Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2010., 00:13   #21
Quote:
Violently happy kaže: Pogledaj post
Čitam neke topike na ovom pdf-u i osjećam nelagodu kad počnem, i iako nisam proživjela te neke stvari koje čitam, osjetim nelagodu i neki.. sram, ne znam što, i ne nastavljam dalje.

Što je iza toga?

Konkretno onaj jedan topik gdje neka osoba priča kako ju je zadovoljio pas.
Ok, vjerujem da se to desilo nekim ljudima i da im to predstavlja neku traumu ili što već, ali, iako ne osuđujem te ljude, niti mislim da su odvratni ili nešto slično, ja se ne mogu prisiliti da do kraja pročitam taj topik.
Ne znam, što se konkretnog topica tiče prvo sam stekla dojam da netko trola, jer mi je apsurdno da netko razmišlja o tome kao o povodu za samoubojstvo godinama poslije takvog događaja. U skladu s tim, nekako sam i dobar dio ostalih postova na tom topicu doživjela kao zafrkanciju Ne znam, možda griješim.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 00:15   #22
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Znao sam ja da si ti fina mamina curica
Jesam, ali zapravo se želim i malo šaliti na svoj račun. Meni tema o tome kako je curu lizao pas i ona godinama nakon ima neke dvojbe o tome nije pretjerano nevjerojatna (u smislu da ona zbilja danas to preispituje kod sebe), a i ljudi na temi su fino odgovarali - u smislu da se takvo što moglo desiti u sklopu istraživanja seksualnosti. Iako joj ja osobno ne bih odgovorila u tom smislu, jer baš i nemam tolerancije prema nekome tko je u bilo kojoj dobi dopuštao da je liže pas (a praksa navodno nije baš toliko rijetka).
Whereabout is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 00:22   #23
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Inače, ni ja ne mogu npr. gledat javnu blamažu na televiziji, recimo onda kad onaj tip nije znao koji članovi obitelji Kostelić čine poznatu bajku za djecu - prebacio sam program. 2 much 4 me.

Nisam mogao ni odgledat 'Kozjak' u punoj dužini
ali u principu što više promatraš svijet, više manje vidiš da se masa ljudi blamira na sve strane, od Busha, Ave Karabatić, naših političara na dalje, evo čak je i Obama imao par nevjerojatnih bisera, koliko sam čitala u Hodakovim kolumnama i na kraju dođeš do zaključka da su ljudi jednostavno nesavršeni pa je i blamaža nešto više manje nebitno, a katkada i smiješno.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 00:29   #24
Quote:
Whereabout kaže: Pogledaj post
Meni tema o tome kako je curu lizao pas i ona godinama nakon ima neke dvojbe o tome nije pretjerano nevjerojatna (u smislu da ona zbilja danas to preispituje kod sebe), a i ljudi na temi su fino odgovarali - u smislu da se takvo što moglo desiti u sklopu istraživanja seksualnosti. Iako joj ja osobno ne bih odgovorila u tom smislu, jer baš i nemam tolerancije prema nekome tko je u bilo kojoj dobi dopuštao da je liže pas (a praksa navodno nije baš toliko rijetka).
A što, ne upadneš u nekakvo unutrašnje proturječje zbog spoznaje logičke neutemeljenosti takve netolerancije? Meni se to stalno događa, imam traku u glavi na kojoj piše "do.not.be.a.sanctimonial.bastard" - no, rijetko kad pomaže, LOL. Enivej, na kojem etičkom temelju zasnivaš tu netoleranciju? Psu očito ne smeta, čim sam dolazi - ergo, ne radi se o zlostavljanju životinja. A teško i da će pas imati psihološke posljedice u vidu preseksualizirane slike o sebi

Ostaje jedino ona logika 'gadno je i točka'. Heh. (ili pak nekakvi religijski razlozi itd.)


Quote:
soks kaže: Pogledaj post
ali u principu što više promatraš svijet, više manje vidiš da se masa ljudi blamira na sve strane, od Busha, Ave Karabatić, naših političara na dalje, evo čak je i Obama imao par nevjerojatnih bisera, koliko sam čitala u Hodakovim kolumnama i na kraju dođeš do zaključka da su ljudi jednostavno nesavršeni pa je i blamaža nešto više manje nebitno, a katkada i smiješno.
Pa je, nekad je smiješno. Ovisi o vrsti blamaže i pitanju koliko je osoba svjesna te blamaže. Znači, vjerojatno se radi o uživljavanju u nečiji osjećaj nelagode, ili pak projekciji o tome kakva bi bila tvoja neugoda u toj situaciji.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 00:38   #25
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Uf, totalno si me krivo shvatila... upadoh u komplicirane moralno-etičke dvojbe i pretubavanje sjećanja unazad do 3. godine... uglavnom, aktivnost ne pretjerano spojiva s narajcanošću.
Ja sam se, naravno, šalila.. iako nisam puno off.
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 00:41   #26
da, neugodno mi je gledat onaj dio red carpeta "u zdrav mozak" ... "bijele udovice" .... itd...

milivoj lulek mi je isto tu i tamo
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 01:03   #27
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
...Enivej, na kojem etičkom temelju zasnivaš tu netoleranciju? Psu očito ne smeta, čim sam dolazi - ergo, ne radi se o zlostavljanju životinja. A teško i da će pas imati psihološke posljedice u vidu preseksualizirane slike o sebi

Ostaje jedino ona logika 'gadno je i točka'. Heh. (ili pak nekakvi religijski razlozi itd.)
Ne znam, recimo da to s psima nije my cup of tea. I pse doživljavam nekako srodnički ili prijateljski, jako, oduvijek ih volim. Naprosto ne vidim kako bi to meni moglo funkcionirati, iako razumijem da se nekome drugome desi. Recimo da su mi neke stvari svete (dakle, gotovo religijski). Naprosto su mi neka uvjerenja iznad nagona. Ipak, nije mi neugodno čitati takvo što pogotovo ako vidim da je osoba mlađa ili, šta ja znam, bitno drugačija nego ja. Nekima je i masturbacija (obična, najobičnija) tu mač - mislim na žene - meni i valjda većini nije. Možda je riječ i o načinu kako se socijaliziraš - meni bi se antimasturbacijsko išta kosilo s emancipacijom, ikakvom, a to s psima bi me uznemiravalo kao poštivatelja pasa. Gejnost poštujem jer poštujem sve ljudsko i prirodno (što seksualnost i potreba za ljubavlju jesu). Gadno mi može biti ono što je nepotrebno - nepotrebno je eksperimentirati sa psom, ako si sposoban naći i partnera u perspektivi.
Whereabout is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 01:07   #28
Quote:
Weedeemer kaže: Pogledaj post
da, neugodno mi je gledat onaj dio red carpeta "u zdrav mozak" ... "bijele udovice" .... itd...

milivoj lulek mi je isto tu i tamo
Sad malo širimo temu, ali neka, za ilustraciju. Meni su Bijele udovice , nimalo mi nije neugodno, dapače toliko znaju biti uvjerljivi i pametni da uživam.

Ali zato Lulek zna biti . Rijetko slušam, ali uglavnom bude neugodno, samo jednom sam naišla na suprotan primjer: kad je nazvao kod neke ginekologinje da pita hoće li mu partnerica primijetiti da se nikad to tad nije seksao. Ali tad je stvar bila u toj ženi koja je odgovarala i koja je to tako simpatično hendlala da sam se i ja mogla smijuljiti s njom.
Whereabout is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 01:25   #29
Quote:
Violently happy kaže: Pogledaj post
Zašto me uznemiravaju stvari koje nisam proživjela?

(kao kad se sramim kad gledam Red carpet, pa vidim kako se netko ponižava, a svi u tome uživaju... mene bude sram pa okrenem program. Ozbiljno. Zašto je tome tako?)
Jedna mudra osoba je već postavila to pitanje jednoć davno, na istom ovom mjestu.
Nadam se da će pomoć.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 01:39   #30
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
Jedna mudra osoba je već postavila to pitanje jednoć davno, na istom ovom mjestu.
Nadam se da će pomoć.
Jao, da sam samo koristila tražilicu

Ne znam, ali ja mislim više na neke topike koje ovdje čitam, ono s RC-om je bilo više kao treš moment.
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 01:41   #31
Zanimljivo. Ja recimo nemam takvu reakciju na pisanu riječ. Samo poriv za trolanjem.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 01:41   #32
Quote:
Violently happy kaže: Pogledaj post
Ne znam, ali ja mislim više na neke topike koje ovdje čitam, ono s RC-om je bilo više kao treš moment.
Jasno, ali i nas je ponijelo jer tema je baš široka, baš kao kod Herp.
Daj elaboriraj još malo to oko topika. Koji i kako, eventualno zašto. Pa da se i mi nadovežemo.
Whereabout is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 01:53   #33
Zašto čitate topike ako vam je neugodno?

Btw. kad sam vidio onaj s psom, mislio sam da se to javlja Sara Romano.

Sjećate li se slučaja Sara Romano, iz Pule, od prije 5-6-7 godina?
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 02:05   #34
Razumem šta hoćeš da kažes...

Možda te neke teme (bar u nekom obliku) zapravo imaju veze sa tobom, više nego što si svesna, možda na podsvesnom nivou izazivaju asocijacije na neke zaboravljene ili potisnute stvari/događaje/situacije/misli...

Možda da probaš ipak do kraja da pročitaš nešto od toga što te uznemiruje i probaš da shvatiš šta tačno osećaš...

A možda bolje ne
lonesome_road is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 02:08   #35
Quote:
Whereabout kaže: Pogledaj post
Možda je riječ i o načinu kako se socijaliziraš - meni bi se antimasturbacijsko išta kosilo s emancipacijom, ikakvom, a to s psima bi me uznemiravalo kao poštivatelja pasa. Gejnost poštujem jer poštujem sve ljudsko i prirodno (što seksualnost i potreba za ljubavlju jesu). Gadno mi može biti ono što je nepotrebno - nepotrebno je eksperimentirati sa psom, ako si sposoban naći i partnera u perspektivi.
Tko definira što je ljudsko i prirodno, što potrebno, što nepotrebno?

Nego, ovo s 'poštivanjem pasa' ti očito nema veze s vezom. Reci, uznemirava li te ovaj video kao poštovatelja pasa? A valjda ti je jasno da pas ne pravi neku fundamentalnu razliku između mačke i žene. ERGO, iz *pseće* perspektive, jednostavno nemaš nikakav argument protiv onog topika kojeg si spomenula. Tu se ne može raditi o poštovanju ili brizi prema psima.

Nego u tom slučaju 'problem' može eventualno biti na strani čovjeka, a ne psa. Znam da bi ti silom htjela da ne bude tako, jer vjerojatno uviđaš da nikakve suvisle moderne liberalne napredne LOL logike nemaš, protiv aktivnosti opisane u onom topiku - pa zato nekako pokušavaš slabašnom logikom pokrpati zjapeće rupe u svom stavu. Takvo nastojanje mi nije čudno, jer to i sam pokušavam, no čudno mi je da nemaš unutrašnjih poteškoća prilikom shvaćanja da te 'logičke zakrpe' nekako slabo pokrivaju one zjapeće rupe...
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 02:20   #36
di je taj topik di curu zadovoljava pas*??????? molim link
NextG is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 02:21   #37
Quote:
NextG kaže: Pogledaj post
di je taj topik di curu zadovoljava pas*??????? molim link
-> Psihokauč
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 02:38   #38
Quote:
Violently happy kaže: Pogledaj post
Konkretno onaj jedan topik gdje neka osoba priča kako ju je zadovoljio pas.
Zanimljivo i meni je bila nelogoda ono u stotinki sekunde, onda sam se sjetio da mi je nedavno jedna curica pričala kako ju je pas polizao, i tada nisam osjetio ni trunke nelagode nego u stilu okej...svak voli nešto'
Naravno stotinka nelagode je potaknula moju analizu i shvatio sam da mi je nelagodno bilo zato jer sam empatičan i znam koliko je teško takve stvari priznati (mračne tajne) makar i na forumu....nekada mi tako neke teme/priznanja znaju potaknuti empatiju prema piscu...ako povjerujem da su iskrene.
Znači da smatram da su slabi kada iznose duboke emocije, tako skužim da Ja smatram da iznošenje emocija stvara nelagodu..i slabost i od tuda potrebu za empatijom.....

pročitaj ovo barem 3 puta
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 02:40   #39
@ Apemant

Taj video me ne uznemirava, omg catsi općenito me ne uznemiravaju, samo me zasmijavaju. I to su dvije životinje, nema tu neke osviještenosti. Kad dozvoliš da te liže pas, onda si vjerojatno vrlo otvoren po tom pitanju jer si se tako socijalizirao i jer ti se uklapa svjetonazorski. Pa toleriraš i da biće nešto niže svijesti tebe nesvjesno opsluži u seksualnoj radnji koju ćeš možda i kontrolirati sa svoje strane. Dakle, nije isto. Ipak, na onoj temi nisam uopće dijelila savjete niti se upuštala u moraliziranja - zanimalo me više ono za Oprah. Odnosno, ovako, gledajući iz svoje perspektive, radije ću se poslužiti vibratorom nego psom. Iako ne sumnjam da nam je civilizacija stasala i na lizanju od strane pasa, a da smo vibrator naknadno izmislili.

"Problem" jest na strani mene kao čovjeka, ja to prihvaćam u potpunosti, i mislim da je to upravo privilegij - da mogu u skladu s nekim svojim vrijednostima (partikularnim) definirati prihvatljivost za sebe. Ja bih na taj način mogla ostati zakinuta za iskustva koja zahtijevaju promjenu stava, možda to radim na nekim primjerima koji se ne tiču životinja nego ljudi, ali ne bih išla silovati stav samo da se pokrpam logički. To mi zapravo i ne treba - čuvam životinje od svoje seksualnosti, zbog sebe; čuvam dobre ljude od koječega, zbog njih i zbog sebe. Imam taj neki integritet koji njegujem. Iako mogu ispasti kreten ako me se isprerešeta logički.
Whereabout is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 02:59   #40
Quote:
Whereabout kaže: Pogledaj post
"Problem" jest na strani mene kao čovjeka, ja to prihvaćam u potpunosti, i mislim da je to upravo privilegij - da mogu u skladu s nekim svojim vrijednostima (partikularnim) definirati prihvatljivost za sebe. Ja bih na taj način mogla ostati zakinuta za iskustva koja zahtijevaju promjenu stava, možda to radim na nekim primjerima koji se ne tiču životinja nego ljudi, ali ne bih išla silovati stav samo da se pokrpam logički. To mi zapravo i ne treba - čuvam životinje od svoje seksualnosti, zbog sebe; čuvam dobre ljude od koječega, zbog njih i zbog sebe. Imam taj neki integritet koji njegujem. Iako mogu ispasti kreten ako me se isprerešeta logički.
Ne baš 'kreten' - mene samo zanima kako iznutra pomiriš očitu logičku nedosljednost. Kažeš, bolje vibrator nego pas? A zašto točno. Na koji način psa ugrožava tvoja seksualnost? Ako ga ne ugrožavaju mačke, ne ugrožavaš ga ni ti (u onakvom primjeru kao iz onog topika; naravno da postoje varijante gdje bi bilo 'ugrožavanja'). To je jedino logično. A ako ono nelogično (intuitivno) ubacimo u računicu, nekome može odbojnost prema vibratoru biti jednaka kao tebi prema psu. I ti nemaš nikakav argument da to 'objektivno' razlikuješ; sve što možeš reći jest - meni je ovo OK, a ovo nije OK. A na pitanje 'zašto', jedino možeš reći 'eto zato'.

(naravno, ovo razmatranje vrijedi i za mene)
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:58.