Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2017., 15:23   #61
Quote:
zbunjolica kaže: Pogledaj post
Aha, "sjaši s mene" pred tvojim bratom i djecom je eufemizam za "odjebi od mene".
Ha dobro, glavno da ste pristojni.
hjoj nisam doslovce rekla sjaši s mene, samo sam se tako postavila
rekla sma mu da prestane više prigovarati
__________________
Just take the moment, don't waste another life
Just take your worries, We'll trade it for the night
AnaisNin is offline  
Old 20.03.2017., 15:25   #62
Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
draga Ana pročitaj si zadnju rečenicu u zadnjem postu.

Možda se nije promjenio on, promjenila si se ti.
u pravu si
cijelo vrijeme mi je to u glavi
promijenila sam se
zauzela stav, osvjestila sam neke stvari u vezi sebe i pokažem zubiće tu i tamo, dobije packu, ne dam na se
prije sam tolerirala , ono nije vrijedno svađe ali sam prestala tolerirati vječna prigovaranja radi nebitnih gluposti kao što su kapljice na podu
__________________
Just take the moment, don't waste another life
Just take your worries, We'll trade it for the night
AnaisNin is offline  
Old 20.03.2017., 15:25   #63
Quote:
zbunjolica kaže: Pogledaj post
Fala Bogu da nije. Samo kaj i ona tu i tamo podijeli pokoji mrš, samo pristojnije.

Možda stvarno šetnja šumom nije loša ideja, neka vrsta odmaka od stvarnosti za oboje. Malo predaha bez klinaca?
Mislila sam da Anais sama prosece, koliko god joj treba da sredi misli. Pisanje na forumu - not a very good idea jer ju to i dalje drzi u sukobu.
Vidim da je uzrujana, kuzi se po pisanju.
Hodanje po prirodi je super aktivnost da se smanji nivo stresa, da se slegnu uzburkane emocije. Da se malo smiri.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Old 20.03.2017., 15:27   #64
Quote:
Nausikaja kaže: Pogledaj post
Mislila sam da Anais sama prosece, koliko god joj treba da sredi misli. Pisanje na forumu - not a very good idea jer ju to i dalje drzi u sukobu.
Vidim da je uzrujana, kuzi se po pisanju.
Hodanje po prirodi je super aktivnost da se smanji nivo stresa, da se slegnu uzburkane emocije. Da se malo smiri.
Vidi joj post iznad.
Muž je mrš-a uokolo jer mu više ne ostaje dužna na glupave prigovore. Mogao bi on u jednu dugu šetnju.
zbunjolica is offline  
Old 20.03.2017., 15:27   #65
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
Ja te potpuno razumijem - toliko te boli da guši , osjećaš kao da nemaš dom ..
kao da je sve na staklenim nogama i misliš da stvari neće nikad više biti kao prije. Čak se i pitaš jesi li sve do sada samo sanjala ..

Ako je tako , onda prošetaj sama - razbistri um i pokušaj racionalizirati situaciju. Pokušaj svim snagama zamisliti da si ti on i shvatiti što bi te u tom slučaju natjeralo da tako nešto kažeš.

Nakon toga , otiđi doma i pitaj njega -pa usporedi te dvije slike.

Polazim od pretpostavke da je točno da ga poznaš u dušu.

Trebat će neko vrijeme da se stvari vrate na staro i da se opustiš ..jer to je zadnji scenarij koji bi ikada od njega očekivala - zato i jesi u šoku ( a ne jer si primadona )
hvala ti na ovome
da, upravo tako se osjećam
__________________
Just take the moment, don't waste another life
Just take your worries, We'll trade it for the night
AnaisNin is offline  
Old 20.03.2017., 15:29   #66
Quote:
AnaisNin kaže: Pogledaj post
u pravu si
cijelo vrijeme mi je to u glavi
promijenila sam se
zauzela stav, osvjestila sam neke stvari u vezi sebe i pokažem zubiće tu i tamo, dobije packu, ne dam na se
prije sam tolerirala , ono nije vrijedno svađe ali sam prestala tolerirati vječna prigovaranja radi nebitnih gluposti kao što su kapljice na podu


Sad već lagano napredujemo

Znači mrš je došlo kad si se zauzela za sebe i prestala biti vreća za nečije frustracije?
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Old 20.03.2017., 15:29   #67
Nerviraš ga jako. Veliš da ti često prigovara...on te "popravlja" . Tebi su očito te svari nebitne i prelaziš preko njegovih "savjeta" kako hendlati kofi mašin il kaj već, stvari nisu na svom mjestu di bi trebale biti, "sto puta ti je rekao"...A on, iako je eksplozivan lik ima slične stavove tvojima da se s voljenim ljudima ne razgovara na taj način. Pa nisi čula taj mrš puno puta, al ga je definitivno mislio.
Dugo ste skupa...prežali taj mrš pa popričajte. O tome zašto ga ti nerviraš, je li potpuno ignoriraš neke njegove "savjete", jel možeš nešto ti učiniti, i koliko je razumno i ok s njegove strane da te tlači sa pizdarijama oko kuće i jel se radi samo o tvojoj "nemarnosti" za kućanske protokole ili ima neš dublje...
__________________
loži se laik skeptik skolastik
nadomak smisla is offline  
Old 20.03.2017., 15:30   #68
Quote:
zbunjolica kaže: Pogledaj post
Pa onda nek mu to kaže. Frajer joj je počeo brojat svaku stvar koju napravi krivo. Šta mu na to ne prigovori? Po jedan "Sjaši" za svaku pojedinu situaciju joj uopće ne pomaže. Ista je ko i on.
nisam doslovce rekla SJAŠI
što se uhvatiše za to
tako sam se izrazila sad kad sam pisala
rekla sam da prestane prigovarati i da zbilja nije normalno više da se pravdam za gluposti
__________________
Just take the moment, don't waste another life
Just take your worries, We'll trade it for the night
AnaisNin is offline  
Old 20.03.2017., 15:31   #69
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Inače bi to poduprla da mi nije prošao kroz glavu moguća objava na fejsu GSSa. Izgubila se u šumi jer se nakon mrš odbila vratiti s partnerom nazad

NHF
hahahahaha
Na kaj ti brijes
Quote:
zbunjolica kaže: Pogledaj post
Vidi joj post iznad.
Muž je mrš-a uokolo jer mu više ne ostaje dužna na glupave prigovore. Mogao bi on u jednu dugu šetnju.
Vidjela sam, da.

I imam misljenje o tome - autorica je napisala da se njena obitelj grubo nosila sa frustracijama i da ono to ne zeli u svom braku i u ime svoje obitelji odlucila je gutati drekece.

I da, kad se tako nesto u braku desi, drugi partner obicno popizdi.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Old 20.03.2017., 15:31   #70
Quote:
nadomak smisla kaže: Pogledaj post
Nerviraš ga jako. Veliš da ti često prigovara...on te "popravlja" . Tebi su očito te svari nebitne i prelaziš preko njegovih "savjeta" kako hendlati kofi mašin il kaj već, stvari nisu na svom mjestu di bi trebale biti, "sto puta ti je rekao"...A on, iako je eksplozivan lik ima slične stavove tvojima da se s voljenim ljudima ne razgovara na taj način. Pa nisi čula taj mrš puno puta, al ga je definitivno mislio.
Dugo ste skupa...prežali taj mrš pa popričajte. O tome zašto ga ti nerviraš, je li potpuno ignoriraš neke njegove "savjete", jel možeš nešto ti učiniti, i koliko je razumno i ok s njegove strane da te tlači sa pizdarijama oko kuće i jel se radi samo o tvojoj "nemarnosti" za kućanske protokole ili ima neš dublje...
Ma rekla bih iz svojeg skromnog iskustva da njega živcira kad ona diše...a kamoli što drugo. Znam taj filing...kad dođe kraj...nema stvari koja ti ne smeta na nekad voljenom biću...jbg.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Old 20.03.2017., 15:32   #71
Quote:
AnaisNin kaže: Pogledaj post
hjoj nisam doslovce rekla sjaši s mene, samo sam se tako postavila
rekla sma mu da prestane više prigovarati
Ok, sad te kužim. Shvatila sam te doslovno, pardon ako sam odvukla raspravu u krivom smjeru.

Meni se sad čini da je zapravo njegov "mrš" njegova pobuna na tvoju (nedavnu) pobunu. Ne može mu više šutke proć sve kaj si je zamislio. Ako je inače temperamentom takav, samo se nadam da bi jedan miran razgovor o tome da ti to smeta mogao pomoći.
zbunjolica is offline  
Old 20.03.2017., 15:32   #72
Quote:
Nausikaja kaže: Pogledaj post
Mislila sam da Anais sama prosece, koliko god joj treba da sredi misli. Pisanje na forumu - not a very good idea jer ju to i dalje drzi u sukobu.
Vidim da je uzrujana, kuzi se po pisanju.
Hodanje po prirodi je super aktivnost da se smanji nivo stresa, da se slegnu uzburkane emocije. Da se malo smiri.
ma nakon togasma išla trčati, pomoglo je jako, vratila sam se smirena doma, uvalila u kadu i čitala
ali probutila sam se tako jebeno tužna
__________________
Just take the moment, don't waste another life
Just take your worries, We'll trade it for the night
AnaisNin is offline  
Old 20.03.2017., 15:35   #73
Quote:
Nausikaja kaže: Pogledaj post
hahahahaha
Na kaj ti brijes
Danas na sve i svašta ali nećemo zašprehavati temu
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Old 20.03.2017., 15:36   #74
Quote:
AnaisNin kaže: Pogledaj post
ma nakon togasma išla trčati, pomoglo je jako, vratila sam se smirena doma, uvalila u kadu i čitala
ali probutila sam se tako jebeno tužna
Dobro. Onda budi tuzna. Fakat imas pravo na to i trebas sve te osjecaje osjetiti. Ja ti samo predlazem da ne ulazis u nekakve dublje razgovore s njime dok se potpuno ne smiris jer ce te jedno drugo ponovno izbaciti iz takta.


I, ne znam, razmisli malo o tome sto sam vec napisala - gutala si kvocanja zbog toga jer si zeljela izbjeci ono sto ti se desavalo u primarnoj obitelji.
I nije ti uspjelo.

Jednostavno, takvo ponasanje, ne postavljanje zdravih granica, presucivanje i nekakva 'lazna' toleranicja nisu dobre za brak.
I, ok, sad si pocela s time, pocela si se zauzimati za sebe.

Ono sto je bitno je da to vas dvoje dobro iskomunicirate.
Dal to mozete - fakat nije na meni da procjenjujem.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Old 20.03.2017., 15:38   #75
Quote:
AnaisNin kaže: Pogledaj post
u pravu si
cijelo vrijeme mi je to u glavi
promijenila sam se
zauzela stav, osvjestila sam neke stvari u vezi sebe i pokažem zubiće tu i tamo, dobije packu, ne dam na se
prije sam tolerirala , ono nije vrijedno svađe ali sam prestala tolerirati vječna prigovaranja radi nebitnih gluposti kao što su kapljice na podu
drugim riječima, napokon ste podigli tepih da vidite čega sve ima ispod
prije nego dignete prašinu od te hrpe smeća, imaj na umu da si sudionik u pospremanju pod tepih
baja is offline  
Old 20.03.2017., 15:41   #76
Quote:
nadomak smisla kaže: Pogledaj post
Nerviraš ga jako. Veliš da ti često prigovara...on te "popravlja" . Tebi su očito te svari nebitne i prelaziš preko njegovih "savjeta" kako hendlati kofi mašin il kaj već, stvari nisu na svom mjestu di bi trebale biti, "sto puta ti je rekao"...A on, iako je eksplozivan lik ima slične stavove tvojima da se s voljenim ljudima ne razgovara na taj način. Pa nisi čula taj mrš puno puta, al ga je definitivno mislio.
Dugo ste skupa...prežali taj mrš pa popričajte. O tome zašto ga ti nerviraš, je li potpuno ignoriraš neke njegove "savjete", jel možeš nešto ti učiniti, i koliko je razumno i ok s njegove strane da te tlači sa pizdarijama oko kuće i jel se radi samo o tvojoj "nemarnosti" za kućanske protokole ili ima neš dublje...
kako pišem čitam vas tako mi se samo slažu kockice..ima tu svega, njegova obitelj metilja i krpejla s kojom se ne zna nositi, promijenio je posao, isto radno jesto ali drugačija dinamika, diže se u dva u noći, nije nam finacijski sve kako bi on želio itd, ja sam počela raditi na sebi puno, rejšavati neke moje obrasce sputavajuće , više se za sebe zauzimati, možda se boji..ne znam, vidjet ćemo danas, javio se sa isprikama i molbom za oprost i kako noćas nije spavao i sa sobom riješio svtari pa sma mu rekla da ćemo večeras pričati i da sa mnom ima riješiti te stvari
inaće ima on dedu jako zlog, nasilnog itd na kojeg jako fizički i liči i imal takvu narav temperamentu ali ne takvu dušu
napisala sam mu da tu narav neću tolerirati i ako to probija nek počne hendati jer nećemo biti zajedno
jer deda mu ju baš agresivac i napsanik, mama isto posvukla dosta..genetika gadna
__________________
Just take the moment, don't waste another life
Just take your worries, We'll trade it for the night
AnaisNin is offline  
Old 20.03.2017., 15:43   #77
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
drugim riječima, napokon ste podigli tepih da vidite čega sve ima ispod
prije nego dignete prašinu od te hrpe smeća, imaj na umu da si sudionik u pospremanju pod tepih
jesam
__________________
Just take the moment, don't waste another life
Just take your worries, We'll trade it for the night
AnaisNin is offline  
Old 20.03.2017., 16:03   #78
Quote:
zbunjolica kaže: Pogledaj post
Aha, "sjaši s mene" pred tvojim bratom i djecom je eufemizam za "odjebi od mene".
Ha dobro, glavno da ste pristojni.
Slažem se s ovim.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Old 20.03.2017., 16:08   #79
Quote:
AnaisNin kaže: Pogledaj post
.....
inaće ima on dedu jako zlog, nasilnog itd na kojeg jako fizički i liči i imal takvu narav temperamentu ali ne takvu dušu
napisala sam mu da tu narav neću tolerirati i ako to probija nek počne hendati jer nećemo biti zajedno
jer deda mu ju baš agresivac i napsanik, mama isto posvukla dosta..genetika gadna
Nije ni cudno sto covjek ispoljava pasivnu agresiju na sitnicama i puca po savovima.
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Old 20.03.2017., 16:12   #80
"Sjaši s mene" i "mrš" u mojoj knjizi spadaju u istu kategoriju, 1 : 1.

Što se tiče zauzimanja za sebe, svaki čovjek se treba zauzeti za sebe, nitko drugi neće to napraviti umjesto njega.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:58.