Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2005., 23:22   #21
Quote:
Tijana kaže:
namirnice od soje, velike količine kalcija spriječavaju apsorpciju željeza.
hvala za ovu informaciju. ček, jesu velike količine kalcija npr. litra mlijeka dnevno?
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2005., 23:27   #22
Quote:
Tijana kaže:
plodovima mora
a i za ovu )
plavva, tema tvoja a ja se grebem za informacije
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2005., 12:13   #23
ja sam bila dosta godina anemična,nisam jela meso i vegetarijanski sam se hranila.to je bilo u doba puberteta.davali su mi svakakve ljekove i ništa nije pomagalo.na kraju su mi dali heferol i recimo da mi je popravio krvnu sliku.sad nakon par godina nemam više problema sa željezom uopće ne vrti mi se ko prije i zdebljala sam se
a kaj se tiće male djece,zeleno povrće i meso
 
Odgovori s citatom
Old 06.02.2005., 22:13   #24
hmm.. al u soji ima željeza
ja opće ne znam kak ljudi uspijevaju imat normalnu krvnu sliku. ne razumijem. i zavidim.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2005., 08:35   #25
Kod anemija je super spirulina.
TriviA is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2005., 20:48   #26
Quote:
alexxx kaže:
hmm.. al u soji ima željeza
ja opće ne znam kak ljudi uspijevaju imat normalnu krvnu sliku. ne razumijem. i zavidim.
Meni se krvna slika popravila otkako ne jedem meso. Znam, nelogično. Ali jedem više povrća nego prije, naročito zelenog.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2005., 21:07   #27
ma ja sa željezom imam problema oduvijek.

kveščn. dal ovo 3valentno željezo iz zelenjave može nadoknaditi ovo iz mesa? frendici je doktor rekao da ne.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2005., 05:56   #28
Quote:
alexxx kaže:
ajd da se i ja malo ubacim unaprijed čisto preventivno
oću trebat ja u trudnoći uzimat ekstra željezo? mislim, od djeteta ionako nemam namjeru radit vegeterijanca pošto i sama imam problema s krvnom slikom like oduvijek, al ovo ono. i neću bit trudna još neko vrijeme, al ne škodi znat
Ne, ako planiras trudnocu preporucljivo je uzimati prenatalne nekoliko mjeseci prije zaceca da se tijelo vitaminski pripremi za buduceg stanara :-) oni su nabildani svim potrebnim vitaminama za jednu normalnu trudnocu. Jedino extra (naravno pod uvjetom da je sve ok) je kalcij, preporucujem koralni.
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2005., 08:46   #29
Quote:
Aenea kaže:
I svjezim vocem i povrcem za vrijeme obroka, jer namirnice koje sadrze vitamin C pospjesuju apsorpciju zeljeza.
zeljela sam samo jos jednom ponoviti ovo... koliko znam pomaze
Quote:
allegra kaže:
e pa da, uz šniclu mu daš svježu papriku ili kiselo zelje ... tak imaš i željezo i C vitamin a to sve može jesti u ovoj dobi
moze, ali zeli li? i odakle joj svjeza paprika u ovo doba godine? pokusaj djetetu sad davati voce (ne znam koliko je tesko nabaviti domace prirodno uzgojene agrume ) cijediti sokove ili kako vec dijete zeli
valnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2005., 16:13   #30
Moj je oko svoje 3. godine bio nesto slabokrvan, davala sam mu sirup Ferrogreen (proizvodjac Specchiasol) napravljen od ekstrakata cikle, spinata i ostalog povrca. Ima fini okus, a kupuje se u biljnoj ljekarni. Ne stvara probleme sa probavom i ne ostecuje zube. Takodjer sam mu spremala konjsko meso, cak i juhu. Znaci polpete od konjskog sa prilogom od spinata, blitve, kelja. Susene marelice i sljive, tamna cokolada, Frutekov sok od sumskog voca obogacen zeljezom...
cutecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 18:54   #31
jedan frend je imo problema sa željezom pa mu doktor reko da pije kupinovo vino i stvarno čašica na dan, od pol deci, i stanje se popravil, weeeeeeeeeeee

ako nekome treba imam broj od čovjeka di je kupovo pa se javite na pm

Zadnje uređivanje tk43567 : 06.01.2008. at 23:21.
tk43567 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 15:34   #32
Pozdrav svima, imam par pitanjca ako ste voljni pomoći. Riječ je o muškoj osobi od 50. god, imao nisko željezo prošle godine ali sad je recidiv, uz to je malo niži hemoglobin a Feritin je 7 (donja granica je 28). Pio je mjesecima lijekove ali nije čini se mnogo pomoglo. Sad, što i kako? Čeka se hematolog da kaže svoje ali ako netko od vas ima iskustva s time da se malo smire živci. Hvala svima
hope_010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 12:52   #33
Quote:
hope_010 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, imam par pitanjca ako ste voljni pomoći. Riječ je o muškoj osobi od 50. god, imao nisko željezo prošle godine ali sad je recidiv, uz to je malo niži hemoglobin a Feritin je 7 (donja granica je 28). Pio je mjesecima lijekove ali nije čini se mnogo pomoglo. Sad, što i kako? Čeka se hematolog da kaže svoje ali ako netko od vas ima iskustva s time da se malo smire živci. Hvala svima
Pretpostavljam da je problem već odavno rješen, al eto da malo itemu dignemo.

Ima tu par pretraga koje je potrebno napraviti jer očito negdje gubi krv samo je pitanje gdje. Koliko je meni poznato radi se gastroskopija i kolonoskopija. Inače ovakvi gubici su češći kod žena zbog obilnih menstrualnih krvarenja ili mioma.
Vjerojatno je dobio željezo infuzijom da popuni rezerve feritina za početak dok se ne otkrije uzrok gubitka.
miss_marple is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 13:21   #34
Imam pitanje. Anemiju imam od puberteta , a sad imam 40. Svako tolko napravim pretrage , nalazi budu koma i onda pijem mjesecima željezo. Na zadnjem vađenju mi je željezo bilo 3 , a isto i ostali nalazi grozni. Liječnici mi ne daju terapiju za održavanje , nego popravljaju stvar kad željezo padne. imam obilne menge i očito sklonost anemiji. Nedavno sam otkrila i hipotireozu i pijem eutirox. Definitivno ne smijem dozvoliti i da mi željezo više pada , jer sam onda ko zombi.
Dakle , kaj bi ja mogla piti stalno da mi se željezo održava na nekoj normali , a ne da stalno raste i pada.
Mislila sam možda piti četvrtinu tablete od 100mg , tj 25 mg trajno, pa kontrolirati nakon par mjeseci.
Ima li kakvih tableta koje služe za održavanje krvne slike , a ne samo za popravljanje? Kolika je dnevna doza potrebna da stvar ne krene na gore?
Što bi , osim c vitamina bilo dobro uzimati uz to?
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 16:10   #35
Quote:
ANUŠKA kaže: Pogledaj post
Imam pitanje. Anemiju imam od puberteta , a sad imam 40. Svako tolko napravim pretrage , nalazi budu koma i onda pijem mjesecima željezo. Na zadnjem vađenju mi je željezo bilo 3 , a isto i ostali nalazi grozni. Liječnici mi ne daju terapiju za održavanje , nego popravljaju stvar kad željezo padne. imam obilne menge i očito sklonost anemiji. Nedavno sam otkrila i hipotireozu i pijem eutirox. Definitivno ne smijem dozvoliti i da mi željezo više pada , jer sam onda ko zombi.
Dakle , kaj bi ja mogla piti stalno da mi se željezo održava na nekoj normali , a ne da stalno raste i pada.
Mislila sam možda piti četvrtinu tablete od 100mg , tj 25 mg trajno, pa kontrolirati nakon par mjeseci.
Ima li kakvih tableta koje služe za održavanje krvne slike , a ne samo za popravljanje? Kolika je dnevna doza potrebna da stvar ne krene na gore?
Što bi , osim c vitamina bilo dobro uzimati uz to?
Vegetarijanka sam 10 godina i imala sam gadne probleme s anemijom, ali moram priznati da sam se u zadnje 2 godine dovela se u red

Ono što ja znam da je zdravom organizmu dovoljno unositi 15 mg željeza dnevno. Ja sam (nakon 6 mjeseci gutanja heferola uz C vitamine), još u jednom naletu pila željezo od natural wealth, one nisu jake, i jedna tableta je sasvim dovoljna (28mg).
Ako baš ne želiš tablete, zašto ne probaš s onim sirupima koji su već u kombinaciji s vitaminom C?

I papati puno orašastih plodova (meni pomažu)
Vumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 19:03   #36
Ja sam imala anemiju koja mi je dijagnosticirana tek negdje krajem prvog srednje. Kljukali su me nekakvim tabletama i ništa nije pomagalo. Mislim da je razina željeza bila negdje oko 0.5.
Bila sam u Klaićevoj i tam je bila neka super doktorica (mislim da se zove Nakić) koja me poslala i na Merkur i morala sam dolaziti njima (u Klaićevu) svaki mjesec vaditi krv za kontrolu.
Dala mi je da pijem sirup- Ferohel. To sam morala piti svaki dan 3 velike žlice. I tako nekih godinu dana. Uz to sam pila i vitamine, tipa centravit ili centrum. Željezo mi se popravilo za godinu (ili je bilo godinu i pol) na nekih 6.
Dve godine poslije vadila sam krv i željezo je bilo iznad očekivanog. Naravno, više ne pijem željezo, al i dalje znam popiti barem jednom tjedno centravit. Valjda ti vitamini pomažu boljem vezanju željeza za krv.

Eto, to je moje iskustvo. Probaj s tim Ferohelom. Meni prije toga ništa nije pomoglo. Uz to ne moraš piti ni kupinovo vino ni ništa drugo (iako možeš).
__________________
...ne kužim...
iana87 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:56.