Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2007., 13:11   #301
Quote:
plavasjenka kaže: Pogledaj post
Sve to bilje jest za pročiščenje prostora. Cimet se koristi i za privlačenje novca i za privlačenje ljubavi - djeluje i kao afrodiziak - biljka za sve namjene... Osobno je najviše koristim u kombinaciji sa uljem klinčića za privlačenje novca. Može se mala količina cimeta i klinčića staviti u čaj od mente - nezamjenjiva kombinacija prije rituala za privlačenje novca. Ako ne podnosiš tamjan zamjeni ga nekom drugom biljkom - oko 30 vrsta biljaka korespondira čišćenju negativnih energija. Dovoljna je jedna, poželjno više. Herbalistika je vrlo jednostavna a učinkovita grana magije - preporučujem je uvijek početnicima, jer se s njom ne mogu napraviti pogreške. + magija svijećama - idealna za svakog početnika.
ja smanjujem sve artikle...npr za ciscenje prostora ili sebe... lijepo je to kad imas cijelu sobu u kojoj imas biljke pa ih drzis..miksas...sjeckas ..palis...
meni se znalo desiti da mi dnevna lici na botanicki vrt (a tek svijece svih boja po stanu koje moraju biti ''nevine'' (a sa tim se vise ne slazem) i svi silni artikli za magijsku ceremoniju)...a ko postanar mora se biti pokretan...
Tako da je sve to, kod mene bez previse stvari...
moj ''temple'' je suma... sve ostalo na astralu.
Ali zanimljivi su mi recepti..
..ja npr magijski kuham...pa da spojim korisno sa ugodnim...
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 15:12   #302
Ja također ne koristim alate,osim posude za sol, čaše, odgovarajuće svijeće i ulja...a slažem se da priprema hrane može biti više nego magična...
plavasjenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 03:56   #303
Urok ili šta?

Prije par dana na tavanu, na koji imamo pristup samo mi ukućani, na drvenoj gredi ispod krova, na skrivenom mjestu, pronašli smo kokošje jaje koje je samo od sebe stajalo okomito. Ponekad, u kasnim noćnim satima, na tavanu čujemo udarce, za što smo u početku mislili da su životinje, ali u zadnje vrijeme su udarci bili glasni i kratki, nakon čega je bila tišina. Ujutro bi pretražili tavan ali nikada nismo našli tragova da je netko gore. Da budem jasan, na tavanu nema drugih otvora ili vrata, a do njega se dolazi jedino iz prizemlja kraj dnevne sobe i pored moje sobe na katu. Da ne spominjem i da na tavanu nikada nismo držali životinje, pogotovo perad i da je jaje na takvom mjestu na visini ispod grede gdje životinja ne može doći a kamoli snijeti jaje.

Ja sam ne vjerujem u te corpije i bapske priče o urocima iako sam ih se naslušao od djetinjstva, babe i njihove gluposti.. ali o ovome ne znam što misliti, jer od nas nitko jaje nije donio, a nitko drugi ne može na tavan. U obitelji su se znala događati sranja, ali to pripisujem životu, ne da su neki uroci. Jaje je još gore i ne diramo ga dok ne saznamo što možemo napraviti.

Iako mi možda nećete vjerovat, jer ni ja ne bi da je to drugi napisao, ako imate neka iskustva s time, o čemu bi se moglo raditi i kako se zaštiti od toga ako je urok, pomozite.
Majkel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 09:37   #304
Zovi popa-skidača i nek metlom izbaci jaje...jedna magija protiv druge...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 09:58   #305
Evo jedno kratko i efikasno uputstvo, uzmi jaje, baci ga u vatru, kad pukne uzmi ostatak i zakopaj.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 17:27   #306
Mozda imas neki otvor na tavanu pa ga je ptica snijela.
Davy Crockett is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 23:27   #307
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
nek metlom izbaci jaje
jel može i partvišem?
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 23:34   #308
Quote:
Khor kaže: Pogledaj post
jel može i partvišem?
Ni slucajno , mogao bi povrijediti jaja.
Maitreya is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 12:41   #309
Quote:
Khor kaže: Pogledaj post
jel može i partvišem?
Može, samo ne golom rukom...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 15:04   #310
Uroki sa jajetom su najosnovniji uroci. Cuo sam za to ali nisam nikad uzivo video ili dozivio.
srki2311 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 18:45   #311
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Evo jedno kratko i efikasno uputstvo, uzmi jaje, baci ga u vatru, kad pukne uzmi ostatak i zakopaj.
Vidiš takve efikasne i direktne metode ljudi izbjegavaju.
Jednom se čovjek požalio da ga je susjedna baba urekla jajetom, rekoh mu- uzmi jaje i zafitilji joj ga u prozor.
Strah od uroka je pola uroka.
Maatsya is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 22:01   #312
Važno je da li se išta u tvojoj kući-vašim životima-promijenilo otkad čujete te zvukove i otkad ste našli jaje? Na gore, jasno.
Da li su udarci prestali?
Neznam ti precizno reći, ali budući da ti nitko nije rekao ništa precizno, učini/-te ovako: svakako odmah iznesite to jaje i pregledajte ima li šta još, iznesite to van iz kuće i dvorišta, i onda: ili spalite i zakopajte uz koju prigodnu kršćansku molitvu (taj način neznam), ili učinite ono što sam ja učinila kad sam našla neobičnu kutiju u podrumu i pitala krsnog kuma što da radim: uzela sam tu kutiju punjenu svakakvim sranjem, odnijela na Savski most i preko ramena bacila niz Savu, izgovarajući pritom tri puta: "Idi od mene, i neka je mir između tebe i mene." Zaboravih kojom rukom i preko kojeg ramena, ali nije važno, kutija je otplovila i sranja su prestala.
Dok je, pretpostavljam, stajala u podrumu, svašta se ispodešavalo, najednom smo imali neobične nesreće i bolesti, čudili smo se i mi i doktori i prijatelji, sve je bilo pod nazivom "neobični pehovi", ali otkad nađoh kutiju i bacih je prestalo.
Svejedno mi je šta tko misli o tome, ali očisti tavan, jaje tako baci u vodu tekućicu ili spali izvan kuće, ali odmah!
..i javi dal je prestalo?
Tazika is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 22:27   #313
Quote:
Maatsya kaže: Pogledaj post
Vidiš takve efikasne i direktne metode ljudi izbjegavaju.
Jednom se čovjek požalio da ga je susjedna baba urekla jajetom, rekoh mu- uzmi jaje i zafitilji joj ga u prozor.
Strah od uroka je pola uroka.
To je odličan savjet ako znaš tko te je urekao, ponižavanje te osobe je odlična metoda uklanjanja uroka.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 21:02   #314
skidanje uroka-pliz HELP!!!

ok, otvorih ovu temu,jer je konkretna s konkretnim problemom. virovala ja u to ili ne sad i nije toliko bitno ali za mir moje duse trazim odgovor na jedno jako jednostavno, a opet komplicirano pitanje.
skeptike molim lijepo da se suzdrze od komentara, jer trenutno mi se ne ulazi u teze (ne)postojanja uroka i sl.

dakle,moje pitanje je da li ko zna kako tj. kod koga mogu skinit to sa sebe?!
a naravno da je rijec o koliko toliko provjerenoj osobi a ne nekom šarlatanu.

naime, ako ko zna, postoji jedan covik u rijeci, koji se time bavi,ali tesko je doc do njega, a iskreno i daleko mi je posto san ja u dalmaciji.no medjutim, jednom prilikom mi je reka da imam crnu magiju na sebi i da bi to trebala skinit. (reka je jos neke stvari zbog kojih san se uvjerila da lik nije prevarant jer to nije ima kako znat) a i sam je reka da uroke cesto tj najcesce bacaju muslimani, a kako san ja bila u vezi s jednim i pouzdano znam da se njegova baba bavila time, a i od tada je meni sve krenilo nizbrdo sad me panika vata i tila bi ic to skinit sa sebe. medjutim, niko mi ne moze rec kod koga,i di a da je u blizini ovdje i da nije rijec o prevari.

pa ako iko ista zna bila bi vrlo zahvalna na informacijama jer ovo je pocelo vatat sve veceg i veceg maha i pomalo me panika vata.
ne znam ni sama koliko ipak vjerujem u to ali naznaka nekih ima stoga PLIIIIZ HELP!!! unaprid hvala.

p.s. da li kad odete kod tih osoba, oni i kazu ko vam je bacio urok na vas?
e i jos nesto, da li se treba narucit kod njih, ono tel. ili se samo pojavis?

moja saznanja su, da je kod njih najbolje ici utorkom ili petkom
__________________
KAD DODJE MOJIH 5 MIN MENI STANE SAT!
U CASU STANE 5 DECI PROSIPO TI, DOSIPO TI, TREBA ZNATI MJERU!!!
Tweetybird is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 18:50   #315
Ja sam bila kod Marice u Sisku na skidanju uroka. I da isto mi je to radila sa olovom i vodom sa nekog izvora. Inače prije nisam vjerovala u uroke, karte i te stvari tako dugo dok mi se nisu počele događat čudne stvari u živitu koje nisam mogla povezat. Npr. na nizbrdici u gradu otkazale mi kočnice stim da je auto bio prije tjedan dana na servisu, pa se zapalio kontenjer za smeće kraj mog auta pa mi auto skoro izgorio, pa sam izletila s autom, zamalo se ubila u provaliji itd. da sad ne nabrajam dalje. Pa mi je prijateljica rekla da poznaje jednu ženu koja mi može pomoć i reči mi šta se to događa samnom. Ja sam se malo mislila i nazvala Maricu iz Siska i ona mi je rekla da su na mene bačeni uroci i da mi pod hitno treba zaštita. Tako da je Marica skinula sa mene uroke i puno mi pomogla u životu. Stim da sam ja saznala tko je na mene bacio uroke, i naravno to je bila osoba na koju sam ja sumnjala i kasnije joj se to djelomično vratilo. Jer kako se kaže kad nekome želiš zlo kad tad ti se to vrati ako ne tebi onda osobama koje voliš. A Marica iz Siska ne skida samo uroke nego pročiščava putove života, ljubavi i to olovo te cijeli život štiti od zla i pomaže ti da pronađeš najbolji put u životu. Kažem meni je Marica pomogla jako puno u životu i kad imam problem savjetujem se sa njom. Tako ako želite skinut uroke ili pročistit putove života, ljubavi slobodno se bez straha javite Marici iz Siska necete požaliti jer ne može vam se dogodit ništa loše u životu jer to nije neko čarane, može vam biti samo bolje jer olovo to je nešto sveto. Evo ja sam vam dokaz. Ako tko hoće može dobit Maricu na broj 098 216 675 i ona će vam dalje sve objasnit.
 
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 10:59   #316
nesreća

Quote:
bona soror kaže: Pogledaj post
Vjeruju li ozbiljni duhovnjaci u kletve i uroke?
Ili se tim područjem bave samo šarlatani?
Možete li preporučiti kakvu literaturu o toj temi?
nedavno ssam dobila broš koji mi se ful sviđa( na gitaru) i zašila sam ga na torbu... kada ono jedan dan poslije toga pročitam da se ne smije darovati češljeve, igle broševe i sve stvari koje su oštre jer donose nesreću....
i uistinu sve mi je krenulo na krivo ... znate li vi šta o tome kako se riješiti toga (jednostavno baciti u smeće ili ???)??
 
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 21:11   #317
x

Tweety,
ja ti savjetujem da odeš kod svećenika tvoje vjere, pretpostavljam da je katolički. Pa to je njihov posao!!! Da ne kopam sad po svom NZ, reći ću ti po sjećanju:
ZATO ISUS DOĐE NA ZEMLJU: DA RAZORI DJELA ĐAVOLSKA
i: ""Ovi znaci bit će uz sve koji uzvjeruju i krste se: polagat će ruke na ljude i ljudi će ozdravljati od bolesti, u moje ime izgonit će đavle..."

Dakle: SVATKO TKO UZVJERUJE, a pogotovo svećenici koji su pomazani!
Ja sam neke uroke i prokletstva maknula i sama U ISUSOVO IME kad nisam svećenika mogla dovuć u kuću, a slutila sam da je neko zlo u garaži i staroj kući. Donijela sam sol i vodu i svijeće u Crkvu na posvetu, u staroj kući i garaži zapalila svijeće, izmolila naglas i hrabro par molitava otklinjanja, stavila svetu sol u sv. vodu uz potrebne riječi-sve imaš na netu, npr. Tebe Tražim, odmah na naslovnoj stranici imaš egzorcizme za kućnu upotrebu.
DA, odmah je bilo bolje, a jednom se čulo kako je nešto puklo i neki kao jauk, i sve je otišlo.
Dakle: ako već nisi, ko što ti rekoh, bacila jaje u rijeku nizvodno, ili ga spalila i zakopala izvan dvorišta, sve uz molitve, hrabro to učini i posveti prostor: hrabro i s vjerom.
Jer ako netko S VJEROM kaže brdu da se pomakne, ono će se pomaknuti (nađi i to u NZ)

Neću protiv Marice iz Siska (ili otkud), ali ZNAMO što Biblija kaže o vračarama, uključujući i napose one što salijevaju olovo. Uostalom, ona cura što je bila kod nje kaže:

"Kažem meni je Marica pomogla jako puno u životu i kad imam problem savjetujem se sa njom"
Kakav PROBLEM? Otkad je Duh Božji sašao u mene, ja nemam problem osim onih za koje trebam pravnika ili ekonomista ili doktoricu ili kuharicu, nemam više duhovnih problema da bih npr. išla tražit vračaru da me savjetuje. Ako te oslobodila, zašto opet i opet ideš k njoj?
Ne želim vrijeđat, no hard feelings, ili po naški: najte kaj zamerit, ali ja nikom tko salijeva olovo (salijeva stravu, tak se to zove) nebih praga prekoračila, osim da mu idem pomoći...

Tweety, čuješ li me?
Tweety, tu sam zbog tebe!
Tweety, neboj se i učini to sve hitno-potraži svećenika voljnog da ti dođe posvetit kuću, ako nemožeš uradi to čista srca sama: ako si krštena katolkinja sve to možeš! Pogledaj molitve u Tebe Tražim, zaista djeluju.

Bog bio s tobom!
Tazika is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 21:15   #318
Tweety,
da si ti kao ja imala iskustvo da vidiš kako se uroci i demoni boje samog Isusovog imena, i kako cvileći bježe pred običnom bočicom posvećene vode (najjača je pomiješana sa posvećenom soli), nebi se nikadnikadnikad više bojala ni uroka ni samog vraga!
Uđi gore, i naglas i s vjerom izmoli par molitava s Isusovim imenom, reci uroku da ga tjeraš u Isusovo ime (sad trebaš reći gdje: ili natrag onome tko ti ga je poslao-uh, što će se napatit! Njemu će bit jači i gori nego tebi- ili nek ide Isusu pa da On odluči što će s njim uraditi. Ovo drugo ja najviše volim, nikad ih ne šaljem u Pakao jer tamo baš nisu voljni otići, a drugo, ponekad to i nije za pakao...
Tazika is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 21:31   #319
Quote:
Tazika kaže: Pogledaj post
da si ti kao ja imala iskustvo da vidiš kako se uroci i demoni boje samog Isusovog imena, i kako cvileći bježe pred običnom bočicom posvećene vode (najjača je pomiješana sa posvećenom soli)
daj mi reci na spomen čijeg su imena zlodusi bježali prije isusovog?

uf, indoktrinacije.
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 22:46   #320
Hahaha, tak stara ipak nisam!!! Kako da znam od čijeg su imena bježali prije više od 2000 godina, hahaha!!!
Indoktrinacija bi značila da me je netko indoktrinirao, pričajući me uvjerio u to.
Ja sam naglasila da govorim iz iskustva, ličnog/osobnog.
S obzirom na to da tu činjenicu nezna većina katolika, da to nećeš čuti od 99% svećenika i da o tome ne piše 99% katoličkih knjiga i štampe, neznam o kakvoj bi indoktrinaciji trebala biti riječ?
Al si me nasmijao...!
Tazika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:56.