Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2012., 20:10   #1
Idealna klima

Idealna klima ne postoji, no zanima me koja je za vas najbliža idealnoj. U kojoj se najbolje osjećate, što biste promijenili u onoj u kojoj živite, što nikako ne podnosite i što vam je najdraže u nekoj klimi?

Ja obožavam toplinu i more, a od krajeva u kojima sam bio najbliže idealnoj klimi mi je južno Sredozemlje, premda je i to u hladnijem dijelu godine nedovoljno toplo po mom ukusu.
U tropima u kojima sam bio odgovara mi suhi dio godine, ali monsuni su mi koma.
Čitao sam da su pojedini dijelovi Australije s klimom kakva bi meni odgovarala.
Dakle, ukratko, moj ideal:
čitave godine ujednačena temperatura, nikad niža od 18 stupnjeva, recimo varijacije 18-35. Dovoljno vlage za rast raznih biljaka, ali ne previše.
Recimo, lipanj u južnoj Dalmaciji, tijekom cijele godine...tako nešto.
Ne podnosim hladnoću, maglu i snijeg. To bih apsolutno izbjegao da ikako mogu. I, naravno, hladna mora ili područja s hladnim morskim strujama.
facundo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 22:01   #2
idealna temperatura 7 ispod nule,snjeg ispred vrata,vjetar zatvorene prometniceto se događa upravo sad.šalim se idealna je baš ljetnja klima.ono gol legneš ispod masline,koktel u ruci,pogled na more,i ako to nije idealno šta je.?
zabogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 22:07   #3
Quote:
facundo111 kaže: Pogledaj post
Idealna klima ne postoji, no zanima me koja je za vas najbliža idealnoj. U kojoj se najbolje osjećate, što biste promijenili u onoj u kojoj živite, što nikako ne podnosite i što vam je najdraže u nekoj klimi?

Ja obožavam toplinu i more, a od krajeva u kojima sam bio najbliže idealnoj klimi mi je južno Sredozemlje, premda je i to u hladnijem dijelu godine nedovoljno toplo po mom ukusu.
U tropima u kojima sam bio odgovara mi suhi dio godine, ali monsuni su mi koma.
Čitao sam da su pojedini dijelovi Australije s klimom kakva bi meni odgovarala.
Dakle, ukratko, moj ideal:
čitave godine ujednačena temperatura, nikad niža od 18 stupnjeva, recimo varijacije 18-35. Dovoljno vlage za rast raznih biljaka, ali ne previše.
Recimo, lipanj u južnoj Dalmaciji, tijekom cijele godine...tako nešto.
Ne podnosim hladnoću, maglu i snijeg. To bih apsolutno izbjegao da ikako mogu. I, naravno, hladna mora ili područja s hladnim morskim strujama.
zamisli australijanci,oni u ljetno vrjeme slave božić.a ne ko mi za božić udri na lopatu da makneš kubik snjega pred vratima,još vani je nula.što bi dao za ljeto u australiji
zabogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 22:46   #4
Quote:
zabogi kaže: Pogledaj post
zamisli australijanci,oni u ljetno vrjeme slave božić.a ne ko mi za božić udri na lopatu da makneš kubik snjega pred vratima,još vani je nula.što bi dao za ljeto u australiji
Nije ni tamo svuda isto. Navodno je najbolja klima oko Pertha. Nema tropskih oluja, poplava ni hladnoća... nešto kao poboljšana verzija sredozemne klime.
facundo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 18:34   #5
Quote:
facundo111 kaže: Pogledaj post
Nije ni tamo svuda isto. Navodno je najbolja klima oko Pertha. Nema tropskih oluja, poplava ni hladnoća... nešto kao poboljšana verzija sredozemne klime.
Sredozemna klima v 2.0

Meni ova naša sasvim odgovara
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 18:41   #6
Idealna klima bi mi bila da temperatura nikada nije niža od 0 stupnjeva, niti viša od 33 stupnja. Da se proljeće i jesen mogu doživjeti u punom sjaju, a ne da se zamjenuju zima i ljeto uz tjedan ili dva prelaznog doba. I da nema kiša gotov uopće. Kiša me smeta .

Dakle, zapravo mi odgovara ova naša klima, a bila bi još bolja s ovim malim izmjenama.
__________________
So you can stick your little pins in that voodoo doll, I'm very sorry, baby, doesn't look like me at all, I'm standing by the window where the light is strong.
Ace of Diamonds is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 18:49   #7
@facundo111

baci pogled na statističke podatke klime za Kanarske otoke, konkretno Grand Canariu i Tenerife - mislim da bi ti se tamo svidjelo živjeti
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 05:04   #8
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
@facundo111

baci pogled na statističke podatke klime za Kanarske otoke, konkretno Grand Canariu i Tenerife - mislim da bi ti se tamo svidjelo živjeti
A u sri lita malo u sjevernu skandinaviju

meni je Gran Canaria mjesto gdje zelim provesti penzisko doba ako to sebi budem mogla priustit. Klima a i priroda su ca. 10 mjeseci predivni. Ipak ponekad zna zapeci iznad 35 i tada je malo pre vruce.
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 05:34   #9
Quote:
Njezna kaže: Pogledaj post
A u sri lita malo u sjevernu skandinaviju

meni je Gran Canaria mjesto gdje zelim provesti penzisko doba ako to sebi budem mogla priustit. Klima a i priroda su ca. 10 mjeseci predivni. Ipak ponekad zna zapeci iznad 35 i tada je malo pre vruce.
onda Lanzarote, ne ide iznad 29 prakticki nikad. zimi je oko 17 kad je hladno prosjek godine im je izmedju 21 u sijecnju i 29 u kolovozu. kisa je rijetka, pa je dio otoka jako suh, ali sjever je zelen, i prelijep. skoro konstantan lagani povjetarac. super cist zrak prepun aerosola atlantika...

ok, moguce ti zasmeta mogucnost da cijela stvar mrvicu eruptira u vulkancic, ali necemo se sad bojati svake gluposti
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 05:40   #10
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
onda Lanzarote, ne ide iznad 29 prakticki nikad. zimi je oko 17 kad je hladno prosjek godine im je izmedju 21 u sijecnju i 29 u kolovozu. kisa je rijetka, pa je dio otoka jako suh, ali sjever je zelen, i prelijep. skoro konstantan lagani povjetarac. super cist zrak prepun aerosola atlantika...

ok, moguce ti zasmeta mogucnost da cijela stvar mrvicu eruptira u vulkancic, ali necemo se sad bojati svake gluposti
ili La Palma, ipak puno zelnija od Lanzarote (sta nije bas ni tesko)

a osim toga od svih videni Kanarski Otoka (Gran Canara, Tenerifa, Lanzarote) nekako je "najnormalnija" jer nije turisam toliko nazocan ka na drugim otocima.
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 05:45   #11
Quote:
Njezna kaže: Pogledaj post
ili La Palma, ipak puno zelnija od Lanzarote (sta nije bas ni tesko)

a osim toga od svih videni Kanarski Otoka (Gran Canara, Tenerifa, Lanzarote) nekako je "najnormalnija" jer nije turisam toliko nazocan ka na drugim otocima.
meni bi za stalni zivot bila malo premala, preslabo opremljena, ali klimatski - slazem se
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 05:51   #12
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
meni bi za stalni zivot bila malo premala, preslabo opremljena, ali klimatski - slazem se
Znaci opet se vracamo na GC i tamo nebi bilo lose negdje biti blizu Las Palmasa u koliko se nije tu uvik blizu! ;-)
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 05:58   #13
ja ne znam što je idealna klima, ali ovdje di živim događa se nešto vrlo smiješno. naime, ni par kilometara od moga grada, i to u svim smjerovima osim morskog (a i tamo po otocima), sve je okovano snijegom i ledom, nemoguće nešto. a kod mene sve ove dane niti jedne jedine pahuljice da bi se uhvatila za tlo. ama ni jedne.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 06:02   #14
imate podno grijanje jel se to hvalis ili zalis, ne znam procijeniti
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 06:14   #15
pa pomalo hvalim! premda, i mi bismo se malo grudali.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 06:21   #16
Quote:
mimma7 kaže: Pogledaj post
pa pomalo hvalim! premda, i mi bismo se malo grudali.
sjednes u Auto i vozis par kilometara!
Gdje je problem
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 06:28   #17
Quote:
Njezna kaže: Pogledaj post
sjednes u Auto i vozis par kilometara!
Gdje je problem
kad prijeđeš tih par kilometara, lijepo upadneš do brade.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 20:39   #18
Quote:
Njezna kaže: Pogledaj post
A u sri lita malo u sjevernu skandinaviju

meni je Gran Canaria mjesto gdje zelim provesti penzisko doba ako to sebi budem mogla priustit. Klima a i priroda su ca. 10 mjeseci predivni. Ipak ponekad zna zapeci iznad 35 i tada je malo pre vruce.
Provjerio, zaista mislim da je vrlo blizu onoga što bi meni bilo idealno.
Samo su problem visoke cijene nekretnina koliko vidim...
facundo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 01:53   #19
Quote:
facundo111 kaže: Pogledaj post
Provjerio, zaista mislim da je vrlo blizu onoga što bi meni bilo idealno.
Samo su problem visoke cijene nekretnina koliko vidim...
Klimatski ti Florida nije daleko od kanara i nekretnine su u manjin mjestima puno prikladnije u cijenama ali su zato i losije gradnje i redovni hurikani su ipak rizik!
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 22:07   #20
Quote:
Njezna kaže: Pogledaj post
Klimatski ti Florida nije daleko od kanara i nekretnine su u manjin mjestima puno prikladnije u cijenama ali su zato i losije gradnje i redovni hurikani su ipak rizik!

U SAD nikad ne bih htio živjeti, da i nije uragana.
facundo111 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:15.