Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2011., 21:16   #1
Problem samokateterizacije !

Molio bih da mi netko odgovori na moje pitanje ??
1997 godine sam operiran tada su mi iz mokraćnog mjehura izvađena tri kamena težine 200gr ! Inač se radi o inkontinenciji ,od tada sam počeo samo kateterizaciju , nemogu se pohvaliti da je super ali živi se !! Da bude još gore
psihički sam stradao i lječim se po Psihijatru ! Koristim jednokratne katetere ,koje kod
kuće u kaseti sam steriliziram , tu i tamo dešava se malnji problem ,ali malo uvinog čaj i prođe ! Međutim u zadnjih 20 dana na samom izlazu (Spolovila- glavića) se otvor skupio da jednostavno nemogu uvući kateter inače koristim CH-16 . Popio sam kutiju antibiotika mislim Cefalex ?? Ali ništa i dalje isto .
Kod doktora baš nebih jer mi je muka od same pomisli pošto sam pola života
ostavio po bolnicama ! Molim odgovor ??

Iskreno se zahvaljujem ,Bolesnik 43
Bolesnik43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 17:28   #2
Quote:
Bolesnik43 kaže: Pogledaj post
Molio bih da mi netko odgovori na moje pitanje ??
1997 godine sam operiran tada su mi iz mokraćnog mjehura izvađena tri kamena težine 200gr ! Inač se radi o inkontinenciji ,od tada sam počeo samo kateterizaciju , nemogu se pohvaliti da je super ali živi se !! Da bude još gore
psihički sam stradao i lječim se po Psihijatru ! Koristim jednokratne katetere ,koje kod
kuće u kaseti sam steriliziram , tu i tamo dešava se malnji problem ,ali malo uvinog čaj i prođe ! Međutim u zadnjih 20 dana na samom izlazu (Spolovila- glavića) se otvor skupio da jednostavno nemogu uvući kateter inače koristim CH-16 . Popio sam kutiju antibiotika mislim Cefalex ?? Ali ništa i dalje isto .
Kod doktora baš nebih jer mi je muka od same pomisli pošto sam pola života
ostavio po bolnicama ! Molim odgovor ??

Iskreno se zahvaljujem ,Bolesnik 43
Možda da probaš sa 14 ili 12 kateterom sa malo više lubrikanta?...Iako jbg...kako ćeš vidjeti o čemu se radi ako ne odeš kod urologa?......Pregled te ne košta ništa, osim vremena i možda participacije a u bolnici ne moraš ostajat ako nećeš.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 20:04   #3
Quote:
trebor kaže: Pogledaj post
Možda da probaš sa 14 ili 12 kateterom sa malo više lubrikanta?...Iako jbg...kako ćeš vidjeti o čemu se radi ako ne odeš kod urologa?......Pregled te ne košta ništa, osim vremena i možda participacije a u bolnici ne moraš ostajat ako nećeš.
Tako će morati biti ,otići ka Urologu večeras sam se čuo sa osobom koja radi tamo i kaže da oni to proširuju sa nekim šipkicama ?? Košta će me već lošeg psihičkog stanaj , drugo nije problem kao 80 % invalid oslobođen sam dodatnih davanja !

Iskreno se zahvaljujem na savjetu i odgovoru ! S pošt,Bolesnik43
Bolesnik43 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:13.