Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2017., 12:27   #581
To ti lako pročita osoba koja radi na obračunu plaća. Nazovi firmu ili knjig. servis koji vam to vodi i reći će ti.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 18:07   #582
Pročitala sam sve postove od 2014.na ovamo, ali nigdje nisam vidjela da li se razjasnilo pitanje što nakon 3 godine na bolovanju?

Znam da se više ne ide automatski u invalidsku, kao prije 2013.
Piše mi da imam profesionalnu bolest (nisam sigurna u točan pravni naziv, ali bolest uzrokovana poslom koji radim), ali u invalidsku mi zasad ne daju.


Naime, znam da se Zakon o radu i Zakon o obv.zdr.osiguranju pobijaju, tj.niti jedan crno na bijelo ne govori tko isplaćuje radniku plaću nakon 3 godine.


Da li još uvijek postoji ta rupa u zakonu?

Da li je moguće da ostanem bez ikakve naknade?!
Stickers is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 21:14   #583
Nemam takav slučaj. Al povremeno, zbog prirode posla, čitam sve i svašta.. i mislim da sam negdje vidjela članak na tu temu.
Ne mogu se sad sjetit gdje. Možda mišljenje na stranicama Ministarstva rada .. nisam sad sigurna. Pogledaj tamo negdje među mišljenjima.

Al išlo je u smislu, da bi poslodavac u tom slučaju mogao poslati radnika na procjenu radne sposobnosti.
I ako procjena pokaže da radnik nije sposoban obavljati posao za koji je sklopio ugovor o radu,a poslodavac nema odgovarajuće lakše radno mjesto , poslodavac može radniiku dati osobno uvjetovan otkaz. (jasno, uz sve ono što ZOR nalaže.. tipa otpremnina i slično.

Nisam baš pomogla, al velim.. nemam taj slučaj, pa sam samo zapamtila nešto što sam onak, u prolazu, pročitala.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 09:59   #584
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Nemam takav slučaj. Al povremeno, zbog prirode posla, čitam sve i svašta.. i mislim da sam negdje vidjela članak na tu temu.
Ne mogu se sad sjetit gdje. Možda mišljenje na stranicama Ministarstva rada .. nisam sad sigurna. Pogledaj tamo negdje među mišljenjima.

Al išlo je u smislu, da bi poslodavac u tom slučaju mogao poslati radnika na procjenu radne sposobnosti.
I ako procjena pokaže da radnik nije sposoban obavljati posao za koji je sklopio ugovor o radu,a poslodavac nema odgovarajuće lakše radno mjesto , poslodavac može radniiku dati osobno uvjetovan otkaz. (jasno, uz sve ono što ZOR nalaže.. tipa otpremnina i slično.

Nisam baš pomogla, al velim.. nemam taj slučaj, pa sam samo zapamtila nešto što sam onak, u prolazu, pročitala.

Slali su me na procjenu i naravno da nema drugo radno mjesto za mene, a postojeće ne mogu raditi zbog profesionalne bolesti.
U invalidsku mi ne daju zasad...
Dakle doista mi se može dogoditi da izgubim posao ili naknadu?

Čula sam usmeno neke primjere ali nadala sam se da je to rekla-kazala-bablji trač.



Nitko drugi nema takvih iskustava da pomogne s kakvom informacijom?
Stickers is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 10:35   #585
Pozdrav. Kad se uzme jedno/dvo-dnevno bolovanje dal je potrebno otic kod doktora pod obavezno i zatrazit potvrdu za poslodavca ?
minimarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 13:21   #586
Isprike ako je pitanje već bilo:

Imam zakazan ultrazvuk u radno vrijeme, taj pregled se može napraviti u par bolnica u zg i rade ga od 8 do 12h tako da jedino bi ga privatno mogla obaviti van radnog vremea. Imam li pravo na bolovanje taj jedan dan? I ako imam javljam se svojoj doktorici opće prakse?

Hvala.
Ni Na Na is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 13:39   #587
Bok.

Zanima me koliko dugo vrijedi nalaz od specijaliste za otvorit bolovanje kod

doktora opće medicine?Mjesec dana?
roza jabuka is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 16:53   #588
Nije isto za sve nalaze i sve dijagnoze. Tvoj obiteljski liječnik će ti reći točno.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 13:59   #589
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Nije isto za sve nalaze i sve dijagnoze. Tvoj obiteljski liječnik će ti reći točno.
Zanima me konkretno za nalaz psihijatra.
roza jabuka is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 19:50   #590
Bitna ti je i dijagnoza.. nije sve isto. Otiđi obiteljskom liječniku, on će ti objasniti.
Nisam liječnik... al toliko znam. Procjenu daje obiteljski liječnik i otvara bolovanje ako ima osnova.
Imaj na umu, da poslodavac , ukoliko posumnja, ima pravo tražiti kontrolu.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 15:54   #591
Pozdrav, imam situaciju da ću biti 43 dana na bolovanju pa me zanima kako će se to obračunati? Koliko će mi taj jedan dan preko skinuti sa plaće? Idem na posao 28.02., a 27.02. je 43. dan bolovanja. Planirao sam raditi taj 27.02. ali mi je došao neočekivani poziv na sud za taj dan pa moram produžiti bolovanje za taj jedan dan. Radim u državnoj firmi i na bolovanju sam bio zbog operacije pil.sinusa. 27.02. poslije suda idem kod doktorice zatvoriti bolovanje...
MauroS is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 18:24   #592
Bolovanje nakon 42 dana ide 70% od osnovice. (osnovica = prosjek zadnjih 6 plaća isplaćenih prije mjeseca kad je bolovanje otvoreno).
A zašto si produžio bolovanje radi sudskog poziva
Pa trebao bi imati pravo taj dan na plaćeni dopust, samo doneseš kopiju sudskog poziva poslodavcu.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 00:15   #593
Exclamation Pun inbox

Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Pa kak je dr koja je izdala doznake to pisala? Jel pisala nastavno bolovanje, ili je stavila drugi datum kao dan početka bolovanja?
Darsey, ne moze ti se poslati poruka jer ti je pun sanducic. Mozes li izbrisati neke poruke ?
emilyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 12:53   #594
jesam.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 14:24   #595
bolovanje

suprug na bolovanju 7 mj. a poduzeće odlazi u stečaj. da li će primati naknadu za bolovanje?
sneza is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 13:13   #596
e građanin

pošto mi niko ne odgovara na pitanje čitala sam malo prethodne postove i vidim da vam na e građanin javljaju o doznakama o bolovanju, a meni javljaju samo o dopunskom os. i obavjesti o ugovorenim pregledima, a o doznakama ne...
sneza is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 13:55   #597
Nazovi HZZO , tamo ćeš dobiti najtočniju informaciju.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 14:50   #598
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Nazovi HZZO , tamo ćeš dobiti najtočniju informaciju.
hvala, volim pisati a ne telefonirati jer imam govornih problema zbog MS
sneza is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 15:23   #599
imaš ovdje link na koji im možeš pisati:
http://e-usluge.hzzo.hr/pitanjaodgovori/
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 10:17   #600
Quote:
sneza kaže: Pogledaj post
suprug na bolovanju 7 mj. a poduzeće odlazi u stečaj. da li će primati naknadu za bolovanje?
http://www.hzz.hr/UserDocsImages/Osi...poslodavca.pdf
wendy28 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:36.