Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2010., 20:49   #1
Uvijek problemi s Wordom :)

Unaprijed se izvinjavam zbog glupog pitanja, ali ne mogu pronaći tu opciju. Koristim Word 2003. Trebam numerisati stranice, ali kako da numerisanje krene od, recimo, 5. stranice? Ne želim numerisati prvih nekoliko stranica, ali nikako da skužim kako da to postignem. Znam za ono 'don't show number on first page', ali to mi ne pomaže, meni treba za prvih nekoliko.
__________________
Svako želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i radost događa se penjući se na nju.
points is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 22:03   #2
Quote:
points kaže: Pogledaj post
Unaprijed se izvinjavam zbog glupog pitanja, ali ne mogu pronaći tu opciju. Koristim Word 2003. Trebam numerisati stranice, ali kako da numerisanje krene od, recimo, 5. stranice? Ne želim numerisati prvih nekoliko stranica, ali nikako da skužim kako da to postignem. Znam za ono 'don't show number on first page', ali to mi ne pomaže, meni treba za prvih nekoliko.
Kako pisati (numeristati stranice da mi od 4 lista počene pisati brojeve od 1 na dalje?
1. Otvorim Word stranicu i kursorom idem do kraja treće stranice.
2. Idem na Insert, pa na Prelom stranice (Break Page), pa na Slijedeću stranicu (Next Page),
3. Idem na View, pa na Zaglavlje i podnožje, pa na ikonicu Poveži sa prethodnim-Link to Previuos (da mi ukine Sam to Previos),
4. Iedem na ikonicu Oblikovanje br strane Format num Page i tu Startujem od 1, Close i ono tu ,drugu sekciju, obilježava od 1 nadalje.
siman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 00:51   #3
Quote:
siman kaže: Pogledaj post
2. Idem na Insert, pa na Prelom stranice (Break Page), pa na Slijedeću stranicu (Next Page),
Valjda Insert Section Break.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 13:00   #4
Ok, nešto je uspjelo, nešto nije.

Uspio sam napraviti dvije sekcije, no opet mi kad idem insert page numbers, numeriše i prvu sekciju i drugu sekciju, a ja hoću samo drugu.
Drugi problem, iz neobjašnjivog razloga, ne želi da mi stavi poravnanje brojeva na desno, može centar, može lijevo, ne može desno?! Odnosno, ja izaberem desno, ali su mi brojevi opet u lijevom uglu

Takođe, trebao bih u prvoj sekciji, koja se sastoji od 4 strane, header staviti tek na treću i četvrtu (ili da uopšte ne stavljam header u prvoj sekciji), a on mi ga stavlja već na drugu... Pomoć?

Nije mi jasno, obrišem header u prvoj sekciji, obriše se i u drugoj. Zašto sam onda pravio dvije sekcije ako mi to ništa ne znači. Gdje sam pogriješio?
__________________
Svako želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i radost događa se penjući se na nju.
points is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 15:13   #5
Quote:
points kaže: Pogledaj post
Unaprijed se izvinjavam zbog glupog pitanja, ali ne mogu pronaći tu opciju. Koristim Word 2003. Trebam numerisati stranice, ali kako da numerisanje krene od, recimo, 5. stranice? Ne želim numerisati prvih nekoliko stranica, ali nikako da skužim kako da to postignem. Znam za ono 'don't show number on first page', ali to mi ne pomaže, meni treba za prvih nekoliko.
Evo samo za tebe sam napravio jedan video tutorijal kako poceti njumerisanje stranica od stranice 5 ili bilo koje druge.Word 2003 koji ja koristim je na njemackom ali raspored komandi je isti bez obzira na jezik tako da ces se snaci di i sta treba da kliknes

Word 2003 numerisanje stranica
__________________
Luzifer666
Luzifer666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 15:21   #6
Quote:
Luzifer666 kaže: Pogledaj post
Evo samo za tebe sam napravio jedan video tutorijal kako poceti njumerisanje stranica od stranice 5 ili bilo koje druge.Word 2003 koji ja koristim je na njemackom ali raspored komandi je isti bez obzira na jezik tako da ces se snaci di i sta treba da kliknes

Word 2003 numerisanje stranica
Hvala ti uspio sam i bez video tutoriala, ali pročitaj moj odgovor gore, opet imam probleme.
__________________
Svako želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i radost događa se penjući se na nju.
points is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 15:37   #7
Quote:
siman kaže: Pogledaj post
Kako pisati (numeristati stranice da mi od 4 lista počene pisati brojeve od 1 na dalje?
1. Otvorim Word stranicu i kursorom idem do kraja treće stranice.
2. Idem na Insert, pa na Prelom stranice (Break Page), pa na Slijedeću stranicu (Next Page),
3. Idem na View, pa na Zaglavlje i podnožje, pa na ikonicu Poveži sa prethodnim-Link to Previuos (da mi ukine Sam to Previos),
4. Iedem na ikonicu Oblikovanje br strane Format num Page i tu Startujem od 1, Close i ono tu ,drugu sekciju, obilježava od 1 nadalje.
Pokušaj u mojoj tački 4. prvo ići na Insert Page Number i ono će ti ćetvrtoj stranici (u mom primjeru) upisati broj 4. Da bi, umjesto br. upisalo br. 1, idi na ikonicu Format Page Number, čekiraj Start da ide od broja 1.Tada bi trebaloa Prva sekcija biti prazna, a druga obilježena od 1 nadalje.
siman is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 08:36   #8
Quote:
points kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno, obrišem header u prvoj sekciji, obriše se i u drugoj. Zašto sam onda pravio dvije sekcije ako mi to ništa ne znači. Gdje sam pogriješio?
Po defaultu, druga sekcija ima upaljenu "Same as Previous" opciju. Dok to ne ugasiš, oba headera se ponašaju jednako.

Redoslijed:

- umetanje sekcije
- gašenje "Same as Previous" u drugoj sekciji
- postavljanje headera u prvoj i drugoj sekciji
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 14:35   #9
Quote:
points kaže: Pogledaj post
Trebam numerisati stranice, ali kako da numerisanje krene od, recimo, 5. stranice? Ne želim numerisati prvih nekoliko stranica, ali nikako da skužim kako da to postignem.
Čudno, kako nisi naišao na ovaj link koji je prvi na Google, a tamo je objašnjeno do detalja, korak po korak

- Kako numerirati stranice od određene stranice u Wordu 2003
Ivan_C is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 17:28   #10
Quote:
siman kaže: Pogledaj post
Pokušaj u mojoj tački 4. prvo ići na Insert Page Number i ono će ti ćetvrtoj stranici (u mom primjeru) upisati broj 4. Da bi, umjesto br. upisalo br. 1, idi na ikonicu Format Page Number, čekiraj Start da ide od broja 1.Tada bi trebaloa Prva sekcija biti prazna, a druga obilježena od 1 nadalje.
Do mene je, nisam bio isključio Link to previous. Sad je ok, hvala.
__________________
Svako želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i radost događa se penjući se na nju.
points is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:41.