Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2016., 22:21   #3581
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
to je pitanje i mene zanimalo,te sam što u literaturi što u razgovorima,doznala da nažalost ostaje.
bilo kakvo magijsko djelovanje ne prekida se smrću izvoditelja istog a niti smrću naručitelja ako je neka treća osoba radila po narudžbi..
međutim moguće je poništiti djelovanje,bez obzira jesu li naručitelj i izvođač živi ili mrtvi...
Kako se može poništiti djelovanje magije? Jednom mi je jedna gatara rekla da je napravljena magija mojim roditeljima (sada mrtvim), a mislim da ona još uvijek djeluje. Također sumnjam i na jednu osobu na poslu da se bavi tim stvarima. Treba li se otkriti ta stvar preko koje djeluje da bi se magija poništila? Molila bih odgovor ako znate. Hvala.
hibiscus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 11:35   #3582
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
u petak sam imala "čast" vidjet s kakvim kolegom u uredu radim. TO je stava što sam doživjala i iskreno da kažem - malo me već i strah. Naime, ja sam na stručnom osposobljavanju u jednoj državnoj firmi, radim na poslu visoke stručne spreme, nebitno.
Tip s kojim dijelim ured je blago rečeno čudan - dopodne mrzi sebe a popodne cijeli svijet. Prema strankama je užasno neljubazan, nekoliko njih je čak doslovno izbacio iz ureda uputivši ih u drugi.

Ono zašto pišem ovaj post je sljedeće: došao je u u petak u ured od nekud (bio kod kolegice u nekom od susjednih ureda) i donio pramen plave kose koji je najprije sa samozadovoljnim smješkom "proučio" a onda gurnuo u torbu u kojoj nosi tablet na posao. d - što je s tim dalje bilo kad je došao doma, ne želim ni zamišljat.

Srećom , vjernica sam i svo svoje pouzdanje stavljam isključivo u Božje ruke i njegovu volju te smatram da je moj bog jači od svakog zla, ali ovakvo što je bilo too much i ne može čovjek ostati ravnodušan
A što je sa tim pramenom kose mogao raditi? Samo dvije stvari: mansturbirati (da ne kažem "drkati" na to) ili pak stvarno nešto coprijati. Ali se ipak postavlja pitanje kako je došao do čitavog pramena kose neke kolegice ak mu ga nije dobrovoljno poklonula.
lav1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 12:50   #3583
Quote:
hibiscus kaže: Pogledaj post
Kako se može poništiti djelovanje magije? Jednom mi je jedna gatara rekla da je napravljena magija mojim roditeljima (sada mrtvim), a mislim da ona još uvijek djeluje. Također sumnjam i na jednu osobu na poslu da se bavi tim stvarima. Treba li se otkriti ta stvar preko koje djeluje da bi se magija poništila? Molila bih odgovor ako znate. Hvala.
Da treba otkriti,a to često nije predmet ili stvar,
-već nešto što smo i ne znajući unijeli u organizam(hrana ili piće)
-nanjeli na tijelo(sapuni,kreme,puderi itd)

Ako su u pitanju predmeti tj stvari,a najčešće je to nakit ili predmeti svakodnevne uporabne namjene(češalj ili četka za kosu,ukosnice,ručni satovi itd)
Najčešće si ljudi postavljaju pitanje,a kako bi ta
zla(uvjetno rečeno,jer zna se dogoditi da nam iz dobrih namjera najbližih, budu naneseni kojekakvi nameti,koji se već u svojoj biti izokrenu na zlo,jer ne postoji dobronamjeran namet) osoba,koja mi želi naštetiti došla do tih mojih osobnih predmeta a da ja to ne zamijetim?
Uvijek se nađu načini,kojima je to moguće.
U TO NEMOJTE SUMNJATI.
I vaš otvoreno deklarirani neprijatelj će naći način da nekako dođe do vašeg osobnog predmeta ili vaših tjelesnih dijelova ili izlučevina(kosa,nokti,slina,ostaci hrane koju ste jeli,rest pića koje ste konzumirali,predmet koji ste upotrebljavali itd).
Izuzetno su dobre žrtve i sa najtežim posljedicama,upravo oni koji u takva djelovanja uopće ne vjeruju..
Vjernici ni jedne vjere nisu izuzetak.
Kler tj svećenici rijetko će vam pomoći,svojim molitvama i istjerivanjima/poništenjima,jer na žalost njihova djela i vjera više pretežno nisu iskreni i istiniti.
Neće vam pomoći ni odlasci na mise,ni nizanje stotine različih molitvi,ali moguće je da će vam pomoći iskrena zamolba u dubokoj vjeri u Boga,ali manite se posrednika i posredničkih "zaštitnih predmeta" (sveci i svetice,kipovi i slike,kojekavih amuleta,talismanai slično)

Kod ljudi samih,postoje pojedinci,koji se na bave nikakvom magijom,čaranjem i slično,koji mogu otkriti o kakvom je nametu riječ,koje je vrste i u koje je vrijeme to učinjeno.
No takvi se ne oglašavaju,ništa ne obečavaju,ne skidaju nametnuto,do njih vas može na najčudniji način dovesti,ono što se voli nazivati slučajnost(u koju ja osobno ne vjerujem,već vjerujem da vas je vaš zaštitnik,možemo ga nazvati kako želimo,anđeo ili duhovni vodič nekako doveo do takve osobe)koji će vam reči,je li uopće,kada i kako vam se dogodilo to što vam se dogodilo..
a dalje vam je potrebna pomoć onih koji znaju kako se poništavaju nameti.
A i s njima treba biti oprezan,čim su grlatiji(reklamiranje,obečanja,samohvalni o vlastitim uspjesima i moćima)time im manje treba vjerovati.
Postoji zabluda,svjesno plasirana od nazovimo ih zlih,da svi koji imaju sposobnost pomaganja to moraju činiti bez ikakve naknade.
Pljačkati vas nitko ne smije,obogatiti na svom daru također,no svatko ima pravo na nagradu za svoj trud.
Pa i u crkvama ostavljate "dobrovoljni prilog",naplačuju vam se i sami sakramenti,a to vam se ne čini pogrešnim?
Puno mi je godina trebalo,da bih došla do saznanja,koje sam navela,
Ako nekome pomognu,bit će mi drago.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 22:35   #3584
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Da treba otkriti,a to često nije predmet ili stvar,
-već nešto što smo i ne znajući unijeli u organizam(hrana ili piće)
-nanjeli na tijelo(sapuni,kreme,puderi itd)

Ako su u pitanju predmeti tj stvari,a najčešće je to nakit ili predmeti svakodnevne uporabne namjene(češalj ili četka za kosu,ukosnice,ručni satovi itd)
Najčešće si ljudi postavljaju pitanje,a kako bi ta
zla(uvjetno rečeno,jer zna se dogoditi da nam iz dobrih namjera najbližih, budu naneseni kojekakvi nameti,koji se već u svojoj biti izokrenu na zlo,jer ne postoji dobronamjeran namet) osoba,koja mi želi naštetiti došla do tih mojih osobnih predmeta a da ja to ne zamijetim?
Uvijek se nađu načini,kojima je to moguće.
U TO NEMOJTE SUMNJATI.
I vaš otvoreno deklarirani neprijatelj će naći način da nekako dođe do vašeg osobnog predmeta ili vaših tjelesnih dijelova ili izlučevina(kosa,nokti,slina,ostaci hrane koju ste jeli,rest pića koje ste konzumirali,predmet koji ste upotrebljavali itd).
Izuzetno su dobre žrtve i sa najtežim posljedicama,upravo oni koji u takva djelovanja uopće ne vjeruju.
Da, najcesce to uradi bliska osoba. Osim materijalnog nacina tako da se ostavljaju ili uzimaju stvari zrtve moze se to obaviti i bez ikakvog fizickog kontakta maltene ko iz filmova. Ne znam da li ti je to poznato. Kad to vidis dodje ti da povratis a to je i ujedno i najteze otkriti, ali da bi to moglo zrtva mora biti u krvnom srodstvu sa osobom koja to cini.
Koliko ima ljudi koji se bave time to je nevjerojatno, oni su svuda oko nas.

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Zadnje uređivanje osa-- : 05.07.2016. at 22:50.
osa-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 23:58   #3585
Rasireno vise nego ikada..
O tome se toliko i ne govori,koliko se ustvari čini..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 10:09   #3586
pozdrav svima, nadam se da će netko udijeliti koji savjet.
dakle, priča je sljedeća- vec par godina mužu ništa ne ide, čega god se dohvati propadne u zadnjem času. situacija je postala zaista loša na svim poljima. inače , muž je katolik, vjernik, ja baš i nisam. nedavno, igrom slučaja, od prijateljice (muslimanke, ne znam jeli to bitno) je dobio broj tel od čovjeka koji se navodno bavi skidanjem uroka. muž inače ne vjeruje u čarke, međutim situacija je toliko loša da je on stvarno čovjeka nazvao. mužu je rečeno da "ima nešto" (u smislu da ga je netko zacoprao). dotični je tražio 100 eura za skidanje tih magija, čarki, čega li. dragi nije otišao jer trrenutno nemamo tih para.
sad, ja sam malo čitala ovdje, i sad me pomalo strah. u principu je pitanje što činiti, gdje udariti...jer stanje je baš došlo do ruba
isprike što sam razdužila, nadam se nekom odgovoru
elipsoidna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 14:34   #3587
sreća u cijeloj nesreći je da nemate para
__________________
Toliko sam propao u zivotu da sam odlucio otvoriti temu na forum.hr-u o tome
alma 188 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 11:55   #3588
Hm 100 Eura za skidanje. Pa ne treba izbrusit parkete! Skupo i bezobrazno. I ta rećenica: "ima nešto". Ako si blizu Splita, ili ako ćete bit blizu Splita, javite se Na PM. Imam ovdje dvoje što ne naplaćuju skidanje uroka.
muzički tobogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 12:15   #3589
Quote:
alma 188 kaže: Pogledaj post
sreća u cijeloj nesreći je da nemate para
Nije sreća, puna para vreća.
osa-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 20:45   #3590
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Da treba otkriti,a to često nije predmet ili stvar,
-već nešto što smo i ne znajući unijeli u organizam(hrana ili piće)
-nanjeli na tijelo(sapuni,kreme,puderi itd)

Ako su u pitanju predmeti tj stvari,a najčešće je to nakit ili predmeti svakodnevne uporabne namjene(češalj ili četka za kosu,ukosnice,ručni satovi itd)
Najčešće si ljudi postavljaju pitanje,a kako bi ta
zla(uvjetno rečeno,jer zna se dogoditi da nam iz dobrih namjera najbližih, budu naneseni kojekakvi nameti,koji se već u svojoj biti izokrenu na zlo,jer ne postoji dobronamjeran namet) osoba,koja mi želi naštetiti došla do tih mojih osobnih predmeta a da ja to ne zamijetim?
Uvijek se nađu načini,kojima je to moguće.
U TO NEMOJTE SUMNJATI.
I vaš otvoreno deklarirani neprijatelj će naći način da nekako dođe do vašeg osobnog predmeta ili vaših tjelesnih dijelova ili izlučevina(kosa,nokti,slina,ostaci hrane koju ste jeli,rest pića koje ste konzumirali,predmet koji ste upotrebljavali itd).
Izuzetno su dobre žrtve i sa najtežim posljedicama,upravo oni koji u takva djelovanja uopće ne vjeruju..
Vjernici ni jedne vjere nisu izuzetak.
Kler tj svećenici rijetko će vam pomoći,svojim molitvama i istjerivanjima/poništenjima,jer na žalost njihova djela i vjera više pretežno nisu iskreni i istiniti.
Neće vam pomoći ni odlasci na mise,ni nizanje stotine različih molitvi,ali moguće je da će vam pomoći iskrena zamolba u dubokoj vjeri u Boga,ali manite se posrednika i posredničkih "zaštitnih predmeta" (sveci i svetice,kipovi i slike,kojekavih amuleta,talismanai slično)

Kod ljudi samih,postoje pojedinci,koji se na bave nikakvom magijom,čaranjem i slično,koji mogu otkriti o kakvom je nametu riječ,koje je vrste i u koje je vrijeme to učinjeno.
No takvi se ne oglašavaju,ništa ne obečavaju,ne skidaju nametnuto,do njih vas može na najčudniji način dovesti,ono što se voli nazivati slučajnost(u koju ja osobno ne vjerujem,već vjerujem da vas je vaš zaštitnik,možemo ga nazvati kako želimo,anđeo ili duhovni vodič nekako doveo do takve osobe)koji će vam reči,je li uopće,kada i kako vam se dogodilo to što vam se dogodilo..
a dalje vam je potrebna pomoć onih koji znaju kako se poništavaju nameti.
A i s njima treba biti oprezan,čim su grlatiji(reklamiranje,obečanja,samohvalni o vlastitim uspjesima i moćima)time im manje treba vjerovati.
Postoji zabluda,svjesno plasirana od nazovimo ih zlih,da svi koji imaju sposobnost pomaganja to moraju činiti bez ikakve naknade.
Pljačkati vas nitko ne smije,obogatiti na svom daru također,no svatko ima pravo na nagradu za svoj trud.
Pa i u crkvama ostavljate "dobrovoljni prilog",naplačuju vam se i sami sakramenti,a to vam se ne čini pogrešnim?
Puno mi je godina trebalo,da bih došla do saznanja,koje sam navela,
Ako nekome pomognu,bit će mi drago.
Sa svime se slazem, osim djelomicno sa boldanim.
Od klera, franjevci provjereno mogu i znaju kako, ali izuzetno rijetko ce to i uciniti ( zasto ne znam ).
Citav postupak je uzasno zamoran i dugotrajan jer se drze nekih principa i nema sanse da ih prekrse.
Ujedno ne vole da se o tome prica i da se to siri, sto takoder ne znam zasto.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 10:32   #3591
najbolje je otići u franjevački samostan, platit tamo misu za posebnu nakanu (otklanjanje od zla, oslobođenje od utjecaja đavolskog.) To mi je jedan dosta iskusan i ugledan svećenik svojedobno savjetavao. Pomoglo je.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 23:10   #3592
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
najbolje je otići u franjevački samostan, platit tamo misu za posebnu nakanu (otklanjanje od zla, oslobođenje od utjecaja đavolskog.) To mi je jedan dosta iskusan i ugledan svećenik svojedobno savjetavao. Pomoglo je.
Mpžeš mi molim te reći da li baš mora biti franjevački i baš samostan. Ima ovdje crkvi dosta, ali samostan ne. Ako mi odgovoriš imat će još koje pitanje.
luanalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 23:50   #3593
Quote:
luanalu kaže: Pogledaj post
Mpžeš mi molim te reći da li baš mora biti franjevački i baš samostan. Ima ovdje crkvi dosta, ali samostan ne. Ako mi odgovoriš imat će još koje pitanje.
ne mora biti, može bit u bilo kojoj crkvi, no eto, taj svećenik mi je rekao da je najbolje kod franjevaca, poželjno baš u franjevačkom samostanu.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 00:54   #3594
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
ne mora biti, može bit u bilo kojoj crkvi, no eto, taj svećenik mi je rekao da je najbolje kod franjevaca, poželjno baš u franjevačkom samostanu.
Ma franjevci su najbolji za sve, daleko ispred svih
jelich is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 20:36   #3595
Hvala na odgovoru, još ako ti je pomoglo kako kažeš nije loše pokušati posebno ako se ćovjek nalazi u nezavidnoj situaciji.
luanalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 13:58   #3596
Crna magija - bliska osoba

Sama sebi zvučim k'o luđakinja, jer nisam donedavno vjerovala u ovako nešto, ni sada nisam načisto šta da mislim o svemu.

U svakom slučaju, imam "blisku" osobu u životu koja se ozbiljno bavi okultizmom i crnom magijom, makar je uvijek tvrdila da ne zalazi tako duboko. Meni je sve to bilo simpatično i donekle fascinantno, jer sam tobože open-minded i ne osuđujem nikoga , no nikad nisam previše pažnje svemu tome posvećivala. Sve do sad.

Naprosto intuitivno OSJEĆAM da je uradila nešto, iz ljubomore zbog nečega o čemu ne bih detalje da pričam, da mi nad glavom vreba crni oblak. Jako čudne stvari mi se dešavaju na svakom od ispita na koji sam pokušala izaći, dakle ispiti s kojima nikad nisam imala problema niti postoje objektivni razlozi da ih bude. O ostalim aspektima svog života koji su se iznenadno, bezrazložno počeli urušavati da ne govorim.

Imam strašno bitan ispit uskoro i jako mi je bitno da se zaštitim i riješim energije koju mi je poslala, kletve? ili šta god je već uradila, što tačno da uradim? Kome da se obratim? Na koji način da si pomognem? Nemam pojma šta je tačno uradila, nema načina da saznam.

Oprostite što zvučim kao potpuni laik, potpuno sam zalutala ovdje, ali zaista nemam koga drugog pitati.
Klosta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 14:10   #3597
Najvjerojatnije ti ta osoba nije ništa napravila. Nagledao sam se osoba koje bi, nakon što bi slučajno saznale čime se bavim, mene optuživale za sve loše što im se događa u životu

Nemaš pojma u čemu je problem, ne znaš šta je napravila...u biti ne znaš ništa nego svoje probleme prebacuješ na druge.

Nauči i proći ćeš
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 14:29   #3598
Quote:
luanalu kaže: Pogledaj post
Mpžeš mi molim te reći da li baš mora biti franjevački i baš samostan. Ima ovdje crkvi dosta, ali samostan ne. Ako mi odgovoriš imat će još koje pitanje.
Zakazi razgovor kod franjevaca. Oni ce procijeniti sto treba i treba li uopce, a u 90% slucajeva je stvar psihe ( u koliko si vjernik tu ce ti takoder pomoci ).
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 17:28   #3599
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Nagledao sam se osoba koje bi, nakon što bi slučajno saznale čime se bavim, mene optuživale za sve loše što im se događa u životu
+1
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 17:55   #3600
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Najvjerojatnije ti ta osoba nije ništa napravila. Nagledao sam se osoba koje bi, nakon što bi slučajno saznale čime se bavim, mene optuživale za sve loše što im se događa u životu

Nemaš pojma u čemu je problem, ne znaš šta je napravila...u biti ne znaš ništa nego svoje probleme prebacuješ na druge.

Nauči i proći ćeš

Čuj, priznala mi je mrtva pijana da je to uradila, zajedničkom prijatelju. Onda sam samo shvatila da ja imam iste simptome, jer smo joj oboje stali na žulj. Znam vrlo dobro čime se bavi i šta radi, i ne postoji osoba koja je ostala u njenom životu, osim mene. Ispaljujem se i ja dakako.

I kad sam rekla da ne znam šta je napravila - ne znam prepoznati tip, vrstu, dati naziv tome, imam jako izraženu intuiciju i ZNAM da nešto jeste urađeno, znamo da se već predugo, a ovo je prvi put da sam tako nešto pomislila. Da ne pominjem neuobičajeno, iznenadno poklanjanje odjevnih predmeta, out of the blue.

Jasno mi je koliko lako čovjek može upasti u klopku da nekog krivi za sve svoje probleme, al' ovdje nije riječ o tome, nakon svega što se desilo, zbilja nije. Ja i jedna bliska mi osoba imamo vrlo slično iskustvo posljednjih dana po pitanju ovoga.

Znači, ako stvarno samo naučim, to je to? Ne mogu pasti?
Klosta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:37.