna frendica kako prije jedno 5god živila je u stanu i posvađala se sa susjedom.

I od taba su joj počele padat stvari dok nikog nije bilo dođe ona doma i 2 čaše razbijene..

I ništa pozovu one svečenika svečenik moli nešto i toga više nije bilo.

Možda je to jedna od kletva!?!?
Mylo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 20:43   #240
NE VJERUJEM U PROKLETSTVA.
to je samo odmak od vlastite odgovornosti nad svojim zivotom.
izgovor i prenosenje odgovornosti sa sebe na kao neku kvazi izvanjsku silu
u zivotu se dogadja puno lijepih i ruznih stvari.
C' est la vie
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:30.