Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2013., 10:47   #61
Quote:
Lord DrEdd kaže: Pogledaj post
Osiguranje koje je najjeftinije je najskuplje. Nema tog Boga koji bi me natjerao da se igdje dalje osiguram osim u Alianzu!
Kako za koga ...
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 15:21   #62
Quote:
Rustem aga kaže: Pogledaj post
Ja radim za jedno osiguravajuće društvo i nudim najpovoljnije osiguranje.
besplatni putnici i popust 100kn..
znači popust otprilike 200 kn.
s tim da ukoliko vam netko nudi jeftiniju premiju,donesete potvrdu od tog društva i ja vam odobrim još 100kn popusta..
bravo majstore... javno objavi da kršiš zakon... uz AO policu se po zakonu ne smije dati nikakav popust, čak niti besplatna olovka ili miris za auto...
dario12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 16:32   #63
Quote:
dario12 kaže: Pogledaj post
bravo majstore... javno objavi da kršiš zakon... uz AO policu se po zakonu ne smije dati nikakav popust, čak niti besplatna olovka ili miris za auto...
Zastita od nesrece ne ulazi sluzbeno pod AO, i to moze i davati besplatno ako hoce.
A ovaj zadnji dio posta da rade to i drugi pa sto ne bi i on?

Quote:
dario12 kaže: Pogledaj post
pomoć na cesti za 49,50 kn godišnje!!! neograničen broj intervencija!!! više na PM
To ima i kod Generali osiguranja za 46kn.
Dobijes autoasistenciju i zastitu putnika od nesrece u omjeru 30000:60000.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 18:24   #64
Quote:
DarkStar kaže: Pogledaj post

Dobijes autoasistenciju i zastitu putnika od nesrece u omjeru 30000:60000.
Može pojašnjenje ovog....čisto me zanima što vam govore kad ovo prodaju?
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2013., 23:44   #65
Quote:
DarkStar kaže: Pogledaj post
Zastita od nesrece ne ulazi sluzbeno pod AO, i to moze i davati besplatno ako hoce.
A ovaj zadnji dio posta da rade to i drugi pa sto ne bi i on?
Pa zato jer dok se tako radi država će nam biti ovakva kakva je sada.
Dok su ovakve stvari toliko česte, a klijenti s time upoznati i očekuju to, ne idemo nigdje.

(Ili si to cinično komentirao? Nadam se...)
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 11:18   #66
[QUOTE=DarkStar;45360601]Zastita od nesrece ne ulazi sluzbeno pod AO, i to moze i davati besplatno ako hoce.
A ovaj zadnji dio posta da rade to i drugi pa sto ne bi i on?


Naravno da ulazi službeno pod AO.... svako dopunsko pokriće uz AO policu se mora naplatiti i ne smije se pokloniti, čak niti dati popust. To se naravno ne odnosi na mnoge kuće, ali o konkurenciji " sve najbolje"
dario12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 12:03   #67
A zašto država tako tvrdo i strogo regulira tržište AO? Osim činjenice da u Europi skuplju policu plaćaju samo Talijani (a kako se voze za njih mi nije uopće čudno), brani se bilo kakav pokušaj slobodnijeg formiranja cijena, popusta, ...

Po mom mišljenju državi bi bilo bolje da riješi problem neregistriranih vozila kojih ima podosta, a podaci se mogu dobiti na par klikova miša
penava is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 01:17   #68
Quote:
penava kaže: Pogledaj post
A zašto država tako tvrdo i strogo regulira tržište AO?
Nije potpuno točno. Već od 2008. godine postoji mogućnost liberalnijeg određivanja cjenika, ali se osiguratelji nisu jako trudili da pojeftine, kada može biti skuplja.

Sada po inerciji ulaska u EU dolaze stranci, pa će se i naši prilagođavati.
Čekamo tko će prvi
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 08:55   #69
Jako malo stranaca će doći obzirom da članstvo HUO-u za osiguranje vozila moraju platiti 250.000 eura. Kad dodamo tome otvaranje ureda, zapošljavanje, edukaciju, ostale fiksne troškove nije baš da im se isplati u stsrtu. Kupovanje postojećeg osiguranja ne mijenja skoro ništa jer su to uhodani sustavi. Stranaca nema pojima u što se upušta kad ide u tržišnu utakmicu protiv balkanskih igrača..

Kasko je liberaliziran već 5 godina pa premije nisu značajno pale. Odnosno pad je trajao 5 godina malo po malo i danas je razlika u odnosu na tad cca 20%

Osiguranjima i državi nije u interesu spustit premiju i to je to.
__________________
lp,Zglanc Pičkoglav, yawn...
Zglancani is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 16:19   #70
Quote:
Lucas PG kaže: Pogledaj post
Nije potpuno točno. Već od 2008. godine postoji mogućnost liberalnijeg određivanja cjenika, ali se osiguratelji nisu jako trudili da pojeftine, kada može biti skuplja.

Sada po inerciji ulaska u EU dolaze stranci, pa će se i naši prilagođavati.
Čekamo tko će prvi
istina je da je nastupila liberalizacija 2008. i samo 2 kuće su napravile nove cjenike, ali je HANFA vratila na "doradu" jer se štite moćni lobiji....
dario12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 19:40   #71
prvi puta kasko osiguravam auto. molim savjet za odabir osiguravajućeg društva! na što treba posebno obratiti pažnju?
hvala za svaki dobronamjerni savijet
mare-mare is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 09:31   #72
Quote:
mare-mare kaže: Pogledaj post
prvi puta kasko osiguravam auto. molim savjet za odabir osiguravajućeg društva! na što treba posebno obratiti pažnju?
hvala za svaki dobronamjerni savijet
- vozilo se treba osigurati na novonabavnu cijenu ( ima osiguranja koji umanjuju cijenu vozila kako bi napravili jeftiniji kasko, a poslije kod štete je frka
- paziti da nema franšize ( jedino ako klijent želi)
- izabrati kuću koja ima procjene šteta na Vašem području, a ne da morate voziti 100 km na procjenu ili da morate u neki određeni servis kako bi Vam isplatili cijelu štetu
dario12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 00:49   #73
Ako ima netko da radi u nekoj osiguravateljskoj kući nek mi se javi u PM,vazno mi je! Hvala
Jigsaw85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 09:49   #74
Quote:
Bono_ kaže: Pogledaj post
Bas to, nikad Euroherc grupacija ili HOK kompanija.

Slažem se jer znam iz osobnog iskustva da Euroherz NE ŽELI isplatiti odštetu za nastalu nesreću dok mi je odvjetnik rekao kako s Croatiom nikada nije imao problema- uvijek su isplatili što je trebalo.

P.S. Taj odvjetnik već ima dosta godina iskustva, star je oko 50 godina i neke pa eto...
Kikiriki2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 09:53   #75
Exclamation

Quote:
dario12 kaže: Pogledaj post
bravo majstore... javno objavi da kršiš zakon... uz AO policu se po zakonu ne smije dati nikakav popust, čak niti besplatna olovka ili miris za auto...
A što s Euroherzom za kojeg je USKOK utvrdio za kradu državu?

Badava jeftinije osiguranje (uspoređujem s Croatiom) kad nije po zakonu, a i ima se problema ako udarite nekoga ili vas udari auto.

Toliko od mene.
Poz i sretno svima!
Kikiriki2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 10:41   #76
Kaj je s liberalizacijom autoosiguranja stupanjem u EU?
Naše osiguravateljske kuće cijenu za obavezno autoosiguranje ne spuštaju pa me zanima mogu li osigurati auto u nekoj drugoj zemlji EU.....?
HuberRotomat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 14:17   #77
Quote:
Kikiriki2 kaže: Pogledaj post
A što s Euroherzom za kojeg je USKOK utvrdio za kradu državu?

Badava jeftinije osiguranje (uspoređujem s Croatiom) kad nije po zakonu, a i ima se problema ako udarite nekoga ili vas udari auto.

Toliko od mene.
Poz i sretno svima!
Pa nije krao državu, krao je sam sebe, a po zakonu niti to ne smije

Nego, stvarno, šta je s tom liberalizacijom, danas je već 8.7.
penava is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 15:16   #78
da, i mene zanima može li se auto osigurati u drugoj državi EU?
cika-spasoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 22:37   #79
Ne
__________________
lp,Zglanc Pičkoglav, yawn...
Zglancani is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 22:36   #80
Generali osiguranje , auto zg, 55-65KW, trenutno 1700kn, sa 50% bonusa
uzimam!
tomitours is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:03.