Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2012., 10:29   #61
Quote:
preatorian kaže: Pogledaj post
Zasto rizik?

Osnovno pitanje je da li je ona sretna sa tim ili bi htjela da bude kao i vecina drugih? Jedna britanska studija je pokazala da u drustvu postoji oko 1% aseksualnih osoba i nema tu nekakve velike filozofije jer su im ti nagoni jednostavno "pregorili". Bilo kakvo "silovanje" i inzistiranje na tome da se to pokusa promjeniti je unaprijed osudjeno na fiasko (bar kod ovih slucajeva koji nikada u svom zivotu nisu imali seksualne nagone) i mogu samo jos dodatno izazvati i psihicke poremecaje zbog neuspjeha.
slažem se, ako je osoba zadovoljna stanjem u kojem jest, ako je sretna...zašto da riskira neke teže traume samo zato da bude kao većina drugih. ja zasigurno znam da se više neću seksati jer jednostavno za tim nemam potrebu ni želju.

mislim da je problem veći kod ljudi koji su u vezi ili čak braku (kao gore navedeni primjeri)- jer tu je seks vrlo bitan dio, a oni ga ne žele. Jasno mi je da žele udovoljiti partneru ali mislim da i taj "mehanički " seks nije neko rješenje jer je jednako frustrirajući za obe strane.

@tukolina - mislim da bi stvarno trebala ići na razgovore s stručnjakom, i ti i tvoj suprug zajedno, s obzirom da vam to počinje utjecati na kvalitetu braka, pa ga čak i dovodi u pitanje (ako sam dobro shvatila). Ne znam kako te terapije funkcioniraju ali mislim da ne bi bile na odmet
evianthewhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 16:54   #62
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
ma onaj kome ćeš se jaaako svidjeti bit ćeš mu i sexy i sve
Do sada su se u puuuuno vremena našla samo dvojica takvih, ali oni se meni nisu baš tako jako svidjeli.

Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
kako se oblačiš, ako si tzv. casual previše, neće baš istaknuti tvoj izgled

jel se šminkaš
Ne šminkam se i da, oblačim se casual većinom, osim u svečanim prigodama. Tako mi odgovara i to ne želim mijenjati. Pa zar su svi muškarci baš toliko glupi i površni da im se ne može svidjeti nenašminkana i casual odjevena žena?

Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
nekad žene za koje uopće ne bi rekla da su zgodne, kad se našminkaju, istaknu ono "lijepo", skroz drugačije izgledaju

a i pitanje je što je kome sexy

a možda si baš okružena tipovima s mlohavom čunom
Ako bih bila zgodna samo kad se našminkam, onda bi valjda ujutro, kad me vidi nenašminkanu, pobjegao glavom bez obzira.
Ne, hvala. Ja bih nekoga tko bi me mogao voljeti takvu kakva jesam, a ne nekoga tko bi imao ambiciju od mene napraviti damu.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 21:37   #63
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post

Ne šminkam se i da, oblačim se casual većinom, osim u svečanim prigodama. Tako mi odgovara i to ne želim mijenjati. Pa zar su svi muškarci baš toliko glupi i površni da im se ne može svidjeti nenašminkana i casual odjevena žena?
Meni su se oduvijek više sviđale djevojke bez šminke. Neki moji prijatelji također tako razmišljaju. Uglavnom, ima nas

Quote:
Zasto rizik? Osnovno pitanje je da li je ona sretna sa tim ili bi htjela da bude kao i vecina drugih?
Rizik je zato jer ona sama nije sigurna u razlog svoje aseksualnosti, te da li je sretna s njome. U svakom slučaju se nadam da će donijeti odluke koja su najbolje za nju
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2012., 11:25   #64
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
Meni su se oduvijek više sviđale djevojke bez šminke. Neki moji prijatelji također tako razmišljaju. Uglavnom, ima nas
Drago mi je čuti da vas ima, makar je za mene vjerojatno malo kasno. Jedino si možda uspijem pronaći kakvoga starčeka koji neće biti previše izbirljiv.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2012., 13:57   #65
Quote:
Drago mi je čuti da vas ima, makar je za mene vjerojatno malo kasno. Jedino si možda uspijem pronaći kakvoga starčeka koji neće biti previše izbirljiv.
Prekasno je samo ako ti tako odlučiš i predaš se. Samo hrabro naprijed
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2012., 17:38   #66
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Ja imam malo drukčiji problem. Naime, nisam aseksualna, ali čini mi se da me muški rod doživljava kao aseksualnu osobu. Zbog toga će mi muškarci rado biti prijatelji, ali gotovo me nijedan ne doživljava kao seksualno privlačnu osobu. Ima li netko kakav savjet?
ne možemo svi biti svakome sexualno privlačni. to je normalno.
ima muškarac koji će reći da im angelna jolie nije sexulano atraktivna.

još jedna stvar to što su ti prijetlji i što te ne odvode u krevet ne znači da te ne smatraju sexulano požljnem. kako bi to izgledalo kad bi muškarci zaskočili svaku ženu koju smatraju materijalom za sex?




Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Do sada su se u puuuuno vremena našla samo dvojica takvih, ali oni se meni nisu baš tako jako svidjeli.
eto vidiš da ima onih kojima si atraktivna?
možda se krećeš u uskom krugu ljudi i rijetko upoznaješ nove muškarce?


Quote:
Ne šminkam se i da, oblačim se casual većinom, osim u svečanim prigodama. Tako mi odgovara i to ne želim mijenjati. Pa zar su svi muškarci baš toliko glupi i površni da im se ne može svidjeti nenašminkana i casual odjevena žena?
njima se sviđa prvenstveno ženstvena, ne samo našminkana i izazovno odjevena žena. možeš biti našminkana i vulgarno obučena pa im nećeš biti privlačna.
neke žene imaju sreću da su u pokeru zvanom život dobile jako dobre karte i naglašeno su ženstvene i seksipilne bez šminke i kad stave crnu vreću za smeće na sebe.

neke žene moraju naglasiti svoju ženstevnost s malo šminke, frizure. ništa veliko i pompozno, dovoljno je nekad malo rumenila, maskare i sjajila na ustima i blistaš

muškarci su vizualna stvorenja, jednostavno su takvi.
godi im oku njegovana žena.
Quote:
Ako bih bila zgodna samo kad se našminkam, onda bi valjda ujutro, kad me vidi nenašminkanu, pobjegao glavom bez obzira.

Ne, hvala. Ja bih nekoga tko bi me mogao voljeti takvu kakva jesam, a ne nekoga tko bi imao ambiciju od mene napraviti damu.
nije stvar samo u tome. muškarci vole kad se središ za njih. to im je poruka da su ti privlačni. to ne znači da te ne vole bez šminke i sexy robe, ali vole kad se ponekad spiskaš baš za njih.
__________________
Thoughts are the shadows of our feelings - always darker, emptier and simpler.
Velvet Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 18:25   #67
Quote:
single coil kaže: Pogledaj post
Možda si aseksualna baš zato što nemaš nikavih trauma iz djetinjstva, obično se želja za bliskošću ( daklem mamom i tatom) maskira kompulzivnom seksualnošću. Jebiga, ja mislim da ljudima ponekad dođe želja za seksom, ovisno o godišnjem dobu , kao i životinjama, al ovo medijsko forsiranje seksa i meni nije normalno.
Zanimljivo sto to kazes, ja sam isto primjetila da ljudi kompulzivnom sexualnoscu kompenziraju, il prikrivaju, (ili eskiviraju) nesto u sebi (neku prazninu, otudjenost, nedostatak, nemoc, nesigurnost itd..).
cft is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 12:36   #68
Quote:
cft kaže: Pogledaj post
Zanimljivo sto to kazes, ja sam isto primjetila da ljudi kompulzivnom sexualnoscu kompenziraju, il prikrivaju, (ili eskiviraju) nesto u sebi (neku prazninu, otudjenost, nedostatak, nemoc, nesigurnost itd..).
hmm, možda ima nešto u tome. ja ne znam kako se to aseksualnost razvija, da li je to nešto s čim se rodiš ili nastane zbog nekih okolnosti/razloga.

Sudeći prema sebi, nekako mi se čini da je ovo prvo. Stvarno ne znam koji bi to razlozi bili za stvaranje aseksualnosti. Ja mislim da je to prirodno stanje.
evianthewhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 18:29   #69
Quote:
evianthewhite kaže: Pogledaj post
ja ne znam kako se to aseksualnost razvija, da li je to nešto s čim se rodiš ili nastane zbog nekih okolnosti/razloga.

Sudeći prema sebi, nekako mi se čini da je ovo prvo. Stvarno ne znam koji bi to razlozi bili za stvaranje aseksualnosti. Ja mislim da je to prirodno stanje.
Ne mora bit,mene npr. svijest o nečijem promiskuitetu automatski konvertira u aseksualku..
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 21:07   #70
Quote:
dead-as-a-rock kaže: Pogledaj post
Ne mora bit,mene npr. svijest o nečijem promiskuitetu automatski konvertira u aseksualku..
znači, ako sam dobro shvatila, tebi promiskuitet izaziva gađenje seksa?
evianthewhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 21:20   #71
Quote:
evianthewhite kaže: Pogledaj post
znači, ako sam dobro shvatila, tebi promiskuitet izaziva gađenje seksa?
Točno,ili gađenje ili pak ravnodušnost...ja volim one koji naginju prema čednosti .....barem što se tiče kvantitativnog aspekta ...stidljivi djevac,vjernik kojem u 30 godina nikad nije palo napamet prevarit ženu,lijep neiskusan romantičar, zbunjeni rumenko,svećenik itd..
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 21:41   #72
Kakve veze osobne prefeencije imaju s aseksualnošću?
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 22:50   #73
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
Kakve veze osobne prefeencije imaju s aseksualnošću?
pa evo, nije ni meni jasno zato sam i pitala

@dead - mislim da se kod tebe ne radi o aseksualnosti, očito je iz tvog odgovora da imaš interes za muškarce i za seks, samo ti je ukus u svemu tome malo drugačiji. Znaš što hoćeš i što ti se sviđa. To što si malo "prečedna" za današnje vrijeme preintevizirane seksualnosti ne znači da si aseksualna.
evianthewhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 11:13   #74
Quote:
dead-as-a-rock kaže: Pogledaj post
Točno,ili gađenje ili pak ravnodušnost...ja volim one koji naginju prema čednosti .....barem što se tiče kvantitativnog aspekta ...stidljivi djevac,vjernik kojem u 30 godina nikad nije palo napamet prevarit ženu,lijep neiskusan romantičar, zbunjeni rumenko,svećenik itd..
I meni je nečiji promiskuitet najveći mogući turn-off (ne znam kako bih ovo prevela na hrvatski).
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 13:10   #75
Quote:
evianthewhite kaže: Pogledaj post
pa evo, nije ni meni jasno zato sam i pitala

@dead - mislim da se kod tebe ne radi o aseksualnosti, očito je iz tvog odgovora da imaš interes za muškarce i za seks, samo ti je ukus u svemu tome malo drugačiji. Znaš što hoćeš i što ti se sviđa. To što si malo "prečedna" za današnje vrijeme preintevizirane seksualnosti ne znači da si aseksualna.
Ok, ali što da npr. ne može naći muškarca odgovarajućih karakteristika (znamo da su takvi danas raritet) kako bi se zvalo to stanje?
Ako je svijest o promiskuitetu konvertira u aseksualku, znači da je ne zanima/ne želi ga/gadi joj se seks s takvim muškarcima, a drugih nema, što je onda ona?
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 14:10   #76
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
Kakve veze osobne prefeencije imaju s aseksualnošću?
Imaju,i to zato jer ako primjerice u deset godina ne sretneš osobu koja u tebi može pokrenuti ili razviti iskru,a većina ostalih ti radi njihove percepcije seksualnosti odnosno načina života izaziva ili stvara gađenje,onda se u skladu s tim sljedećih x ili xy godina tvog života prema tvojoj percepciji i načinu života može gledati i smatrati aseksualnim...

I jedna mala korekcija ,preferencija bi bila seksualni odabir u kojem bi nekog znatno više palili čedni nego nečedni,ali ako se neko može uzbuditi samo isključivo na seksualnu čednost (ili čednosti blisko) onda to nije "volim i svinjetinu i piletinu,al mi je piletina puno draža" ,nego "jedem od mesa ili piletinu ili ništa"...

Quote:
magic potion kaže: Pogledaj post
Ako je svijest o promiskuitetu konvertira u aseksualku, znači da je ne zanima/ne želi ga/gadi joj se seks s takvim muškarcima, a drugih nema, što je onda ona?
Građanka Zagreba koja iz naizgled začuđujuće neobjašnjivog razloga ne voli lokalne muškarce

Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
I meni je nečiji promiskuitet najveći mogući turn-off (ne znam kako bih ovo prevela na hrvatski).
Pa da,i posebno zato što se promiskuitetnu osobu na neki način nikako ne može posjedovati (ni tjelesno ni psihički ni duševno),jer ispada da takvoj ni nije osnovna težnja emocionalna povezanost i "good sex" nego mijenjanje partnerica,pa taman da to bilo uvijek u istoj pozi...
Ja ne znam kakvu,valjda drogu mora pojest neki tip da se svako malo zaljubljuje ili da mu se svaki čas ili par dana ili mjeseci seksualno svidi neka druga osoba...

Osim toga,nezadovoljena želja za uvjetno rečeno posjedovanjem ili mogućnošću emocionalno-seksualnog posjedovanja osobe može jako doći u konflikt sa seksualnim nagonom i doslovce ga potisnuti ne do nesvjesnog nego do iščeznuća...

Zadnje uređivanje Lyte-as-a-rock : 24.11.2012. at 14:51.
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 14:46   #77
Aseksualnost nije moguće jednostavno definirati nekim opipljivim kriterijem, pa je tako svaka osoba koja se smatra aseksualnom-aseksualna. Postoje aseksualne osobe kojima se gadi seks, postoje aseksualne osobe kojima je jednostavno meh, ili čak u njemu uživaju. Postoje aseksualne osobe koje ne osjećaju nikakvo uzbuđenje, postoje pak one koje ga itekako osjećaju, ali ne mogu ga dobro definirati. Postoje aseksualne osobe koje nikad u životu nisu stupile u spolni odnos, postoje pak one koje ga regularno prakticiraju.

Tako da "uzrok" aseksualnosti može biti gađenje, opća nezainteresiranost, krivo usmjerenje nagona, nemogućnost pronalaska adekvatnog partnera, uživanje u fantaziji, ali ne i u stvarnosti... i mnoge druge stvari
Gedeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 15:11   #78
Quote:
dead-as-a-rock kaže: Pogledaj post
Imaju,i to zato jer ako primjerice u deset godina ne sretneš osobu koja u tebi može pokrenuti ili razviti iskru
...ali da je sretneš, bila bi itekako seksualna?
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 18:04   #79
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
...ali da je sretneš, bila bi itekako seksualna?
Ne znam za nju, ali ja ne bih. Točnije, nisam postala itekako seksualna.
Do 23. sam se smatrala aseksualnom, nisam bila ni djevica, ni seksualno neiskusna, no to jednostavno nije imalo meni nikakvog smisla. Da ne spominjem zadovoljstva.
Kad sam upoznala svog sadašnjeg partnera, koji mi po emotivno-seksualnom sklopu savršeno odgovara, zaključila sam da nisam aseksualna, ali i dalje su moje potrebe na tom području daleko ispodprosječne, pa ne mogu reći da sam itekako seksualna.
Pretpostavljam da se u meni kriju toliki seksualni potencijali, da bi me sigurno mogao zadovoljiti i neki drugi model muškarca, a ne bih trebala čekati tako rijedak primjerak.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 18:57   #80
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
...ali da je sretneš, bila bi itekako seksualna?
Moguće na odmah,ali...ali moguće da bi se skrivao od mene u ormar ...

Quote:
magic potion kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da se u meni kriju toliki seksualni potencijali, da bi me sigurno mogao zadovoljiti i neki drugi model muškarca, a ne bih trebala čekati tako rijedak primjerak.
A kod mene je to manje stvar muškog bića a više stvar neodgovarajuće okoline i ubitačnog konflikta želje za posjedovanjem i seksualnosti...
Mene bi maltene mogao uzbuditi i frižider,ako je zadovoljen preduvjet da je moje vlasništvo...

Mislim, kako ljudi ne žele svog partnera odnosno partnericu posjedovati dušom i tijelom,i biti posjedovani od istog tj. iste,to mi je posve neshvatljivo ??

A kod promiskuitetnih je valjda i slijepom vrlo zamjetno da ti nit žele bit posjedovani nit žele posjedovat...

Zadnje uređivanje Lyte-as-a-rock : 24.11.2012. at 19:13.
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:40.