Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2017., 10:43   #361
Quote:
biker87 kaže: Pogledaj post
Očekivao sam većinu trollerskih postova.

No nije bitno, puno ljudi sa kojima sam razgovarao već znaju ovo, no svejedno su pokleknuli i prihvatili dijagnozu, zašto?

Jednom kada dobijete dijagnozu možete zaboraviti na bilo kakvu podršku, pogotovo ne od psihijatara. Jer ljudi koji su vas i doveli do ovoga - reći će svima sa kojima ste u kontaktu.

U mojem slučaju je to obitelj, no može biti bilo tko (npr. kolege s posla).

No jednom kada shvatite taktike koje koriste, te taktike neće više izazivati psihozu nego samo stres - i s vremenom će nestati strah od tih ljudi i stress te će izgledati smiješno, ako ne i jadno.
Pogled sa druge strane- ne, nije zanimljivo i super uzbudljivo kada te neko tebi jako blizak uvjerava da su nam kamere postavljene po stanu,da ne koristis kompjuter jer i njega nadziru. Kada neko zove rodicu koja je udaljena 1500 km da je pita zasto je i ona stala na stranu tih koji njega"testiraju". Nije smjesno kada neko smatra da si ti u dilu sa tima kojiga promatraju. To sto mu je sef rekao da smanji stres jer je i on sam bio u burn out-u ne znaci da ga samo provjerava da li je saznao da ga prisluskuju. To sto nije usao u program kucajuci sifru nije znak da ga i tako provjeravaju, vec da je u deluziji mozda ukucao pogresnu sifru. Nije smjesno kada se vratis kuci kada si rekao da dolazis za 5 minuta i ne nadjes ga jer je otisao da te trazi,jer su te sigurno kidnapovali.Nije smjesno kada sakrije novi smartfon jer ne zeli da ga prisluskuju dok prica sa tobom.I ne nadjete ga kasnije(sakrio je u zbunje negdje,ali ni on nije siguran gdje).

Svasta je moguce na ovom bijelom svijetu,ali je moguce da stvarno imas psihozu. Ma koliko ti nevjerojatno izgledalo, moguce je da se tvoj mozak uzasno igra sa tobom. Antipsihotici su uzasno teski, ali mogu ti pomoci.
Ti ne mozes sam protiv toga. Ako ne vjerujes svom doktoru i mislis da ti ne pomaze- nadji drugog. Ali ono sto ti je toliko realno, sto si uvjeren da se stvarno desilo, cak i kada pijes antipsihotike nece nestati od jednom. Zato sto si ti to stvarno prozivio, bilo realno ili ne. Ne mozes prihvatiti da se to nesto odigralo u tvojoj masti(ne znam kako bi se drugacije izrazila. Mozda neces nikad ni moci... mozda ces osvjestiti, ali ta osjecanja koja si prozivio bice stalno u tebi. Dobar psihoterapeut uz dobrog psihijatra i pravi lijekovi mogu uciniti pomak, ali moras sebi zeljeti pomoci.
Nije tvoj zivot Trumanov show ma koliko ti to izgleda tako. Mozda tvoja porodica ne zna kako da se postavi prema tebi, ne znaju ti pomoci(vjeruj- ne mozes znati kako je nekom ako nisi to prozivio), misle da je sve to samo tvoje umisljanje, ne znaju te smiriti... tesko je to i strucnjacima, a kamoli neukom puku. Zelim ti svako dobro!
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 06:43   #362
Jasno je meni da to ne izgleda lijepo. Ali nije došlo preko noći i samo od sebe.

I ne bi ja psihijatre baš nazivao "stručnjacima" jer jedino što znaju je davati tablete.

Podijelio sam svoje iskustvo, i svoje mišljenje da je to jedna velika prijevara (kao i cijela psihijatrija). Meni se simptomi povlače i bez tableta.

Lp.
biker87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 07:13   #363
Malo komedije za kraj, kako ja vidim "stručnjake":

https://www.youtube.com/watch?v=NYANlrcoT_w

:klap:
biker87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 00:39   #364
nemojte im se rugat .. nije lijepo ..

to je mlada znanost kao i sve druge i evolucija ima svoj tijek

ne pravdam nikoga samo kazem da nije fer rugati se covjeku

pogotovo pored politicara i ostalih seronja koji zaseru puno vis e.. psihijatrima dolaze i odlaze ljudi koju su prosli sva sranja drustva i doslovno su zadnja rupa na svirali sistema koji melje ljudsko bice

dakle .. sigurno u takvom sustavu nitko nije zamislio da im da moc a kamoli znanje da poprave sto su svi prije njih zasrali

a sigurno medju njima ima ljudi koji se trude i imaju humanosti u sebi .. nesebicno se predaju i povezuju sa ljudima sa kojima rade

ponavljam ne govorim da ne grijese i da su strucni ..naprotiv .. iz mog iskustva .. o hoho (lol) ali da su ljudska bica kao i svaki drugi posao!

sranje je sto je ovaj posao delikatne prirode blago reci ali ne zaboravite da oni da mogu nemogu promjeniti proslost odnosno sve ono sto je ljude dovelo do njih

naravno iskljucujem one koji su prisilno zatvoreni .. zajebani od obitelji / okoline i namjerno unisteni psihicki / fizicki .. takvi fasisti zasluzuju najmanje isto kao i "doktori" koji su sudjelovali u zlocinu protiv covjeka/humanosti (dokumentarac ZAŠTO? i mnoge druge tragicne sudbine ... )

ruganje

rad rezultat kreativnost produkt
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 17:41   #365
Quote:
biker87 kaže: Pogledaj post
Očekivao sam većinu trollerskih postova.

No nije bitno, puno ljudi sa kojima sam razgovarao već znaju ovo, no svejedno su pokleknuli i prihvatili dijagnozu, zašto?

Jednom kada dobijete dijagnozu možete zaboraviti na bilo kakvu podršku, pogotovo ne od psihijatara. Jer ljudi koji su vas i doveli do ovoga - reći će svima sa kojima ste u kontaktu.

U mojem slučaju je to obitelj, no može biti bilo tko (npr. kolege s posla).

No jednom kada shvatite taktike koje koriste, te taktike neće više izazivati psihozu nego samo stres - i s vremenom će nestati strah od tih ljudi i stress te će izgledati smiješno, ako ne i jadno.
Jednom kad dobiješ dijagnozu - upalu probavnog trakta - to je to. Kraj, treba samo pričekati mrtvozornika i pogrbnika. Društvo je već napravilo čitulje.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 17:49   #366
Pozdrav svima! Imam dijagnozu akutne psihoze, točnije f23.3. Ono što me zanima jest je li to psihoza slična šizofreniji jer pročitala sam da ima takvih i onih koje to nisu. Iako se epizoda nikada nije ponovila i dobro sam već 3 godine, te ipak imam akutnu, a ne neku drugu psihozu, ipak me strah razmišljati u smjeru da bi mi psihijatar mogao promijeniti dijagnozu u nešto gore. Čitala sam o takvim iskustvima, a i o tome da se f23.3 može ukloniti u potpunosti ako se epizode ne ponavljaju što bi značilo da ne ostaje više nijedan f...malo da mi to pojasnite i još nešto, naime pijem minimalnu dozu lijekova već 3 godine, a govori se po forumu da kod akutnih stanja liječenje ne traje dulje od godine dana. Pa sam sada zbunjena postupcima svog psihijatra koji na svakoj kontroli oduševljeno komentira da sam dobro i da sve lijepo napreduje, a i dalje me drži na lijekovima. Možda je to ipak zato što sam mjesec dana liječena u bolnici, pa se toga teže otarasit kao i stigme koju to iskustvo donosi. Neka se jave ljudi koji imaju ili su imali istu dijagnozu, te naravno oni koji su možda stručni i znaju više o svemu tome. Je li dakle slično šizofreniji, koliko je moguće da pređe u nešto opasnije, ima li onih kojima je dijagnoza u potpunosti uklonjena...hvala unaprijed na odgovorima.
__________________
Klasa optimist!
180perminute is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 04:23   #367
Quote:
180perminute kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Imam dijagnozu akutne psihoze, točnije f23.3. Ono što me zanima jest je li to psihoza slična šizofreniji jer pročitala sam da ima takvih i onih koje to nisu. Iako se epizoda nikada nije ponovila i dobro sam već 3 godine, te ipak imam akutnu, a ne neku drugu psihozu, ipak me strah razmišljati u smjeru da bi mi psihijatar mogao promijeniti dijagnozu u nešto gore. Čitala sam o takvim iskustvima, a i o tome da se f23.3 može ukloniti u potpunosti ako se epizode ne ponavljaju što bi značilo da ne ostaje više nijedan f...malo da mi to pojasnite i još nešto, naime pijem minimalnu dozu lijekova već 3 godine, a govori se po forumu da kod akutnih stanja liječenje ne traje dulje od godine dana. Pa sam sada zbunjena postupcima svog psihijatra koji na svakoj kontroli oduševljeno komentira da sam dobro i da sve lijepo napreduje, a i dalje me drži na lijekovima. Možda je to ipak zato što sam mjesec dana liječena u bolnici, pa se toga teže otarasit kao i stigme koju to iskustvo donosi. Neka se jave ljudi koji imaju ili su imali istu dijagnozu, te naravno oni koji su možda stručni i znaju više o svemu tome. Je li dakle slično šizofreniji, koliko je moguće da pređe u nešto opasnije, ima li onih kojima je dijagnoza u potpunosti uklonjena...hvala unaprijed na odgovorima.
Isto kao u mene. Imao samo dvaput tokom depresije i bolesti zbog nje. F23 mi stoji ali meni se stanje pogorsava. Nikad nisam imao halucinacije. Citao sam i ja da to smatraju sizofrenijom i da su lijekovi za nju ustvari lijekovi za sizofreniju ako se sjecam dobro. Ali nisam siguran.

Je li ti pise u remisiji. Ako pise cudi me da te psihijatar nije polako skidao sa lijekova. Mene je moj htjeo ali ja nisam htjeo jer je jb-no poloviti tablete.

Ne znam sta da ti napisem a i nemogu bas sada komp me zeza nesto.

Cujemo se. Pozdrav.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 07:57   #368
Htjeti razumjeti prijatelja je lijepo, ali bespotrebno. Zar bi i ti htio psihozu?
Prejebeno stanje uma, kuzim. Ali zadrzi ti svoje zdravlje ipak.
__________________
Bring on the misunderstanding!
Hostija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 17:02   #369
Quote:
Hostija kaže: Pogledaj post
Htjeti razumjeti prijatelja je lijepo, ali bespotrebno. Zar bi i ti htio psihozu?
Prejebeno stanje uma, kuzim. Ali zadrzi ti svoje zdravlje ipak.
Hajmo realno i laicki. Stanje ko kad je neko na drogama. Eto otprilike tako pojednostavljeno i objasnjeno.

PS. Ja sam tada i bio u deluziji i na neki nacin pod drogama. Pod tabletama za bolove radi kojih je nadzen morfij u urinu.

Znaci ko na drogama, stanje.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 14:38   #370
http://www.psihoportal.com/index.php...roza-i-psihoza

https://www.krenizdravo.rtl.hr/zdrav...mi-i-lijecenje
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 00:32   #371
Ma imam poremecaja, znam, ali imam i fizickih bolesti. Ali nikako da skontam sta imam. Sizofreniju nemam, barem mislim da nemam, iako se bojim da sam je polako poceo da dobijam, mozda, sa velikim ?. Po ovome sam imao akutnu psihozu i imam znaci neurozu, nisam ovo skroz "zdravo budi" procitao.

Po necemu drugome imam i bipolarni poremecaj, a po drugome blazi oblik autizma, cak i sizoidni poremecaj. Moguce je da imam vise poremecaja jer kako sam citao i to je moguce.

Ali u Bosni se stvarno nema kome obratiti. Barem ja nemam. Moji ne pomazu iz stida itd. Ja ne znam. Doktori nece itd. A nisam dobro i stanje mi se i fizicko i psihicko pogorsava.

A mislim da je uzrok svega skoro siromastvo, rat djelomicno, pa cak sok pencilinski, pad na glavu kad sam bio dijete i slicno. Jos zadnju deceniju mozda i vise jos vise obolio. A sve jos gore krenulo od pijenja nekog preparata, kao navodno meda za debljanje iz Srbije. Nikad meda nije vidilo. Pa cak i pijenja nekih antibiotika radi odredzenih problema, moguce da su mi jetru ostetili, koja se oporavila.

Jb-ga kad sam problem na internom odjeljenju bolnice napravio i nikada me nisu ispitali za sve sta su me tada htjeli ispitati. A danas fakticki gledaju me kao on je psihicki bolesnik, on fizicki nemoze biti bolestan.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 11:04   #372
Quote:
Visionary S kaže: Pogledaj post
Ma imam poremecaja, znam, ali imam i fizickih bolesti. Ali nikako da skontam sta imam. Sizofreniju nemam, barem mislim da nemam, iako se bojim da sam je polako poceo da dobijam, mozda, sa velikim ?. Po ovome sam imao akutnu psihozu i imam znaci neurozu, nisam ovo skroz "zdravo budi" procitao.

Po necemu drugome imam i bipolarni poremecaj, a po drugome blazi oblik autizma, cak i sizoidni poremecaj. Moguce je da imam vise poremecaja jer kako sam citao i to je moguce.

Ali u Bosni se stvarno nema kome obratiti. Barem ja nemam. Moji ne pomazu iz stida itd. Ja ne znam. Doktori nece itd. A nisam dobro i stanje mi se i fizicko i psihicko pogorsava.

A mislim da je uzrok svega skoro siromastvo, rat djelomicno, pa cak sok pencilinski, pad na glavu kad sam bio dijete i slicno. Jos zadnju deceniju mozda i vise jos vise obolio. A sve jos gore krenulo od pijenja nekog preparata, kao navodno meda za debljanje iz Srbije. Nikad meda nije vidilo. Pa cak i pijenja nekih antibiotika radi odredzenih problema, moguce da su mi jetru ostetili, koja se oporavila.

Jb-ga kad sam problem na internom odjeljenju bolnice napravio i nikada me nisu ispitali za sve sta su me tada htjeli ispitati. A danas fakticki gledaju me kao on je psihicki bolesnik, on fizicki nemoze biti bolestan.
Vjerojatno si u pravu što se tiče uzroka. Čak i na linku kaže:

Vanjski uzroci psihoze:
- stres,
- traumatsko iskustvo,
- teške i zarazne bolesti,
- ovisnost o alkoholu i drogama.

Kakve fizičke probleme imaš?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 11:17   #373
Quote:
180perminute kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Imam dijagnozu akutne psihoze, točnije f23.3. Ono što me zanima jest je li to psihoza slična šizofreniji jer pročitala sam da ima takvih i onih koje to nisu. Iako se epizoda nikada nije ponovila i dobro sam već 3 godine, te ipak imam akutnu, a ne neku drugu psihozu, ipak me strah razmišljati u smjeru da bi mi psihijatar mogao promijeniti dijagnozu u nešto gore. Čitala sam o takvim iskustvima, a i o tome da se f23.3 može ukloniti u potpunosti ako se epizode ne ponavljaju što bi značilo da ne ostaje više nijedan f...malo da mi to pojasnite i još nešto, naime pijem minimalnu dozu lijekova već 3 godine, a govori se po forumu da kod akutnih stanja liječenje ne traje dulje od godine dana. Pa sam sada zbunjena postupcima svog psihijatra koji na svakoj kontroli oduševljeno komentira da sam dobro i da sve lijepo napreduje, a i dalje me drži na lijekovima. Možda je to ipak zato što sam mjesec dana liječena u bolnici, pa se toga teže otarasit kao i stigme koju to iskustvo donosi. Neka se jave ljudi koji imaju ili su imali istu dijagnozu, te naravno oni koji su možda stručni i znaju više o svemu tome. Je li dakle slično šizofreniji, koliko je moguće da pređe u nešto opasnije, ima li onih kojima je dijagnoza u potpunosti uklonjena...hvala unaprijed na odgovorima.
Izekako možeš skinuti dijagnozu. Imala sam psihozu nakon silovanja, i uz antipsihotike se smirilo na 17 godina. Kasnije je suprug našao drugu i mene se htio riješiti i smislio je način da me strpa na psihijatriju, Dobila sam najgoru dijagnozu -šizofereniju. No moja odvjetnmica me poslala u Zagreb po drugo mišljenje, gdje je neovisni liječnik ustrdio da bih sa takvom dijagnozom bila potpuni invalid i ne bijh miogla 20 godina raditi, napredovati na poslu, podizati djrecu. Uvažio je ono što i je bio razlog a to je silovanje i napisao mi je PTSP. Sama pomisao na šizofreniju te baca u očaj klad pročitaš što sve to nosi . Ja sad radim, podižem djecu dajem instrukcije i na minimumu minimuma sam na održavanju.

Zadnje uređivanje Kleopatre : 17.01.2018. at 11:19. Reason: gramatika
Kleopatre is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 12:14   #374
Quote:
Kleopatre kaže: Pogledaj post
Izekako možeš skinuti dijagnozu. Imala sam psihozu nakon silovanja, i uz antipsihotike se smirilo na 17 godina. Kasnije je suprug našao drugu i mene se htio riješiti i smislio je način da me strpa na psihijatriju, Dobila sam najgoru dijagnozu -šizofereniju. No moja odvjetnmica me poslala u Zagreb po drugo mišljenje, gdje je neovisni liječnik ustrdio da bih sa takvom dijagnozom bila potpuni invalid i ne bijh miogla 20 godina raditi, napredovati na poslu, podizati djrecu. Uvažio je ono što i je bio razlog a to je silovanje i napisao mi je PTSP. Sama pomisao na šizofreniju te baca u očaj klad pročitaš što sve to nosi . Ja sad radim, podižem djecu dajem instrukcije i na minimumu minimuma sam na održavanju.
Grozno. Meni su PTSP godinama vodili kao BAP.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 12:45   #375
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Grozno. Meni su PTSP godinama vodili kao BAP.
Treba otići po drugo, pa i treće mišljenje. Oni lupaju dijagnoze besplatno, a ti je ne možeš skinuti niti koga briga. Ja sam prošla i psihologijsko testiranje koje traje 4 sata i utvrdili da psihopatologije nema!!!!!!Samo kog briga osim mene, već sam stigmatizirana
Kleopatre is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 12:50   #376
Ja sam dobila Borderline.

Iako po svemu imam C-PTSP.

Ic cu na drugo testiranje i to necu uopce spominjat prvu dijagnozu, pa da vidimo.

Citam iskustva ljudi s borderline i uopce se ne pronalazim u tom ponasanju.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 12:52   #377
Quote:
Kleopatre kaže: Pogledaj post
Treba otići po drugo, pa i treće mišljenje. Oni lupaju dijagnoze besplatno, a ti je ne možeš skinuti niti koga briga. Ja sam prošla i psihologijsko testiranje koje traje 4 sata i utvrdili da psihopatologije nema!!!!!!Samo kog briga osim mene, već sam stigmatizirana
To što netko drugi misli o tebi, trebala bi ti biti najmanja briga. Djeca su kod tebe, poslovnu sposobnost imaš, a vjerojatno ni problema s obnovom vozačke. I što ti više treba? Da ti kolege odaju priznanje kako nisi psihički bolesna nego žrtva zlostavljanja? Što bi, konkretno, imala od toga?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 13:24   #378
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
To što netko drugi misli o tebi, trebala bi ti biti najmanja briga. Djeca su kod tebe, poslovnu sposobnost imaš, a vjerojatno ni problema s obnovom vozačke. I što ti više treba? Da ti kolege odaju priznanje kako nisi psihički bolesna nego žrtva zlostavljanja? Što bi, konkretno, imala od toga?
Treba doc do toga.

Ja sam isto imala fazu "svijet nije fer" i "nitko nece znat da sam bila zlostavljanja"

Onda sam dosla do toga. Bolje da niko ne zna.
Bolje da radim na pozitivnim aspektima licnosti, pa ne definira me to sto sam bila zrtva, vec to sto sam otišla i izborila sw za sebe.

Sa pokazivanjem ranjivoscu drugim ljudima postajemp laka meta za zlostavljace, manipulatore ili kompleksase koji ce rec hladno "vidi kako se ja ponasam, trebaa biti poput mene".
Been there, done that.

Radije s novim ljudima zelim pricati o "light temama" nego o zivotnim jer brzo skliznem u pomaganje ili sebe serviram da me sugovornik omalovazava ili "savjetuje".
Dozivis nasilje, otreses prasinu sa sebe, posljedice ostaju al sta imas od zaljenja sebe il da te drugi zale,jos tako ranjivu ce te iskoristit i igrat se s tobom ko s ping pong lopticom.
Ima tekst na tu temu Stop play a victim game.
Cim se maknes od zlostavljaca prestajws biti zrtva, pa onda nemoj sebe prezwntirat ljudma tako, krij to ko zmija noge.

Mene kolegica pitala jel sam u ok odnosu s obitelji, ja sam rekla da jesam, da me obitelj podrzava.
Njoj bi trebala se ispovidit? Zena ne zna ko je Dostojevski, njoj cu se ispovjedat? How yes NOOO
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 13:27   #379
Talking

Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
To što netko drugi misli o tebi, trebala bi ti biti najmanja briga. Djeca su kod tebe, poslovnu sposobnost imaš, a vjerojatno ni problema s obnovom vozačke. I što ti više treba? Da ti kolege odaju priznanje kako nisi psihički bolesna nego žrtva zlostavljanja? Što bi, konkretno, imala od toga?
Čak i ne znam što sve pričaju i što mi sve natovaraju na leđa i iza leđa. Ali imam filter jer me ljudi koji i nisu vrijedni moje pažnje sami zaobiđu.
Kleopatre is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 13:33   #380
Quote:
Kleopatre kaže: Pogledaj post
Čak i ne znam što sve pričaju i što mi sve natovaraju na leđa i iza leđa. Ali imam filter jer me ljudi koji i nisu vrijedni moje pažnje sami zaobiđu.
Boli te briga.
pa pogledaj slavne pjevace, sportase.. ljudi postignu uspjeh, oznoju se dok dodju do toga, dozive hrpu uspona i padova i onda ih neki no name kompleksas pose*e u komentaru na internetu.
ne moze te svak volit niti pricat lipo.
Al to sta se neko bavi babskim pricama i ogovara te, sta te brigaN vazno da imas mir.
osim toga sigurno dobijas i komplimente i lipe trenutke ali ih ne uocavas u tolikoj mjeri.
Ako ti neko u facu nes komentira onda zauzmi stav i odgovori.
ljudi su gamad i komentiraju previse.
Postavi ih di im je misto.

Ja sam pronasla zlatnu recenicu
"Samnom se ne mozes tako razgovarat" (plus pogled stroge uciteljce uputim )
ako te neko pak vrijeda onda i ti njega. Vrati natrag i mirna odjaši u suton. A ne ono bit obziran prema gubavcima. To ne vodi ravnotwzi u svemiru
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:10.