Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2009., 17:56   #1241
ovako,

ja sam još u šoku i pokušavam odgonetnuti što to znači, pa vas molim da mi pomognete

našla sam danas u muževom autu u pretincu zamotano u komad bijelog papira djetelinu s 2 lista, na kojoj je s obadvije strane nakapan vosak svijeće. na vanjskoj strani papira moja svekrva je napisala "nakapati s voskom sfijeće s obadve strane". u gornjem kutu napisan je broj mobitela našeg kuma, također pisan njenim rukopisom

pitala sam muža što to točno znači i on je rekao da je to moja svekrva dala mom sinu (njenom unuku) za sreću, a ovaj je to turnul u pretinac. Ja sam to samo izbacila iz auta.! e samo da napomenem da nisam u dobrim odnosima sa svekrvom i tamo ne idem. Mužu i sinu naravno ne branim, ali ovo mi je horor???
aba123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 19:09   #1242
Quote:
aba123 kaže: Pogledaj post
ovako,

ja sam još u šoku i pokušavam odgonetnuti što to znači, pa vas molim da mi pomognete

našla sam danas u muževom autu u pretincu zamotano u komad bijelog papira djetelinu s 2 lista, na kojoj je s obadvije strane nakapan vosak svijeće. na vanjskoj strani papira moja svekrva je napisala "nakapati s voskom sfijeće s obadve strane". u gornjem kutu napisan je broj mobitela našeg kuma, također pisan njenim rukopisom

pitala sam muža što to točno znači i on je rekao da je to moja svekrva dala mom sinu (njenom unuku) za sreću, a ovaj je to turnul u pretinac. Ja sam to samo izbacila iz auta.! e samo da napomenem da nisam u dobrim odnosima sa svekrvom i tamo ne idem. Mužu i sinu naravno ne branim, ali ovo mi je horor???
Ne znam o cemu se radi, ali dobro si postupila. Sumnjam da je za srecu, pogotovo ako je djetelina s 2 lista
__________________
Maštovitost je daleko važnija od znanja
ToxicTears is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 04:50   #1243
Dali tko od vas poznaje osobu koja se razume u vlasku magiju?
hvala unaprijed na odgovoru
lijep pozdrav
ornit
ornit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2009., 18:25   #1244
Neko me mađija

kao prvo pozdrav svima dakle: danas sam nasao nekakvu slicicu iznad ulaznih vrata u stan, bila je zabodena izmedju zida i kutije od osiguraca pa me zanima da li neko mozda zna nesto o tome


to bi bila ta slicofka

Zadnje uređivanje luiz : 26.07.2009. at 01:04.
sh4dow is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 01:06   #1245
izbrisala sam ti sliku jer je prevelika!
probaj ju smanjiti u nekom programu i ponovo otvoriti temu ili ovdje nastaviti.
thx
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 15:35   #1246
Kakva slika, šta je nacrtano, opiši malo kada su ti maknuli već
visoka_peta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 15:38   #1247
Imaš li djecu u blizini koja gube sličice?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 19:33   #1248
Quote:
sh4dow kaže: Pogledaj post
kao prvo pozdrav svima dakle: danas sam nasao nekakvu slicicu iznad ulaznih vrata u stan, bila je zabodena izmedju zida i kutije od osiguraca pa me zanima da li neko mozda zna nesto o tome


to bi bila ta slicofka
nemam djece tako da neznam stvarno ko bi to mogo ostavit tamo jer je dosta visoko a niko od mojih nije to tamo stavio
sh4dow is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 20:43   #1249
To mi je nekako poznato...više mi liči na neku zaštitu nego na nešto loše..
visoka_peta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 20:45   #1250
Da, zaštitu, možda mu je žena to nalijepila za zaštitu od kukaca, ukoliko se nalazi rupa u zidu

Mislim, ima ljudi koji se bave takvim opačinama, ali zašto bi to ikoga trebalo dirati?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 11:43   #1251
Perje, vosak i konci ???

Pozdrav!
Nisam sigurna u koji podforum bi ovo išlo, ali evo napisat ću ovdje.

Prijateljica mi je pričala da je u jastučnici svoga brata, koji je inače bio smrtno bolestan, našla nekakav... kako je ona to opisala, smotuljak od perja različite vrste koji su bili povezani nečim kao voskom i komadićima konca i vune. Kaže da je bilo plosnato (zato on i nije osjetio da spava na tome) i otprilike veličine dlana.
Znači, netko je to morao staviti tamo, a on je bio samac i postojalo je samo nekoliko ljudi koji su to bili u mogućnosti napraviti.
Mene zanima da li netko zna što to znači, zašto se to upotrebljava, je li to povezano sa vjerovanjem u moć liječenja te smjese ili upravo suprotno, je li povezano s crnom magijom itd.
Bila bi vam zahvalna na bilo kakvoj informaciji.
izgubena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 13:24   #1252
Što brat kaže na to?
__________________
Sve gramatičke greške su ubačene namjerno :D
vinskamuha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 13:26   #1253
Brat je umro.. Ona je to našla poslije njegove smrti, kada je skidala posteljinu..
izgubena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 15:43   #1254
jeli zna neko da li netko u Istri ili okolici uspješno skida uroke?
gongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2009., 15:30   #1255
Quote:
izgubena kaže: Pogledaj post
je li povezano s crnom magijom.
Vjerojatno je.
Da je živ mogao bi se sjetiti ko je sve bio kod njega kući pa bi se moglo naslutiti ko je sumnjiv, a ovako teško da ćete doznati ko mu je to stavio u jastuk.
Hepi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 13:43   #1256
Dvoumim se da li da uopće postam to ovdje,ali eto..Moja baka i ja se nikada nismo slagale..Jedna drugu nismo mogle smisliti..
Prije mjesec dana šećem gradom i zaustavi mene neka gospođa.Kaže ona meni,na tebe je bačen urok...a jaNIsam mogla vjerovat i odmah se sjetim svoje bake..kaže ona,od neke starije osobe si primila poklon,nije neke vrijednosti,ali to odmah moraš baciti..dala sam joj konac s majce,komadić papira i ona to umota,kaže par riječi,to morala čuvat mjesec dana..nakon toga veli da to zapalim,al ja zaboravila i ustvari nemam pojma niti gdje je..sad..meni je mama pričala da prije jedno 20-ak godina,stric si našao curu..baka i djed nisu bili zadovoljni njome i tata ih je vozio kod nekog tipa da on njih gatanjem,urocima ili nemam pojma čime,rastavi..međutim,oni su do dan danas zajedno..djed u međuvremenu umro,oni se doselili baki,ali problemima nikad kraja.stric je alkoholičar,užasno bolestan i tako,strina također..mama je prije 20-ak godina bila na operaciji kralježnice..sto puta zna reći da joj nije jasno kako je ona uvijek zdrava,preko noći obolila i morala na operaciju..možda je to sve slučajnost,stvarno ne znam jer si ja ne mogu zamislit da bi jedna majka mogla svom djetetu nanijeti zlo,ali eto..vjerojatno i takve postoje..zaista sam zbunjena i ne znam što da mislim..
abrego12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 13:46   #1257
Quote:
abrego12 kaže: Pogledaj post
Dvoumim se da li da uopće postam to ovdje,ali eto..Moja baka i ja se nikada nismo slagale..Jedna drugu nismo mogle smisliti..
Prije mjesec dana šećem gradom i zaustavi mene neka gospođa.Kaže ona meni,na tebe je bačen urok...a ja
Jel'....koliko je naplatila?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 14:01   #1258
250 kn..možda to svima govori
abrego12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 16:19   #1259
Quote:
abrego12 kaže: Pogledaj post
250 kn..možda to svima govori
Upravo tako...svima to govori dok ne nađe žrtvu.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 00:26   #1260
Međutim,strina je pričala kako je ona zvala neku ženu preko telefona i ona joj je rekla da je i na nju bačen urok..rekla joj je za sve probleme i stvarnoo pogodila..slučajnost?! veli ona njoj da tak dugo neće biti sretna dok se ne makne iz te kuće..
još dok sam bila manja znam da su starije susjede pričale o nekim urocima i crkvi..sad se točno ne sjećam,ali u smislu da na određeni dan moraš otići u crkvu i ta osoba će se u određenom momentu okrenuti prema tebi..
abrego12 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:03.