Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2013., 22:08   #121
Quote:
Wisdom4 kaže: Pogledaj post
Dobro, ali koji su vam ciljevi?
Što želite u životu postić?
Znate ono nešto pa na kraju godine, na okrugli rođendan i sl. možete vidjeti koliko ste bliži tome?
Završiti čim prije faks.

A za nekih desetak godina imati obitelj.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2013., 22:23   #122
Tako sam i ja razmišljala dok sam studirala...i eto me danas tu gdje jesam.
Wisdom4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2013., 23:08   #123
ne radim planove za buducnost, od tog svega sam odustao. radim planove iskljucivo za dan unaprijed - okvirno. samo tako dodjem do nekih rezultata, ostalo nikako mi ne uspijeva. cilj mi je taj plan za iduci dan ispuniti barem 80%, sretan sam kad ga ispunim cijelog.
Postmortem is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2013., 23:40   #124
Kad planiram nesto u zivotu I onda naidjem na prepreku, jedno sto mi pomoze se prosla iskustva iz zivota.
Znaci, sjetim se kako sam uspjela nesto jednom davno, pa pomislim da bih to mogla opet. Iako mi se ponekad ucini da se vrtim u krug, shvatam da je to ustvari zivot.. gore, dole, gore dole...
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 00:48   #125
Mislim da treba postepeno raditi na sebi, bez nekih dugoročnih planova.
Postaviti si neke ciljeve, ali biti fleksibilan za ono što dan donosi i probati ga živjeti što energičnije i pozitivnije.
Ne prepuštati se monotoniji, nego raditi na poboljšanju malih, svakodnevnih stvari, za koje tek kasnije postajemo svjesni koliko su bitne.
zoya85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 00:56   #126
Quote:
zoya85 kaže: Pogledaj post

Ne prepuštati se monotoniji, nego raditi na poboljšanju malih, svakodnevnih stvari, za koje tek kasnije postajemo svjesni koliko su bitne.
I tu bi nam najvise pomogla ona izreka, "Dani su kratki, a godine duge".
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 08:10   #127
Kao šro rekoše svi gore: ide se malo po malo.

Jednostavno je neostvarivo sjesti i napraviti plan ovog tipa: za 5 godina ću napraviti ..., udat ću se za ..., proputovat ću ...

Onda shvatiš da je barem 75 % toga neostvareno i završiš kao vlada, s pet rebalansa.

Ide se dan po dan. Naravno, treba znati što u životu želiš, a što nikako ne želiš i pokušati se tome što više približiti. Onda prihvatiti sebe kao nesavršeno biće i shvatiti da nije sve ostvarivo, ali da je ono što uspiješ ostvariti prekrasna stvar.
__________________
Nije pametno kritizirati nečije kuhanje ako želite ponovo jesti kod te osobe.
rosita22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 11:20   #128
Quote:
Afro Dita kaže: Pogledaj post
Završiti čim prije faks.

A za nekih desetak godina imati obitelj.
Veseli snovi vesele curice koja je najvjerojatnije živjela ispod nekog staklenog zvona. Stvaran život sigurno nije kao neka pokretna traka na nekoj proizvodnoj liniji gdje sve ima točno svoje vrijeme kad se mora dogodit i točan postupak kojim se mora događat. I najmanja varijabla ti može potpuno poremetiti planove koje si si zacrtala. A kad se to dogodi, tek tad dolazi do izražaja nečiji pravi karakter, koliko će tu osobu taj problem izbaciti iz takta i koliko je spremna poslije toga ponovo stati na noge i ponovo pokušati postići svoje ciljeve. Lagano je biti ambiciozan i pozitivnog razmišljanja kad ti sve ide po planu i kad se nalaziš u sigurnom okruženju gdje ti ništa ne nedostaje.
Fitcher is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 11:39   #129
Quote:
Fitcher kaže: Pogledaj post
Veseli snovi vesele curice koja je najvjerojatnije živjela ispod nekog staklenog zvona. Lagano je biti ambiciozan i pozitivnog razmišljanja kad ti sve ide po planu i kad se nalaziš u sigurnom okruženju gdje ti ništa ne nedostaje.
Točno tako.Lako ti je planirat ako ti okruženje funkcionira po principu "učini i bit će ti učinjeno" tipa završi faks,dobit ćeš posao,
zaljubi se,bit će ti uzvraćeno,
uđi u vezu,udat ćeš se,
isplaniraj obitelj i broj djece,bit će stvoreni.

To funkcionira uglavnom u seoskim okruženjima,gdje su ljudi vrlo realni i vežu ih određeni društveni običaji,
dok u gradovima gdje tehnički ne postoje nikakva pravila, pitaj Boga dali ćeš se zaposliti poslije faksa i ako da kada,
te pitaj Boga ako uđeš u vezu s nekim koga voliš dali će te ta osoba osoba zaprostit i htjeti s tobom obitelj, i to naravno ako ćeš je ikad i upoznati (što se naravno ne smije isključiti )


Na selu ljudi već unaprijed znaju u šta da ne idu ,jer ima je sigurnost mala i nikakva
(glede rada i perspektive,jel ) ,
a i bračna budućnost je uglavnom osigurana,jer sela u principu ne toleriraju promjene mišljenja, promjene odluka, nečije hirovitosti itd..
I naravno ljudi sa sela obično u gradu pomažu svojim zemljacima i rodbini,jer im to nalaže sustav ruka "ruku mije" i "podrži svoj gen" ,dok gradski ljudi često ni ne znaju tko im je rodbina ili još gledaju kako ju sjebat.

Tako da je moja teorija da ti je zdravije ništa ne planirati, jer je tek u rijetkim slučajevima život zacrtana putanja,
a u većini slučajeva prvenstveno igra na sreću i

Zadnje uređivanje Lyte-as-a-rock : 31.12.2013. at 11:49.
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 13:12   #130
Quote:
Fitcher kaže: Pogledaj post
Veseli snovi vesele curice koja je najvjerojatnije živjela ispod nekog staklenog zvona. Stvaran život sigurno nije kao neka pokretna traka na nekoj proizvodnoj liniji gdje sve ima točno svoje vrijeme kad se mora dogodit i točan postupak kojim se mora događat. I najmanja varijabla ti može potpuno poremetiti planove koje si si zacrtala. A kad se to dogodi, tek tad dolazi do izražaja nečiji pravi karakter, koliko će tu osobu taj problem izbaciti iz takta i koliko je spremna poslije toga ponovo stati na noge i ponovo pokušati postići svoje ciljeve. Lagano je biti ambiciozan i pozitivnog razmišljanja kad ti sve ide po planu i kad se nalaziš u sigurnom okruženju gdje ti ništa ne nedostaje.
Ma znam. Ali zasad sve ide ok nakon kaj sam se rješila depre. Nije ni meni uvijek bilo sve super, sad jest i neka čim duže traje.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 05:04   #131
Ostvario sam većinu ciljeva u 2013. godini, a neke stvari i neplanirano postigao. Zadovoljan sam i sa novim planovima krećem u 2014. godinu
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 16:39   #132
- Što bih volio/ljela raditi kad ne bih imao/la nikakavih obveza ?

Nisam tip koji bi cijeli život sjedio i ne radio ništa, normalni posao u normalnim uvjetima i to je sve. Imao sam do nedavno posao koji sam obožavao i doslovno jedva čekao početak radnog vremena, ali svemu dobrom dođe kraj.

- Što me čini veoma sretnim/om? Što me nasmijava ?

Pokušavam se sjetiti nečeg ali ne ide. Uglavnom sitnice, ovisi od trenutka.

- Zbog čega mi srce zatreperi ili mi se emocije uzburkaju ? Za čim čeznem ?

Emocije mi se uzburkaju uglavnom u negativnom smjeru, sa glupostima. Čeznem za puno stvari koje bi ustvari trebale biti odavno zaboravljene.

- Što bih volio/ljela raditi da pomognem drugima ?

Imati vlastitu firmu u ovoj šugavoj državi u kojoj će mi moji radnici biti na prvom mjestu i imati sva prava koja im pripadaju, sa svim mogućim financijskim dodacima i radnom okolinom u kojoj nema nikakvog pritiska. Ipak je zadovoljan radnik najbolji radnik što balkanci neće nikad shvatit.

- Koje bih osobine želio/ljela imati ili ojačati ?

Kontrolirati bijes malo bolje i imati više strpljenja, tj. "produžiti fitilj".

- Što želim od svoje obitelji i prijatelja ?

Od obitelji da prestanu sa paušalnim i beskorisnim selfhelp idiotarijama, tj. više konkretne pomoći od standardnog "ti si kriv jer ne misliš pozitivno". Pozitivno mišljenje mi neće naći posao u struci, registrirati auto za mjesec dana, oženiti me i napraviti djecu, riješiti stambeno pitanje i dr.
Prijatelji su više-manje ok.

- Što želim od ostalih ?

Da ne guraju nos di mu nije mjesto.

- Kako se moj najbolji prijatelj/ica i ja zabavljamo ?

Birtija i kladionica

- Što sam običavao/la raditi, a sada to jednostavno ne mogu ?

Neke stvari iz djetinjstva mi često padnu na pamet, npr. igranje videoigrica, krađa trešanja, vozanje auta da stari ne sazna itd.

- Kad ne bi morao/la razmišljati o novcu, čime bih se bavio/la ?

Rally. To mi je životna želja koja će očito ostati neostvarena. Općenito auto utrke. Onda bi kupio otočić, napravio neku šupu za uživanje, kupio opremu za ronjenje i gliserčić.

- Kad bih to imao/imala, bio/la ili mogao/la raditi, što bih time dobio/la i kako bih se zbog toga osječao/la?

Taman.

Zadnje uređivanje BigCityBeats : 30.01.2014. at 16:44.
BigCityBeats is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 16:42   #133
Quote:
-Isa- kaže: Pogledaj post
Ako me je išta život naučio, to je da planovi propadaju.
Ne mogu se sjetiti kad mi je, ako je uopće ikad, išta išlo prema planu.
Kao da sam ja ovo napisao. Poslije svih planova i završenog faksa, prisiljen sam vratiti se u provinciju gdje ću propast.
Sad vrijedi samo ona - di me voda odnese.
BigCityBeats is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 11:24   #134
-Što bih volio/ljela raditi kad ne bih imao/la nikakavih obveza ?

Putovati

- Što me čini veoma sretnim/om? Što me nasmijava ?

druženje s najboljim prijateljima, kava

- Zbog čega mi srce zatreperi ili mi se emocije uzburkaju ? Za čim čeznem ?

zbog ljubavi, ali trenutno mi fali

- Što bih volio/ljela raditi da pomognem drugima ?

volontirati

- Koje bih osobine želio/ljela imati ili ojačati ?

više hrabrosti, da budem manje osjetljiva zbog nepravde i drugih ljudi

- Što želim od svoje obitelji i prijatelja ?

da budu iskreni i uz mene kad mi je potrebno

- Što želim od ostalih ?

iskrenost, povjerenje

- Kako se moj najbolji prijatelj/ica i ja zabavljamo ?

nije bitno, uvijek kad se vidimo

- Što sam običavao/la raditi, a sada to jednostavno ne mogu ?

biti sretna bez razloga

- Kad ne bi morao/la razmišljati o novcu, čime bih se bavio/la ?

putovanjem, pisanjem putopisa, pomaganjem bolesnima

- Kad bih to imao/imala, bio/la ili mogao/la raditi, što bih time dobio/la i kako bih se zbog toga osječao/la ?

bolje, korisnije, važnije
__________________
Pops is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 10:11   #135
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
Ostvario sam većinu ciljeva u 2013. godini, a neke stvari i neplanirano postigao. Zadovoljan sam i sa novim planovima krećem u 2014. godinu
Zoki, hvala!

Prekrasna pitanja.
Pokrenulo mi je volju

Dogovorila sam da isprobam paraglajd
Dugo mi je to želja
A skoro punim 5 banki
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 23:29   #136
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
Sa ovim se pitanjem svi suočimo tokom života. Odgovor na njega važan je za sreču i uspjeh. Podijelite sa drugima što želite biti, imati i činiti ? Da li su to samo vaši snovi, ili svakodnevno radite na tome da stvorite takvu budučnost ?

Koristite sljedeča pitanja ako ne znate što želite:

- Što bih volio/ljela raditi kad ne bih imao/la nikakavih obveza ?
- Što me čini veoma sretnim/om? Što me nasmijava ?
- Zbog čega mi srce zatreperi ili mi se emocije uzburkaju ? Za čim čeznem ?
- Što bih volio/ljela raditi da pomognem drugima ?
- Koje bih osobine želio/ljela imati ili ojačati ?
- Što želim od svoje obitelji i prijatelja ?
- Što želim od ostalih ?
- Kako se moj najbolji prijatelj/ica i ja zabavljamo ?
- Što sam običavao/la raditi, a sada to jednostavno ne mogu ?
- Kad ne bi morao/la razmišljati o novcu, čime bih se bavio/la ?
- Kad bih to imao/imala, bio/la ili mogao/la raditi, što bih time dobio/la i kako bih se zbog toga osječao/la ?
1. Volontirati u školi i pisati
2. Drage osobe, ljudi koje volim... Smiješne su mi situacije iz svakodnevnice
3. Zbog ljubavi, uspomena. Čeznem za ljubavlju.
4. Tješiti, savjetovati, hrabriti...
5. Biti hrabrija, snažnija.
6. Da su mi podrška, da imam u njih povjerenja
7. Uvažavanje
8. Kave, šetnje, šoping, tračanje...
9. Imati ljeto samo za sebe, more i bit okružena dragim ljudima.
10. Predavanjem, pisanjem, dosta bi putovala
11. Osjecala bih se ispunjeno, bezbrižno.
Josephine Anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2022., 22:47   #137
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
Sa ovim se pitanjem svi suočimo tokom života. Odgovor na njega važan je za sreču i uspjeh. Podijelite sa drugima što želite biti, imati i činiti ? Da li su to samo vaši snovi, ili svakodnevno radite na tome da stvorite takvu budučnost ?

Koristite sljedeča pitanja ako ne znate što želite:

- Što bih volio/ljela raditi kad ne bih imao/la nikakavih obveza ?
- Što me čini veoma sretnim/om? Što me nasmijava ?
- Zbog čega mi srce zatreperi ili mi se emocije uzburkaju ? Za čim čeznem ?
- Što bih volio/ljela raditi da pomognem drugima ?
- Koje bih osobine želio/ljela imati ili ojačati ?
- Što želim od svoje obitelji i prijatelja ?
- Što želim od ostalih ?
- Kako se moj najbolji prijatelj/ica i ja zabavljamo ?
- Što sam običavao/la raditi, a sada to jednostavno ne mogu ?
- Kad ne bi morao/la razmišljati o novcu, čime bih se bavio/la ?
- Kad bih to imao/imala, bio/la ili mogao/la raditi, što bih time dobio/la i kako bih se zbog toga osječao/la ?
1. Da nije situacija ovakva kakva je volio bi biti/raditi u vojsci ili baviti se svojim zanatom i otvoriti privatnu radionicu i još bekih par mini poslova do čak baviti se programiranjem i fitnessom.

2. Na ovo be bih znao direkt odgovor.
Svašta. Od ljudu do nekih situacija, događaja. Razne stvari zapravo.

3. Kada sam blizu cure koja mi se sviđa. Za čime čeznem...možda za zagrljajem voljene cure sa kojom bih imao emocionalnu povezanost sa obje strane.

4. Biti im podrška na bilo koji način, pomagati im.

5. Osobine...skoncentriranost, pažljivost, da mi misli ne lutaju, da se ne vračam u prošlost.

6. Ništa, baš ništa.

7. Isto tako ništa.

8. Šetamo, provodimo kvalitetno vrijeme zajedno.
Sa osobom koju sam smatrao naj frendom smo se zajebavali, ali baš zajebavali i to dobrano. Bilo je svakakvoh situacija, i ne žalim jer imam uspomene. )

9. Ne znam...sve mogu.

10. Ne moram. Sa čim bih se bavio odgovor je u 1om pitanju.

11. Ne znam odgovor na ovo pitanje. Stvarno ga nema.
Valjda sretno jer sam postigao ono što sam si zamislio.
-.Toni.- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2022., 22:13   #138
Zelim biti najbolja verzija sebe. Ispitivati svoje granice, ici preko njih cim vise, ulagati u sebe i u posao maximalno. Na ljeto duzi godisnji i putovanje. Punjenje baterija za daljnji napredak i uzivanje u stecenom...
__________________
Mlada, bogata i pretty....
Neodoljiva1992 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2022., 09:57   #139
Quote:
Neodoljiva1992 kaže: Pogledaj post
Zelim biti najbolja verzija sebe. Ispitivati svoje granice, ici preko njih cim vise, ulagati u sebe i u posao maximalno. Na ljeto duzi godisnji i putovanje. Punjenje baterija za daljnji napredak i uzivanje u stecenom...
-.Toni.- is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2022., 12:30   #140
Ja želim pristupati ljudima na otvoren način. Nema ništa bolje nego nekome koga poznaš dva tri dana ispričati puno detalja iz života.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:04.